A vonalas telefon sorsára juthat a vezetékes internet

Hazánkban egyre kevésbé növekszik, néhány uniós országban pedig csökkenni kezdett a vezetékes internetre előfizetők tábora. A tanulmány szerint a folyamatosan fejlődő és egyre kedvezőbb árú mobilinternet a jövőben fokozatosan felválthatja a vezetékes technológiát, hasonlóan ahhoz, ahogy annak idején a hordozható telefonok szorították ki vonalas társaikat - mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss kutatása, amely részleteit kedden közölték az MTI-vel.

A vonalas telefon sorsára juthat a vezetékes internet

Az NMHH közleménye szerint a webhasználat mára a mindennapjaink elválaszthatatlan részévé vált, az internetszolgáltatások pedig ezzel párhuzamosan rendkívül gyorsan fejlődtek.

Alig néhány éve jutott el hazánk szinte minden településére a nagy sebességű vezetékes internet, de a korlátlan mobilnet-szolgáltatások évről évre egyre gyorsabbá és megfizethetőbbé válnak.

A fejlődés következő állomása lehet, ha a mobilinternet képes lesz egyes háztartásokban teljesen kiváltani a kábeles hozzáférést - tették hozzá.

Kiemelték, hogy Magyarországon ugyan továbbra is növekszik a vezetékes előfizetések száma, egy évtizede azonban ez még évi öt-hat százalékos emelkedést jelentett, míg 2024-ben már csupán egyszázalékos bővülést figyelhettünk meg.

Az OECD 2023-as adataiból mindeközben az is látható, hogy nyolc uniós országban már csökkenni kezdett a vezetékes internetre előfizetők száma - fűzték hozzá.

A tanulmány alapján a fejlemény első pillantásra nehezen magyarázható, hiszen ezen országok között olyan is van, amelyben alig egy éve, és olyan is, amelyben már hat-nyolc esztendeje esik vissza ez a mutató.

Egyes országokban ráadásul nagyon magas ellátottsági szintről, míg másokban közepes értékről indult a visszafejlődés - írták.

Az NMHH elemzői szerint elsősorban mindenütt a mobilinternet-használat gyors felfutása ágyazott meg a vezetékes szolgáltatások visszaesésének, ha ugyanis valahol a szolgáltatók nagyon jó minőségű és kedvező árú mobilinternetet kínálnak, sok fogyasztó meggondolja, egyáltalán szüksége van-e még vezetékes internet-előfizetésre saját igényei kielégítéséhez.

 linken elérhető videóban Sugatagi Gábor, az NMHH Piackutatási és Piaci Monitoring Osztályának vezetője beszél a témáról - közölte a hatóság.

Az Egyesült Államok kormánya újabb iráni szervezeteket és tartályhajókat érintő szankciókról döntött

Az Egyesült Államok kormánya újabb iráni szervezeteket és tartályhajókat érintő szankciókról döntött a teheráni vezetésre való nyomásgyakorlásként pénteken.
2026. 01. 24. 11:00
Megosztás:

Feladtad már a lottót a hétre? Ha nem, ezt tudnod kell feltétlenül

A top10-es listában van az Ötös- és a Hatoslottó nyereménye is ezen a hétvégén. Mindkét számsorsjátékon több hete halmozódik a nyeremény összege, az Ötös- 3,7, a Hatoslottó 1,9 milliárd forintot kínál a telitalálatra.
2026. 01. 24. 10:00
Megosztás:

Magyarország Európa legjobbja volt a napenergia hasznosításában 2025-ben is

Magyarország tavaly is megőrizte vezető helyét Európában a napelemekkel megtermelt áram részarányában, amely 28 százalékra nőtt 2025-ben - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára pénteki Facebook-bejegyzésében az Ember nemzetközi energetikai agytröszt elemzésére hivatkozva.
2026. 01. 24. 09:00
Megosztás:

Márciusra készül el a Diósjenő és Balassagyarmat közötti szakasz felújítása

A Vác-Balassagyarmat vasútvonal második, Diósjenő és Balassagyarmat közötti részének "emelt szintű" felújítási munkálatai a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt egy hónapos késéssel zárulhatnak, így március elején indulhat újra a forgalom ezen a szakaszon - tudatta a MÁV-csoport honlapján pénteken.
2026. 01. 24. 08:00
Megosztás:

A Penny átlagosan 8 százalékkal emeli a dolgozók bérét

A Penny az értékesítés és a logisztika területén átlagosan 8 százalékkal, a központi területeken átlagosan 6 százalékkal emeli dolgozói bérét - közölte az áruházlánc pénteken.
2026. 01. 24. 07:00
Megosztás:

Visszakozott a Coinbase: kiszálltak a szenátusi kriptotörvény mögül – mi jöhet ezután?

Meglepetésszerű fordulatot vett a kriptovaluta-szabályozás sorsa az Egyesült Államokban: a Coinbase, az ország vezető kriptotőzsdéje, visszavonta támogatását a Szenátus kriptovaluta-piaci törvényjavaslatától. A „Clarity Act” néven ismert javaslat épp a jogi keretek tisztázását célozta, ám a Coinbase döntése újabb késlekedést és bizonytalanságot hozott a már amúgy is érzékeny szabályozási folyamatba.
2026. 01. 24. 06:00
Megosztás:

Veszélyzónába lépett a Bitcoin árfolyama – Elolvadtak a befektetői nyereségek, mi jöhet ezután?

Bár a Bitcoin árfolyama látszólag nyugalomban van, a blokklánc-adatok mélyebb elemzése egy sokkal feszültebb helyzetet jelez. A befektetői nyereségek rohamos olvadása és a viselkedési minták alapján úgy tűnik, a piac válaszút elé érkezett. Vajon stabilizálódni tud az árfolyam, vagy újabb medvés szakasz következik?
2026. 01. 24. 05:00
Megosztás:

Tőzsdére léphet a Ledger: 4 milliárd dolláros értékelés mellett készülnek New York-i IPO-ra

A kriptovaluták világában egyre erősebb igény mutatkozik a biztonságos tárolási megoldásokra – ezt a trendet lovagolja meg a francia Ledger, amely komoly lépéseket tesz egy amerikai tőzsdei bevezetés felé. A hardveres tárcáiról ismert vállalat értékelése immár meghaladja a 4 milliárd dollárt, és ha minden a tervek szerint halad, 2026 végére akár a New York-i tőzsdén is megjelenhet.
2026. 01. 24. 04:00
Megosztás:

Korlátlan mobilnetet használsz? Akkor jól nézd meg, mert veszteséged lehet rajta!

Egyre többen használnak korlátlan mobilszolgáltatásokat kínáló tarifacsomagot, de az érintett fogyasztók mintegy felének valamilyen fix adatkeretes előfizetés is elég lenne – állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya.
2026. 01. 24. 03:01
Megosztás:

Ez fog történni a forintjaiddal, ha Magyarország bevezeti az EURÓ-t

Magyarország EU-tagként jogilag vállalta az euró bevezetését, de jelenleg nincs hivatalos céldátum, és a kormányzati kommunikáció az utóbbi időben inkább elutasító volt. Ezért érdemes úgy nézni a kérdést, mint egy „ha–akkor” forgatókönyvet: ha egyszer megszületik a politikai döntés és teljesülnek a feltételek, akkor a lakosság pénzével nagyjából a következők történnek.
2026. 01. 24. 02:00
Megosztás:

Te is 40 fokon mosod a ruhákat? Jó nagy butaságot csinálsz ezzel!

Sokan úgy gondolják, hogy a 40 °C-os mosás az arany középút: nem túl forró, nem túl hideg, „biztosan tisztít”. Csakhogy a tudományos vizsgálatok szerint ez a hőfok gyakran pont a legrosszabb kompromisszum: nem elég forró a kórokozók elpusztításához, de elég meleg ahhoz, hogy bizonyos baktériumok szaporodjanak, és hosszú távon károkat okozzon a ruhákban és a mosógépben is.
2026. 01. 24. 01:00
Megosztás:

Hány forint lesz egy EURÓ ha a Nemzeti Bank kamatcsökkentésbe kezd?

Januárban erre még kicsi az esély, ugyanakkor az azt követő hónapokban egyre inkább valószínűvé válhat, hogy a Magyar Nemzeti Bank megkezdi a kamatcsökkentési ciklust.
2026. 01. 24. 00:05
Megosztás:

Választási csalás miatt több mint száz embert tartóztattak le Koszovóban

A koszovói rendőrség letartóztatott több mint száz embert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy csalást követtek el a december 28-i előrehozott parlamenti választásokon - közölte pénteken a prizreni főügyész.
2026. 01. 23. 23:00
Megosztás:

Szándéknyilatkozatot írt alá az evopro felvásárlásáról a Navigator Investment Nyrt.

Kölcsönös szándéknyilatkozatot írt alá a Navigator Investments Nyrt. az evopro systems engineering Kft. tulajdonosaival az ipari automatizálási és összeszerelési tevékenységet végző evopro üzletrészeinek megvásárlásáról - közölte a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) Xtend kategóriájában jegyzett holding pénteken a tőzsde oldalán.
2026. 01. 23. 22:00
Megosztás:

Emelkedik a Tesco dolgozók bére

Megállapodott a szakszervezetekkel a Tesco az idei bérekről, az áruházlánc átlagosan 7,2 százalékkal emeli a munkatársak bérét - tájékoztatott a vállalat, valamint a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) és az Egyenlő.hu - a modern szakszervezet közös közleményben pénteken.
2026. 01. 23. 21:00
Megosztás:

A VIBE Budapest kísérlet az étterem és az éjszakai szórakozás határán

A vendéglátásban ritkán jelenik meg olyan modell, amely tudatosan a megszokott kategóriák határán mozog. A VIBE Budapest egy olyan kísérletként indult, amely egy szervezeti és működési keretben kezeli az éttermi szolgáltatást és az esti szórakozást. Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján ma már jól látható, milyen üzleti és működési tanulságokkal jár egy ilyen típusú megközelítés a hazai piacon.
2026. 01. 23. 20:31
Megosztás:

Valami zavaros az étolaj piacán, a GVH vizsgálatot indított

Nagyobb mértékben drágult az étolaj Magyarországon, mint a környező országokban, ezért a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gyorsított ágazati vizsgálatot indított. A GVH gyanúja szerint ágazati piaci jellemzők vezethettek ahhoz, hogy Magyarországon magasabb árszint alakult ki. A nemzeti versenyhatóság szorosan együttműködve a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) továbbra is minden rendelkezésére álló eszközével azon dolgozik, hogy megvédje a magyar fogyasztókat a versenyhiányból fakadó túlzó áremelésektől és a jogsértő gyakorlatoktól.
2026. 01. 23. 20:00
Megosztás:

Három új szervezetnek gyűjt adományt a MOHU

A MOHU Mosolyra váltó programjában a fogyasztók fél éven át három új szervezetet támogathatnak: a Peter Cerny Alapítványt, a Gyermekétkeztetési Alapítványt és az SOS Gyermekfalvakat.
2026. 01. 23. 19:00
Megosztás:

Megugrott az érdeklődés az amerikai XRP és Solana ETF-ek iránt – de hol vannak a hivatalos megerősítések?

Feltűnő tőkeáramlás XRP és Solana ETF-ekbe. 2026 január 22-én jelentős, de egyelőre meg nem erősített tőkeáramlást jelentettek az Egyesült Államokban elindított XRP és Solana spot ETF-ek esetében.
2026. 01. 23. 18:30
Megosztás:

Tartalékból élni: a fiataloknál nagy a szórás, meddig elég a félretett pénz

A fiatalok átlagos nettó jövedelme havonta 252 ezer forint és 55 százalékuk rendelkezik valamilyen megtakarítással a K&H ifjúsági indexe szerint. A megtakarítók körében ugyanakkor a „meddig elég a tartalék” kérdésnél már nagy a szórás: 40 százalékuk legfeljebb egy hónapra, 26 százalékuk pedig maximum három hónapra elegendő pufferrel rendelkezik, míg 34 százalékuk legalább 6 hónapig meg tudna élni a felhalmozott összegből, ha nem lenne semmilyen bevétele.
2026. 01. 23. 17:30
Megosztás: