Észak-Macedónia miniszterelnök-helyettese, a közlekedésért és kommunikációért felelős miniszter a 4iG Csoport elnökével tárgyalt Budapesten

Hivatalos budapesti látogatása keretében Észak-Macedónia miniszterelnök-helyettese, a közlekedésért és kommunikációért felelős miniszter, Aleksandar Nikoloski tárgyalásokat folytatott a 4iG Csoport elnökével. A találkozón Jászai Gellért, a magyar infokommunikációs nagyvállalat elnöke határozott szándékát fejezte ki a 4iG Csoport észak-macedón távközlési piacra lépése iránt a mobil és vezetékes szegmensben. A lépés tökéletesen illeszkedne a 4iG üzleti stratégiájába, amelynek egyik kiemelt célja, hogy folyamatosan növelje a vállalatcsoport jelenlétét a Nyugat-Balkánon.

Észak-Macedónia miniszterelnök-helyettese, a közlekedésért és kommunikációért felelős miniszter a 4iG Csoport elnökével tárgyalt Budapesten

„Úgy vélem, hogy a 4iG Csoport telekommunikációs iparági tudása és a régióban megszerzett tapasztalata kitűnően kamatoztatható az észak-macedón piacon is. Az együttműködés mindkét fél számára előnyös, de különösen Macedónia polgárainak, hiszen az országunk és a 4iG Csoport jövőképe közös: digitálisan fejlett társadalom.” – mondta el Aleksandar Nikoloski, Észak-Macedónia miniszterelnök-helyettese. 

A hivatalos találkozó során mindkét fél hangsúlyozta a digitális infrastruktúrafejlesztések kulcsszerepét a gazdasági és társadalmi fejlődésben. Észak-Macedónia 2030-as fenntarthatósági terveivel összhangban a 4iG elnöke érdeklődését fejezte ki a kommunikációs infrastruktúra-projektek, kiemelten a legmodernebb technológiai beruházások iránt az észak-macedóniai városi és vidéki területek összeköttetése érdekében. A kezdeményezés célja a felhasználói élmény javítása és a fenntarthatóság mellett, a munkahelyteremtés és a gazdasági növekedés támogatása. 

„Célunk, hogy hozzájáruljunk az észak-macedón távközlési szektor fejlődéséhez és a technológiáink segítségével pozitív változásokat érjünk el az országban. Komoly szándékunk a piacra lépés, ezért a következő hetekben meg is kezdjük a tárgyalást az észak-macedón kormánnyal, hogy hivatalos formába foglaljuk elkötelezettségünket és meghatározzuk a jövőbeli együttműködés kereteit.” – mondta el Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke a miniszterelnök-helyettessel folytatott megbeszélést követően.

A 4iG Csoport Magyarország második legnagyobb távközlési szolgáltatója és vezető IT rendszerintegrátora, növekvő befektetési portfólióval az űr- és védelmi iparágban is. A 4iG Csoport 2022-ben lépett be a nyugat-balkáni távközlési piacra, erős pozíciókat szerezve Montenegróban és Albániában, majd elindította saját távközlési márkáját, a ONE-t. A márkanév alatt a 4iG nyugat-balkáni leányvállalatai eredményes átalakuláson mentek keresztül. A ONE Montenegro mostanra vezető szerepet tölt be az 5G mobilszolgáltatások piacán, a ONE Albania pedig, amely a 4iG tulajdonába került albán távközlési vállalatok egyesítésével jött létre, az ország legnagyobb konvergens távközlési szolgáltatójává vált. 

A 4iG Csoport egy nagy kapacitású tengeralatti adatkábel kiépítését készíti elő a Telecom Egypttel, amely Egyiptomot és Albániát kötné össze. A beruházás Észak-Macedónia számára is előnyös lehet a jövőben, mert hozzájárulhat az ország digitalizációjának felgyorsításához, valamint gazdasági növekedéséhez. 

Rekordmagasra nőtt az Ethereum staking várólistája – Intézményi tőke özönlik a hálózatba

Az Ethereum hálózatán soha nem látott méreteket öltött a staking várólista: már több mint 3,33 millió ETH vár belépésre a Proof-of-Stake rendszerbe, ami közel 10 milliárd dolláros értéket képvisel. A legújabb fejlemények mögött komoly intézményi érdeklődés áll – olyan szereplőkkel, mint a BitMine és a Grayscale. Vajon mit jelent mindez az Ethereum árfolyamára, hálózati stabilitására és jövőbeli szerepére nézve?
2026. 01. 27. 20:30
Megosztás:

Kedden erősödött a forint az euróval és a dollárral szemben

A forint erősödött kedden az euróval és a dollárral szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a svájci frank ellenében viszont árfolyama szinte nem változott.
2026. 01. 27. 20:00
Megosztás:

Pozitív zárás az európai tőzsdéken

A vezető európai részvényindexek többsége emelkedéssel zárta a keddi kereskedést, Frankfurt kivételével.
2026. 01. 27. 19:30
Megosztás:

Kína: Japánnak nincs joga nyilatkozni Tajvan kérdésében

Japánnak sem történelmi, sem jogi alapon nincs joga megjegyzéseket tenni Tajvan kérdésében – jelentette ki kedden a kínai külügyminisztérium szóvivője.
2026. 01. 27. 19:00
Megosztás:

Pánikhangulat a kriptopiacon: Rekordmértékű, 1,73 milliárd dolláros tőkekivonás sújtotta a digitális eszközöket

A kriptopiac ismét nyomás alá került: a befektetők egyetlen hét alatt több mint 1,7 milliárd dollárt vontak ki a digitális eszközökből. A legnagyobb vesztes a Bitcoin lett, de az Ethereum és az XRP is jelentős kiáramlást szenvedett el. Eközben néhány altcoin – köztük a Solana – továbbra is vonzza a kockázatvállaló tőkét. Vajon csak átmeneti korrekcióról van szó, vagy újabb medvepiac bontakozik ki?
2026. 01. 27. 18:30
Megosztás:

Magyarország 2026 – a stagnálásból való fordulat, de nyitott kockázatokkal

A magyar gazdaság 2026-ban a hároméves stagnálást követően várhatóan visszatér a növekedéshez. A GDP ütemének várható gyorsulását azonban elsősorban átmeneti tényezők – az előválasztási fiskális ösztönzők, az alacsony infláció rövid időszaka és az új ipari kapacitások fokozatos beindulása – hajtják. Tehát nem a fundamentumok átfogó javulásáról van szó, hanem egy törékeny fordulatról, amely fenntarthatóságát már az év második felében próbára teszi.
2026. 01. 27. 17:30
Megosztás:

XRP és arany a pénzügyi rendszer új hajnalán – Közeleg a globális pénzügyi újraindítás?

Egyre több gazdasági elemző szerint a világ a pénzügyi rendszer radikális átalakulása felé halad. A Black Swan Capital alapítója, Versan Aljarrah szerint már láthatóak az átalakulás jelei – és két eszköz játszhat kulcsszerepet ebben a történelmi fordulatban: az arany és az XRP. De mi áll a háttérben, és miért most válik mindez különösen fontossá?
2026. 01. 27. 17:00
Megosztás:

A növekedés rejtett akadálya: amikor az ingatlan már nem követi a vállalkozást

Egy vállalkozás növekedése kívülről sikertörténetnek tűnik. Több megrendelés, nagyobb csapat, bővülő tevékenység. Belülről azonban gyakran egészen más képet mutat: egyre szűkösebb terek, kompromisszumos megoldások, ideiglenes átalakítások és egyre több „majd később megoldjuk” típusú döntés. Sok cégvezető csak akkor szembesül a problémával, amikor a telephely már nem kiszolgálja, hanem akadályozza a működést. Pedig a növekedés egyik legkritikusabb – és gyakran alulértékelt – tényezője éppen az ingatlan. Nem az számít, hogy hol működik ma a vállalkozás, hanem az, hogy hol tud működni holnap is.
2026. 01. 27. 16:30
Megosztás:

NAK: a megkárosított gazdák segítséget kapnak

Az állam méltányossági alapú rendkívüli kárrendezést nyújt azoknak a termelőknek, akiknek a BÁSZNA Gabona Zrt. nem fizetett. A kérelmek elbírálásáért a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) felel - közölte NAK és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) kedden sajtóközleményben.
2026. 01. 27. 16:00
Megosztás:

Megjelent az Otthontámogatásról szóló rendeletmódosítás

Megjelent a Magyar Közlönyben az a rendelet, amely több ponton is módosítja az évi nettó 1 millió forintos vissza nem térítendő Otthontámogatásról szóló korábbi kormányrendeletet. Az új rendelet szövege szerint „a nagy érdeklődésre való tekintettel” 2026. február 15-ig meghosszabbításra kerül az igénylési határidő, továbbá a jogosultak köre is bővül – írja közleményében a Bank360.
2026. 01. 27. 15:30
Megosztás:

Szintet lép a víziközművagyon védelme, de szemléletváltást is sürget a szakértő

Jelentős változás előtt áll a hazai víziközműszektor: idén február 1-jén hatályba lép egy, a napokban megjelent rendelet, amely alapjaiban írja át a Víziközmű-fejlesztési és Ellentételezési Alap működését. Az új szabályozás célja a nemzeti vagyon védelme és a hálózati veszteségek radikális csökkentése. Azonban a szakértő arra figyelmeztet: a pénzügyi keretek mellett a kivitelezés minőségének szigorítása is elengedhetetlen.
2026. 01. 27. 15:00
Megosztás:

Mit kell tudni a csendes refluxról?

Egy olyan állapotról beszélünk, amit sok esetben nehezen ismernek fel, a tünetei pedig eltérőek lehetnek a hagyományos gastrooesophagealis reflux betegség tüneteitől. A csendes reflux, orvosi nevén laryngopharyngeal reflux (röviden LPR) esetén a betegek hosszú ideig van, hogy nem kapnak megfelelő diagnózist és így kezelést sem
2026. 01. 27. 14:30
Megosztás:

Visszatekerik a kilométerórát Magyarországon a külföldről behozott autók sokaságánál - honnan lehet tudni?

Bár a használt autók között Európa-szerte jelentős arányt képviselnek az import autók, a vásárlóknak érdemes gondosan mérlegelniük a kockázatokat, mielőtt döntést hoznak. Az országok közötti adatmegosztás hiánya miatt a piacot továbbra is nagy számban jellemzik a manipulált futásteljesítményű autók.
2026. 01. 27. 13:30
Megosztás:

Nagy ütemben bővül az újlakás-kínálat a fővárosban

Tavaly sem mérséklődött a pezsgés a fővárosi újlakás-piacon. Főleg a kínálat duzzad látványosan, miközben az Otthon Start Programhoz kötődően érdekes anomáliaként egyes városrészekben összeért a panelek és az új projektek lakásainak árszintje – derül ki az OTP Jelzálogbank legfrissebb, publikus beruházói és értékesítői adatokból összeállított Budapesti Újlakás Értéktérképéből.
2026. 01. 27. 13:00
Megosztás:

Kína kész együttműködni Finnországgal

Kína kész együttműködni Finnországgal az Egyesült Nemzetek Szervezetére (ENSZ) épülő nemzetközi rendszer megőrzésében és egy többpólusú világrend előmozdításában - jelentette ki Hszi Csin-ping kínai elnök Petteri Orpo finn miniszterelnökkel folytatott keddi megbeszélésén Pekingben.
2026. 01. 27. 12:30
Megosztás:

Több mint 1000 milliárd forint összegben igényelték a vállalkozások a fix 3%-os kkv hiteleket

Magyarország forrásainak nem Ukrajnában, hanem a hazai kkv-knál van a helye! Ezért a Kormány a piaci hiteleknél jóval kedvezőbb kamattámogatott konstrukciókat tesz elérhetővé, ezáltal biztosítva kedvezményes forrást a vállalkozások számára.
2026. 01. 27. 12:00
Megosztás:

Vegyszermentes technológiák a víztisztításban: klór helyett akár UV-fénnyel vagy ózonnal is fertőtleníthető az ivóvíz

Az ózon és UV használatával akár egy teljes nagyságrenddel csökkenteni lehet a vegyszerfelhasználást az ívóvízhálózatokban.
2026. 01. 27. 11:30
Megosztás:

Horvátországban minden hatodik jármű közlekedésre alkalmatlan

A műszaki vizsgán ellenőrzött járművek csaknem 17 százaléka bizonyult közlekedésre alkalmatlannak 2025-ben Horvátországban - közölte a horvát járműközpont (CVH).
2026. 01. 27. 11:00
Megosztás:

Mindent elsöpört az azonnali fizetés, az utalások többsége pillanatok alatt megérkezik

Ma már egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) vált a magyar pénzforgalom meghatározó formájává – hangsúlyozza Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybank statisztikái szerint három banki átutalásból kettő már ezen a rendszeren keresztül, legfeljebb öt másodperc alatt teljesül.
2026. 01. 27. 10:30
Megosztás:

Mindent elsöpört az azonnali fizetés, az utalások többsége pillanatok alatt megérkezik

Ma már egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) vált a magyar pénzforgalom meghatározó formájává – hangsúlyozza Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybank statisztikái szerint három banki átutalásból kettő már ezen a rendszeren keresztül, legfeljebb öt másodperc alatt teljesül.
2026. 01. 27. 10:30
Megosztás: