Csúcsot döntött a Budapesti Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. bevétele

Rekordot döntött a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei (BGYH) Zrt. bevétele tavaly: az előzetes adatok szerint megközelítette a huszonhárommilliárd forintot a tervezett 19,7 milliárd forinttal szemben, az adózás utáni eredmény is jelentősen meg fogja haladni az 5 milliárd forintot - közölte a társaság az MTI-vel.

Csúcsot döntött a Budapesti Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. bevétele

A BGYH üzleti tervében szerepel az is, hogy idén az árbevételt 24 milliárd forintra növelik.

Azt írták, hogy a jó eredmények elsősorban annak a hároméves üzleti stratégiának köszönhetők, amit 2020-ban állítottak össze: elsősorban az egy vendégre jutó árbevétel növelésére törekedtek, illetve a történelmi fürdők szolgáltatásaihoz nemzetközi árakat rendeltek, így elérve az európai történelmi fürdők minimum árszintjét. A hazai vendégkörnek továbbra is jelentős kedvezményeket biztosítanak a Zsigmondy Klubkártyával és az egyre népszerűbb bérletkonstrukciókkal - közölték.

A BGYH fürdőiben a belépők ára 2024. január 8-tól változott 5 és 12 százalék közötti mértékben, az új árakat differenciáltan alakították ki. A hazai vendégkör által látogatott fürdők esetében - a tavalyi inflációt figyelembe véve, mégis jócskán az alatt maradva - 5-6 százalékos növekedéssel lehet számolni. A külföldiek körében kedvelt történelmi fürdőkben idén 10-12 százalékos jegyáremelést vezettek be. Európai viszonylatban ezzel most érték el a hasonló adottságú és besorolású fürdők - általában 2-3 órás benntartózkodást biztosító - minimálárát - közölték.

Kitértek arra, hogy a tíz évvel ezelőtt bevezetett Zsigmondy Klubkártyával változatlanul kedvezményes áron vásárolható belépő, egy évre a kártya díja 5000 forint, mellyel hétköznap 4000 forintért, hétvégén 4500 forintért lehet belépőt váltani, és ezzel mintegy 60 százalék kedvezmény érhető el. ÉnBudapestem kártyával, illetve ÉnBudapestem applikációval a fürdőkbe 20 százalékos kedvezménnyel tudnak a budapesti lakosok jegyet váltani. A megújított különböző bérletkonstrukciókkal ennél is jelentősebb kedvezmény jár: a 100, 200 vagy 365 alkalmas bérlettel már 1000-1200 forintos áron is lehet fürdőzni. A bérletek ára ez évben 8-10 százalékkal emelkedett - jelezték.

Az idősebb korosztály mozgási lehetőségeinek támogatása érdekében, kerületi önkormányzatokkal való együttműködés keretében biztosítanak kedvezményeket. Tavaly a 85 év feletti törzsvendégeknek extra kedvezményt is bevezettek: legalább 100 alkalmas GOLD bérletet 50 százalékos áron vásárolhatnak.

Tavaly jelentős fejlesztéseket zártak le, 2024-ben még nagyobb megújulást terveznek. Ezek között Budapest 150 éves jubileumának évében kiemelten fontosnak nevezték a többszáz éves, Rác fürdő - mint a főváros és az ország közös kincsének - megőrzését. A több mint 15 éve zárva tartó fürdő rekonstrukcióját a Fővárosi Közgyűlés 2023. őszén jóváhagyta, a beruházást a cég saját forrásból tudja fedezni. A felújítási tervek elkészültek, a kivitelezéshez szükséges közbeszerzési pályázat folyamatban van, várhatóan tavasszal kezdődik a helyreállítás.

Ismertetésük szerint ezzel párhuzamosan a patinás, műemléki Gellért fürdő rekonstrukciójának hároméves koncepciója is zöld utat kapott. A koncepciótervet tervező céget közbeszerzési eljáráson kiválasztották. Idén elkészülnek a tervek, majd 2025-ben indulhat a kivitelezési közbeszerzés és remélhetőleg a felújítás is. Társaság úgy tervezi, a fürdő működése közben részleges lezárásokkal folynak majd a rekonstrukciós munkálatok.

Közölték, hogy méreteiből adódóan a Széchenyi fürdőben folyamatosan szükségesek karbantartási-, felújítási munkák. Idén 1 milliárd forint értékű felújítást terveznek: nagyobb és látványos változás lesz a termál oldalon a burkolat teljes cseréje a beltéri medencéknél és a kültéren az úszómedence teljeskörű felújítása.

A nyáron pedig megtörténik a Dandár fürdő beltéri medence terének szigetelése és újraburkolása - közölte a BGYH.


A magyar cégek 80 százaléka nincs felkészülve a munkahelyi AI-használatra

A mesterséges intelligencia már a magyar munkahelyeken is jelen van, de a terjedése sok esetben lehagyja a szervezett keretek vagy szabályozás bevezetését. A dolgozók több mint fele már munkában is használja, miközben egyre nagyobb gondot jelentenek a megtévesztő online tartalmak.
2026. 05. 20. 10:30
Megosztás:

Német vagyonkezelő: a Tether és a USDC nem valódi stabilcoin

A USDT és a USDC tartalékai első ránézésre rendkívül biztonságosnak tűnhetnek, különösen akkor, ha azokat rövid lejáratú amerikai állampapírok, készpénz és más likvid eszközök fedezik. Egy német vagyonkezelő digitális eszközökért felelős vezetője szerint azonban ez önmagában nem elég ahhoz, hogy ezeket az eszközöket valódi stabilcoinnak lehessen nevezni. A szakértő arra figyelmeztetett: egy hirtelen likviditási válság esetén még a hatalmas T-bill állomány sem garantálja, hogy a tokenek megőrzik dollárhoz kötött árfolyamukat.
2026. 05. 20. 10:00
Megosztás:

Folytatódott a hozamok emelkedése a fejlett gazdaságok kötvénypiacain

Folytatódott a fejlett gazdaságok kötvénypiacain a hozamok emelkedése, miután továbbra is zárva a Hormuzi-szoros, egyre égetőbb a fizikai olajhiány és az emelkedő infláció. A tízéves amerikai hozam közelíti a 4,7, a harmincéves az 5,2%-ot, az utóbbi majdnem két évtizedes csúcs.
2026. 05. 20. 09:30
Megosztás:

Erősödött a forint szerda reggelre

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 20. 09:00
Megosztás:

Estek a részvényindexek a tengerentúlon

A vezető amerikai indexek 0,6-0,8%-kal gyengültek kedden. A technológiai és a kommunikációs szolgáltatások szektora húzta leginkább lefelé az indexeket. Európához hasonlóan a defenzív szektorok – így az egészségügy – teljesítettek jobban.
2026. 05. 20. 08:30
Megosztás:

Mérsékelt emelkedés Nyugat-Európában

Kedden a STOXX 600 0,2, a DAX 0,4%-kal zárt magasabban. A CAC 40 és az FTSE 100 közel stagnált. Az óvatosságot tükrözve a defenzív szektorok vezették az ágazati emelkedéseket. Az élelmiszer- és ital-, valamint az egészségügyi index egyaránt több mint 1,5%-kal nőtt. Az olajárak 1% körüli mértékben csökkentek. Utóbbival a Brent hordónkénti ára továbbra is 110 dollár felett maradt.
2026. 05. 20. 08:00
Megosztás:

Világszintű változások alakítják a tervezőszoftverek piacát belföldön is

Világszerte változik a tervezőszoftverek piaca, a Graphisoft is ennek megfelelően alakította át az értékesítési rendszerét - mondták az építészetben használt tervezőszoftvereket fejlesztő cég vezetői kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 05. 20. 07:00
Megosztás:

Tovább súlyosbodott a börtönök túlzsúfoltsága Európában

Tovább súlyosbodott a börtönök túlzsúfoltsága Európában, miközben emelkedik az idősebb és a női fogvatartottak aránya is - derül ki a 47 tagországot tömörítő, strasbourgi székhelyű Európa Tanács kedden közzétett éves börtönstatisztikai jelentéséből. A statisztika szerint Magyarországon is romlott a helyzet.
2026. 05. 20. 06:30
Megosztás:

Horvátország bemutatta integrált mikroműanyag-megfigyelő rendszerét

Horvátország kedden Sibenikben, az EU déli tagállamait tömörítő Med9-csoport környezetvédelmi minisztereinek találkozóján mutatta be a mikroműanyagok megfigyelésére szolgáló integrált rendszerét. A tanácskozás középpontjában a vízellátási rendszerek ellenálló képességének növelése, valamint a tengeri környezet és a mediterrán ökoszisztémák védelme állt.
2026. 05. 20. 06:00
Megosztás:

Magyar-szerb határ menti projekt segítette az élelmiszeripar szakember-utánpótlását

Az élelmiszeripar és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások szakember-utánpótlását segítette a Tápláljuk a jövőt! (Feeding Future) című magyar-szerb határ menti projekt, amelynek eredményeit kedden mutatták be Szegeden.
2026. 05. 20. 05:30
Megosztás:

Több ezer cég kerülhet be a KIVA-ba 2026-tól

Jelentősen kibővülhet a KIVA-ra jogosult vállalkozások köre 2026-tól, miután megduplázódnak a belépési értékhatárok. Az új szabályok alapján már 6 milliárd forintos bevételig és 100 fős létszámig választható a kisvállalati adózás. Szakértők szerint a változás miatt egyre több cég vizsgálhatja felül jelenlegi adózási struktúráját az osztalékfizetési szezonban.
2026. 05. 20. 05:00
Megosztás:

A Geely Holding eladásainak több mint fele már elektrifikált jármű volt az idei első negyedévben

A kínai Zhejiang Geely Holding Group (Geely Holding) autóipari portfóliómárkáinak 2026. első negyedéves értékesítése elérte a 937 927 darabot, az elektrifikált járművek az összes eladás 52,4 százalékát tették ki - tájékoztatta a Geely Auto Central and Eastren Europe az MTI-t közleményben kedden.
2026. 05. 20. 04:30
Megosztás:

Tízből hét új lakáshitel Otthon Start hitel volt

Jelentősen élénkült a hazai lakáshitelezési piac 2025 októbere és 2026 márciusa között, amelyben meghatározó szerepet játszott az Otthon Start Program. Az új lakáscélú hitelkihelyezések 70 százaléka, több mint 1100 milliárd forint értékben ehhez a konstrukcióhoz kötődött – derül ki az MBH Jelzálogbank friss elemzéséből.
2026. 05. 20. 04:00
Megosztás:

Tiszta lap a közbeszerzésekben: Újra versenyhelyzetre és decentralizációra készülhetnek a magyar vállalkozások

Az új kormányzati ciklus megkezdésével alapvető szemléletváltás várható a hazai közbeszerzési piacon. A „tiszta lap” jegyében meghirdetett reformok középpontjában a piaci verseny helyreállítása, az egyajánlatos tenderek visszaszorítása és a források decentralizálása áll. A szakértő szerint azok a kis- és középvállalkozások válhatnak az új korszak nyerteseivé, amelyek időben felkészülnek a szigorú, de átláthatóbb szabályrendszerre.
2026. 05. 20. 03:30
Megosztás:

Csaknem kétmilliárd forintról döntött az MKIK mellett működő Teljesítésigazolási Szakértői Szerv

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) mellett működő független Teljesítésigazolási Szakértői Szerv (TSZSZ) 66 új kérelmet vett nyilvántartásba az idén az első negyedévben, ezekben a felek több mint 3,3 milliárd forint vitatott összeget jelöltek meg; végül az építőipari szerződésekből eredő viták gyors és szakértői rendezését szolgáló TSZSZ 33 szakvéleményt adott ki, amelyek alapján mintegy 1,92 milliárd forintot ítélt meg - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 05. 20. 03:00
Megosztás:

Íme a trükk, amitől 10-szeres lesz a paradicsomod!

A fürtös cherry paradicsom sok kertben úgy viselkedik, mint egy kiszámíthatatlan aranybánya: néha ontja a termést, máskor pedig csak virágzik, de alig köt. A titok sokszor nem a több locsolásban vagy a még erősebb tápoldatban rejlik, hanem néhány kevésbé ismert, de látványos eredményt hozó termesztési fogásban.
2026. 05. 20. 02:00
Megosztás:

A magyar nyugdíjrendszer története - ezért ennyi a nyugdíjad

A magyar nyugdíjrendszer története valójában nem csupán pénzügyi vagy jogi kérdés. Sokkal inkább annak lenyomata, hogyan gondolkodott az állam, a társadalom és a politika az időskorról, a munkáról, a szolidaritásról és az egyéni felelősségről. Az öregségi nyugdíj ma természetesnek tűnő intézmény, de hosszú út vezetett odáig, hogy a munkában eltöltött évtizedek után az állampolgár rendszeres ellátásra számíthasson.
2026. 05. 20. 01:00
Megosztás:

Volt szerb miniszter: ha nem sikerül megállapodni a Mollal, Szerbia is ajánlatot tehet a NIS-re

Amennyiben nem sikerül megállapodni a Mollal a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) orosz tulajdonrészének átvételéről, Szerbia is ajánlatot tehet a részesedés megvásárlására - közölte Zorana Mihajlovic volt energiaügyi miniszter kedden.
2026. 05. 20. 00:30
Megosztás:

A NATO-nak nincs terve a Hormuzi-szorosra vonatkozóan, de fontolgatja

A NATO nem készített tervet esetleges hozzájárulására az Irán által blokád alá vett Hormuzi-szoroson keresztül a hajózás biztonságát szavatolni célzó művelethez, de fontolgatja - közölte a NATO európai erőinek főparancsnoka, Alexus Grynkewich tábornok Brüsszelben kedden.
2026. 05. 19. 23:30
Megosztás:

Brit külügyminiszter: globális élelmiszerválság fenyeget a Hormuzi-szoros lezárása miatt

Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint globális élelmiszerválságot okozhat a Hormuzi-szoros lezárása.
2026. 05. 19. 23:00
Megosztás: