Agyhullámok újraprogramozása: Forradalmi technika a lelki egészségért

Az elmúlt években egy új technika hódít teret Magyarországon, amely az agyhullámok újraprogramozásával ígér javulást számos mentális egészségi probléma esetén. Az eljárás során az agy természetes „önjavító” képességeit használják ki, hogy új idegi kapcsolatokat hozzanak létre. Ez a nem invazív módszer képes enyhíteni a szorongás, depresszió, alvászavar és egyéb idegrendszeri problémák tüneteit, miközben segít a teljesítmény fokozásában is.

Agyhullámok újraprogramozása: Forradalmi technika a lelki egészségért

Kertész Nikoletta saját érintettsége révén jutott el a neurofeedback módszerhez, hiszen 23 éves nagyfia súlyos értelmi sérült, míg 11 éves ikreinek egyike nem beszélő, értelmi sérült autista kisfiú. Nikoletta gépészmérnökként és hatásos terápiákat folyton kereső szülőként igyekezett a legújabb és leghatékonyabb Neurofeedback rendszert felkutatni, hogy a legjobb eredményt érje el ő maga is kisfiával, és másoknak is elterjessze Győrben és környékén, majd Magyarországon. Világviszonylatban a leginnovatívabb neurofeedback rendszerrel dolgozik, a kutató-fejlesztő-gyártó BEE Medic GmbH trénerképzési jogának tulajdonosa és kizárólagos magyarországi forgalmazó partnere. A MyNeuro Akadémián végzettek saját praxist indíthatnak, vagy a MyNeuro franchise rendszerhez is csatlakozhatnak. A cégtulajdonos legfőbb célja, hogy az egész országban elérhetőek legyenek a MyNeuro mentális telejsítményfokozó szolgáltatások, amelyek egyelőre Győrben és környékén, Csornán, Pápán, Mosonmagyaróváron és Dunaszerdahelyen várják a klienseket.

Mire jó a neurofeedback?

A neurofeedback egy tanulási rendszer, amely az idegrendszer „önjavító mechanizmusát” indítja be, ezzel áthuzalozza az idegrendszert új idegi kapcsolatokat létrehozva. Az új működés pozitív hatást eredményez, mely tartósan megmarad. A módszer alkalmazási területe rendkívül széleskörű: alvászavar, szorongás, pánik, depresszió, fülcsengés, epilepszia, valamint stroke és agysérülés utáni beszédproblémák, végtagbénulás vagy poszttraumás stressz esetén is enyhülést és jelentős tünetcsökkenést hozhat. Gyermekeknél jelentős javulás érhető el figyelemzavar, tanulási nehézség, magatartászavar, autizmus, hiperaktivitás, tik, szorongás esetén.

„Egy tréningsorozat általában négy hónap, heti két alkalommal, sőt külföldről több hetes intenzív tréningre is érkeznek hozzánk iskolai szünetekben. Mentális csúcsteljesítmény eléréséhez is kiváló. Versenysportolók, cégvezetők, managerek, karrierváltók, vizsgára készülők is felkeresnek minket a legjobb teljesítmény elérése érdekében, hiszen ők a hétköznapok során is nagy szellemi terhelésnek vannak kitéve. Sőt zenész, előadóművész is járt már nálunk. Ez egy komplex tréningrendszer, amellyel a relaxáló stresszkezeléstől az agyfélteke-szinkronizáláson át a meditatív állapotig nagyon sok féle idegrendszeri kihívás esetén tudunk életminőség- és állapotjavulást elérni, értem itt ez alatt az „agyturbó”, azaz csúcsteljesítmény szintet is“ – részletezi Kertész Nikoletta, a MyNeuro hálózat alapítója és vezetője.

A technológiai háttér

A neurofeedback nemzetközi orvosi kutatásokkal igazolt, hatásos módszer, melyek a tréning sikerét bizonyítják. A módszer Dr. Berry Sterman 1967-es első amerikai publikációja óta a világon szerencsére már nagyon elterjedt, itthon mégis kevéssé ismert.

„A német BEE Medic cég saját fejlesztésű, titkos szabadalommal védett rendszerével biztonságosan végezhető a tréning, amely során a hajas fejbőrre rögzített érzékelők olvassák le az agyhullámok. A kliens egyetlen „feladata” a fotelben kényelmesen filmet, mesét, grafikus animációt nézni, hallgatni hangot és érzékelni a vibrációs egység rezgéseit. Tehát három módon, azaz kép, hang és tapintás formájában kap ingert az idegrendszer. A agyhullám jeleket a szoftver feldolgozza, majd a másodperc tört része alatt új képi, hangi, rezgés jelet csatol vissza a kliens számára a képet, hangot, rezgést módosítva, melyre az idegrendszere ismét reagál, amit az érzékelők agyhullám formájában ismét leolvasnak. Ez egy 40 perces, folytonos visszacsatolási kör, mialatt az agyban új idegpályák jönnek létre, ezáltal pedig új működés mód.

A tréningsorozatoz igény és újabb cél esetén hosszabbítani lehet, vagy évente ismét eljönni. Az innovatív technológia bizonyítottan hatásos és biztonságos minden korosztály számára, valamint fájdalommentes, nincsenek mellékhatásai” - avat be Kertész Nikoletta.

Trénerképzés

A MyNeuro Akadémián 2020 óta 68 tréner végzett. Az akadémia trénerképképzése a 9 napos „tantermi” gyakorlatorientált elméleti oktatáson túl egyedülállóan 3 napos „éles bevetés gyakorlatot” is tartalmaz a MyNeuro praxisokban valódi kliensekkel, valódi élethelyzetekben, sőt a hallgatók a MyNeuro helyszíneire is ellátogatnak a képzés során inspirálódni, sőt a vállalkozásuk indításához szükséges üzleti alapismereteket is kapnak.

A trénerképzés előképzettséget, szakmai tapasztalatot igényel pedagógiai, gyógypedagógiai, sport, egészségügyi vagy szociális szakterületen. Mivel a képzés rövid, így a résztvevők hamar saját praxisba kezdhetnek saját márkanév alatt vagy a MyNeuro-hálózat tagjaként.


A Henkel technológiája segítette a Sagrada Família központi tornyainak megépülését

Barcelona – A Sagrada Família központi tornyainak elkészülte a bazilika történetének egyik legösszetettebb építészeti és mérnöki kihívása volt. A megvalósításban a Henkel Adhesive Technologies üzletágának innovatív Loctite megoldása is kulcsszerepet játszott: a technológia lehetővé tette, hogy a kő- és acélelemek egyetlen stabil szerkezeti egységként működjenek. A több mint tíz éve tartó együttműködés során a Henkel nem csupán a nagy teljesítményű Loctite EA9497 szerkezeti ragasztót biztosította, hanem átfogó műszaki támogatással a projekt speciális igényéhez igazított kiterjedt tesztelési és validációs folyamatokkal, valamint folyamatos szakértői együttműködéssel támogatta a kivitelezést.
2026. 07. 01. 15:30
Megosztás:

Elérte a jegybank fájdalomküszöbét a forint erősödése

Hirtelen sokat erősödött a forint, az elmúlt egy év felértékelődése már történelmi távlatban is jelentősnek mondható. Az árfolyam ezzel elérhette a Magyar Nemzeti Bank fájdalomküszöbét, erre utal a májusi devizaswap-tender kamatcsökkentése – vélekednek legfrissebb negyedéves elemzésükben az OTP Global Markets szakemberei. Ennek ellenére a bank elemzői nem várnak komoly forintgyengülést, de a kockázatok inkább a korrekció irányába mutatnak. A friss prognózis szerint a magyar gazdaság növekedése az év elején jórészt egyszeri hatások miatt élénkült, de az 1,5-2 százalékos bővülés így is elérhetőnek tűnik 2026-ban.
2026. 07. 01. 15:00
Megosztás:

Az EU most rendet tesz a kínai webshopok körül, de mit jelent ez a magyar vásárlóknak?

Véget ér a rendkívül olcsó csomagok korszaka az olyan kínai webshopoktól, mint a Temu, a Shein vagy az AliExpress. Az Európai Unió új vámszabályokat vezet be, amelyek jelentős hatással lesznek a magyar vásárlókra is, az Árukereső.hu pedig igyekszik tisztázni a felmerülő kérdéseket.
2026. 07. 01. 14:30
Megosztás:

Tajvan átfogó kriptotörvényt fogadott el, szigorú szabályok jönnek a stabilcoinokra

Tajvan törvényhozása elfogadta az ország első átfogó kriptovaluta-szabályozását, amely engedélyhez köti a virtuáliseszköz-szolgáltatók működését, és külön követelményeket vezet be a stabilcoinok kibocsátására. Az új jogszabály szigorú tartalékolási, auditálási és ügyfélvédelmi előírásokat határoz meg, miközben komoly büntetéssel fenyegeti az engedély nélkül működő kriptopiaci szereplőket.
2026. 07. 01. 14:00
Megosztás:

Harmadik alkalommal indul az Anti-Scam Month kampány, új jelentés mutatja be a többeszközös csalások fejlődését

A Bitget elindította Anti-Scam Month kezdeményezésének harmadik évét, és közzétette „The Evolution of Fraud in the Multi-Asset Era” című 2026-os csalásellenes jelentését, amely a blokklánc-biztonsági vállalattal, a SlowMisttel együttműködésben készült.
2026. 07. 01. 13:30
Megosztás:

Elindult a Revolut extra készpénzfelvételi akciója

A Revolut megkezdte az akciót, 300 000 forint limiten felüli ingyen készpénzfelvételt biztosít a hazai felhasználóknak.
2026. 07. 01. 13:00
Megosztás:

Több százezer dolgozó marad ki az egészségprogramokból

Míg a legtöbb nagyvállalat az irodaházakban egyre jobban odafigyel a munkavállalói jóllétére, és egyre többet költ egészségmegőrző programokra, akár ergonomikus székekre is, addig a magyar gazdaság motorját jelentő fizikai dolgozók kimaradnak ezekből a lehetőségekből. A 2026-os Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés eredményei azt mutatják, hogy a fizikai állomány mozgásszervi állapota kritikus gazdasági mutató lett.
2026. 07. 01. 12:30
Megosztás:

Mától végigsöpör a bankszámlákon a drágulási hullám

Eddig mondták, de mától már csinálják is: július 1-től a legtöbb banknál megemelkednek a lakossági számlák díjai. Lejárt a másfél éves moratórium, és ezt kihasználva a pénzintézetek többsége érvényesíti a tavalyi inflációt, akad amelyik még az előző évit is. Az ügyfelek többsége így 4,4 százalékos vagy kicsivel ez alatti díjemelkedéssel számolhat – derül ki a BiztosDöntés.hu összefoglalójából. A szerencsésebbeknek most nem nő a költsége, a pechesebbeknél viszont 8,1 százalékos a drágulás.
2026. 07. 01. 12:00
Megosztás:

A kriptokereskedelmi szabályok enyhítését szolgáló törvényjavaslatot nyújtott be a kormány

Benyújtotta a kormány kriptokereskedelmi szabályok enyhítését szolgáló törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. 07. 01. 11:30
Megosztás:

Emelkedtek a hosszú hozamok az USA-ban és az euróövezetben is

A fejlett gazdaságok kötvénypiacain emelkedtek a hozamok kedden nap végén, a JOLTs munkapiaci adatai szerint a betöltetlen álláshelyek száma az USA-ban két éve nem volt ilyen magas; jóval meghaladva a piaci várakozásokat; illetve összhangban állt az elmúlt időszakban tapasztalt foglalkoztatotti létszám ugrásszerű növekedésével.
2026. 07. 01. 11:00
Megosztás:

A TEMU-ról vagy Shein-ről rendeltél eddig? Mától nem fogsz!

Véget ér a rendkívül olcsó csomagok korszaka az olyan kínai webshopoktól, mint a Temu, a Shein vagy az AliExpress. Az Európai Unió új vámszabályokat vezet be, amelyek jelentős hatással lesznek a magyar vásárlókra is, az Árukereső.hu pedig igyekszik tisztázni a felmerülő kérdéseket.
2026. 07. 01. 10:22
Megosztás:

Új csúcson zárt a Dow, a befektetők továbbra is optimisták a béketárgyalásokkal kapcsolatban, kedvező munkapiaci adat jelent meg

Kedden tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek, a Dow 0,3, az S&P 0,8, a Nasdaq Composite pedig 1,5%-os pluszban zárt. Ezzel a Dow sorban második napja kúszott történelmi csúcsra, az S&P és a Nasdaq pedig 2020 óta nem zárt ilyen erős negyedévet, mint a tegnap véget ért második negyedév. A Dow 13%-ot ugrott, az S&P 14, a Nasdaq Composite bő 20%-kal értékelődött fel. Ami a júniust illeti, az utóbbi hetekben a technológiai szektor gyengélkedése rányomta bélyegét a havi teljesítményekre, az S&P és a Nasdaq 1, illetve 3%-os mínuszban zárt.
2026. 07. 01. 10:00
Megosztás:

Kedden mérsékelt volt az emelkedés Európában, erős lett a második negyedév a közel-keleti háború ellenére

Az európai részvénypiacok emelkedéssel indították a keddi kereskedési napot, a STOXX600 0,9-kal nőtt, továbbá napközben új történelmi csúcsra ért. Az index ezzel sorozatban a harmadik hónapot zárja emelkedéssel, és 10%-os negyedéves pluszt mutat, ami 2020 októbere óta a legerősebb teljesítmény. A növekedést elsősorban az AI-jal kapcsolatos optimizmus, valamint a közel-keleti feszültségek enyhülése táplálta. A FTSE100 kedden 0,1%-ot erősödött, a DAX 1,5%-os pluszban zárt. Havi szinten 0,8%-ot erősödött a londoni benchmark, míg a német index 0,4%-kal lemorzsolódott; a második negyedév 3, illetve közel 8%-os felértékelődést hozott.
2026. 07. 01. 09:30
Megosztás:

A vevők olyan árkategóriákban próbálnak keresgélni, ami nem létezik az ingatlanpiacon

Az érdi ingatlanpiacon továbbra is jellemző a túlárazás, miközben a hirdetési árak egyre szélesebb sávban mozognak. A vevők továbbra is elsősorban a jó állapotú, azonnal költözhető ingatlanokat keresik, de olyan ársávban, amelyben gyakorlatilag nincs kínálat.
2026. 07. 01. 09:00
Megosztás:

Az EU a műanyag palackok újrahasznosítására vonatkozó szabályokat fogadott el

Az Európai Bizottság új szabályokat fogadott el kedden az elsősorban polietilén-tereftalátból (PET-palackok) készült egyszer használatos műanyag italpalackok újrahasznosítására vonatkozóan, a szabályok első alkalommal határoznak meg módszertant a kémiailag újrahasznosított összetevők kiszámítására, ellenőrzésére és jelentésére.
2026. 07. 01. 08:00
Megosztás:

Visszaszorulóban az éhezés Európa és Közép-Ázsia országaiban, de az egészséges étrend továbbra sem elérhető közel 60 millió ember számára

Európai és Közép-Ázsia országai továbbra is jó úton haladnak a 2. számú fenntartható fejlődési cél (SDG) elérése felé, és a táplálkozási problémák nagy része is jóval a globális átlag alatt marad – olvasható az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) által készített, a térség élelmezésbiztonságról és táplálkozásról szóló jelentés új kiadásában. E szerint a régióban emberek milliói továbbra is küzdenek az éhezés valamilyen formájával és nem engedhetik meg maguknak az egészséges étrendet.
2026. 07. 01. 07:00
Megosztás:

InterCapital a BÉT szekciótagjai között

A Budapesti Értéktőzsde (BSE) nyitó csengetéssel ünnepelte meg az InterCapital belépését a magyar tőkepiacra. A zágrábi székhelyű InterCapital Securities Horvátország és Szlovénia egyik vezető brókercége, valamint a zágrábi, a ljubljanai és a bukaresti értéktőzsdék tagja. Az InterCapital Csoport kiemelkedő szerepet játszik a közép- és délkelet-európai piacokra fókuszáló ETF-ek fejlesztésében és kezelésében. Az InterCapital budapesti tőzsdei megjelenése várhatóan tovább erősíti a magyar tőkepiac nemzetközi profilját, egyúttal támogatva a BSE stratégiai célját: a helyi ETF-ökoszisztéma fejlesztését.
2026. 07. 01. 06:30
Megosztás:

Vagyonadó: egy kalap alá kerülhet a kivételezett ezer és az őket túlélő több tízezer vállalkozó

A vagyonadó körüli széles vita a Blochamps Capital szerint azt bizonyítja, hogy a szakmai kritikák mögött nem automatikusan NER-érdek áll, sokkal inkább azt, hogy az alkalmazandó vagyonküszöb és a feltételrendszer alapos körültekintést követel. Ha a cél valóban a kirívóan koncentrált, sokszor államközeli, NER-es elitvagyon elérése, akkor a fegyvert úgy kell célozni, hogy tényleg azt a kört találja el – ne pedig a látható, itthon adózó, több százezer munkahelyet fenntartó magyar vállalkozói réteget. Ha a küszöbemelés el is marad, a fejlesztő, beruházó kkv-k esetében módot kell adni például a K+F beruházások arányos beszámítására – javasolja Karagich István, a Blochamps ügyvezetője.
2026. 07. 01. 06:00
Megosztás:

Kifulladó növekedés? Kína nyomása és a költségsokk egyszerre szorítja a globális autóipart, Magyarország különösen sérülékeny

Bár a globális autóipar 2025-ben még 4 százalékos növekedést mutatott, a bővülés egyre törékenyebb, mivel a költségnyomás, a geopolitikai feszültségek, valamint az elektromos átállás egyszerre állítják komoly kihívások elé az iparágat, és érezhetően fékezik annak növekedési ütemét. A fennállásának 30. évfordulóját idén ünneplő Allianz Trade Magyarország elemzése szerint 2026-ra a növekedés gyakorlatilag megállhat, és egyre több szereplő néz szembe romló nyereségességgel és növekvő kockázatokkal.
2026. 07. 01. 05:30
Megosztás:

Jelentős károkat okozott a vihar Pest vármegyében is

Elérték a zivatarok az elmúlt órákban Pest vármegyét is, a vihar egyes helyeken jelentős károkat okozott. Elsősorban megrongált tetőszerkezetekhez, útra dőlt fák eltávolításához kérnek segítséget a tűzoltóktól - közölte a katasztrófavédelem kedd este az MTI-vel.
2026. 07. 01. 05:00
Megosztás: