A magyarok ide utaznak leginkább télen

Minden negyedik magyar Ausztriába ment az idei télen pihenni vagy síelni a külföldre utazók közül, harmaduk a téli sportok miatt kelt útra – derül ki a Bank360.hu három hónap utasbiztosítási adatait elemző összegzéséből. A legmagasabb árú biztosítási szerződéseket több hónapos amerikai utakra igényelték, a kalandvágyók Réunion szigetét és a Himaláját is megcélozták.

A magyarok ide utaznak leginkább télen

Ahogy decemberben, úgy a következő két téli hónapban is Ausztria volt a magyarok legkedveltebb úti célja a Bank360.hu utasbiztosítás kalkulátorával december 1. és február 28. között megkötött szerződések adatai alapján. A második legtöbb utasbiztosítást - a korábbi hónapokhoz képest meglepetést okozva - a Lengyelországba utazók kötötték, majd nem sokkal lemaradva a hagyományosnak mondható úti cél ország, Szlovákia következik. E két ország együttes részesedése (17 százalék) azonban meg sem közelíti a nyugati szomszédunkét (közel 26 százalék) az összes utasbiztosításból. A korábbi éllovas Olaszország ezúttal a negyedik helyen végzett, míg a nyári kedvenc Horvátország az első húsz ország közé sem fért be, ami érthető is, hiszen tipikusan nyaralási célpontnak számít.

A melegebb éghajlatú országok közül főként Thaiföldre, az Egyesült Arab Emírségekbe és Egyiptomba repültek a magyar turisták. Sokkal kisebb számban, de szerveztek utakat például az Emírségek melletti Ománba (Arab-félsziget), az indiai-óceáni Sri Lankára, Réunion szigetére és a szomszédos Mauritiusra, a karibi Arubára, az atlanti-óceáni Bermuda-szigetekre, és a világ legmagasabb hegycsúcsainak otthont adó Nepálba is.

A két legdrágább utasbiztosítást „üzleti út vagy egyéb utazás” céljára az Amerikai Egyesült Államokba, 4-4 személy részére igényelték, az egyiket négy hónapra több mint félmillió, a másikat jó két és fél hónapra csaknem 350 ezer forintért.

Extrém sportolásra kiterjedő biztosításért fizették a harmadik legmagasabb összeget, több mint 160 ezer forintot, egy négy hónapos indonéz útra, egy fő részére. (Az extrém sport az összes szerződés mindössze fél százalékát teszi ki.) A legkevesebbet, 225 forintot autó asszisztencia nélküli, egynapos, karácsony előtti, ausztriai városnéző programok biztosítására költötték.  

A turisták 44 százaléka úgy nyilatkozott, hogy városnézést tervez a célországban, 33 százalék síelésre és egyéb téli sportolásra, 12 százalék pedig tengerparti nyaralásra készült. Üzleti útra és egyéb utazásra több mint 9 százalék, míg extrém sport vagy fizikai munka miatt egy százalék indult el.

Azoknak, akik síelni vagy snowboardozni utaznak külföldre, ajánlatos a kifejezetten téli sportokra vagy extrém sportokra szabott biztosítási konstrukciót választani. A síbiztosítás általában fedezi a helikopteres mentést és a biztosított felkutatását, biztosítja a sporteszközöket is, fedezheti a baleset miatt fel nem használt napokra a síbérlet árát, és tartalmaz felelősségbiztosítást is.

A szerződések közel harmadát 4 vagy 5 napra kötötték; egynapos külföldi útra minden tizedik ember ment. A téli szezonban nagyjából fele-fele arányban autóval, illetve repülővel keltek útra a kikapcsolódni vágyók, míg a kisebb részük, nagyjából 20 százalék busszal vagy vonattal utazott. A szerződők 55 százaléka az utazás előtt egy nappal, vagy az utazás napján kötötte meg az utasbiztosítását. Az online utasbiztosítás előnye, hogy bárhol és bármikor megköthető, már mobilról is: a téli hónapokban a kiutazók 46 százaléka a telefonjáról intézte a szerződését – derül ki a Bank360.hu adataiból.


Erősödött péntek reggelre a forint

Erősödött a forint péntek reggelre az előző délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 21. 10:00
Megosztás:

A freemium konverziós arányok matematikai háttere

A digitális gazdaságban a freemium üzleti modell az egyik legnépszerűbb és leghatékonyabb ügyfélszerzési stratégiává vált. A szoftverek, mobilalkalmazások és online szolgáltatások piacán szinte mindenki találkozott már olyan platformmal, amely ingyenes alapszolgáltatást kínál, miközben a prémium funkciókért fizetni kell. Ez a kettősség azonban komoly pénzügyi tervezést igényel, hiszen az ingyenes felhasználók fenntartási költségeit a fizetős ügyfelek bevételeinek kell fedezniük.
2026. 08. 21. 09:45
Megosztás:

Milyen lesz a jövő személyi igazolványa? Kártyából kulcs lesz

Egy apró műanyag lap, amely bizonyítja, hogy kik vagyunk. Ma ez annyira természetesnek tűnik, hogy ritkán gondolkodunk el rajta: a személyi igazolvány tulajdonképpen az állam hivatalos válasza arra a kérdésre, hogy valóban azok vagyunk-e, akiknek mondjuk magunkat. Rajta van a nevünk, a fényképünk, néhány személyes adatunk és egy azonosítószám. Megmutatjuk a bankban, a hivatalban, egy szálláshelyen vagy rendőri ellenőrzéskor, majd visszatesszük a pénztárcánkba.
2026. 08. 21. 09:00
Megosztás:

Zöldbe borult a kriptopiac: az Ethena kilőtt, az XRP felébredt – mi áll a tíz legnagyobb napi nyertes szárnyalása mögött?

Van az a pillanat a kriptopiacon, amikor a képernyő egyszer csak nem árfolyamokat, hanem történeteket mutat. A piros gyertyák eltűnnek, a shortosok kapkodni kezdenek, a közösségi csatornák felébrednek, és azok a befektetők is újra megnyitják a tőzsdei alkalmazást, akik néhány nappal korábban még hallani sem akartak az altcoinokról. Ilyenkor szokott a keresőmezőkben hirtelen megszaporodni a „legjobb kriptovaluta befektetés” kifejezés.
2026. 08. 21. 08:00
Megosztás:

Felmentették az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatóját

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke, Nagy Elek felmentette Bánfi Zoltánt az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatói és igazgatósági tisztségéből, egyúttal elrendelte a társaság teljes körű átvilágítását - tájékoztatta a köztestület csütörtökön az MTI-t.
2026. 08. 21. 07:00
Megosztás:

Az Alibaba negyedéves profitja csökkent, bevétele nőtt

Az Alibaba Group Holding profitja meredeken csökkent az első pénzügyi negyedévében a mesterséges intelligenciával kapcsolatos befektetések növekedésével, miközben a bevétele 9 százalékkal nőtt, összhangban a piaci előrejelzésekkel.
2026. 08. 21. 06:00
Megosztás:

Lengyelországban lassult az ipari termelés növekedése és gyorsult a termelői árak emelkedése júliusban

Lengyelországban az elemzői várakozásoknál kevésbé lassult az ipari termelés éves emelkedése júliusban, ugyanakkor a becsültnél jelentősebben gyorsult a termelői árak növekedése a statisztikai hivatal (GUS) csütörtökön közölt adatai szerint.
2026. 08. 21. 05:00
Megosztás:

Extra meleg lesz pénteken - tetőzik a hőség!

Pénteken tetőzik a hőség, a legmelegebb órákban akár 31-38 Celsius-fok és többfelé zápor, zivatar lehet, majd a hétvége további részében kissé csökken a nappali felmelegedés mértéke, vasárnap 25 és 32 Celsius-fok között alakulnak a maximumok, miközben a csapadék esélye is csökken - derült ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 21. 04:00
Megosztás:

Donald Tusk: Németország ne vonja felelősségre az Északi Áramlat megrongálóit

Németországnak nem kellene felelősségre vonnia az Északi Áramlat gázvezeték megrongálóit - jelentette ki Donald Tusk lengyel kormányfő csütörtöki sajtóértekezletén.
2026. 08. 21. 03:00
Megosztás:

Nyugdíjat így kérheted most már Revolut számlára

Új korszak kezdődött: már Revolut-számlára is érkezhet a magyar nyugdíj - számolt be RevB.hu blogportál.
2026. 08. 21. 02:00
Megosztás:

Táppénz 2027: szabályok, összeg, számítás, feltételek és igénylés

Betegség esetén nemcsak az egészségünk, hanem a családi költségvetés egyensúlya is veszélybe kerülhet. A munkából való kiesés ugyanis rendszerint alacsonyabb jövedelemmel jár: először betegszabadságot, majd meghatározott feltételekkel táppénzt kaphatunk.
2026. 08. 21. 01:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 34. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 08. 21. 00:05
Megosztás:

Aggódnunk kell a gázellátás miatt?

Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos - közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
2026. 08. 20. 23:00
Megosztás:

Kína tiltakozik az amerikai drónvámok ellen

Kína határozottan ellenzi az Egyesült Államok által a drónokra és alkatrészeikre kivetett vámokat, és visszavonásukra szólította fel Washingtont - közölte Ho Ja-tung, a kínai kereskedelmi minisztérium szóvivője csütörtöki pekingi sajtótájékoztatóján.
2026. 08. 20. 22:00
Megosztás:

Visszaesett az építőipari termelés az eurózónában és az unióban

Az eurózónában 1,3 százalékkal csökkent az építőipari termelés júniusan májushoz képest, amikor még 0,2 százalékos növekedést mértek - derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön ismertetett adataiból.
2026. 08. 20. 21:00
Megosztás:

16 milliárd dollárnyi stabilcoin tűnt el a tőzsdékről, miközben visszatértek a Bitcoin-vásárlók

Mintegy 16 milliárd dollárral csökkent a centralizált kriptotőzsdéken tartott stabilcoin-állomány a 2025 végi csúcshoz képest, ami első látásra a piaci likviditás gyengülését jelzi. A Bitcoin azonnali piaci kereslete ugyanakkor ismét pozitív tartományba fordult, ami arra utalhat, hogy a tőzsdékről eltűnő dollárhoz kötött likviditás egy része nem hagyja el a kriptopiacot, hanem közvetlenül BTC-vásárlásokba és on-chain pozíciókba áramlik.
2026. 08. 20. 20:00
Megosztás:

Lemondott parlamenti mandátumáról Lázár János

Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
2026. 08. 20. 19:00
Megosztás:

Mínuszban indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Gyengüléssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön. A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,66 százalék, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,25 százalék, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,42 százalék csökkenést jelzett.
2026. 08. 20. 18:00
Megosztás:

Kilőtt a stabilcoin-forgalom az XRP Ledgeren – az RLUSD uralja a hálózatot

Az XRP Ledger stabilcoin-piaca látványosan felpörgött: az elmúlt 30 napban jelentősen nőtt a tranzakciós volumen és a stabilcoin-tulajdonosok száma is. Miközben az XRP árfolyama továbbra sem tudja egyértelműen lekövetni a hálózati aktivitás erősödését, az on-chain adatok arra utalnak, hogy az XRPL ökoszisztémája egyre komolyabb szerepet tölt be a digitális dollárok és tokenizált eszközök piacán. A növekedés motorja egyértelműen a Ripple RLUSD stabilcoinja, amely mára szinte teljesen uralja az XRP Ledger stabilcoin-szegmensét.
2026. 08. 20. 17:00
Megosztás:

Maximálta a kormány az állami cégek vezetőinek díjazását

Meghatározta a kormány a többségi állami tulajdonú vállalatok vezető testületeinek méretét, tagjainak díjazását, valamint a vezető állású munkavállalók javadalmazásának szabályait.
2026. 08. 20. 16:00
Megosztás: