A kereskedelmi légijáratok száma továbbra is elmarad a 2019-es szinttől

Az Európai Unióban közlekedő kereskedelmi légijáratok számainak nyári adatai továbbra sem érik el a koronavírus-járványt megelőző, 2019-es szintet - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön.

A kereskedelmi légijáratok száma továbbra is elmarad a 2019-es szinttől

A jelentés szerint idén szeptemberben 605 806 kereskedelmi légijárat közlekedett az Európai Unióban, ami 7,9 százalékos növekedés a tavaly szeptemberi járatszám-adatokhoz képest, azonban 8,9 százalékkal elmarad 2019. azonos hónapjának számaitól.

Közölték: ugyanez a tendencia volt tapasztalható a nyári hónapokban is júniustól augusztusig. Ezekben a hónapokban jelentős növekedést regisztráltak az előző év azonos hónapjainak adataihoz képest - júniusban +6,9 százalék, júliusban +7,4 százalék és augusztusban +6,6 százalék -, a számok azonban még mindig elmaradnak a 2019-es adatoktól - június -10,4 százalék, július -9,0 százalék és augusztus -8,5 százalék.

Az országadatokat tekintve szeptemberben mindössze hat uniós országban haladták meg járatszámok a 2019-es adatokat: Görögország (+10,9 százalék), Portugália (+9 százalék), Ciprus (+5,9 százalék), Horvátország (+2,6 százalék), Írország (+1,4 százalék) és Málta (+0,7 százalék). Ezzel szemben Lettország (-30,4 százalék), Finnország (-30,2 százalék), Észtország (-25,4 százalék), Svédország (-24,1 százalék) és Szlovénia (-22,9 százalék) messze elmaradt a 2019-es járatszámok adataitól.

Az uniós statisztikai hivatal jelentése szerint a koronavírus-járványt megelőző év nyári hónapjainak adataihoz képest a Magyarországot érintő járatszám-adatok évről évre jelentősen javultak, de még idén is elmaradtak a 2019-es adatoktól.

2020. júniusában 80,7 százalékkal, júliusában 61,9 százalékkal, augusztusában pedig 57,5 százalékkal esett vissza a kereskedelmi légijáratok száma 2019-hez képest. 2021. júniusában az adatok -63,4 százalékra, júliusban -49,6 százalékra, augusztusban pedig -44,2 százalékra módosultak. A tavalyi számok azt mutatják, hogy a 2019-es szinthez képest a kereskedelmi légijáratok száma júniusban 14,1 százalékkal, júliusban 17 százalékkal, augusztusban pedig 18,6 százalékkal voltak alacsonyabbak. Az idén júniusban 10,8 százalékkal, júliusban 9,7 százalékkal, augusztusban pedig 14,5 százalékkal maradt el a kereskedelmi légijáratok száma a 2019-es év azonos hónapjának számaitól Magyarországon.

Kis elmozdulások mellett vegyesen zártak tegnap a mértékadó nyugat-európai indexek

Alig mozdultak tegnap a főbb európai részvénypiacok, miközben a befektetők figyelme Franciaországra összpontosult.
2025. 10. 08. 10:30
Megosztás:

Nyolcszázmillió forintból fejlesztik az ipari parkot Encsen

Nyolcszázmillió forintos vissza nem térítendő támogatásból hajtanak végre alapinfrastrukturális beruházásokat, emellett bővítik a logisztikai szolgáltatásokat, új épületet építenek, és a már meglévőt is átalakítják az encsi ipari parkban - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei város kommunikációs irodája az MTI-vel.
2025. 10. 08. 09:05
Megosztás:

Augusztusban 21,7 százalékkal nőttek globálisan a chipeladások

Globálisan 64,88 milliárd dollár értékben adtak el chipeket augusztusban, ami 21,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - áll a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szervezet, a SIA honlapján. Júliushoz képest a növekedés 4,4 százalék volt.
2025. 10. 08. 08:30
Megosztás:

Számlafeltöltés bankkártyával: még mindig aktuális? – szakértői vélemény Onlyspins

Az online kaszinók gyakran kínálnak különböző fizetési módokat a tranzakciókhoz.
2025. 10. 08. 07:30
Megosztás:

A BYD lendületesen bővíti márkakereskedői hálózatát Magyarországon

A BYD lendületesen bővíti márkakereskedői hálózatát Magyarországon, Pécsen megnyílt az első, új márkaarculattal rendelkező vidéki kereskedés, és további három értékesítési pont is megkezdte működését a napokban - tájékoztatta a BYD Hungary közleményben az MTI-t kedden.
2025. 10. 08. 07:00
Megosztás:

Történelmi csúcson Oroszország arany-deviza tartalékai

Oroszország nemzetközi tartalékai 713,301 milliárd dollárral október 1-jén történelmi csúcsot értek el - közölte kedden az orosz központi Bank.
2025. 10. 08. 06:30
Megosztás:

Szúrópróba: megvizsgálja a GVH a szúnyogirtás hazai piacát

Gyorsított ágazati vizsgálatot indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a szúnyoggyérítés hazai piacán. A GVH eljárása elsősorban az egyajánlatos közbeszerzésekre, azon belül is főként az ajánlattevői oldal piaci magatartására fókuszál. A nemzeti versenyhatóság 2024-ben három területet azonosított, ahol magas az egyajánlatos közbeszerzések aránya. Ezekből eddig az orvosi képalkotó diagnosztikai berendezések piacát és a gépjármű-beszerzések piacát vizsgálták meg a GVH szakértői.
2025. 10. 08. 06:00
Megosztás:

Hamisított és veszélyes fűszerek a boltok polcain – súlyos szabálytalanságokat tárt fel az NKFH

Minden második oregánó megbukott a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) nagyszabású célellenőrzésén, amelynek fókuszában két, Magyarországon igen népszerű fűszer, az oregánó és az őrölt bors állt. A vizsgált oregánó minták több mint 46%-a problémásnak bizonyult, 15 oregánó minta közül 4, átlagosan 70-80%-ban tartalmazott idegen növényt. Az ellenőrzések nemcsak a hagyományos és online kereskedelemben elérhető termékekre terjedtek ki, hanem a keleti és csomagolásmentes boltok lédig árusított fűszereire is. A szakemberek a termékek nyomonkövethetőségét, higiéniai feltételeit és tárolási gyakorlatát is ellenőrizték.
2025. 10. 08. 05:00
Megosztás:

Vlagyimir Putyin: csaknem ötezer négyzetkilométert foglalt el idén az orosz hadsereg

Csaknem ötezer négyzetkilométer területet foglalt el idén az orosz hadsereg az ukrajnai háborúban – jelentette be Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz védelmi minisztériumnak és a vezérkarnak a vezetőségével kedden Szentpéterváron tartott tanácskozásán.
2025. 10. 08. 04:30
Megosztás:

Aranyat ér egy parkolóhely a belvárosban: mutatjuk, mennyiért hirdetik őket

A lakóingatlanokkal együtt a garázsok ára is folyamatosan emelkedik - derül ki a zenga.hu ingatlanhirdetési portál adataiból. Ahol kevés a fedett garázs, például Budapest belvárosában és a budai oldalon, ott az átlagár többszöröséért hirdetik meg az eladó vagy kiadó garázsokat.
2025. 10. 08. 04:00
Megosztás:

Új ügyvezető igazgató a Raben Hungary élén

A Raben Trans European Hungary ügyvezető igazgatói posztját október 1-jétől Inna Ocheretna tölti be - közölte a holland logisztikai szolgáltató, a Raben Group kedden az MTI-vel.
2025. 10. 08. 03:30
Megosztás:

Sokba kerül a fluktuáció a cégeknek, mégsem mérik hatékonyan

A munkaerőpiac dinamikája az elmúlt években jelentős átalakuláson ment keresztül, és a fluktuáció – azaz a munkavállalók elvándorlása – továbbra is az egyik legnagyobb kihívás a magyarországi vállalatok számára. A Jobtain HR Szolgáltató tapasztalatai és a legfrissebb benchmark adatok alapján világosan kirajzolódik, hogy a fluktuáció nem csupán számokban mérhető jelenség, hanem mélyebb szervezeti, kulturális és stratégiai kérdéseket is felvet.
2025. 10. 08. 03:00
Megosztás:

Két lépcsőben változik a magyar adórendszer! Íme a részletek

Két lépcsőben változik az adórendszer – az EY összefoglalja a legfontosabb újdonságokat.
2025. 10. 08. 02:30
Megosztás:

Összeomlik a magyar állami nyugdíjrendszer, mégsem kapunk észbe!

A hazai lakosság havonta átlagosan 42 000 forintot tud megtakarítani, több mint harmaduknak ugyanakkor egyáltalán nincs félretehető jövedelme – derül ki a nemrég TOP Employer 2025 minősítést elnyert Generali Biztosító friss, reprezentatív kutatásából.
2025. 10. 08. 02:00
Megosztás:

16 évesnél öregebb autód van? Akkor bajban vagy!

Az Europ Assistance közelmúltban végzett reprezentatív felmérése rávilágít, hogy a magyar autósok közel fele (49%) 16 évesnél idősebb gépjárművet használ.
2025. 10. 08. 01:00
Megosztás:

Nagy baj van a Balatonnál? Iszapos part, rekordalacsony vízszint...

“Iszapos partok”, „rekordalacsony vízszint”, “ kiszárad a Balaton” – az utóbbi napok hírei riasztó képet festettek a régióról. Kommunikációs szempontból azonban nem csupán egy negatív természeti esemény zajlik a Balatonon, hanem potenciális reputációs katasztrófa, amely a turizmusra és a térség gazdasági teljesítményére is közvetlen hatással lehet.
2025. 10. 08. 00:30
Megosztás:

A ChatGPT szerint ez a 4 kripto kínálja a legnagyobb megtérülést

A kriptovaluta piacon a befektetők több ezer altcoin és mém érme közül válogathatnak a legnagyobb nyereségek reményében. A hatalmas választék miatt azonban a legjobb kriptovaluták felkutatása komoly kutatómunkát igényel, amire sok kereskedő nem tud elég időt fordítani. Szerencsére a mesterséges intelligencia ezen a téren is képes segítséget nyújtani.
2025. 10. 08. 00:01
Megosztás:

Lemaradtál a LINK és az XLM 10 000%-os hozamáról? A $TAP jelenleg 0,02 dollár alatt van, és 100-szoros növekedési potenciált jósolnak neki

A Chainlink (LINK) és a Stellar (XLM) két olyan veterán kriptovaluta, amelyek korai befektetőik számára potenciálisan életre szóló hozamot biztosítottak.
2025. 10. 07. 23:30
Megosztás:

Europol: Luxusautó-tolvajokat fogtak el Belgiumban, Olaszországban és Spanyolországban

Hibrid luxusautókat lopott el az a bűnözői csoport, melynek tagjait Belgiumban, Olaszországban és Spanyolországban fogták el, a bűnszervezet több mint 3 millió euró értékben legkevesebb száz csúcskategóriás járművet tulajdonított el és adott el Európa-szerte - közölte az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol kedden.
2025. 10. 07. 23:00
Megosztás:

Egyre elégedettebbek a magyar pedagógusok az OECD-felmérés szerint

A 2024-es OECD TALIS-felmérés szerint a magyar pedagógusok elégedettebbek, munkájuk során nagyfokú szakmai önállóságot élveznek, és támogató iskolai környezetben dolgoznak - közölte a Belügyminisztérium (BM) kedden az MTI-vel.
2025. 10. 07. 22:00
Megosztás: