Eltűntek a generált Google Cégprofil oldalak

Márciusban lépett érvénybe a Google legújabb változása, amely különösen a kisvállalkozások számára lehet fontos.

Eltűntek a generált Google Cégprofil oldalak

A tech-óriás bejelentette, hogy megszünteti azokat a generált business oldalakat, amelyek eddig a Google Cégprofilok automatikus kiterjesztéseiként szolgáltak. Ez a lépés jelentős hatással van a vállalkozások online jelenlétére.

A döntés elsősorban azokat az éttermeket és kisvállalkozásokat érinti súlyosan, akik még nem rendelkeznek saját weboldallal, és így eddig ezeken az oldalakon keresztül szereztek - akár jelentős - organikus forgalmat.

A Google által generált üzleti oldalak lehetővé tették a vállalkozások számára, hogy a Google Cégprofil adatbázisából származó információkkal automatikusan rendelkezzenek egyfajta webes jelenléttel. Ezek az oldalak, noha automatikusan jöttek létre, szerkeszthetők voltak, és sok hasznos információt nyújtottak a felhasználók számára, éttermek esetében többek között menüket, nyitvatartási időket és egyéb szolgáltatásokat is tartalmaztak.

Júniusig tart a türelmi idő

A Google az oldalak kivezetésével az erre irányuló kereséseket átmenetileg átirányítja a vállalkozás Google Cégprofiljára. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha valaki például "Kispipacs étterem"-re keres rá, a találati listán egyelőre az automatikusan generált üzleti oldalra irányuló linkre kattintva június 10-ig a cégprofil oldalára kerül. Ezután ez a lehetőség viszont teljesen megszűnik majd.

A mesterséges intelligencia fejlődése állhat a háttérben

A változások mögött álló egyik fő ok az lehet, hogy a Google újra szeretné szervezni erőforrásait, tekintettel az AI-technológiák gyors ütemű fejlődésére. Az, hogy a Google megszünteti ezeket az automatikusan generált oldalakat, valószínűleg része egy szélesebb körű stratégiának, amely az AI fejlesztések előtérbe helyezését célozza.

Balog Botond, a SEOKLIKK ügyvezetője arra figyelmeztet: sok cégvezető lehet, hogy nem is tudja, mennyi organikus forgalmat generáltak ezek az oldalak.

„Fontos, hogy a kisvállalkozások felismerjék: itt az ideje, hogy saját weboldalt készítsenek, és ne támaszkodjanak kizárólag a Google által nyújtott ingyenes eszközökre. Ezenkívül, ha a címüket és egyéb adataikat korábban csak ezen az oldalon adták meg, itt az idő, hogy gondoskodjanak arról, hogy ezek az információk más platformokon is elérhetőek legyenek. A kisvállalkozások számára most fontos, hogy alkalmazkodjanak, és proaktív lépéseket tegyenek a hatékony online jelenlét fenntartása érdekében” – árulta el a szakértő.

Bár elsőre kihívásnak tűnhet a változás a KKV-k számára, hosszú távon mégis ösztönzőleg hathat ez a döntés. Az új korszakban az adaptáció és a minőségi tartalom lesz az üzleti életben a siker kulcsa.


Elfogadták a rendeletet! A 13. havi nyugdíj így alakul 2027-ben

Fontos döntés született a nyugdíjasok jövőbeni ellátásáról: a hatályos jogszabályok alapján 2027-ben is megmarad a teljes összegű 13. havi nyugdíj.
2026. 07. 30. 02:00
Megosztás:

Ennyi lesz a cukor, az étolaj, a liszt és a tojás ára augusztustól

Négy alapvető élelmiszer, amely szinte minden magyar háztartás bevásárlólistáján szerepel – mégis egészen eltérő irányban változik az áruk.
2026. 07. 30. 01:00
Megosztás:

Bezárja romániai üzemét az amerikai Joyson Safety Systems autóipari cég

Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems - írja a profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
2026. 07. 30. 00:05
Megosztás:

Közel 1 milliárd forintot fizetett aszály miatti kárigényekre a Groupama

Az idén már majdnem 1 milliárd forintot fizetett ki a gazdák aszály miatti kárigényeire a Groupama Biztosító, de más időjárási szélsőségek is okozhatnak jelentős veszteségeket a mezőgazdaságban - közölte a biztosítótársaság az MTI-vel szerdán.
2026. 07. 29. 23:00
Megosztás:

Ezüst: újabb buborék vagy történelmi lehetőség? Mit tanít az elmúlt 50 év?

Az ezüst ára jelenleg körülbelül 60 dollár unciánként, ami mintegy 50%-kal alacsonyabb az idei januári csúcsnál. A befektetők legnagyobb kérdése, hogy a mostani visszaesés egy újabb, hosszú medvepiac kezdete-e, mint 1980-ban vagy 2011-ben, vagy csupán egy átmeneti korrekció egy továbbra is erős emelkedő trendben.
2026. 07. 29. 22:00
Megosztás:

Nyomás alatt a Bitcoin: kamatdöntés és szabályozási bizonytalanság rázza a piacot

A Bitcoin árfolyama kedden 63 000 dollár közelébe esett, ami tíznapos mélypontot jelent. A piacot egyszerre több tényező is negatívan befolyásolta: a technológiai részvények gyengélkedése, a Federal Reserve közelgő kamatdöntése és az amerikai kriptoszabályozás körüli bizonytalanság.
2026. 07. 29. 21:00
Megosztás:

Gyengült szerdán a forint

Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 07. 29. 20:00
Megosztás:

Történelmi csúcson zárt a Mol és a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 802,12 pontos, 0,56 százalékos emelkedéssel, 145 080,86 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán, a Mol ára is soha nem látott csúcsra jutott.
2026. 07. 29. 19:00
Megosztás:

Így strandolnak a magyarok: a tópart a kedvenc, a tisztaság és a vízminőség fontosabb az áraknál

A magyarok közel negyede heti rendszerességgel strandol belföldön, legszívesebben tóparton, ahol úszással, pihenéssel és napozással töltődik –– derül ki a Csodásmagyarország.hu legfrissebb kutatásából. Strandválasztáskor a hely tisztasága, a víz minősége, az árak és a büfékínálat a legmeghatározóbb szempontok, a strandételek közül pedig a lángos és a hekk a két legnagyobb kedvenc.
2026. 07. 29. 18:00
Megosztás:

Fogyasztóvédelmi jogi tanácsadást indított a kereskedelmi és iparkamara a vállalkozásoknak

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) fogyasztóvédelmi jogi tanácsadást indított, hogy segítse a kis- és középvállalkozásokat megelőzni a jogsértéseket, a cégek megfeleljenek a gyorsan változó fogyasztóvédelmi előírásoknak - közölte az MKIK szerdán az MTI-vel.
2026. 07. 29. 17:00
Megosztás:

Nőtt a Ford Motor negyedéves vesztesége

Jelentősen nőtt a Ford Motor amerikai autógyártó nettó vesztesége és csökkent a bevétele is az idei második negyedévben éves összevetésben, ugyanakkor a korrigált nyereség és bevétel kedvezőbben alakult a piaci várakozásoknál.
2026. 07. 29. 16:00
Megosztás:

Elkezdődött a hazai őszibarack szezon

Elindult a hazai őszibarack szezon, a korai és középérésű fajták már országszerte megjelentek a piacokon, zöldségeseknél és a termelői árusítóhelyeken - közölte szerdán a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerdán az MTI-vel.
2026. 07. 29. 15:00
Megosztás:

Meginogtak az ingatlanárak, de az eladók többsége továbbra sem hajlandó szembenézni a megváltozott helyzettel

A tavalyi nagymértékű emelkedést követően idén több lokációban, illetve számos ingatlantípus esetében mérséklődtek már mind a hirdetési, mind az értékesítési árak. Az ingatlanközvetítők szerint az eladók jelentős része azonban nem hajlandó alkalmazkodni a változásokhoz, ami megnehezíti, sőt sok esetben lehetetlenné teszi az értékesítést.
2026. 07. 29. 14:00
Megosztás:

Újabb növényvédő szer szabályozását szigorítja az Európai Unió

Az Európai Unió augusztustól szigorítja egy fontos, a mezőgazdaságban használt vegyület megengedett maradékanyag-határértékeit. Az etefon nem a kártevőket vagy a gombákat pusztítja, hanem a növény természetes fejlődését segíti. Akkor miért kell csökkenteni az alkalmazását a kimutathatósági szintig? Hogyan lehet ilyen alacsony koncentrációkat detektálni? És mit jelent mindez a termelőknek, a forgalmazóknak és a fogyasztóknak? A Laborhírek független laboratóriumi szakértők segítségével járt utána a kérdéseknek.
2026. 07. 29. 13:00
Megosztás:

Lightyear: elhárulhat az utolsó akadály a kriptovaluták magyarországi bevezetése elől

A parlament ma jóváhagyta a kriptovaluta-tőzsdékre vonatkozó kötelező validátori rendszer eltörlését. A jogszabály köztársasági elnöki aláírását és kihirdetését követően a Lightyear is közvetlen hozzáférést biztosíthat majd kriptovalutákhoz Magyarországon.
2026. 07. 29. 12:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető amerikai indexek; a technológiai szektor egyes részvényei felől a hagyományos iparágakba áramlott a tőke

A vezető amerikai indexek kedden vegyesen teljesítettek. A Dow Jones emelkedett, amit elsősorban az erős vállalati gyorsjelentések, az olajárak jelentős csökkenése és a technológiai részvényekből a hagyományosabb szektorokba történő tőkekiáramlás támogatott. Az S&P 500 szintén pluszban zárt, míg a technológiai túlsúlyú Nasdaq Composite gyengült.
2026. 07. 29. 11:00
Megosztás:

Többnyire emelkedéssel zártak az európai indexek; a vártnál jobb eredményről számolt be a Mercedes és az Unilever

Az európai tőzsdék kedden zsinórban harmadik napja emelkedtek, a STOXX 600 index 0,4%-kal került feljebb. A pozitív hangulatot elsősorban a fogyasztási szektor támogatta, miután a vártnál jobb vállalati eredmények érkeztek több jelentős fogyasztási cég részéről. Ugyanakkor a bank- és technológiai részvények gyengébben teljesítettek.
2026. 07. 29. 10:00
Megosztás:

Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 29. 09:00
Megosztás:

Drágább lesz taxival utazni Budapesten

Szombattól drágább lesz taxival utazni Budapesten, miután hatályba lép a taxirendelet legutóbbi módosítása.
2026. 07. 29. 08:00
Megosztás:

Tizenhárom új elektromos autóbusz érkezett Kaposvárra

Tizenhárom új elektromos autóbusz érkezett Kaposvárra, ezzel új korszak kezdődik a város közösségi közlekedésben - közölte Szita Károly (Fidesz-KDNP), a somogyi vármegyeszékhely polgármestere a Facebook-oldalán kedden.
2026. 07. 29. 07:00
Megosztás: