A Microsofttól igazolt új kereskedelmi és marketingigazgatót a tőzsdére készülő ViVeTech

Tolmár Gergely a ViVeTech Zrt. új kereskedelmi és marketing igazgatója 2022 áprilisától. A szakember a Microsoft kormányzati értékesítési csapatától érkezett az IT biztonsági vállalathoz, ahol feladata az értékesítés, illetve a belföldi és nemzetközi marketingtevékenység irányítása. A 2011 óta működő, IT biztonsági szolgáltatásokra szakosodott ViVeTech 2022 első felében tervezi részvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsdén, és nemzetközi terjeszkedésre készül.

Tolmár Gergely két évtizede foglalkozik értékesítéssel, ebből öt évet a biztonságtechnikai iparágban töltött, majd 2012-ben az Oracle-höz igazolt, ahol szoftverértékesítéssel foglalkozott az amerikai vállalat kiemelt vállalati és kormányzati ügyfelei felé. Később regionális sales manager-ként több országért felelt, majd a tanácsadási üzletágban dolgozott. 2019-ben csatlakozott a Microsofthoz, ahol a kiemelt kormányzati ügyfeleket kezelő csapat tagja lett. 2022 márciusában megkereste őt a ViVeTech Zrt. menedzsmentje és felkérte, hogy vegye át a magyar cég nemzetközi piacra lépésével kapcsolatos értékesítési és marketingtevékenységek irányítását.

A magyar tulajdonú ViVeTech Zrt. 2011 óta aktív, tevékenysége elsősorban az IT biztonságra, azon belül többek között az információbiztonsági stratégiák kialakításával, üzletfolytonossági tervek és üzleti hatáselemzések előkészítésével, minőségbiztosítással és projekt menedzsment támogatással kapcsolatos tanácsadásra, illetve saját fejlesztésű szoftvermegoldásainak a fejlesztésére terjed ki.

Az új igazgató feladata a vállalat értékesítési és marketingstratégiájának kidolgozása, a nemzetközi értékesítés menedzselése, valamint a vállalati márka pozicionálása. A ViVeTech már több éve nyújt IT-biztonsági szolgáltatásokat magyar kritikus infrastruktúra (KI) szolgáltatóknak, és a tapasztalatokra építve olyan szoftvert fejleszt, amely segíti a KI szolgáltatók jogszabályoknak való megfelelését. A 100 százalékban magyar fejlesztésű Vivesec szoftver egy teljeskörű automatizált szolgáltatás, amely támogatja többek között az ISO27001 szabvány, valamint a német adatvédelmi hatóság által megkövetelt iparág- és országspecifikus elvárásoknak való megfelelést - beleértve az információbiztonsági irányítási rendszer bevezetését, a minősítés megszerzését, valamint a rendszer fenntartását, a minőség folyamatos kontrollját is. A ViVeTech 2022 első felében tervezi részvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán, és nemzetközi terjeszkedésre készül.

„Izgalmas kihívás csatlakozni egy feltörekvő magyar céghez, amely a hazai piacon már bizonyította szaktudását, és most saját fejlesztésű megoldásával egy hatalmas és dinamikusan növekvő nemzetközi piacra tervezi a belépést. Bízom benne, hogy több évtizedes, IT-biztonsági és nemzetközi multinacionális cégeknél szerzett tapasztalatommal segíthetek egy újabb magyar vállalati sikertörténet felépítésében” – mondta el Tolmár Gergely, a ViVeTech Zrt. kereskedelmi és marketing igazgatója.

A ViVeTech 40 millió forint, 50 százalékos intenzitású, vissza nem térítendő támogatáshoz jutott a BÉT Mentor Program keretén belül, amely a BÉT és a Pénzügyminisztérium közös, kis- és középvállalatok tőzsdei megjelenését, felkészülését elősegítő pályázata. A ViVeTech csatlakozott a BÉT ELITE programjához, a Londoni Tőzsdecsoport és a Budapesti Értéktőzsde együttműködésében megvalósuló, globálisan több mint 1500 résztvevő céget jegyző képzéssorozathoz.

Egyre magabiztosabbak az európai fogyasztók a személyes pénzügyeikben

Az évekig tartó pénzügyi nehézségek után jelentősen nőtt azok aránya Európában, akik időben fizetik számláikat: a két évvel ezelőtti 63 százalékhoz képest 2025-re 76 százalékra emelkedett az arányuk az Intrum követeléskezelő éves Európai Fogyasztói Fizetési Jelentése (ECPR) szerint.
2025. 11. 25. 02:30
Megosztás:

Ezért veszélyes a digitális tájékozatlanság

A digitális tájékozatlanság közvetlenül növeli a sebezhetőséget: aki a közösségi médiában valódinak hiszi a mesterséges intelligencia (AI) által generált hamis tartalmakat, háromszor sebezhetőbbé válik a csalásokkal szemben a Visa legfrissebb reprezentatív kutatása szerint, amelyet a KiberPajzsal közösen mutatott be hétfőn - tájékoztatta a Magyar Bankszövetség az MTI-t.
2025. 11. 25. 02:00
Megosztás:

Bekérették a lengyel külügyminisztériumba Izrael nagykövetét

Bekérették a varsói külügyminisztériumba Izrael nagykövetét a jeruzsálemi Jad Vasem holokauszt emlékmúzeum által a közösségi médiában közzétett, Lengyelországról szóló bejegyzés miatt - közölte hétfőn az X-en Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter.
2025. 11. 25. 01:30
Megosztás:

Nyilvános részvényértékesítés keretében erősíti meg tőzsdei jelenlétét az MBH Bank

A befektetői háttér szélesítése és a kereskedés aktivitásának növelése érdekében az MBH Bank Nyrt. nyilvános részvényigénylési tranzakciót hajt végre a Budapesti Értéktőzsdén.
2025. 11. 25. 01:00
Megosztás:

Az elmúlt két évben Magyarországra irányult a legtöbb kínai külföldi beruházás

Az elmúlt két évben Magyarországra irányult a legtöbb kínai külföldi beruházás, amiből hazánk sokat profitált, a kormány ezért továbbra is a minél akadálytalanabb világgazdasági együttműködésért fog küzdeni - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Brüsszelben.
2025. 11. 25. 00:30
Megosztás:

Matcha frissítésre kapcsolt a Celestia – új korszak jöhet a láncok közötti adatforgalomban

A Celestia hálózat eddigi legnagyobb frissítését hajtotta végre, amely nemcsak a blokklánc kapacitását növeli, hanem új szintre emeli az interoperabilitást is. A Matcha névre keresztelt fejlesztés fontos mérföldkő a projekt életében, mely akár új lendületet is adhat a mélyrepülésben lévő TIA tokennek.
2025. 11. 25. 00:01
Megosztás:

Bitcoin, Ethereum, Tesla, Nvidia, Netflix vagy nyersanyagok? Melyik lesz a befutó decemberben? Piaci kitekintés!

2025 legújabb innovációja, hogy már magyar engedéllyel rendelkező távszerencsejáték szolgáltatónál (Tippmixpro) is lehet gazdasági piacokra fogadásokat kötni. A Tippmixpro decemberi „gazdasági speckója” elsőre inkább tőzsdei, mint fogadási terméknek tűnik.
2025. 11. 24. 23:30
Megosztás:

Vírus módjára terjedő Reddit-poszt emeli a Digitap ($TAP) projektet a BlockDAG és a BlockchainFX fölé

Egy nemrégiben virálissá vált Reddit-bejegyzés intenzív vitát indított el a kriptoközösségben: a poszt szerint a Digitap ($TAP) megelőzi a nagynevű előértékesítési projekteket, mint a BlockDAG ($BDAG) és a BlockchainFX ($BFX).
2025. 11. 24. 23:00
Megosztás:

Az eSIM-kompatibilis okostelefonok kiválasztása 2025-ben – hogyan aktiválhatod a Yesim.app-al

Új telefont vennél 2025-ben? Nézd meg, melyik készülék támogatja az eSIM technológiát, és hogyan használd ki a digitális SIM-kártya összes előnyét utazáshoz.
2025. 11. 24. 22:30
Megosztás:

Az OTP új csúcsra emelkedett és húzta a BUX-ot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 450,18 pontos, 0,42 százalékos emelkedéssel, 107 705,75 ponton zárt hétfőn.
2025. 11. 24. 22:00
Megosztás:

Miért lett kiemelten fontos a megfelelő raktár megtalálása?

A vállalkozások működése az elmúlt években látványos változáson ment keresztül. A digitalizáció, az e-kereskedelem növekedése, a gyorsabb kiszállítási elvárások és a rugalmas készletkezelés mind olyan tényezők, amelyek miatt ma már stratégiai kérdés, hol és milyen raktárra épül egy cég logisztikai háttere.
2025. 11. 24. 21:30
Megosztás:

Digitap ($TAP) – A legjobb kriptós előértékesítés a Visa integráció előtt

A kriptovaluta piac ritkán jut konszenzusra bármiben, kivéve, ha egy előértékesítés képes a szektort arra késztetni, hogy komolyan megvizsgálja annak valódi hasznosságát. Pontosan ezt kínálja a Digitap ($TAP), ahogy közeledik Visa integrációjához.
2025. 11. 24. 21:00
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2025. 11. 24. 20:30
Megosztás:

Hogyan támogathatja a keresőoptimalizálás a vállalkozásod növekedését?

Keresőoptimalizálás segítségével a vállalkozásod láthatóbbá válik, több érdeklődőt vonz, és hosszú távon stabil bevételt generál. Bár az algoritmusok folyamatosan változnak, az alapelv ugyanaz maradt: aki elől szerepel a keresőkben, az előnyt szerez. A BP Digital szakértői szerint a tudatos SEO-stratégia jelenti a biztos növekedés alapját.
2025. 11. 24. 20:00
Megosztás:

5 tipp, hogyan maradjunk fittebbek hosszú távon

Amikor változtatni szeretnénk saját magunkon – legyen szó fogyókúráról, izomépítésről vagy egyszerűen az energiaszintünk növeléséről –, gyakran belekezdünk egy új edzéstervbe vagy diétába, majd néhány hét múlva azt vesszük észre, hogy elfogyott a lendület. Ha azonban sokáig szeretnénk megőrizni fittségünket, nem az a legfontosabb, hogy intenzíven vágjunk bele az új életmódba, sokkal inkább az, hogy fenntartható szokásokat alakítsunk ki.
2025. 11. 24. 19:30
Megosztás:

Kihirdették az Év Női Logisztikusa díjak idei nyerteseit

Átadták az Év Női Logisztikusa és az Év Fiatal Női Logisztikusa díjakat, amelyeket a Waberer’s és a Navigátorvilág szakmai médium azzal a céllal alapítottak 2023-ban, hogy láthatóbbá tegyék a logisztika meghatározó női szakembereit. Az Év Női Logisztikusa díjat Juhászné Seres Orsolya, az Év Fiatal Női Logisztikusa díjat pedig Varasdi-Mestyán Gitta Margit vehette át.
2025. 11. 24. 19:00
Megosztás:

Modernizálták az Uzsoki Utcai Kórház MRI-berendezését

Megtörtént az Uzsoki Utcai Kórház MRI-berendezésének fejlesztése az Országos Diagnosztikai Gyorsító Program keretében - jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.
2025. 11. 24. 18:30
Megosztás:

Fontos változás az adóperekben: a Kúria gyorsabban hozhat végleges döntést

2025. október 31-én fontos változásokat hirdettek ki a közigazgatási perrendtartásban, amelyek jelentősen átalakítják az adóügyekben pereskedők lehetőségeit. Az új szabályok közül kiemelkedik a Kúria jogkörének bővítése. Ez és több más módosítás is számos érintettet óvhat meg hosszan elhúzódó perektől – hívják fel rá a figyelmet az EY adóeljárásokkal és adóperekkel foglalkozó csapatának szakértői.
2025. 11. 24. 18:00
Megosztás:

Fokozódik a verseny az üres pozíciókért – négyről öt hónapra nőtt az átlagos álláskeresési idő

Élénk munkavállalói aktivitás, csökkenő álláshirdetésszám és a korábbinál hosszabb álláskeresési idő jellemzi jelenleg a munkaerőpiacot – derül ki a Profession.hu legfrissebb adataiból.
2025. 11. 24. 17:30
Megosztás:

60-70 ezer kgfb-szerződést is lecserélhetnek az érintett autósok

November végére az érintett mintegy 400 ezer személyautóból várhatóan 60-70 ezer kgfb-szerződését is lecserélhetnek, mivel egyes biztosítók az idén is vonzó díjakkal igyekeznek bővíteni ügyfélkörüket és így az autósok jelentős része találkozhat a jelenlegi biztosításánál kedvezőbb konstrukciókkal - hívta fel a figyelmet hétfői elemzésében a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ).
2025. 11. 24. 17:00
Megosztás: