Az euróövezetben és az EU-ban is csökkent az építőipari termelés
2024. 09. 18. 21:30
Éves összevetésben csökkent az euróövezet és az Európai Unió építőipari termelése is júliusban - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.
Éves szinten az euróövezet építőipari termelése 2,2 százalékkal csökkent júliusban, miután júniusban 1,3 százalékos zsugorodást regisztráltak. Júliusban már az egymást követő hatodik hónapban csökkent az euróövezet építőipari termelése éves összevetésben.
Havi összehasonlításban az euróövezetben szezonális kiigazítással stagnált az építőipari termelés júliusban a júniusi 0,6 százalékos növekedést követően.
Az Európai Unióban havi szinten 0,2 százalékkal bővült az építőipari termelés júliusban, miután júniusban 0,3 százalékos növekedést jegyeztek fel.
Az egy évvel korábbihoz képest az EU építőipari termelése 2,4 százalékkal esett a júniusi 1,8 százalékos zsugorodást követően.
Újratervezésben élik mindennapjaikat a vezérigazgatók
A világ vezérigazgatóinak közel 60%-a arra számít a következő 12 hónapban, hogy a globális gazdasági növekedés felgyorsul, 42% pedig a dolgozói létszám 5%-os növekedésével is kalkulál – áll a PwC 28. Globális Vezérigazgatói Felmérésében, melynek eredményeit tegnap hozták nyilvánosságra a davosi Világgazdasági Fórumon.
Drágulás a fővárosi agglomerációban: 70 millió forint az otthonteremtés ára
A fővárosi agglomeráció ingatlanpiacán tavaly 10 százalékkal, 652 ezer forintra emelkedett az ingatlanok átlagos négyzetméterára, míg az otthonteremtés költsége 18 százalékos növekedés után 70 millió forint körül alakult - közölte saját adatai alapján a Duna House kedden az MTI-vel.
A hálózati skálázhatóság problémájának jelentése és értelmezése: Hogyan befolyásolja a layer-1 és layer-2 megoldások értékelését?
A blokklánc technológia rohamos fejlődése számos új lehetőséget nyitott meg a digitális gazdaság és a pénzügyi rendszerek terén, de ugyanakkor kihívásokat is hozott magával. Az egyik legfontosabb ezek közül a hálózati skálázhatóság problémája, amely komoly hatással van a layer-1 és layer-2 megoldások fejlődésére, valamint azok piaci megítélésére. Ez a cikk részletesen bemutatja, hogy mit jelent a skálázási probléma, hogyan hat a tranzakciós sebességre és a gas-díjak alakulására, valamint miként befolyásolja a befektetési döntéseket. Ezen túl gyakorlati példákat is bemutatunk, mint például az Ethereum és a Polygon skálázási stratégiái.
Kamatot emelt a lakáshiteleknél az OTP, követheti a többi bank
Január 21-től általános 0,5 százalékos kamatemelést hajtott az OTP Bank a lakáshiteleinél. Ennek hatására ezeknek a jelzálogkölcsönöknek az induló kamata 8 százalék fölé kerül, 8,49-re emelkedik, míg a kedvezőbb kamatú 1x1 hitelnél 7,99 százalékra. Ennél jobb ajánlatot jellemzően magasabb jövedelemmel kaphatnak az igénylők. Az OTP lépését más bankok is követhetik a jócskán megemelkedett referenciakamatok miatt - írja a Bank360.hu.
A Veolia megvásárolta a villamos hálózati szabályozás egyik kulcselemét
A Győr-Moson-Sopron vármegyében található gönyűi erőmű Magyarország legmodernebb és egyben egyik legnagyobb kombinált ciklusú gázturbinás (CCGT) erőműve. Beépített villamosenergia-termelő képessége 428 MW, amellyel 600 000 fogyasztó részére biztosít villamosenergiát.
Hogyan befolyásolja a kripto staking modellek változatossága a hozamokat?
A kriptovaluta piacok dinamikusan fejlődő szegmense a staking, amely új lehetőségeket nyit meg mind a befektetők, mind a blockchain technológiát alkalmazó hálózatok számára. De mit is jelent pontosan a staking? Hogyan működnek a különböző proof-of-stake (PoS) hálózatok, mint például az Ethereum 2.0 vagy a Cardano? És miért különbözőek a staking hozamok a különböző platformokon? Ezekre a kérdésekre keressük a választ ebben az elemzésben, amely gyakorlati példákon keresztül világítja meg a staking világát és annak hatását a hozamokra.
Jelentős magyar előrelépés a globális minimumadó szabályozás terén
Magyarország is elnyerte az átmeneti QDMTT Safe Harbour státuszt. A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) által közzétett listán szereplő országok belföldi kiegészítő adói az előzetes elemzés alapján megfelelnek a globális minimumadó szabályainak, ezért a Magyarországon is működő multinacionális vállalatcsoportok a Magyarországon működő csoporttagjaik vonatkozásában mentesülnek a globális minimumadó megfizetésének kötelezettsége alól külföldön.
7 kriptovaluta, amelyekre minden befektetőnek szüksége van egy 1 millió dolláros portfólió felépítéséhez 2025-ben
A kriptopénzpiac továbbra is kiváló lehetőségeket kínál azok számára, akik tudatos befektetésekkel jelentős hozamot szeretnének elérni. Azonosítottunk hét kriptovalutát, amelyek kiemelkedő növekedési potenciállal bírnak, segítve, hogy 2025-re akár 1 millió dolláros portfóliót építhess.
Miért éri meg szupinált gyerekcipőt vásárolni?
A szülők számára az egyik legfontosabb kérdés az, hogy hogyan biztosíthatják gyermekeik egészséges fejlődését. Különösen igaz ez a lábacskáikra, amelyek a korai években meghatározó részei az egészséges fejlődésnek. A szupinált gyerekcipő egy olyan különleges kialakítású lábbeli, amely kifejezetten a gyermekek bokáinak helyes tartását támogatja.
Magyar rekord: kétszáz korcsolyázó táncolt egyszerre a jégen az Allianz Jégpályák Éjszakáján
Több mint hatezer korcsolyázót vonzott a Városligeti Műjégpályára január 18-án az Allianz Jégpályák Éjszakája, az este csúcspontjaként pedig kétszáz ember táncolt egyszerre a jégen, felállítva ezzel az egyszerre jégen táncolás magyar rekordját. Az izgalmas programokkal tűzdelt közösségi aktivitáshoz számos vidéki jégpálya is csatlakozott országszerte.
Repülj a felhők között ejtőernyővel!
Az ejtőernyőzés sokak álma; egy olyan élmény, amelyet sosem felejt el az ember. Azok közé tartozol, akik álmodoznak róla, hogy egyszer a felhők között lebegnek, de még nem merték kipróbálni? Sőt, azt hiszed, hogy ehhez csak hosszadalmas tanfolyamok és orvosi vizsgálatok sorozata vezethet? Nos, itt az ideje, hogy közelebbről megismerd ezt a világot!
Equilor: 2025 egy újabb bizonytalan év lehet a világgazdaságban
2025-ben is bizonytalan lehet a gazdasági környezet a világban, amit rövid távon leginkább Donald Trump vámpolitikája okoz, mivel az mind a növekedési, mind az inflációs folyamatokra nagy hatással lehet. Magyarországon az év második felében indulhat be a növekedés, amit a három nagy gyár (BYD, BMW, CATL) hamarosan induló termelése és a belső fogyasztás élénkülése táplálhat elsősorban, így éves szinten 2,2, míg jövőre 3,4 százalék lehet a GDP-növekedés. Az elmúlt hónapokban tapasztalt forintgyengülés többletinflációt okoz, ami így valamivel a tavalyi felett, 4 százalékon alakulhat, miközben a forint árfolyama a mostanihoz képest még gyengülhet, és az év végén 420 forint körül alakulhat az euró árfolyama.