A szerencsejáték nem gyerekjáték!

Szerencsejáték-használat szempontjából a kiskorúak is veszélyeztett célcsoportnak számítanak, mert náluk is kialakulhat használati zavar, függőség. A Szerencsejáték Zrt. felelősséget érez abban, hogy a felnövekvő generációt megóvja a függőség kialakulásától, ezért a rendszeres kommunikáció és a preventív programok mellett idén decemberben figyelemfelhívó kampányt is indít egy nemzetközi iparági kezdeményezéshez csatlakozva: szakmai fórumokon, közösségi oldalakon és a lottózókban is felhívja a figyelmet a 18 év alattiak védelmére.

A szerencsejáték nem gyerekjáték!

A túlzásba vitt szerencsejáték minden életkorban ártalmas, a 18 év alattiaknál azonban akár kockázatosabb is, mivel a káros hatások közvetlenül és fokozottabban jelentkezhetnek, a gyerekeknél is kialakulhat a függőség. Kutatások szerint, azoknál a gyerekeknél, aki rendszeresen részt vesznek a szerencsejáték bármely formájában (aktívan, vagy passzívan), nagyobb a valószínűsége annak, hogy később szerencsejáték-probléma alakuljon ki.

A nemzeti lottótársaság a fiatalkorúakra vonatkozó szabályokat nagyon szigorúan betartja: 18 év alattiak számára szerencsejátékokat nem értékesít, a kiskorúakat reklámtevékenységével nem célozza meg és saját munkatársait is rendszeresen oktatja a témában, illetve számukra előírás az évenkénti vizsga felelős játékszervezésből. Országszerte közel 15 ezer értékesítője számára rendszeres, kötelező oktatást tart a témában. Emellett kifejezetten fiatalkorúak számára prevenciós programot működtet, a Játék határokkal ernyőprogram részeként. 

A vállalat mostani kampányában a felelős szülői, illetve felnőtt magatartásra kívánja felhívni a figyelmet.  Fő üzenete, hogy a felnőtt játékosok ne vonják be a 18 év alattiakat a szelvények kitöltésébe, a sorsjegy kiválasztásába és lekaparásába, ne ajándékozzanak szerencsejátékot, valamint ne kérjenek tőlük tippeket a sportfogadáshoz sem. A szerencsejáték ugyanis nem gyerekjáték! Az érdeklődők a www.nemgyerekjatek.hu oldalon tájékozódhatnak a részletekről. 

A december 12-én induló kampányba a Szerencsejáték Zrt. szakmai szervezeteket is bevont, üzeneteivel pedig közösségi oldalain, a médiában, valamint lottózóiban is találkozhatnak majd a játékosok már idén és 2025-ben is. A kampány különlegessége, hogy a nemzeti lottótársaság új, dedikált oktatóanyagot készített a témában az értékesítők, viszonteladói partnerek számára, amelyet hosszú távon is beilleszt képzési folyamataiba. 

Emellett – már második alkalommal – csatlakozott a European Lotteries, azaz az Európai Lottótársaságok Szövetsége és a World Lotteries Association által is ajánlott, nemzetközi „Ajándékozz felelősen!” (Gift Responsibly) kampányához, melynek élén az amerikai National Council on Problem Gambling áll. A kampány keretében a szerencsejáték szervezők és közösségi szervezetek Európában, Észak-Amerikában és szerte a világon közösen hívják fel a figyelmet a kiskorúak szerencsejáték használatának kockázataira.

A felelős játékszervezés egy olyan tudatos magatartás, amelynek célja, hogy megóvja a játékosokat, különösen a kiskorúakat a túlzásba vitt szerencsejáték káros következményeitől. A társaság termékeit a nemzetközi szinten elismert, független játékszervezési minősítési rendszerrel, az ún. GamGard szoftverrel minősítetti, ennek alapján játékai alacsony és közepes kockázatúak, magas kockázatú játékot nem forgalmaz. A társaság továbbá nem teszi lehetővé kiskorúak részvételét a szerencsejátékban, illetve a játékosok részére a felelős játék érdekében több eszközt is biztosít (pl. önkorlátozó, figyelmeztető funkciók).

Tovább erősödött kedden a forint

Több mint egy százalékkal erősödött kedden a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
2026. 03. 10. 20:00
Megosztás:

Átadták a korszerűsített rijekai olajfinomítót

Átadták kedden a korszerűsített rijekai olajfinomítót. A mintegy 700 millió eurós beruházás az INA olajipari vállalat történetének legnagyobb egyedi fejlesztése, és a modern Horvátország egyik legjelentősebb ipari beruházása.
2026. 03. 10. 19:00
Megosztás:

Magyar-egyiptomi fúzió alakul a kőiparban

Közös vállalatot alapít a mosonmagyaróvári Amonstone és az egyiptomi Modern Marble tulajdonosi köre – jelentették be az érintett felek.
2026. 03. 10. 18:30
Megosztás:

Bitcoin bányászat új korszak előtt: a bányászok egyre inkább az AI felé fordulnak

A Bitcoin-bányászati iparág komoly átalakuláson megy keresztül. A BTC árfolyamának jelentős visszaesése és a működési költségek növekedése miatt egyre több bányászvállalat kényszerül stratégiaváltásra. A túlélés érdekében sok cég már nemcsak kriptobányászattal foglalkozik, hanem az AI- és nagy teljesítményű számítástechnikai infrastruktúra (HPC) irányába is nyit.
2026. 03. 10. 18:00
Megosztás:

Adószakértő az ÉVOSZ javaslatairól: az adórendszer is lendületet adhat az építőiparnak

Az adórendszer is kulcsszerepet játszhat az építőipar élénkítésében – reagált a Niveus az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) friss szakmai javaslataira. A tanácsadó cég szerint a lakásépítéseket ösztönző adópolitikai eszközök, például a kedvezményes lakásáfa stabil fenntartása és a bérlakáspiac kifehérítése érdemben hozzájárulhatnak az ágazat élénküléséhez.
2026. 03. 10. 17:30
Megosztás:

A befektetők uralják a felújítandó lakások piacát Budapesten

A felújítandó ingatlanok piacát 2026 elején továbbra is a befektetők uralják, Budapesten az ilyen lakások több mint felét befektetési céllal vásárolják - közölte a Duna House kedden az MTI-vel.
2026. 03. 10. 17:00
Megosztás:

Egyszerűbbé válhat az Ethereum staking – jön a „DVT-lite” megoldás

Az Ethereum egyik alapítója, Vitalik Buterin új javaslattal állt elő, amely jelentősen leegyszerűsítheti az elosztott validátori infrastruktúra működtetését. A „DVT-lite” koncepció célja, hogy a staking folyamat ne igényeljen mély technikai szakértelmet, így több intézményi és egyéni szereplő vehessen részt az Ethereum hálózat biztosításában.
2026. 03. 10. 16:30
Megosztás:

Fogadni szeretnél? Oscar-díj, Bajnokok Ligája, Európa-liga, Forma-1

Ahogy közeledik a tavasz, egyszerre pörög fel a sport- és szórakoztatóipari világ. A filmkedvelők számára az Oscar-díjátadó jelenti a szezon csúcsát, miközben a futballrajongók már a Bajnokok Ligája és az Európa Liga tavaszi szakaszának izgalmait elemzik. Ez a kettősség látványosan jelent meg a Tippmix és Tippmixpro fogadási aktivitásában is, ahol a február végi, márciusi időszak stabilan magas érdeklődést hozott.
2026. 03. 10. 16:00
Megosztás:

A HP Enterprise negyedéves profitja csökkent, bevétele nőtt

Az amerikai Hewlett Packard Enterprise (HPE), a számítógépes szerverek, hálózati berendezések és adattároló rendszerek gyártójának negyedéves profitja 29 százalékkal csökkent, bevétele ugyanakkor 18 százalékkal nőtt - áll a cég honlapján.
2026. 03. 10. 15:00
Megosztás:

A Tron belépett az Agentic AI Foundationbe – Justin Sun szerint az AI lesz a blokklánc jövője

A mesterséges intelligencia és a blokklánc konvergenciája új szakaszba lép. A Tron hálózat hivatalosan is csatlakozott az Agentic AI Foundationhöz, miközben alapítója, Justin Sun szerint a decentralizált infrastruktúrák kulcsszerepet játszhatnak az AI-ügynökök (AI agents) következő generációjának működtetésében.
2026. 03. 10. 14:30
Megosztás:

Zuhan a magyar gazdagok kedvelt befektetése – krízisbe kerülhet a dubaji ingatlanpiac?

Alig bő egy hete, hogy az Egyesült Államok és Izrael közös katonai műveletet indított Iránnal szemben, légi csapásokkal támadva az iráni katonai és kiemelt infrastruktúra létesítményeket. Az iráni legfelsőbb vezető, Ali Hámenei meghalt, a perzsa ország azonban kétségbeesett válaszlépésekre szánta el magát: rakétákkal támadni kezdték az amerikai szövetséges Öböl-országokat és lezárták a Hormuzi-szorost. Az iráni dróntámadástól lángoló Burj Al Arab szálloda látványa - noha csak a külső homlokzat sérült - szimbolikus erejű, az iráni válaszlépések azonban Omántól Ciprusig az egész Közel-Keleti térségben bizonytalanságot okoztak.
2026. 03. 10. 14:00
Megosztás:

Hamarosan indul a tavaszi rókavakcinázás

Március 28-án kezdődik a rókák veszettség elleni tavaszi vakcinázása az ország déli és keleti vármegyéiben, az érintett térségekben a hatóság az immunizálással egy időben ebzárlatot és legeltetési tilalmat is elrendel - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) keddi közleményében.
2026. 03. 10. 13:30
Megosztás:

19,5 millió dollárnyi ETH-t mozgatott meg a Bitmine – Coinbase Prime-ra került az Ether egy része

Jelentős on-chain tranzakció rázta meg az Ethereum piacát kedden: a világ egyik legnagyobb nyilvános ether-tartalékával rendelkező vállalata, a Bitmine Immersion Technologies közel 19,5 millió dollár értékű ETH-t utalt át a Coinbase intézményi platformjára. Bár az ilyen nagyméretű mozgások gyakran pánikot keltenek a befektetők körében, a háttérben álló folyamatok nem feltétlenül jelentenek eladási szándékot.
2026. 03. 10. 13:00
Megosztás:

A februári inflációs adat háttérbe szorul a kialakult piaci helyzetben

A fogyasztói árak februárban 1,4%-kal haladták meg az egy évvel korábbi szintet idehaza, ami 0,2 százalékponttal alacsonyabb várakozásunknál és 0,3 százalékponttal alacsonyabb a piaci konszenzusnál. Utoljára 2016 végén mértek ilyen alacsony inflációt itthon. Az előző hónaphoz képest 0,1%-kal emelkedtek az árak, az elemzői konszenzus azonban magasabb, 0,4% volt. Az éves maginfláció is tovább mérséklődött az MNB inflációs célja alatt, 2,1%-ra februárban.
2026. 03. 10. 12:30
Megosztás:

Csökkent Németország kivitele és behozatala januárban

Csökkent Németország kivitele és behozatala januárban decemberhez viszonyítva a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis honlapján kedden közzétett adatok szerint.
2026. 03. 10. 12:00
Megosztás:

Az Ethereum árfolyama a kritikus 2000 dolláros szintet védi – fordulópont előtt a piac

Az Ethereum árfolyama kulcsfontosságú technikai szinthez érkezett. Az elmúlt hetek oldalazó mozgása után az ETH most a 2000 dolláros támasz körül harcol, miközben a technikai indikátorok és a befektetői hangulat egyaránt azt jelzik: hamarosan jelentős irányválasztás jöhet a kriptopiacon.
2026. 03. 10. 11:30
Megosztás:

A hazai cégek több mint harmada létszámnövekedést tervez a következő negyedévben

Javuló kilátásokat mutatnak a hazai cégek foglalkoztatási tervei: 2026 második negyedévében a magyar munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 17 százalékuk jelez előre – derül ki a Manpower Magyarország ma közzétett Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
2026. 03. 10. 11:00
Megosztás:

Magyar–román kutatás indul az antibiotikum-rezisztencia ellen

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a temesvári Victor Babeş Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem és az OncoHelp Egyesület részvételével, uniós támogatással indult egy 2028 elejéig tartó projekt, amely az antibiotikum-rezisztencia elleni hatékony fellépést segíti - tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
2026. 03. 10. 10:30
Megosztás:

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. 03. 10. 10:00
Megosztás:

Mi történhet ma a tőzsdéken?

Az ázsiai részvénypiacok megugrottak, a határidős kereskedésben a WTI és a Brent is 90 dollár alá esett, miután hétfő este rendkívül volatilis volt a globális piaci hangulat Donald Trump amerikai elnök bejelentését követően. A Nikkei 2,4, az SSEC 0,4%-os pluszban áll, az MSCI Japánon kívüli ázsiai–csendes-óceáni részvényindexe 2,6%-kal emelkedik, csökkentve a konfliktus kezdete óta felhalmozott veszteségeket.
2026. 03. 10. 09:30
Megosztás: