Csökkenő forgalomban nőtt a BUX

Csökkenő forgalom mellett nőtt a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 53 339,84 ponton zárt pénteken, 64,33 ponttal, 0,12 százalékkal alacsonyabban, mint egy héttel korábban.

Csökkenő forgalomban nőtt a BUX

A részvénypiac heti forgalma 41,61 milliárd forint volt az előző heti 56,15 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte, hogy tizenhárom napon át tartó rendületlen emelkedés után a hét közepétől negatív korrekcióba került a BUX index. Az OTP árfolyama hasonlóan viselkedett, a 13 ezer forintos szintről fordult, és kismértékű negatív korrekciót mutatott a hét második felében, a Mol árfolyama ugyanakkor az osztalékszelvény előző heti vágása óta lejtmenetben van. A Richter kismértékű csökkenést, a Magyar Telekom mérsékelt emelkedést tudott felmutatni a héten.

A heti összefoglalóban kitérnek arra, hogy a héten céláremelés érkezett az OTP-re, az HSBC 17 ezer forintról 18 ezer forintra módosította az OTP Bankra vonatkozó célárfolyamot, és továbbra is vételre ajánlja. A Mol árfolyamára viszont célárcsökkentés érkezett, az mBank 4563 forintról 4209 forintra mérsékelte a Molra vonatkozó célárfolyamot továbbra is vételi ajánlás mellett. A csökkentés mértéke pontosan megegyezik a levágott osztalékszelvény nagyságával, így gyakorlati jelentősége nincs - írta az Equilor.

A héten a vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 2,18 százalékkal a Magyar Telekom erősödött, a papír 421,50 forinton zárt pénteken, 520 millió forintos heti forgalomban.

Az OTP árfolyama a héten 1,18 százalékkal erősödött, a papír pénteken 12 900 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 21,79 forintot tett ki. A Mol jegyzése 3,54 százalékot esett, a részvény 2778 forinton zárt pénteken, heti forgalma 8,8 milliárd forint volt.

A Richter árfolyama 0,68 százalékkal csökkent a héten. A részvény 8765 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma meghaladta a 5,7 milliád forintot. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3993,78 ponton zárt a héten, ami 262,98 ponttal, 7,05 százalékkal magasabb az előző hetinél.

Új vezérigazgatóval, megújuló stratégiával tervezi a további növekedést az AKKO Invest

Új vezető kinevezésével gyorsíthatja növekedési terveinek megvalósítását a WING Csoporthoz tartozó AKKO Invest: a társaság Igazgatótanácsa Gerő Jánost nevezte ki vezérigazgatónak. A több mint három évtizedes ingatlanpiaci és vállalati tranzakciós tapasztalattal rendelkező szakember 2003 óta dolgozik a WING Csoportnál. Feladata a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest stratégiájának megújítása és további dinamikus növekedésének megalapozása egy olyan integrált ingatlanpiaci szolgáltató felépítésével, amely az organikus fejlődés és akvizíciók révén öt éven belül 100 milliárd forintot meghaladó árbevételt érhet el.
2026. 05. 05. 03:30
Megosztás:

Évek óta nem láttunk ilyet: megállt a budapesti lakásár-emelkedés

2026 elején látványos fordulat következett be a budapesti lakáspiacon. A tavalyi év dinamikus drágulását mostanra a stagnálás váltotta fel. Az átlagos hirdetési négyzetméterár január óta szinte semmit nem változott, jelenleg 1,53 millió forint körül alakul, ami nagyon közel van az Otthon Start program által meghatározott felső négyzetméterár-korláthoz. Ez egyértelműen jelzi, hogy az ennél drágább ingatlanok iránt érezhetően visszaesett a kereslet – derül ki a zenga.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 05. 05. 03:00
Megosztás:

Trumpék kriptós cége visszaperelte Justin Sunt: újabb jogi háború a WLFI token körül

Éles fordulatot vett a World Liberty Financial és Justin Sun kapcsolata. A Trump családhoz köthető kriptós projekt rágalmazási pert indított egyik legismertebb korai támogatója ellen, miközben a WLFI token árfolyama továbbra is jelentős veszteségben áll a nyilvános kereskedés elindulása óta.
2026. 05. 05. 02:30
Megosztás:

Kerozinválság: Drágulhat a nyaralás idén, de nincs ok pánikra

A globális kerozinválság ellenére Magyarország helyzete stabilabb, mint sok más országé. A hazai ellátást a százhalombattai finomító biztosítja, ami csökkenti a közvetlen ellátási kockázatokat. Bár a drágulás így sem kerülhető el, a rendszer működése jelenleg nem került veszélybe.
2026. 05. 05. 02:00
Megosztás:

Hazatérő magyarok ezrei keresnek új irányt

Az elmúlt években sok magyar döntött úgy, hogy külföldön vállal munkát. Volt, aki a magasabb fizetés reményében indult el, mások stabilabb megélhetést, kiszámíthatóbb rendszert vagy gyorsabb előre lépési lehetőséget kerestek. Ugyanakkor a hírek szerint egyre többen térnének haza és Magyarországon építenének új karriert. Szakértők szerint ugyanakkor a mostani hazatérési hullám egyik legérdekesebb jellemzője az, hogy nem menekülésszerű, hanem stratégiai jellegű.
2026. 05. 05. 01:30
Megosztás:

Nyakunkon az EURÓ bevezetése! Mi lesz a nyugdíjakkal?

Magyarországon ismét politikai és gazdasági közbeszéd tárgya lett az euró bevezetése. Magyar Péter és a Tisza Párt az elmúlt időszakban több alkalommal is úgy kommunikálták, hogy Magyarország számára stratégiai cél lenne az euróövezethez való csatlakozás. A Reuters beszámolója szerint a Tisza programja azt célozza, hogy Magyarország 2030-ra teljesítse az euróövezeti feltételeket, míg a kampányban az euró bevezetése mint 2030 körüli cél jelent meg.
2026. 05. 05. 01:00
Megosztás:

Hivatalból indult büntetőeljárás az MNB "általi presszió" ügyében

Hivatalból indított büntetőeljárást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a Magyar Nemzeti Bank (MNB) "általi presszió" ügyében, és a sajtóban megjelent információk alapján kezdett nyomozásba a rendőrség - közölte a KR NNI a police.hu oldalon hétfőn.
2026. 05. 05. 00:05
Megosztás:

Magyar fejlesztésű készítmény segíthet a növénytermesztésben

Segítheti a növénytermesztést egy magyar fejlesztésű készítmény, a FitoWool gyapjúpellet, amely előnyös tulajdonságainak köszönhetően széles körben alkalmazható termék lehet nemzetközi szinten is - mondta Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó című podcastjának hétfőn megjelent adásában, amely a legnépszerűbb videómegosztón is megtekinthető.
2026. 05. 04. 23:30
Megosztás:

Szlovák-magyar fejlesztések kezdődtek a Novohrad-Nógrád Geopark területén

Szlovák-magyar együttműködésben kezdődött komplex turisztikai fejlesztés a Novohrad-Nógrád Geopark területén, kerti kisvasút épül a salgótarjáni Földalatti Bányamúzeumban, földrengésszimulátorral bővülnek az Ipolytarnóci Ősmaradványok, felújítják a Palóc Zöld turistautat is - a részletekről a Nógrádi Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója tájékoztatta hétfőn az MTI-t.
2026. 05. 04. 23:00
Megosztás:

Leáll a forgalom a debreceni repülőtéren péntek reggelig

Preventív pályakarbantartás kezdődött hétfőn a debreceni repülőtéren, ezért délután 13.45 órától péntek reggel 7 óráig szünetel a forgalom a légikikötőben - közölte honlapján a repülőtér.
2026. 05. 04. 22:30
Megosztás:

Átmeneti lassulás volt a 20 millió forint feletti átutalási rendszerben

A GIRO által üzemeltetett egyik szolgáltatás, az IG2-es elszámolási platformnál nem tervezett, átmeneti szolgáltatáslassulás volt tapasztalható hétfőn, jellemzően a 20 millió forintot meghaladó egyedi tranzakciók és csoportos utalásokra használt rendszerben, a bankok közötti elszámolásoknál - tudatta a GIRO Zrt. a honlapján hétfőn délután.
2026. 05. 04. 22:00
Megosztás:

A Pick Szeged árbevétele nőtt, adózott eredménye csökkent 2025-ben

Nőtt a Pick Szeged Zrt. árbevétele, miközben adózott eredménye csökkent 2025-ben az előző évhez képest - közölte a húsipari vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett éves beszámolójában.
2026. 05. 04. 21:30
Megosztás:

Beépített mesterséges intelligenciával emeli új szintre az auditot az EY

Az EY világszerte – így Magyarországon is – beépítette az AI-ügynököket (agentic AI) a könyvvizsgálati szolgáltatásaiba. Az új megoldás jelenleg mintegy 160 000 auditmegbízást képes hatékonyan támogatni. Az EY célja, hogy egyszerűsítse a folyamatokat, javítsa a kockázatértékelést, valamint átláthatóbb és hatékonyabb működést biztosítson mind ügyfelei, mind munkatársai számára. ---
2026. 05. 04. 21:00
Megosztás:

Az Alteo árbevétele nőtt, EBITDA-eredménye csökkent az idei első negyedévben

Az energetikai szolgáltató- és kereskedő Alteo 36 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el az idei első negyedévben, 24 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában, míg kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 2,78 milliárd forint volt, 23 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakának szintjétől - közölte a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn.
2026. 05. 04. 20:30
Megosztás:

Bitcoin árfolyam: könnyen elérhető a 95 000 dollár, ha kitart a lendület

A Bitcoin ismét a kriptopiaci figyelem középpontjába került, miután több technikai, intézményi és makrogazdasági jelzés is arra utal, hogy a BTC árfolyama akár a 95 000 dolláros szint felé is elmozdulhat. A kereskedők számára ez a hét kulcsfontosságú lehet: a heti zárások, az ETF-beáramlások, a likvidációs zónák és a jegybanki kommunikáció együtt dönthetik el, hogy folytatódik-e az emelkedő trend, vagy megtorpan a Bitcoin lendülete.
2026. 05. 04. 20:00
Megosztás:

Nyári ruhák, pizsamák, hálóingek az ellenőrzési polcon – Széles körű hatósági vizsgálat indul a textiltermékek piacán

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) átfogó, laboratóriumi vizsgálatokkal egybekötött ellenőrzést indított a textiltermékek piacán. Az ellenőrzés célja annak megállapítása, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható termékek megfelelnek-e a hatályos jogszabályi előírásoknak, valamint hogy a címkéken feltüntetett információk valós és megbízható tájékoztatást nyújtanak-e a fogyasztók számára.
2026. 05. 04. 19:30
Megosztás:

Ripple IPO: stratégiai kivárás borzolja a kriptoipar kedélyeit

Újra fellángolt a vita a Ripple tőzsdei bevezetése körül, miután Brad Garlinghouse vezérigazgató az XRP Las Vegas 2026 konferencián egyértelművé tette: a vállalat számára jelenleg nem prioritás az IPO. A döntés jól mutatja, hogy a Ripple inkább a szabályozási megfelelésre, az intézményi XRP-adopcióra és a hosszú távú növekedésre koncentrál, nem pedig egy gyors tőkepiaci megjelenésre.
2026. 05. 04. 19:00
Megosztás:

Az Emirates júniustól ismét naponta közlekedteti a Budapest-Dubaj járatát

Az Emirates júniustól ismét naponta közlekedik Budapest és Dubaj között, a légitársaság működése közel jár ahhoz, hogy visszatérjen a normális üzletmenetre, globális hálózatának 96 százaléka már helyreállt - közölte a légitársaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 05. 04. 18:30
Megosztás:

Az Emirates júniustól ismét naponta közlekedteti a Budapest-Dubaj járatát

Az Emirates júniustól ismét naponta közlekedik Budapest és Dubaj között, a légitársaság működése közel jár ahhoz, hogy visszatérjen a normális üzletmenetre, globális hálózatának 96 százaléka már helyreállt - közölte a légitársaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 05. 04. 18:30
Megosztás:

Csökken a gázolaj és a cseppfolyós gáz ára Horvátországban

A horvát kormány hétfőn új rendeletet fogadott el az üzemanyagok legmagasabb kiskereskedelmi áráról: a benzin ára változatlan marad, a gázolajé és a kék dízelé csökken. Az új árak két hétig lesznek érvényben.
2026. 05. 04. 18:00
Megosztás: