Egyre több a last minute szállásfoglalás

A szállásfoglalások többsége 1-2 éjszakára szólt tavaly, a magyar utazók inkább rövidebb kikapcsolódásokat terveznek, és a Szallas.hu szállásfoglaló portál szakértői 2025-ben a last minute foglalások további erősödésére számítanak.

Egyre több a last minute szállásfoglalás

A Szallas.hu MTI-nek küldött hétfői évértékelője szerint 2024-ben Budapest, Siófok és Eger volt a legkedveltebb belföldi úti cél. További népszerű desztináció volt Szeged, Gyula, Pécs, Hajdúszoboszló, Hévíz, Miskolc és Balatonfüred.

A rövid tartózkodások, valamint az 50 ezer forint alatti értékű foglalások emelkedtek ki 2024-ben. Adataik szerint háromból két szállásfoglalás 100 ezer forint alatti értékű volt tavaly. Az összes foglalás 45 százaléka legfeljebb 50 ezer forint értékű volt, negyedük 50-100 ezer forint közötti.

A 2024-es online fizetések összértékének 27 százalékát SZÉP-kártyával rendezték a Szallas.hu oldalán.

Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője a közleményben kiemelte:

az egyéjszakás foglalások aránya 2024-ben növekedett a kétéjszakás tartózkodások rovására, ami a rövid és spontán kikapcsolódások népszerűségét mutatja. Ez pedig összecseng azzal is, hogy a Szallas.hu tapasztalatai szerint tavaly erős volt az utolsó pillanatos foglalások aránya. "Várakozásaink szerint ez erős trend lesz 2025-ben is"

- magyarázta.

A legtöbb foglalás a főszezonra, augusztusra és júliusra érkezett, és a hosszú hétvégék tavaly is kedveztek a belföldi turisztikai szereplőknek, közülük is az augusztus 20-ai volt a leggyümölcsözőbb. A Szallas.hu összesítése szerint a foglalások közel 70 százaléka nem hotel típusú szálláshelyekre szólt, köztük apartmanokba, vendégházakba, panziókba.

A gyógy- és termálfürdők, strandok, valamint a kulturális programok kiemelkedő szerepet játszottak 2024-ben a hazai turizmus fellendítésében. A turisztikai attrakciók közül a Gyulai Várfürdő, a Nyíregyházi Állatkert és a Zempléni Kalandpark is nagy sikert arattak.

A művészet szerelmeseit a Monet- és Van Gogh-kiállítás nyűgözte le 2024-ben, a természetjárók pedig a Rám-szakadék, a Szalajka-völgy és Hollókő szépségeiben gyönyörködtek legtöbbet.

A hazai turisztikai régiók közül a Balaton térsége lett a legnépszerűbb, amit Észak-Alföld és Budapest-Közép-Dunavidék követett.

A Szallas.hu-n a magyar vendégek 41,1 milliárd forint értékben foglaltak magyarországi szálláshelyekre 2024-ben. A szallas.hu domainen keresztül összesen több mint 4,3 millió sikeres szállásfoglalás történt ezidáig.

A Szallas Group márkanév alatt 16 terméket működtetnek 5 országban, 6 irodában. 2022 óta a Szallas Group cégcsoport tulajdonosa a lengyel Wirtualna Polska. 2023-ban 453 főt számlált a Szallas Group csapata, 2024. július 1-jétől jogi személyként is létrejött a Szallas Group Zrt.

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre

Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 16. 10:00
Megosztás:

Visszatér a reklámadó 2026-ban

Hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon. A Grant Thornton legfrissebb elemzése szerint a szabályozás visszatérése kritikus adminisztrációs feladatokat ró a hirdetőkre és a közzétevőkre egyaránt. Mivel az adóév közben tér vissza, a vállalatoknak már most tavasszal fel kell készíteniük belső folyamataikat és szerződéses rendszereiket, hogy elkerüljék a súlyos mulasztási bírságokat és a kettős adózás kockázatát.
2026. 04. 16. 09:30
Megosztás:

Ha TESCO nádcukrot vettél, akkor vidd vissza a boltba azonnal - baj van vele

A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. a Tesco nádcukor 500g termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, nem engedélyezett adalékanyag (E150d) lehetséges jelenléte miatt.
2026. 04. 16. 09:00
Megosztás:

Tisza adóprogram – koncepcióváltás, vagy finomhangolás?

A vasárnapi választásokat fölényesen megnyerő Tisza Párt korábban már közölt részleteket a tervezett adóprogramjáról, a Niveus ennek hatásait vizsgálja.
2026. 04. 16. 08:30
Megosztás:

London minden eddiginél több drónt ad Ukrajnának

Nagy-Britannia minden eddiginél nagyobb drónszállítmányt juttat az idén Ukrajnának.
2026. 04. 16. 08:05
Megosztás:

NVI: kiemelkedő terhelés mellett működött a választási portál

Vasárnap kiemelkedő érdeklődés mellett zajlott az eredményeket közlő választási portál működése: a választási portál 3,1 millió egyedi látogatót szolgált ki a világ 182 országából - közölte a Nemzeti Választási Iroda szerdán az MTI-vel.
2026. 04. 16. 07:30
Megosztás:

Klasszis: íme a legjobb magyar befektetési alapok és alapkezelők, innovációk

A hazai befektetési alapok vagyona 2025-ben is dinamikusan nőtt tovább, meghaladta a 20 ezer milliárd forintot. A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2026 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek. Az Év Alapkezelője az Accorde Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere Lokietek Eszter, az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere pedig Németh Gábor lett.
2026. 04. 16. 06:30
Megosztás:

A magyar-román kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett Magyar Péterrel a román miniszterelnök

Ilie Bolojan román miniszterelnök a román-magyar kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett telefonon Magyar Péterrel, akinek személyesen és a bukaresti kormány nevében is gratulált a választási eredményhez - közölte szerdán a román kormány sajtóirodája.
2026. 04. 16. 06:00
Megosztás:

470 ezerből 160 ezer cég kockázatos: gyorsabban romlik, mint javul a vállalkozások helyzete

A vállalkozások kockázati besorolása nemcsak saját működésüket jellemzi: közvetlenül jelzi azt is, hogy az adott céggel üzletelő partnerek milyen kockázatnak vannak kitéve. Tovább romlott a hazai vállalkozások kockázati szerkezete: csökkent a stabil működésű cégek aránya, miközben érdemben nőtt azoknak a vállalkozásoknak a súlya, amelyek pénzügyi helyzete sérülékenyebb.
2026. 04. 16. 05:30
Megosztás:

Egy közismert gyógyszertárhálózat nevével éltek vissza

A Pest Vármegyei Főügyészség a fogyasztók védelmében azért intézkedett, mert ismeretlenek egy országos gyógyszertárhálózat online áruháza nevében hirdettek testsúlycsökkentő terméket egy ismert közösségi oldalon.
2026. 04. 16. 05:00
Megosztás:

Újraválasztotta elnökét a Magyar Országos Közjegyzői Kamara

Hatodszorra szavazott bizalmat a magyar közjegyzőség Tóth Ádámnak, aki újabb négy évre a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) elnöke lett. 2007 óta tartó elnöksége alatt erősödött a közjegyzőség permegelőző szerepe és bővült a hatásköre. A közjegyzők évről évre több mint egymillió ügyben tehermentesítik a bíróságokat. A MOKK elnöke a következő időszak legfontosabb feladatának a szerződéses biztonság erősítését, valamint a közjegyzői eljárások egyszerűsítését és könnyítését tartja.
2026. 04. 16. 04:00
Megosztás:

Fehér Ház: aktív egyeztetések zajlanak Iránnal az újabb tárgyalási fordulóról

Az Egyesült Államok aktív egyeztetéseket folytat Iránnal egy újabb tárgyalási fordulóról, ugyanakkor nem kezdeményezte a kéthetes tűzszünet meghosszabbítását - közölte Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője szerdán.
2026. 04. 16. 03:30
Megosztás:

Das WeltAuto: a használtautó-importot élénkítheti a forint erősödése a következő hetekben

A magyarországi használtautó-importot a következő hetekben nagyban befolyásolhatja a forint erősödése, azonban szakértői vélemény szerint a használt autók árára ez nem lesz azonnali hatással.
2026. 04. 16. 03:00
Megosztás:

Nyugdíj: nagy változás jöhet, amivel a férfiak járnának jól

A TISZA Párt nyugdíjasokat érintő vállalásai között szerepel, hogy megvizsgálnák a „Férfiak40” program bevezetésének lehetőségét, a „Nők40” tapasztalataira alapozva, miközben a nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatóságát is szem előtt tartják – hívja fel a figyelmet Farkas András.
2026. 04. 16. 02:00
Megosztás:

Hogyan határozd meg 1 kWh árát otthon?

Az elektromos autók térnyerésével egyre többen gondolkodnak el azon, vajon mennyibe kerül otthon tölteni a járművet. Az energia árának helyes megválasztásával pedig csökkenthetők a költségek.
2026. 04. 16. 01:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata

Az Egyesült Államokban sorban a második héten csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az április 10-én végződött héten, miután két héttel korábban tavaly augusztus óta a legmagasabbra emelkedett - derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America - MBA) adataiból.
2026. 04. 16. 00:05
Megosztás:

A gazdasági növekedés ösztönzését sürgette az orosz elnök

A kormányzat pénzügyi szektorának munkáját az orosz gazdasági növekedés ösztönzésére kell összpontosítani, mivel a makrogazdasági mutatók alakulása elmarad a várakozásoktól és az előrejelzésektől - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán egy Moszkvában megtartott kormányzati szaktanácskozáson.
2026. 04. 15. 23:00
Megosztás:

Az MNB elnökével találkozott a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője, akinek közleményét a Tisza Sajtó juttatta el szerdán az MTI-hez.
2026. 04. 15. 22:30
Megosztás:

Az EU és tagállamai több mint 810 millió eurót ajánlottak fel a Szudánnak

A szudáni válságra válaszul az Európai Unió és a tagállamok több mint 810 millió eurót ajánlottak fel a polgárháború sújtotta afrikai országnak szerdán a Szudánt támogató berlini konferencián.
2026. 04. 15. 21:30
Megosztás:

A Tron már most lép: kvantumbiztonsági verseny indul a kriptopiacon

A kvantumszámítógépek jelentette fenyegetés még távolinak tűnhet, de a kriptoipar már most elkezdett felkészülni. A Tron az elsők között indított konkrét védelmi programot – miközben a piac többi része még csak elemzi a kockázatokat.
2026. 04. 15. 20:38
Megosztás: