Egymillió felett a panelek négyzetméterára Budapesten

Tavalyhoz képest országszerte 2,4 százalékot drágultak a panellakások, míg a fővárosban a 20 százalékot is elérte az áremelkedés – derül ki a zenga.hu ingatlankereső portál adataiból. Így Budapesten egy átlagos 50 négyzetméteres lakótelepi lakásért 51,3 millió forintot kérnek el.

Egymillió felett a panelek négyzetméterára Budapesten

A lakótelepi lakások országos átlagos négyzetméterára jelenleg 805 628 forint, ami 2,4 százalékos drágulást jelent a tavalyi év hasonló időszakához képest. Összehasonlításképpen: a téglalakásokat 2025 első hónapjaiban 1,2 millió forintos négyzetméteráron hirdették, azaz a panelok 33 százalékkal olcsóbbak az országos átlagot tekintve.

40-50 milliós panelt keresnek legtöbben

Hasonló arányokról beszélhetünk a fővárosi panellakások esetében is, ám ott az átlagos négyzetméterár átlépte az 1 millió forintot. Mindössze néhány olyan lakótelep maradt, ahol ennél olcsóbban kínálják a lakásokat. 

“Az árelőny miatt még mindig nagyon sokan keresnek kifejezetten panellakásokat. A legtöbben 50 négyzetméter körüli ingatlant keresnek 40-50 millió forintos összegig. Az adataink szerint egy ekkora, élhető minőségű panellakást Budapesten átlagosan 51,3 millió forintért hirdetnek meg” - mondta Lipták Zsuzsa, a zenga.hu ügyvezetője.

A zenga.hu adatbázisa szerint jelenleg a legolcsóbban a 17. kerületben vásárolható panellakás. Itt átlagosan 878 ezer forintos négyzetméteráron hirdetnek az eladók, és egymillió forintos alatti négyzetméterárral lehet számolni a 9., 19., 20. és 21. kerületekben is.

Ám a népszerű és nagy lakótelepeken igencsak elszálltak az árak. A legdrágább a 11. kerületben található Gazdagrét 1,2 milliós négyzetméterárral, de a káposztásmegyeri lakótelepet is magába foglaló 4. kerületi paneleket is valamivel több mint 1 millió forintos négyzetméteráron hirdetik meg.

Nagy a szórás vidéken

A legjelentősebb panelkínálattal rendelkező vármegyeszékhelyek nagy különbséget mutatnak árak tekintetében. Debrecen és Szeged szinte megközelíti az olcsóbb fővárosi lakótelepi árszintet. Míg a hajdú-bihari vármegyeszékhelyen átlagosan 896 ezer forintos négyzetméterára van a panellakásoknak, addig Szegeden valamivel kevesebb: 845 ezer forintos.

Ezeknél jóval olcsóbbak a panelárak például Miskolcon, ahol az átlagos négyzetméterár 482 ezer forint, Nagykanizsán (548 ezer) és Pécsen is, ahol 702 ezer forintos négyzetméterárral lehet számolni.

“A dráguló panellakások ellenére a kereslet egyáltalán nem csökken, vidéken sem, hiszen a fiataloknak és azon családoknak, amelyeknek számít a szobaszám, a panel lényegesen olcsóbb alternatíva, mint a társasházi tégla, vagy a családi házak. Főleg, mert a lakótelepek jó infrastruktúrával rendelkeznek, beleértve a közlekedést, az oktatást vagy az üzletek számát is” - mondta Lipták Zsuzsa. 

6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások

Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus célja egy olyan kedvezőbb üzleti környezet megteremtése, ami támogatja a vállalatok növekedését, innovációját és a munkahelyteremtést. Hatálybalépését követően a javaslatcsomag intézkedései jelentősen növelhetik az uniós cégek versenyképességét.
2025. 03. 22. 04:00
Megosztás:

Új kínai szereplő a MI-ügynökök versenyében a Manus

A Manus startup "Monica" nevű mesterséges intelligencia (MI) ügynöke teljesítette a generatív mesterségesintelligencia-szolgáltatásokra Kínában kötelezően elvárt, szigorú regisztrációs feltételeket - közölte Peking városának sajtóirodája, a város digitális gazdasági fejlesztési stratégiáját ismertető ülésén elhangzottak alapján.
2025. 03. 22. 03:00
Megosztás:

Dobd ki a sárga csekkeidet a kukába – más jön helyette

A sárga csekk (hivatalos nevén: készpénzátutalási megbízás) alkonya: a sárga csekk, hivatalos nevén készpénzátutalási megbízás, évtizedeken keresztül a magyar háztartások egyik legismertebb fizetési módja volt. Ezzel az egyszerű nyomtatvánnyal bárki be tudta fizetni közüzemi számláit, bérleti díját vagy más rendszeres kötelezettségeit a postán.
2025. 03. 22. 02:00
Megosztás:

Sávosan emelik a nyugdíj korhatárt - mutatjuk a lépcsőzetes emelkedést

Az öregségi nyugdíjbavonulás korhatára a hatályos törvény (1997. évi LXXXI. tv. a társadalombiztosítási nyugellátásról) szerint évről-évre sávosan emelkedést mutat, mutatjuk a pontos szabályokat.
2025. 03. 22. 01:00
Megosztás:

Nyugdíjba vonuláskor mi számít be a szolgálati évekbe?

Mi alapján állapítják meg a nyugdíj összegét? Milyen szempontokat vesznek figyelembe a nyugdíj kiszámításakor? Egy dolog biztos: a szolgálati évek száma az egyik legfontosabb tényező, amely jelentős hatással van a nyugdíj mértékére. De pontosan mi számít bele a szolgálati időbe? Beleszámítanak-e az egyetemi vagy főiskolai tanulmányok? Katonai vagy polgári szolgálat idejét figyelembe veszik-e szolgálati időként, amikor valaki nyugdíjba vonul? A GYES vagy a GYED időtartama beszámít-e a nyugdíj megállapításánál? Milyen oktatási formák számítanak bele? És mi a helyzet a táppénzzel vagy betegszabadsággal – ezek az időszakok növelik-e a szolgálati évek számát? Ezek mind olyan kérdések, amelyek alapvetően befolyásolják egy idős ember nyugdíját és ezzel együtt a megélhetését is. Nézzük meg tehát részletesen a válaszokat!
2025. 03. 22. 00:05
Megosztás:

Korszakhatárhoz érkezett a magyar vízgazdálkodás

Korszakhatárhoz érkezett a magyar vízgazdálkodás, mert több évtized után egy minisztériumban egyesült a két nagy terület, vagyis a víziközművekért való felelősség és a vízkészletekkel való gazdálkodás, illetve lezárulni látszik az a korszak, amikor védművek épültek, és az árvizek elleni védekezés volt a fókuszban - fogalmazott az Energiaügyi Minisztérium vízgazdálkodásért felelős államtitkára péntek reggel az M1 aktuális csatorna műsorában.
2025. 03. 21. 23:00
Megosztás:

Profitrealizálás nyomása alatt a Bitcoin ETF-ek – Lassul a nagy intézményi lendület?

Hiába a történelmi ETF-indítások és a politikai széljárás változása, a Bitcoin piacán nem fenntartható a korábbi eufória. A befektetők most a profitokat realizálják, a tőzsdén kereskedett Bitcoin alapok (ETF-ek) pedig ennek következményeként jelentős tőkekiáramlással küzdenek – hívja fel a figyelmet Sui Chung, a CF Benchmarks vezérigazgatója.
2025. 03. 21. 22:00
Megosztás:

Bitcoin vagy XRP? Melyik a jobb kriptovaluta befektetés 2025-ben?

A kriptovaluták piaca újra lázban ég: Trump visszatérése és az új, kriptobarát kormányzati hangulat 2024 végén rekordokat döntött. Az XRP és a Bitcoin is erősen zárta az előző évet, de 2025 eddig nem hozta a várva várt lendületet. Vajon melyik érmében rejlik nagyobb potenciál idén? Megnéztük a számokat, a narratívákat és a politikai háttérfolyamatokat is.
2025. 03. 21. 21:00
Megosztás:

Globálisan csökkent, Magyarországon nőtt az Amway árbevétele

Az Amway, a világ vezető közvetlen értékesítési vállalata globálisan 7,4 milliárd dollár (2727 milliárd forint) árbevételt ért el 2024-ben, Magyarországon pedig mintegy 6,1 milliárd forintot, az előbbi 3 százalékkal csökkent, az utóbbi 4 százalékkal emelkedett 2023-hoz képest - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
2025. 03. 21. 20:00
Megosztás:

A magyar kkv-k 2027 közepéig teljes mértékben mentesülhetnek minden ESG adatszolgáltatási feladat alól!

Jelentősen csökkenhetnek az ESG-hez köthető vállalati adminisztrációs terhek. A vállalkozások és az MKIK visszajelzéseit figyelembe véve a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága olyan javaslatcsomagot dolgozott ki, amely szerint a törvény hatálya alá tartozó nagyvállalatok további kétéves felkészülési időt kaphatnak az első tanúsított ESG beszámolójuk elkészítéséhez, a hazai mikro- kis- és középvállalkozások pedig 2027 közepéig teljes mértékben mentesülhetnek minden ESG adatszolgáltatási feladat alól.
2025. 03. 21. 19:30
Megosztás:

Romló kilátások a FedEx háza táján

A FedEx a harmadik negyedévében 910 millió dollár nyereséget ért el, szemben az egy évvel korábbi 879 millió dollárral.
2025. 03. 21. 18:30
Megosztás:

Elon Musk a részvényeik megtartására buzdítja a Tesla dolgozóit

Az elektromosautó-gyártó vállalat dolgozóinak tartott előadásában a Tesla részvények idei, nagyjából 40 százalékos esését kissé viharos időszaknak nevezze a vezérigazgató, és arra kérte a dolgozókat, hogy ne váljanak meg a részvényeiktől.
2025. 03. 21. 17:30
Megosztás:

Átadták a kibővített arnóti körforgalmat

Átadták pénteken a kibővített arnóti körforgalmat, amely az M30-as autópálya Szikszó és Miskolc közötti szakaszának lezárása miatti torlódások enyhítését szolgálja.
2025. 03. 21. 17:00
Megosztás:

Az idén is félmilliónyi kiskertben termelnek zöldséget saját célra

Az idén is félmilliónyi kiskertben termelnek zöldséget saját célra - közölte az Agroinform.hu felmérése alapján pénteken az MTI-vel.
2025. 03. 21. 16:00
Megosztás:

Tízmilliókat spórolhat, aki Széchenyi Mikrohitel MAX+ igénybevételével vesz bérbeadásra szánt ingatlant

A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
2025. 03. 21. 15:30
Megosztás:

Várat magára a fordulat a Nike-nál

Az amerikai sportruházat- és sportszergyártó február végén zárta 2025-ös üzleti évének harmadik negyedévét.
2025. 03. 21. 15:00
Megosztás:

Visszaélhetett erőfölényével a főváros közeli víziközmű szolgáltató, a GVH megvizsgálja

Valószínűsíthetően visszaélt erőfölényével az érdi központú, összesen nyolc Pest vármegyei településen ivóvíz-, illetve szennyvízelvezetési szolgáltatást biztosító cég a mellékvízmérőkhöz köthető egyes szolgáltatások árazásának meghatározásakor. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárás keretében vizsgálja meg a vállalkozás valószínűsíthető jogsértését.
2025. 03. 21. 14:00
Megosztás:

Ma van a tripla-boszorkányság napja a tőzsdén

Ma van a „triple witching” nap az USA-ban, amikor az utolsó órában a részvényindex futures-ök, a részvény index opciók, és a részvényopciók is kifutnak. Ez minden negyedév harmadik péntekjének a nagy eseménye, ami hatalmas forgalmat, s alkalmanként nagy volatilitást is szokott generálni.
2025. 03. 21. 13:30
Megosztás:

Az arany befektetők továbbra is veszik a nemesfémet

Az arany árfolyama stabil maradt, a nemesfémet vásárolták a befektetők, főleg amiatt, hogy a hírek alapján a kereskedelmi háború tovább nőhet a világban.
2025. 03. 21. 13:00
Megosztás:

Mire figyelj, ha repülős utazásra csomagolsz?

A repülős utazások kényelméhez hozzátartozik a megfelelő méretű kézipoggyász kiválasztása, amely elősegíti a zökkenőmentes utazást. Ha utazni készülsz, elengedhetetlen, hogy alaposan tájékozódj az adott légitársaság poggyászokkal kapcsolatos szabályairól. 
2025. 03. 21. 12:00
Megosztás: