Az Otthonfelújítási program mintegy harmincezer lakás felújítására ad lehetőséget

Mintegy 30 ezer lakás felújítására ad lehetőséget az Otthonfelújítási program, amelyben az energiamegtakarítást célzó sikeres támogatási kérelem elkészítéséhez és megvalósításhoz hozzáértő szakértő (pénzügyi és építőipari) közreműködése szükséges - közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) kedden az MTI-vel.

Az Otthonfelújítási program mintegy harmincezer lakás felújítására ad lehetőséget

Kiemelték, hogy a program mintegy 200 milliárd forint nagyságrendű építési feladatot generál, elsősorban a mikró és kisvállalkozások számára.

A szakszövetség leszögezte: a felújításokhoz szükséges magyarországi gyártású építési termékek és a kivitelezői kapacitás rendelkezésre áll. A lakosság figyelmét az ÉVOSZ elsődlegesen a hazai gyártású, környezeti minősítéssel rendelkező termékekre hívja fel, amelyek a www.termekinfo.emi.hu oldalon érhetőek el.

Arra is kitértek, hogy a támogatás alapfeltételét jelentő 30 százalékos energiamegtakarítás különböző felújítási módokon érhető el. A szakszövetség szerint a lakóingatlan műszaki adottságaiból kiindulva, a támogatást kérelmező pénzügyi lehetőségeit is számításba vevő szakértői közreműködés kell az alapos előkészítéshez. Ezen felül javasolják, hogy a kivitelezőt is minél előbb vonják be az energiamegtakarítást célzó előkészítésbe.

Az ÉVOSZ a támogatási program végrehajtásához közreműködőnek - az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. ofp.emi.hu oldalán - regisztrált vállalkozásokat ajánlja, ugyanis ezen vállalkozások például a felújításhoz szükséges anyagok beszerzéséhez és a kivitelezéshez a felhasználható támogatási összeg 75 százalékos nagyságrendjében előleget tudnak lekérni az egyébként utófinanszírozású támogatási programban.

Közölték, hogy a támogatási összeg önerős kiegészítésével olyan mértékű felújítás is elvégezhető, amelynek eredményeként akár 50 százalékos nagyságrendű energiamegtakarítás is elérhető. Ennek megvalósításához azt szorgalmazza az ÉVOSZ, hogy minél több építési terméket regisztráljanak a gyártók és forgalmazók a támogatási program információs rendszerében, megszerezve ezzel az egyszerűsített környezeti minősítést is a termékhez.

Hozzátették, a támogatási program gyors elindulása lehetőséget teremt arra, hogy már az idei őszi fűtési szezonra elkészüljenek a jelentős energiamegtakarítást eredményező lakásfelújítások.

Az ÉVOSZ becslése szerint Magyarországon mintegy 2,2 millió olyan lakóingatlan van, ami a programba bevonható. Ezért is fontos, hogy az Otthonfelújítási programot a tapasztalatok felhasználásával, újabbak is kövessék. Szükségesnek tartják például, hogy a jövőben a társasházi lakások is felújítási program részesei lehessenek - olvasható a szakszövetség közleményében.


Újra növekedési pályán Európa hőszivattyúpiaca, amely már több tízmillió háztartást véd az energiaárak ingadozásától

A kontinensen már 29,3 millió lakossági hőszivattyú működik, miközben az értékesítések 2025-ben ismét növekedésnek indultak. Ennek köszönhetően ma már több tízmillió európai háztartás fűti és hűti otthonát úgy, hogy jóval kevésbé van kitéve a fosszilis energiahordozók világpiaci ármozgásainak.
2026. 07. 30. 16:00
Megosztás:

Jóváhagyta a GVH a Vajda-Papír Sofidel magyarországi saját márkás háztartási papírüzletágának felvásárlását

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) kötelezettségvállalás és feltétel előírása nélkül engedélyezte a Vajda-Papír Kft. által a Sofidel Hungary Kft. saját márkás háztartási papírtermék-gyártási és részbeni értékesítési üzletágának megvásárlását.
2026. 07. 30. 15:00
Megosztás:

Kevin Warsh az inflációs cél elérését hangsúlyozta leginkább

A Fed júliusi kamatdöntő ülésén 3,50-3,75%-on tartotta az irányadó rátát, a döntés megfelelt várakozásunknak és a piaci várakozásoknak is. Kevin Warsh, a testület elnöke elmondta, hogy 9-3 arányban szavaztak a jegybankárok a kamatszint tartása mellett.
2026. 07. 30. 14:00
Megosztás:

Fesztiválok, strandbüfék, fagylaltozók a célkeresztben – az NKFH nyári ellenőrzései már az első hónapban komoly hiányosságokat tártak fel

Az idei nyári kiemelt élelmiszerlánc-ellenőrzés első időszakában a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) munkatársai országosan 585 vendéglátóhelyet ellenőriztek a kormányhivatalokkal közösen, ami közel 21 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
2026. 07. 30. 13:00
Megosztás:

A Visa rákapcsol a stabilcoinokra

A Visa 11,6 milliárd dolláros negyedéves bevétel mellett jelentősen kibővítette blokklánc- és stabilcoin-stratégiáját. A fizetési óriás már nem csupán kriptoeszközök elszámolását akarja támogatni: olyan teljes infrastruktúrát épít, amelyen keresztül a bankok stabilcoint bocsáthatnak ki, digitális tárcákat kezelhetnek és programozható fizetési szolgáltatásokat indíthatnak.
2026. 07. 30. 12:30
Megosztás:

A Fed döntése átírhatja a forint kilátásait

A forint az első félévben kedvező időszakot élt át. A választások utáni optimizmus, amelyet a fiskális fegyelem erősítésének és a költségvetési hiány csökkentésének ígérete táplált, némi hullámzás mellett továbbra is a 360 EUR/HUF-os szint közelében tartja az árfolyamot. Ez – a kedvező júniusi inflációs adatokkal (1,7%) együtt – lehetőséget adott a Magyar Nemzeti Banknak (MNB), hogy júliusban 5,75 százalékra csökkentse az irányadó kamatlábat.
2026. 07. 30. 12:00
Megosztás:

„Aki ma csak a Google-re optimalizál, az a múltnak dolgozik”

Interjú Kovács Endre GEO-szakértővel, a Marketing Kalkulátor vezetőjével arról, hogyan kerülhet be egy magyar cég a ChatGPT és a Google AI válaszaiba
2026. 07. 30. 11:35
Megosztás:

Új vezérigazgató-helyettessel bővül az MBH Bank felsővezetése

Az MBH Bank Igazgatósága Dr. Ákos Tamást nevezte ki az MBH Bank standard kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettesévé. Dr. Ákos Tamás az elmúlt 12 évben a CIB Bank Retail Divízióját vezette vezérigazgató-helyettesi pozícióban és tagja volt a CIB Bank Igazgatóságának.
2026. 07. 30. 11:00
Megosztás:

Erste Csoport: Erős működési teljesítmény, stratégiai előrelépés Lengyelországban

Az Erste Csoport 2026 első félévében tovább erősítette stratégiai pozícióját Közép-Európa vezető pénzügyi szolgáltatójaként, és javította valamennyi kulcsfontosságú teljesítménymutatóját. Az Erste Csoport nemrég megvásárolt lengyel leánybankjának konszolidációja jelentősen hozzájárult a bankcsoport első féléves eredményeinek növekedéséhez. A konszolidáció hatását kiszűrve is a számok azt mutatják, hogy a Csoport organikus növekedési lendülete továbbra is erős és töretlen.
2026. 07. 30. 10:00
Megosztás:

A belváros új luxuscikke nem a lakás, hanem a parkolóhely

Néhány éve még természetesnek tűnt, hogy esténként pár perc keresgélés után mindenki talál parkolóhelyet a lakása közelében. Mára ez Budapest számos kerületében inkább szerencse kérdése, és több vidéki nagyvárosban is egyre nehezebb az utcai parkolás. Miközben folyamatosan nő az autók száma Magyarországon, a közterületi parkolóhelyeké alig változik, így a saját garázs vagy autóbeálló már nemcsak kényelmi szolgáltatás, hanem komoly értéket képviselő ingatlanelemmé vált – derül ki a zenga.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 07. 30. 09:00
Megosztás:

Félidőhöz érkezett a jubileumi Művészetek Völgye – még öt napig tart a kulturális ünnep

Több ezer program, teltházas koncertek, inspiráló beszélgetések, színházi előadások, kiállítások és pezsgő utcák – félidőhöz érkezett a 35. Művészetek Völgye.
2026. 07. 30. 08:34
Megosztás:

A Fed változatlanul hagyta az irányadó dollárkamatot

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamat 3,50-3,75 százalékos célsávján a szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésén.
2026. 07. 30. 08:05
Megosztás:

77%-kal többen érdeklődtek idén kínai autók iránt, mint tavaly

Látványosan terjeszkednek a kínai autómárkák a hazai használtautó- és újautó-piacon a Használtautó.hu legfrissebb, 2026 első félévére vonatkozó statisztikái szerint. 2025 azonos időszakához képest több mint 77%-kal emelkedett a kínai modellek iránti érdeklődések száma*, miközben a kínálatuk csaknem megduplázódott. A márkák rangsorát továbbra is az MG vezeti, azonban a BYD, az OMODA és a JAECOO is látványos növekedést ért el a magyar vásárlók körében.
2026. 07. 30. 07:00
Megosztás:

A Bolt a világon elsőként teszi elérhetővé a ChatGPT-n keresztüli fuvarfoglalást – már Magyarországon is elérhető a funkció

A Bolt mostantól a ChatGPT-n keresztül is elérhető, így a világon elsőként teszi lehetővé, hogy az utasok mesterséges intelligencia segítségével rendeljenek fuvart. A szolgáltatás egy időben indul el az Európai Unióban, az Egyesült Királyságban, Svájcban, Norvégiában, Ukrajnában és Azerbajdzsánban, vagyis minden olyan piacon, ahol a Bolt jelen van. Az integráció révén a Bolt szolgáltatásai első alkalommal válnak elérhetővé a ChatGPT 900 millió felhasználója számára.
2026. 07. 30. 06:00
Megosztás:

Az LG Electronics 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége megszerezte az NVIDIA tanúsítását

Az LG Electronics (LG) 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége (Coolant Distribution Unit, CDU) hivatalos NVIDIA-tanúsítást szerzett. Ez a mérföldkő igazolja az LG folyadékhűtési megoldásainak és hőmenedzsment-technológiájának megbízhatóságát és hatékonyságát az NVIDIA AI- infrastruktúrákra vonatkozó szabványainak megfelelően, támogatva a vállalat további terjeszkedését az AI-adatközpontok hűtési piacán.
2026. 07. 30. 05:00
Megosztás:

Intrum: erősödött a magyarok fizetőképessége a második negyedévben

Erősödött a magyarok fizetőképessége idén a második negyedévben, a lakosság pénzügyi helyzetét jelző Intrum fizetőképességi index negyedéves összevetésben 55 százalékkal, az előző év azonos időszakához képest csaknem 85 százalékkal nőtt, átlagos értéke 25,4 pont volt - közölte az Intrum követeléskezelő a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közös felmérése alapján szerdán az MTI-vel.
2026. 07. 30. 04:00
Megosztás:

Szépen nőtt az INA nyeresége az első fél évben

Az INA horvát olajipari vállalat 150,9 millió euró nyereséget ért el 2026 első fél évében, ami 95,5 millió euróval, 172,4 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
2026. 07. 30. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a rendeletet! A 13. havi nyugdíj így alakul 2027-ben

Fontos döntés született a nyugdíjasok jövőbeni ellátásáról: a hatályos jogszabályok alapján 2027-ben is megmarad a teljes összegű 13. havi nyugdíj.
2026. 07. 30. 02:00
Megosztás:

Ennyi lesz a cukor, az étolaj, a liszt és a tojás ára augusztustól

Négy alapvető élelmiszer, amely szinte minden magyar háztartás bevásárlólistáján szerepel – mégis egészen eltérő irányban változik az áruk.
2026. 07. 30. 01:00
Megosztás:

Bezárja romániai üzemét az amerikai Joyson Safety Systems autóipari cég

Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems - írja a profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
2026. 07. 30. 00:05
Megosztás: