Erősödött pénteken a forint
2025. 06. 13. 20:00
Erősödött a forint pénteken a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
Kattints az ábrára a friss árfolyamért!
Az eurót délután hat órakor 402,35 forinton jegyezték a kora reggeli 403,12 forint után, a dollár jegyzése 348,10 forintra ment le 349,57-ről, a svájci franké pedig 428,79 forintra csökkent 431,94 forintról.
Péntek délutáni jegyzésén a forint erősebben áll a hétfői kezdésnél, 0,3 százalékkal az euró, 1,7 százalékkal a dollár és 0,5 százalékkal a svájci frank ellenében.
A június havi kezdésnél is erősebben áll a forint, 0,3 százalékkal az euróval, 2,1 százalékkal a dollárral és 0,9 százalékkal a svájci frankkal szemben.
Az év eleje óta a forint 2,2 százalék erősödésre tett szert.
Az OECD-ben 4 százalékra lassult az éves infláció
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 4 százalékra, 2021 júliusa óta a legkisebb ütemre lassult idén májusban az áprilisi 4,2 százalékról - áll a párizsi székhelyű szervezet honlapján.
Kezdeményezi az Air France-KLM a SAS többségi tulajdonának megszerzését
Az Air France-KLM bejelentette, hogy kezdeményezia SAS többségi tulajdonának megszerzését. A csoport jelenleg 19,9%-os részesedéssel rendelkezik a skandináv légitársaságban, és 2024 nyara óta kibővített codeshare és interline megállapodások formájában kereskedelmi együttműködést valósít meg a SAS, az Air France és a KLM között, amelyet tovább erősít a SAS SkyTeam szövetséghez való csatlakozása.
Fogd ki te is az aranyhalat: itt a Szerencsejáték Zrt. új nyári sorsjegye!
A kutyák és macskák után ismét egy állatos kaparóssal jelentkezik a nemzeti lottótársaság: a szerencsét hozó és kívánságokat valóra váltó aranyhal tematikájával várja a játékosokat az exkluzív megjelenésű nyári sorsjegyújdonság. A fődíj ezúttal 100 millió forint, de emellett 10 szerencsés 10 millió forinttal, további 100 pedig 1-1 millió forinttal lehet gazdagabb a sikeres kaparás után.
A nyári diákmunka miatt sok fiatal nyit bankszámlát a következő hetekben
Elkezdődött a nyári tanítási szünet, ami sok diák számára nem csupán a vakációt jelenti, hanem nyári munkát is a szünet alatt. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint vannak, akik először lépnek a munkaerőpiacra és először lesz önálló keresetük. Sok család számára aktuális kérdést vet fel: hol érdemes számlát nyitni a gyereknek a megkeresett pénz kezelésére?
Az ország egyes részei kiürülnek, máshol nem bírják a beköltözők rohamát
A napokban tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a belső vándorlásra vonatkozó friss, 2024-es adatokat, melyek szerint tavaly összesen több mint 240 ezer ember „mozdult meg” Magyarországon és költözött tartósan (állandó jelleggel) máshová. Ezzel a 2023-as 220 ezerhez képest mintegy 10%-kal élénkült a vándorlási kedv, ugyanakkor még mindig messze van a 2021-es csúcstól, ami 307 ezer fő volt.
Új fejezet a Ganz történetében – Zrt. formában folytatja működését
Július 1-jétől új cégformában, Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Zártkörűen Működő Részvénytársaság néven működik tovább a 100%-ban magyar tulajdonú iparvállalat. A vállalati forma változása nem csupán jogi lépés: a döntés szervesen illeszkedik a vállalat hosszú távú növekedési stratégiájába, amelynek célja, hogy a Ganz a hazai és az európai energetikai ipar meghatározó szereplőjévé váljon.
100.000 pontnál a BUX magyar tőzsdeindex
Ez nem egy fogadás 1:1000 odds-szal, hanem a BUX tegnapi, 99,899 pontos záróára. Vagyis majdnem megvolt a régóta vizionált, lélektanilag fontos és kerek záróár, amely jó alkalmat ad arra, hogy megálljunk egy pillanatra, és elgondolkozzunk egy picit a magyar piacról.
Túlélni a szezont? Inkább uralni! A szezonalitás, mint stratégiai fegyver a logisztikában
Amikor a vásárló leemeli a gumicsónakot a polcról, valójában egy hosszú, hónapokkal korábban elindított logisztikai folyamat végpontjához ér. Az adott termék beérkeztetése a raktárba sok esetben már decemberben megkezdődik. És fordítva: miközben a hőmérő harminc fokot mutat, a logisztikai központokban már a karácsonyi árukezelés zajlik. A kereslet éves ritmusa nem csupán a készletezést, hanem az egész ellátási lánc működését meghatározza. Szepesi Gábor, a Trans-Sped budapesti régióvezetője választ ad arra, hogy mi is a szezonalitás valódi tétje.
Új drogtörvény: életfogytiglan is járhat bizonyos esetben
A közelmúltban lépett hatályba az „új drogtörvény”, mely a korábbiaknál szigorúbb és a lényegesen magasabb büntetési tételeket ír elő. A kábítószer birtoklás – különösen jelentős mennyiség esetén – akár 20 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható. Bizonyos esetekben a bűncselekményben érintett ingatlanok és járművek elkobzására is lehetőség nyílik. Emellett az eddig „új pszichoaktív anyagként” ismert szerek mostantól kábítószernek minősülnek, valamint bevezették a „tudatmódosító anyaggal visszaélés” bűncselekményét, amely emberi fogyasztásra alkalmatlan, de tudatmódosító hatással bíró szerekre – például hígítóra vagy csavarlazítóra – vonatkozik – hívja fel a figyelmet dr. Lőrik József ügyvéd.
Fejlesztésben látják a jövőt a hazai KKV-k
A cégek döntő többsége vágyik rá, és tervez a technológiai fejlesztéseket, a digitalizációt kulcsfontosságúnak látják a versenyképesség-növelés szempontjából, de az automatizáció és az ipar 4.0 megoldások elterjedtsége még alacsony – derül ki egy friss kutatásból, ami különböző termékeket gyártó, magyarországi kis-és középvállalkozások (KKV-k) döntéshozóit kérdezte fejlesztési terveikről.
A kormány mindent megtesz a hazai ipar fellendítése érdekében
A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 májusában az ipari termelés volumene 2,6%-kal elmaradt az egy évvel korábbitól. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,3%-kal kisebb volt a 2025. áprilisinál. Azonban bizakodásra ad okot, hogy a legnagyobb súlyú alágak közül a járműgyártás, illetve a számítógép, elektronikai és optikai termék gyártás is bővült.
Láncreakciót indíthat el a lakáspiacon az Otthon Start program
Megjelentek az első lakás vásárlását célzó új államilag támogatott konstrukció részletei. Ennek keretében 10 százalékos önrésszel, maximum 50 millió forintos, 25 éves futamidejű és végig fix 3 százalékos kamatozású lakáshitelt kínál első lakás vásárlására. Az ingatlan.com legfrissebb elemzése szerint a kedvezményes hitellehetőség láncreakciót indíthat el az adásvételek számának növekedésében, a lakásárak rövid távú és jelentős emelkedését viszont nem lehet várni a programtól.
Elsöprő optimizmus uralta a tengerentúli tőzsdéket tegnap a vártnál kedvezőbb júniusi munkapiaci jelentés közzétételét követően
A várakozásoknál kedvezőbb júniusi munkapiaci jelentés hatására (mely a vártnál nagyobb ütemű, 147 ezres foglalkoztatás-bővülésről, 4,1% csökkenő munkanélküliségről és a vártnál lassabban, hó/hó 0,2%-kal emelkedő keresetekről számolt be) enyhültek a növekedési aggodalmak az USA részvénypiacain.