A Magyarországon forgalomba kerülő állati eredetű élelmiszerek biztonságosak

A Magyarországon forgalomba kerülő állati eredetű élelmiszerek teljesen biztonságosak és azok is maradnak a szigorú járványvédelmi intézkedéseknek köszönhetően - mondta az agrárminiszter a Facebook oldalára feltöltött videójában vasárnap.

A Magyarországon forgalomba kerülő állati eredetű élelmiszerek biztonságosak

Nagy István közölte, a haszonállatoknál a madárinfluenza, az afrikai sertéspestis, a kiskérődzők pestise és most a ragadós száj- és körömfájás vírusa okoz nagyon komoly veszélyeket és gazdasági károkat.

Jelezte ugyanakkor, hogy az elmúlt években tudatosan segítették az állattartókat a járványok és az állatbetegségek megelőzésében.

Az eddigi intézkedések között említette, hogy évi 12 milliárd forintot fordítanak például a szarvasmarha, a sertés, a baromfi vagy a kiskérődzők esetében a mintavétel, a laboratóriumi diagnosztikai vizsgálatok a gyógykezelés vagy az immunizálás költségeinek támogatására.

Kiemelte, hogy a vidékfejlesztési programban 2336 állattartótelep épült vagy újult meg, a pályázati felhívások pedig magukban foglalták az állathigiéniai technológiai fejlesztéseket is.

Hozzátette, a technológiai megoldások kiterjednek a fertőző betegségek behurcolási kockázatának, illetve telepen belüli terjedésének csökkentésére.

Nagy István rámutatott, az afrikai sertéspestis kapcsán jól látszik, hogy a szervezett, összefogott fellépés milyen eredményeket képes elérni, "hiszen mind a mai napig sikerült megvédeni a házisertés állományt a betegségtől".

"Mindezt úgy tudjuk felmutatni, hogy az elmúlt három év során hazánk tiltakozásának ellenére is az állategészségügyi intézkedések uniós támogatási aránya több mint 50 százalékkal csökkent" - jelentette ki a miniszter.

Kitért arra is, hogy a tavaly kiírt, állattartó telepek fejlesztéséhez kapcsolódó pályázatoknál kiemelt figyelmet fordítottak a járványvédelmi beruházások támogatására. Ennek köszönhetően mintegy 1400 beruházás valósulhat meg.

"Ne feledjük, a járványvédelmi intézkedések keretei között az állatok leölése, az állati tetemek ártalmatlanítása, a szükséges berendezések, a fertőzött anyagok megsemmisítése és a fertőtlenítés költségeit a magyar költségvetés biztosítja" - mondta el Nagy István a közösségi oldalra feltöltött videójában.


Megduplázza a Szociális Tüzelőanyag Program támogatási keretét a kormány

A kormány a 2026-2027-es fűtési időszaktól 5 milliárd forintról 10 milliárd forintra emeli a Szociális Tüzelőanyag Program támogatási keretét - derül ki a Magyar Közlöny pénteki számában megjelent kormányhatározatból.
2026. 08. 30. 00:05
Megosztás:

Évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit

Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
2026. 08. 29. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 35. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 08. 29. 22:00
Megosztás:

Nagyon alacsony a Tisza vízhozama, rendkívüli intézkedésekre van szükség

Nagyon alacsony a Tisza vízhozama, rendkívüli intézkedésekre van szükség az ívóvízellátás védelmében - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) igazgatója az MTI-vel pénteken.
2026. 08. 29. 21:00
Megosztás:

Mit tehetünk a kisbabák zavartalan alvásáért?

A friss szülők számára az egyik legnagyobb kihívást az jelenti, hogy a gyermekük képes legyen végigaludni az éjszakát. A családok gyakran komolyabb összegeket költenek különféle eszközökre, átalakítják a gyerekszobát, és igyekeznek minden apró körülményt tökéletessé tenni a békés pihenéshez.
2026. 08. 29. 20:00
Megosztás:

Már nem csak a diploma számít – Ezeket a készségeket keresik a munkaerőpiacon

A munkaerőpiacon egyre nagyobb értéket képvisel az, amit valaki ténylegesen meg tud csinálni. A diploma és a hagyományos végzettségek mellett felértékelődnek a konkrét, munkában azonnal alkalmazható készségek – legyen szó kommunikációról, közösségi médiáról vagy akár videóvágásról. A TanfolyamGURU tapasztalatai szerint a felnőttek képzési döntéseiben is egyre inkább megjelenik ez a szemlélet.
2026. 08. 29. 19:00
Megosztás:

A megújulók már terjednek – Európa energiafüggésének igazi problémája máshol van

Az Európai Unió villamosenergia-termelésének már több mint 70 százaléka alacsony kibocsátású, mégis hatalmas összegeket költünk gáz és olaj behozatalára. A fő gond egyre inkább a felhasználás oldalán van: a villamos energia a teljes energiafelhasználásnak még mindig csak mintegy 23 százalékát adja. Hogyan lehetne gyorsabban kiváltani vele a fosszilis energiát – és valóban csak a növekvő energiaigényt fedezik a megújulók? Ezt a kérdést járja körül Szilva Attila fizikus, a BME és az Uppsalai Egyetem korábbi kutatója, a Furik blog szerzője.
2026. 08. 29. 18:00
Megosztás:

Október 11-re írta ki a szlovén parlament a három konzultatív népszavazást

Október 11-re írta ki pénteken a szlovén parlament azt a három konzultatív népszavazást, amelyen a szociális támogatások feltételeiről, a közszolgálati rádió és televízió kötelező előfizetési díjának eltörléséről, valamint az Európai Unión kívüli országok állampolgárainak helyhatósági választójogáról kérik ki a választók véleményét.
2026. 08. 29. 17:00
Megosztás:

Szövetségi Űrakadémia alakul az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államok Űrakadémiájának (US Space Academy) megalapításáról írt alá rendeletet Donald Trump amerikai elnök pénteken.
2026. 08. 29. 16:00
Megosztás:

A CIG Pannónia biztosító díjbevétele csökkent, adózott eredménye nőtt az idei első fél évben

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. konszolidált díjbevétele 31 milliárd forint volt az idei első fél évben, 5 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában, a vállalat ugyanakkor 2,3 milliárd forint konszolidált adózott eredményt ért el, 10 százalékkal többet, mint egy évvel korábban - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
2026. 08. 29. 15:00
Megosztás:

Napirendre kell venni az akkumulátorgyárak munkavédelmi problémáit

A magyarországi akkumulátorgyárakban történt balesetek és az egészségkárosító munkavédelmi kockázatok napirendre vételét kezdeményezte az Országos Munkavédelmi Bizottságnál pénteken a Liga Vas- és Fémipari Szövetség (LVFSZ) az MTI-nek küldött tájékoztatása szerint.
2026. 08. 29. 14:00
Megosztás:

Az idei volt Hollandia eddigi legmelegebb nyara

Noha még nincs vége augusztusnak, már most világos, hogy a 2026-os volt Hollandia eddigi legmelegebb nyara a hőmérsékleti adatok rögzítésének 1901-es kezdete óta - közölte a holland királyi meteorológiai intézet (KNMI) jelentését ismertetve az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.
2026. 08. 29. 13:00
Megosztás:

A bevándorlás akadályozta meg a népességfogyást Romániában

A nemzetközi vándorlás pozitív mérlege akadályozta meg Romániában tavaly a jelentősebb népességfogyást, amelyet a negatív természetes szaporulat okozhatott volna - derült ki a statisztikai intézet pénteken közzétett éves demográfiai összegzéséből.
2026. 08. 29. 12:00
Megosztás:

Visa és Dunamu: stabilcoinok és AI alakíthatják át a fizetések jövőjét

A Visa és a dél-koreai Dunamu, az Upbit kriptotőzsde mögött álló vállalat stratégiai együttműködésbe kezdett, hogy megvizsgálják a stabilcoinalapú fizetések és az AI-vezérelt kereskedelem lehetőségeit. A két cég elsősorban a határokon átnyúló fizetések, átutalások és elszámolások új modelljeit kutatja, miközben azt is vizsgálják, hogyan kapcsolhatók össze az úgynevezett AI-agentek a digitális pénzügyi infrastruktúrával.
2026. 08. 29. 11:00
Megosztás:

12 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény a Gránit Banknál

Rekordszámú lakossági számlanyitás, digitális és AI fejlesztések: a Gránit Bank 2026 első félévét egyedi szinten stabil tőkével, likviditással, bővülő lakossági és KKV szolgáltatásokkal zárta.
2026. 08. 29. 10:00
Megosztás:

Az OTP Bank támogatja az agrárvállalkozások likviditását segítő kezdeményezés végrehajtását

Az Agrár és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium átmeneti pénzügyi könnyítést jelentő kezdeményezésének hátterében az idei év rendkívüli kihívásai állnak: az aszály, a tavaszi fagykárok, a járványhelyzetek, az egyes ágazatokban tapasztalható alacsony felvásárlási árak, valamint a költségnövekedés és a nemzetközi piaci bizonytalanságok. A nehézségek számos termelő likviditási helyzetét megnehezítették.
2026. 08. 29. 09:00
Megosztás:

Nemcsak fogyasztóként, befektetőként is tehetünk a vízhiány ellen

A vízhiány Magyarország egyik legégetőbb problémája, és egyre többen keresik azokat a megoldásokat, amelyekkel hozzájárulhatnak a helyzet javításához. Cselekedni pedig nemcsak önkéntes munkával vagy adományokkal tudunk, de a megtakarításainkat is a jó cél szolgálatába állíthatjuk. Gyura Gábor, a Magyar Fenntartható Befektetési és Pénzügyi Egyesület igazgatója szerint befektetéseink is szerepet játszhatnak abban, hogy több forrás jusson a fenntarthatóbb vízgazdálkodási megoldásokhoz, és elősegíthetik a hosszú távon hatékony vízhasználatot.
2026. 08. 29. 08:00
Megosztás:

Szerdán találkozik Magyar Péterrel az Európai Tanács elnöke Budapesten

Uniós körútja során szeptember 2-án, szerdán találkozik Magyar Péter miniszterelnökkel António Costa, az uniós tagországok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke Budapesten.
2026. 08. 29. 07:00
Megosztás:

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Fradiváros-projekt ügyében

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Ferencvárosi Torna Club Fradiváros-projektjéhez kapcsolódó, csaknem 25 milliárd forint állami támogatás felhasználása miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságán - közölte a tárca sportért felelős államtitkársága az MTI-vel pénteken. Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke tudatta: nyugodt szívvel állnak minden, jogállami keretek között lefolytatott vizsgálat elé.
2026. 08. 29. 06:00
Megosztás:

Létrejött a megállapodás a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról

A Mol Nyrt. és a Mol Investment Kft. megállapodott az állammal a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról – közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 29. 05:00
Megosztás: