Automatizálja hálózatfelügyeleti rendszereit a 4iG Csoport

Az Elisa Polystar nemzetközi szoftvercéggel működik együtt a hálózatfelügyelet automatizálása kapcsán a 4iG Csoport. A két vállalat automatizált hálózatüzemeltetési- és felügyeleti rendszer bevezetéséről írt alá együttműködési szerződést. Az együttműködés első fázisában az innovatív megoldást elsőként a Vodafone Magyarországnál vezetik be.

Automatizálja hálózatfelügyeleti rendszereit a 4iG Csoport

A 4iG Csoport a hazai piacon elsőként vezeti be az Elisa Polystar Zero-Touch NOC termékén alapuló megoldását a hálózatfelügyeleti folyamatok automatizálására. A megoldás célja a hálózatüzemeltetés magasabb szintű biztosítása, ezáltal pedig az ügyfélélmény javítása. A 4iG Csoporttal kötött szerződés értelmében az Elisa Polystar a magyar leányvállalatok közül elsőként a Vodafone Magyarországnál vezeti be az iparágban csúcsminőséget képviselő adatoperációs Zero-Touch NOC megoldásait. A finn cég innovatív megoldásai lehetővé teszik a szolgáltató számára, hogy olyan nyílt architektúrát építsen ki, amely több hálózati forrásból nyeri az adatokat, lehetővé téve azok integrált kezelését.

A beérkező adatokat a megoldás hiba jellegű esemény után kutatva folyamatosan monitorozza, így emberi beavatkozás nélkül képes a felmerülő problémák előrejelzésére, a kialakult hibák felderítésére és adott esetben azok megoldására is, ezzel lehetővé téve az üzemeltetők számára a hibakezelési folyamataik automatizálását. A megoldás képes automatikusan hibajegyet generálni az önállóan felismert problémákra, amelyek így azonnal a megfelelő kezelőcsapathoz kerülnek, akik meg kezdhetik a hiba elhárítását.

Az Elisa saját finnországi hálózatában alkalmazott zártkörű virtuális hálózatfelügyeleti megoldás a riasztások 100%-át képes kezelni, ami a hálózatiincidensek 71%-os csökkenését és 79%-kal gyorsabb kezelését eredményezi.

„Az Elisa Polystarral való együttműködés fontos mérföldkő a 4iG Csoport és a Vodafone Magyarország életében egyaránt, mivel a jövő az olyan automatizált hálózatoké, amelyek gyorsaságot és megbízhatóságot kínálnak ügyfeleinknek. " – mondta el Fekete Péter, a 4iG Csoport vezérigazgatója. "A telekommunikációs iparág dinamikusan változik, mi pedig szeretnénk ennek a változó környezetnek az élvonalában elhelyezkedni, hogy az ügyfeleink számára a lehető legmagasabb minőségű szolgáltatást nyújthassuk.”

„Az Elisa Polystar elkötelezett amellett, hogy olyan felhő alapú megoldások sorát kínálja, amelyek a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és az egyedi adatkezelési eszközökkel a teljesen önműködő hálózatokhoz járulnak hozzá. " - nyilatkozta Anssi Okkonen, az Elisa Polystar vezérigazgatója. "A távközlés területén meglévő tapasztalataink, automatizálási területen szerzett tudásunk és a komplexitás kezelésének képessége miatt élen járunk a hálózatfelügyelet területén. Nagy öröm számunkra, hogy a 4iG Csoporttal együttműködve biztosíthatjuk ezeket a megoldásokat."

A 4iG Csoport és az Elisa Polystar képviselői a Barcelonában megrendezett Mobile World Congress konferencián egyeztettek a jövőbeli vízióról: a hálózatfelügyelet következő mérföldkövét a mesterséges intelligencia jelenti, mely a gépi tanulás segítségével képes lesz önállóan azonosítani és megoldani a keletkező hibákat, elérhetővé téve egy magasabb szintű működési modellt a cégek számára.

Negyvenszeres az árkülönbség a legdrágább és a legolcsóbb panellakás között

A panellakások stabilan őrzik népszerűségüket a hazai lakáspiacon. Jó elhelyezkedésük, praktikus alaprajzuk, a téglaépítésű lakásokhoz képest 25 százalékkal alacsonyabb áruk miatt a vásárlók széles köre számára jelentenek alternatívát. A panellakások a kedvezőbb árszintjük miatt az első lakásvásárlók kedvenceinek is számítanak. Országosan több mint 54 ezer eladó társasházi lakás hirdetése szerepel a kínálatban, amiből a panelek 7300 darabot tesznek ki, vagyis minden hetedik eladó lakás panel építésű. A panelpiacon is nagyon széles skálán mozognak az árak: az ingatlan.com aktuális kínálata alapján ma már a panellakások között is akadnak százmillió forint feletti ingatlanok, miközben a legolcsóbbak ára bőven 10 millió alatt marad. Az ingatlanhirdetési portál az országos kínálatból összegyűjtötte a legdrágább és legolcsóbb panellakások listáját.
2025. 10. 27. 05:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok szerint India teljes mértékben leállította a kőolajvásárlást Oroszországból

Az Egyesült Államok szerint India teljes mértékben leállította a kőolajvásárlást Oroszországból – közölte Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter vasárnap egy interjúban.
2025. 10. 27. 04:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok és Kína megállapodott a kétoldalú kereskedelmet szabályozó egyezség kereteiben

Az Egyesült Államok és Kína megállapodott a kétoldalú kereskedelmet szabályozó egyezség kereteiben, és lekerülhet a napirendről az újabb amerikai büntetővám - közölte Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter vasárnap.
2025. 10. 27. 03:00
Megosztás:

Az Otthon Start mellett a CSOK Plusz feltételeibe is belenyúlna a kormány

Egy éjszaka társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezet alapján a CSOK Plusz két fontos részletébe is belenyúlna a kormány. Nem kell megijedni a változás inkább kedvező a támogatás iránt érdeklődők számára.
2025. 10. 27. 02:00
Megosztás:

Folytatódik a változékony időjárás a jövő héten is

A jövő héten is folytatódik a szeles, változékony időjárás, a hét elején még szórványosan lehet eső, majd szerdától melegedés kezdődik és csökken a csapadék esélye. Szombaton, mindenszentek napján a közepesen felhős ég mellett a legmelegebb órákban 16-22 Celsius-fok várható - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. 10. 27. 00:05
Megosztás:

A Solana ($SOL) 200 dollár alatt küszködik, miközben a Digitap ($TAP) előértékesítése már átlépte az 1 millió dolláros határt

A Solana továbbra is a világ egyik legaktívabban használt blokklánca, napi több ezer tranzakcióval, DeFi protokollokkal és kiterjedt ökoszisztémával. Elméletben ez a valós felhasználás folyamatos növekedést kellene hogy eredményezzen – a SOL árfolyama azonban más képet mutat.
2025. 10. 26. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 43. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. 10. 26. 22:00
Megosztás:

Zcash jelentése, értelmezése és gazdasági jelentősége: A magánszféra-alapú kriptovaluták jövője

A kriptovaluták világa sokszínű és gyorsan fejlődő, de a legtöbb ember számára még mindig egyetlen fogalom ugrik be elsőre: Bitcoin. Azonban a blokklánc-technológia nem csak a pénzküldés egyszerűsítéséről szól, hanem olyan alapvető emberi jogok technológiai támogatásáról is, mint a magánélet védelme. Ebben a tekintetben az egyik legfontosabb szereplő a Zcash, amely nemcsak egy újabb digitális fizetőeszköz, hanem egy filozófiai és technológiai irányzat zászlóvivője is.
2025. 10. 26. 21:00
Megosztás:

Verseny a 200 milliárd dollárért: Képes lesz a Solana felvenni a harcot azzal az új kihívóval, amelyet az elemzők a "következő PayPalként" emlegetnek?

A kriptovalutapiac feszült figyelemmel követi, ahogy a Solana (SOL) ambiciózus kampányba kezd, hogy elérje a 200 milliárd dolláros piaci kapitalizációt – miközben intézményi felhalmozás és technikai lendület hajtja, ami akár meg is duplázhatja a jelenlegi, 105 milliárd dolláros értékelését.
2025. 10. 26. 20:00
Megosztás:

A Coinbase vezére szerint a jövő startupjai teljesen blokkláncra költözhetnek

El tudnál képzelni egy olyan világot, ahol a cégek már nem tőzsdére mennek, hanem közvetlenül a blokkláncra? Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója pontosan ezt vízionálja: olyan startup-ökoszisztémát, amely a cégalapítástól az elsődleges nyilvános kibocsátásig (IPO) teljes egészében okosszerződéseken és kriptopénzeken keresztül zajlik. A forradalmi terv nemcsak a kriptovilágot alakíthatja át, hanem a globális tőkepiacokat is.
2025. 10. 26. 19:00
Megosztás:

Miért nem indult még be az altcoin-szezon? Egy elismert elemző lebuktatja a bikapiac gyengeségeit

Bár az Ethereum (ETH) újra átlépte a 4.000 dolláros szintet, és sokan már a következő altcoin-szezon tetőzését várják, egy ismert kriptoelemző szerint még mindig nem érkeztünk el oda. Mi állhat a háttérben, és vajon mikor robbanhat be igazán az altcoin-piac? A válaszok meglepőek – és egyben reménykeltőek.
2025. 10. 26. 18:04
Megosztás:

Nem szavazta meg az új kormányt a koszovói parlament

A koszovói parlament nem szavazott bizalmat vasárnap Albin Kurti miniszterelnök-jelölt új kormányának.
2025. 10. 26. 16:00
Megosztás:

MNV Zrt.: az árverés licitidőszakában egy érvényes ajánlat érkezett a Belügyminisztérium épületegyüttesére

Az árverés licitidőszakában a Belügyminisztérium épületegyüttesére egy érvényes ajánlat érkezett, amelynek összege bruttó 50 milliárd 797 millió 460 ezer forint volt, az árverésen a végleges eredményhirdetés szeptember 25-én történt meg - közölte a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV Zrt.) szombat este az MTI-vel.
2025. 10. 26. 14:00
Megosztás:

Sétarepülést kínáló cég helytelen adózási gyakorlatát tárta fel a NAV

Sétarepülést kínáló cég helytelen adózási gyakorlatát tárta fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) - közölte a hivatal vasárnap az MTI-vel.
2025. 10. 26. 13:00
Megosztás:

Okos kiegészítők, amikről nem is tudtad, hogy szükséged van rájuk

Az ősember eszköztárában nem szerepelt a mobiltelefon, a tablet, a laptop, a PC, és a különféle játékkonzolok sem. Nem hiányzott neki sem a wifi, sem a bluetooth, de még a kombinált fogó sem. Talán ez utóbbinak vette volna leginkább hasznát a mindennapi élete során - ha akkoriban létezett volna. Praktikus, ezer dologra használható, multifunkciós eszköz, ami pillanatok alatt segíthet megoldani egy problémát. Ma már számtalan eszköz, szolgáltatás, és technológiai elérhető. Ezek hasznosságát az adott szituáció igényei határozzák meg. A különféle kütyük, kiegészítők pedig pont ilyenek. Nem is gondolnád, mennyire megkönnyíthetik az életed, amíg ki nem próbáltad őket.
2025. 10. 26. 12:00
Megosztás:

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. 10. 26. 11:00
Megosztás:

Kiderült, hogy ki vette meg a Belügyminisztérium épületét 50 milliárd forintért

A Budapest V. kerület 24512, 24513, 24514 hrsz-ú, természetben a 1051 Budapest, Nádor utca 4., 1051 Budapest, Nádor utca 2., 1051 Budapest, József Attila utca 2. szám alatti ingatlanok (a továbbiakban: Belügyminisztérium épületegyüttes) értékesítése vonatkozásában az alábbi közlemény került hivatalosan kibocsátásra.
2025. 10. 26. 10:00
Megosztás:

Catherine Connolly győzött az ír elnökválasztáson

Catherine Connolly független képviselő győzött a szombaton tartott ír elnökválasztáson a voksok 63,4 százalékával - derült ki a szavazás eredményeinek ismertetéséből.
2025. 10. 26. 08:00
Megosztás:

A DK bemutatta nyugdíjprogramját és nyugdíjkalkulátort indított

A DK bemutatta nyugdíjprogramját és nyugdíjkalkulátort indított, amelyet Gy. Németh Erzsébet, a párt alelnöke ismertetett szombati online sajtótájékoztatóján.
2025. 10. 26. 06:00
Megosztás:

Története legerősebb első kilenc hónapját zárta az UniCredit Csoport

Erős, diverzifikált teljesítményének és fegyelmezett tőkegazdálkodásának köszönhetően a 19. egymást követő negyedévben zárt nyereséggel az UniCredit Csoport: 2025 első kilenc hónapjában a nettó eredmény elérte az új kilenchavi rekordot jelentő 8,7 milliárd eurót, ami éves alapon 13 százalékos növekedésnek felel meg - közölte a pénzintézet szerdán az MTI-vel.
2025. 10. 26. 05:00
Megosztás: