Allianz - ok kárt okozott a hétvégi vihar és esőzés

Az elmúlt napokban tapasztalt viharok, az erős szél és eső számos kárt okozott az otthonokban országszerte. Az Allianz folyamatosan fogadja a bejelentéseket, a ma 14.00 órai adatok szerint a hétvégi viharokkal kapcsolatban több mint 2200 db kárbejelentés érkezett.

Allianz - ok kárt okozott a hétvégi vihar és esőzés

Az Allianz Hungária Zrt-hez 2023.08.07-én 14 óráig több mint 2200 db kárbejelentés érkezett a hétvégi viharos időjáráshoz kapcsolódóan, többnyire vihar és villámcsapás másodlagos hatása miatt. A leginkább érintett területek Budapest és környéke, valamint Északkelet-Magyarország. A károk értéke előzetes becslés szerint közel 250 millió Ft.

A bejelentések folyamatosan érkeznek a nap folyamán, és a következő napokban a biztosító további kárbejelentésekre számít. A nagy mennyiségű kárbejelentés és a további esőzések a kárrendezés elhúzódását eredményezhetik, éppen ezért az Allianz azt javasolja ügyfeleinek, hogy éljenek az online kárbejelentés lehetőségével, és minél részletesebb kárleírást adjanak meg.

A kárbejelentést követően egy személyre szabott linket kap a károsult, amire minél hamarabb és minél jobb minőségben érdemes feltölteni a kárhoz kapcsolódó fényképeket, hiszen ez nagyban hozzájárulhat a gyors kárfelvételhez, ezáltal a gyors kárrendezéshez is. A linken keresztül ráadásul a nap 24 órájában, a hét minden napján nyomon követhető a kárügy alakulása.

Mire érdemes odafigyelni a kártérítési igény érvényesítésekor?

- A kárbejelentést minél előbb tegyük meg, lehetőleg a kár észlelésétől számított 2 munkanapon belül.

- Indukciós villámkár esetén a használhatatlanná vált készülékeket, a feltételeknek megfelelően a kárbejelentéstől számított 30 napig, vagy a kárrendezés végleges lezárásáig meg kell tartani.

- Amennyiben van rá lehetőség, a javítási, kárenyhítési munkálatok előtt készítsünk fényképeket a megrongálódott épületrészekről, amelyeken egyértelműen beazonosíthatóak a vihar által okozott sérülések.

- A kár bejelentésétől számított 5. munkanapig hagyjuk változatlanul a kár helyszínét. A károsodott vagyontárgy állapotán a kárenyhítési kötelezettségünk teljesítésével csak akkor változtassunk, ha az szükséges a további sérülések, balesetek elkerüléséhez, és az egyéb károk bekövetkezésének megakadályozásához.

Amennyiben az Allianz szakértői a kárbejelentés beérkezését követő 5. munkanapon sem tudják megkezdeni a kár rendezését, abban az esetben elkezdhetjük a károsodott tárgyak helyreállítását.

Milyen kárenyhítési kötelezettségek vannak viharkár esetén?

A nagyobb viharok esetén előfordulhat, hogy a tetőről leesik pár cserép, vagy egy rádőlt fa okoz komoly károkat, esetleg az erős szél, jégeső miatt betörnek az ablakok üvegei. Ilyenkor fontos, hogy gondoskodjunk a további károk megelőzéséről, amelyek az alábbiak lehetnek:

- Viharos időjárás esetén ügyeljünk arra, hogy a nyílászárók zárt állapotban legyenek.

- Erős széljárásnál célszerű a teraszokon, erkélyeken minden könnyen mozdíthatót rögzíteni, vagy szélvédett helyre rakni.

- Évente legalább egy alkalommal és az erős széllel járó időjárást követően javasolt a tetőburkolatok, tetőcserepek áttekintése, mellyel megelőzhetjük, hogy a már sérült tetőben további károk keletkezzenek, illetve elkerülhetjük, hogy a sérüléséből eredő nyíláson keresztül az eső az épületbe jutva további károkat okozzon.

- Zivatar idején célszerű az elektromos készülékek csatlakozóit kihúzni a konnektorból a villámlás okozta túlfeszültségből eredő károk megelőzése érdekében.

- Mélyebben fekvő helyiségek, domboldali, hegyoldali ingatlanok esetében célszerű gondoskodni a megfelelő vízelvezetésről, nemcsak a saját, hanem a közterületről bezúduló víz esetén is.

- A híradásokban, illetve az interneten érdemes nyomon követni a várható időjárást és a kiadott figyelmeztetéseket, valamint a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság honlapját, illetve okostelefonokra és táblagépekre készített vészjelző alkalmazását.

Az utóbbi időben jelentősen megszaporodtak a szélsőséges időjárásból fakadó, viharral összefüggő károk. Ezek az időjárási hatások legtöbbször kivédhetetlenek, de a károk mielőbbi helyreállítására fel lehet készülni az otthon- és a lakóközösség-biztosítás segítségével. Az Allianz otthonbiztosításának már az alapbiztosítása is fedezetet nyújt a szélsőséges időjárási jelenségek okozta károkra.

Jövő héten indul a munkakörülmények fejlesztését célzó pályázat második szakasza

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében megvalósításra kerülő GINOP_PLUSZ-3.2.5-24-2024-00001 "Munkakörülmények fejlesztése" elnevezésű kiemelt projektre fordítandó 8,610 milliárd forint összegű vissza nem térítendő támogatást társfinanszírozás keretében az Európai Szociális Alap+, valamint Magyarország költségvetése biztosítja. A második szakaszban, március 16-ától további mintegy 1,857 milliárd forintnyi vissza nem térítendő támogatás válik elérhetővé mikro-, kis- és középvállalkozások számára - tájékoztatott szerdai közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 03. 11. 19:30
Megosztás:

Megelőzheti valaha a Zcash a Bitcoint?

A kriptovaluták világában időről időre felmerül a kérdés: vajon létezhet-e olyan digitális eszköz, amely egyszer letaszítja a trónról a Bitcoint? A közelmúltban különösen sok figyelmet kapott a Zcash, amely az elmúlt egy évben látványos árfolyam-emelkedést produkált. A privát tranzakciókat lehetővé tevő technológiája miatt egyesek szerint akár komoly kihívóvá is válhat a kriptovaluták királyával szemben. De mennyire reális az, hogy egyszer a Zcash értéke meghaladja a Bitcoinét?
2026. 03. 11. 19:00
Megosztás:

A hazai ízekre és fogásokra fókuszálnak az idei MBH Bank Gourmet Fesztiválon

Május vége helyett idén június 4-7. között rendezik meg az MBH Bank Gourmet Fesztivált a Millenárison, ezúttal fókuszban a magyar vidékkel, a hazai ízekkel és fogásokkal.
2026. 03. 11. 18:30
Megosztás:

Mi váltja fel az év végén elköszönő ÁNYK-t?

Az Általános Nyomtatványkitöltő Keretprogram (ÁNYK) közel két évtizeden át volt a magyar adóügyintézés egyik legfontosabb “munkalova”: bevallások, adatszolgáltatások és számos hatósági űrlap beadása vált mindennapos rutinfeladattá rajta keresztül. Az utóbbi években viszont egyre látványosabban kijöttek a keretrendszer határai, és az is világossá vált, hogy működési logikája nem illeszthető az adóhatóság adatvezérelt stratégiájába. A döntés megszületett: 2026. december 31-én kivezetik az ÁNYK-t. Ezt követően az adóbevallások és adatszolgáltatások beküldése csak korszerű, adatalapú csatornákon történhet.
2026. 03. 11. 18:00
Megosztás:

Tavasszal is tehetnek a szőlőtermelők az aranyszínű sárgaság ellen

Tavasszal is sokat tehetnek a szőlőtermelők az aranyszínű sárgaság ellen, a betegség terjedését megfékezhetik a körültekintő munkálatok - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján szerdán közzétett tájékoztatóban.
2026. 03. 11. 17:30
Megosztás:

Egyhangúlag szavazott az MNB Monetáris Tanácsa az alapkamatról februárban

Egyhangúlag szavazott Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat csökkentéséről februárban - olvasható a jegybank honlapján szerdán közzétett jegyzőkönyben.
2026. 03. 11. 17:00
Megosztás:

Ethereum: rekordközeli hálózati aktivitás mellett oldalaz az árfolyam

Miközben az Ethereum hálózatán egyre intenzívebb az aktivitás, az ETH árfolyama továbbra is oldalazó mozgást mutat. A blokklánc használata rekordközeli szintre emelkedett az aktív címek számát tekintve, ami erősödő fundamentumokra utal. A piac rövid távon azonban még nem árazta be ezt a növekedést, így egy érdekes ellentmondás alakult ki a hálózat alapmutatói és az árfolyam teljesítménye között.
2026. 03. 11. 16:30
Megosztás:

Páncélautók és milliós bőröndök: mit enged a törvény a határokon átnyúló készpénzszállításnál?

Az Ausztriából Ukrajnába tartó, hatalmas készpénzt és aranyat szállító konvoj ügye újra ráirányította a figyelmet arra, milyen szigorú szabályok vonatkoznak a pénz határon átnyúló mozgatására. Az Európai Unióban 10 ezer euró felett kötelező bejelenteni a készpénzt az EU külső határán, és a hatóságoknak meg kell adni a pénz eredetét és a szállítás célját – mondta Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász, a pénzmosás elleni eljárások szakértője. A szabályok megszegése súlyos bírságot, a pénz lefoglalását, sőt büntetőeljárást is eredményezhet.
2026. 03. 11. 16:00
Megosztás:

26 millió dolláros likvidálási hullám az Aave-nél egy oracle-hiba miatt

Rövid ideig tartó konfigurációs hiba borzolta a kedélyeket a DeFi-piacon: az Aave egyik árfolyam-oracle moduljának hibája miatt alulértékelődött a wstETH, ami több tucat felhasználó pozíciójának kényszerlikvidálását váltotta ki. Bár az incidens mintegy 26 millió dollárnyi likvidálást eredményezett, a protokoll nem szenvedett el rossz adósságot (bad debt), és a károsult felhasználók teljes kártalanítását ígérik.
2026. 03. 11. 15:30
Megosztás:

Már több mint 112 ezren számolták át a lakásbiztosítási lehetőségeket az idei kampányidőszakban

Az idei kampányidőszakban eddig több mint 112 ezren számolták át a lakásbiztosítási lehetőségeket, a Netrisknél új szerződést kötők 70 százaléka egyúttal biztosítót is váltott - közölte a biztosításközvetítő szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 11. 15:00
Megosztás:

A FIX 3 százalékos hitel befagyasztotta a bérleti díjakat

A FIX 3 százalékos hitel befagyasztotta a bérleti díjakat - éves szinten ez akár százezer forintos megtakarítást is jelenthet az albérletben élőknek - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség (ME) parlamenti és stratégiai államtitkára szerdán a Facebook oldalán.
2026. 03. 11. 14:30
Megosztás:

Hat vármegyében, 93 útszakaszon kezdődnek felújítási munkák

Északkelet-Magyarország hat vármegyéjében, 93 útszakaszon kezdődnek felújítási munkák márciusban és áprilisban a Magyar Közút Nonprofit Zrt. megbízásából - jelentette be az Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztos a Hajdúsámsont és Hajdúhadházat összekötő úton elkezdett felújítás munkaterületén szerdán.
2026. 03. 11. 14:00
Megosztás:

A háború felrázta a kriptopiacot: a Bitcoin 13 ezer dollárt ingadozott 11 nap alatt

Az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni katonai műveletei alapjaiban rengették meg a globális pénzügyi piacokat – és ezzel együtt a kriptovaluták világát is. Miközben a hagyományos tőzsdék zárva tartottak, a kriptotőzsdék váltak az egyetlen folyamatosan működő kereskedési térséggé. A Bitcoin percek alatt több ezer dollárt mozdult, a piaci hangulat pedig extrém félelembe süllyedt.
2026. 03. 11. 13:30
Megosztás:

Pénzjutalmat kap, aki leszokik a dohányzásról

Bár a jövedékiadó-emelések miatt lassan realitássá válik a 3000 forintos cigarettaár, Magyarországon továbbra is jelentős problémát jelent a dohányzás, ami nemcsak az érintettek és környezetük egészségét veszélyezteti, hanem a társadalomra is jelentős anyagi terhet ró. Külföldi kutatási eredmények szerint pénzjutalommal hatékonyabban lehet ösztönözni a leszokást – egy most zajló, a maga nemében egyedülálló hazai program pedig éppen ezt az elvet alkalmazza.
2026. 03. 11. 13:00
Megosztás:

Óvatos optimizmus a magyar cégeknél: többen terveznek létszámbővítést, de nőtt a bizonytalanság

A magyarországi cégek 82%-a stabil vagy növekvő létszámmal számol 2026-ban, miközben a gazdasági kilátások megítélésében egyre nagyobb a bizonytalanság. Mindkét mutató esetében csökkent az elmúlt fél év során azok aránya, akik visszaesést várnak idén – derül ki a Profession.hufriss felméréséből.
2026. 03. 11. 12:30
Megosztás:

Nem drágult a tojás az előző évhez képest

Nem drágult a tojás az előző évhez képest, húsvétra körülbelül a tavalyi áron vásárolható meg - közölte az MTI-vel szerdán az Agroinform.
2026. 03. 11. 12:00
Megosztás:

Nyártól a mobilszámokat is nehezebb lesz hamisítani

A hazai szolgáltatók 2025-ben - a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) együttműködésben - jelentős lépéseket tettek a vezetékes hívószámok hamisítása ellen, idén nyártól pedig már a mobilszámokkal is nehezebb lesz visszaélni - közölte az NMHH kommunikációs igazgatósága szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 11. 11:30
Megosztás:

Erősödött a dollár az euróval szemben, 1,4%-ig esett a hazai infláció februárban

A tegnapi napot leginkább a háborús félelmek enyhülése határozta meg.
2026. 03. 11. 11:00
Megosztás:

A NASDAQ kivételével kisebb mínuszokban zárták a keddi kereskedést a vezető Wall Street-i indexek

A kezdeti optimizmus után, többszöri irányváltást követően a Wall Street vezető indexei – a leheletnyivel feljebb kapaszkodó NASDAQ kivételével - kisebb mínuszokban zárták a keddi a kereskedést.
2026. 03. 11. 10:30
Megosztás:

Vaskos emelkedést hozott a keddi kereskedés a nyugat-európai tőzsdéken, a KKE-régió is jól teljesített

Lendületesen emelkedtek kedden a mértékadó nyugat-európai tőzsdék, a 1,5-3,0% közötti pluszokban záró indexek között az elmúlt hét egyik legnagyobb vesztesének számító, spanyol IBEX teljesített a legjobban, de az olasz és a német börze sem sokkal marad el mögötte, előbbi kettőt a pénzügyi szektor, utóbbit az ipari jó teljesítménye fűtötte.
2026. 03. 11. 10:00
Megosztás: