Ez a legbiztonságosabb befektetési forma

Ma Magyarországon az egyik legbiztonságosabb befektetési forma a magyar állampapír, kisgyermekeseknek pedig a babakötvény - hangoztatta a lakossági állampapír-stratégia megújításának koordinációjáért felelős kormánybiztos vasárnap Pécsen.

Ez a legbiztonságosabb befektetési forma

Hornung Ágnes a várandós anyákat, kisgyermekes szülőket megszólító 3. Pécsibaba Expón a Magyar Államkincstár (MÁK) standja előtt újságíróknak elmondta: a gyermek jövőjének tervezésénél kiemelten fontos a gondoskodás az anyagi biztonságról.

Közölte: az állam minden újszülött gyermek után életkezdési letéti számlát, rajta 42 500 forintot biztosít a gyermeknek. Abban az esetben, ha ezt az összeget a letéti számlán hagyják, az összeg 72 ezer forintra nő a gyermek 18 éves korára.

Ha viszont Start-értékpapírszámlát nyitnak és babakötvényt vásárolnak a gyermeknek, jóval kedvezőbb hozammal, állami támogatással már 136 ezer forinttal indíthatják útnak a fiatal felnőttet - ismertette.

Mint mondta, ha csak havi ezer forint kerül e számlára - akár rokonok, barátok, ismerősök által -, abban az esetben a gyermek 18 éves korára kamatokkal és támogatással együtt 560 ezer forint gyűlik össze, míg havi 10 ezer forint esetében legalább 4,4 millió lesz a gyermek által 18 éves kora után felvehető összeg - emelte ki.

Ebből is látszik tehát - fűzte hozzá -, hogy amennyiben az életkezdési letéti számlán lévő összeget a szülők kiegészítik és babakötvénybe fektetik, akkor magas hozammal állami támogatást kaphatnak gyermeküknek.

Mint mondta, a pénzzel a fiatal önállóan, szabadon rendelkezhetnek 18 éves koruk betöltése után, emellett az állampapírszámlát az államkincstáraknál ingyenesen lehet megnyitni, ingyenes a kezelésük, a kamatok pedig kamatadó- és szociálishozzájárulásiadó-mentesek.

György Dániel, a MÁK állampapír-forgalmazásért felelős igazgatója arról számolt be, hogy a magyar családok már mintegy 400 ezer gyermek részére nyitottak Start-számlát, s 350 milliárd forint értékben birtokolnak babakötvényt.

Az infláció felett 3 százalékos kamatot fizető befektetési formát az állam is támogatja, hiszen az éves befizetések után az állam még 10 százalékos, évi maximum 12 ezer forintos támogatást is nyújt a befektetett összeg után - mondta.

A Start-számla speciális értékpapírszámla, amely a gyermek nevére szól, és erre a számlára lehet befizetéseket kezdeményezni és babakötvényt vásárolni a gyermeknek - ismertette, kitérve arra, hogy a babakötvény aktuális kamata 20,6 százalék.

A számla megnyitását szülők, nagyszülők kezdeményezhetik személyesen vagy Ügyfélkapun keresztül, de a befektetésekkel sem kell bajlódni, hiszen befizetésekkel automatikusan történik a babakötény-vásárlás - tette hozzá.

Az újdonságokról szólva kitért arra, hogy MÁK meglévő és új ügyfelei állampapírra váltható utalványt nyerhetnek. A játékon azok indulhatnak, akik új értékpapírszámlát, vagy gyermeküknek Start-számlát nyitnak, és azon legalább 100 ezer forintért vásárolnak állampapírt, vagy már meglévő számlájukon ugyanennyi összeget fektetnek állampapírba november 30-ig.

A nyereményjátékban az új és jelenlegi ügyfelek között is 1-1 millió forintos fődíj, összesen 10 millió forint értékű, állampapír vásárlására beváltható utalvány, valamint egyedi ajándékcsomagok találnak gazdára.

A MÁK ügyfélajánlási programot is indított, amelyben mind a jelenlegi, mind az új ügyfelek 20-20 ezer forint jóváírást kaphatnak a kincstári számlájukon. A promóció ideje alatt ehhez az új ügyfeleknek a kincstárban már számlával rendelkező ügyfelektől kapott promóciós kóddal szükséges értékpapírszámlát vagy Start-számlát nyitniuk, és azon legalább 100 ezer forint névértékben állampapírt vásárolni - tájékoztatott az igazgató.

„Hamvas dalok” a Várkert Bazárban Wunderlich Józseffel és a Tárkány Művekkel

A magyar irodalom egyik legkülönösebb alakját, Hamvas Bélát ünnepli a „Hamvas dalok” című előadás, amely a Várkert Bazár új sorozatának, a Koncertköltészetnek nyitódarabja.
2025. 06. 03. 22:30
Megosztás:

Növelte piaci részesedését és árbevételét 2024-ben a Praktiker

A kihívásokkal teli környezetben is pozitív eredménnyel és piaci részesedésének növelésével zárta a 2024-es évet a hazai barkácspiacon meghatározó pozíciójú Praktiker. A magyar tulajdonú, országos hálózattal rendelkező barkácslánc árbevétele 2024-ben 88,1 milliárd forintra emelkedett. A vállalat sikeresen hajtott végre stratégiai beruházásokat, fejlesztette vásárlói értékajánlatát és növelte működési hatékonyságát. Az intézkedéseknek és a terjeszkedésnek köszönhetően a barkácslánc erőteljesebb növekedésre számít 2025-ben. Az áruházláncot áprilistól új ügyvezető, Flórián László irányítja.
2025. 06. 03. 22:00
Megosztás:

Legjobb kripto staking 2025: melyik kriptovalutát éri meg stakelni a hozam és kockázat alapján?

Melyik a legjobb hozamú kriptovaluta staking 2025-ben? Kripto stakelés kockázatai és várható hozamai 2025-ben. Elemzés a staking hozamokról, platformokról és a legígéretesebb kriptovalutákról 2025-ben.
2025. 06. 03. 21:00
Megosztás:

Egy magyarázat amiért ennyire jól mennek a tőzsdék

Azon túlmenően, hogy például az első negyedéves vállalati profitok jól alakultak, s a kilátások is alapvetően jónak mondhatók a cégek jelentései alapján, van valami más is, ami miatt ilyen erősek a piacok - írja ez ERSTE elemzője.
2025. 06. 03. 20:30
Megosztás:

Nagy István: 2027-ig több mint 3 ezer milliárd forint jut infrastrukturális beruházásokra a vidékfejlesztésben

A 2027-ig tartó uniós ciklusban több mint 3 ezer milliárd forint jut infrastrukturális beruházásokra a vidékfejlesztésben - közölte az agrárminiszter az M1 aktuális csatornán kedden.
2025. 06. 03. 20:00
Megosztás:

Ethereum staking útmutató kezdőknek – Hogyan kamatoztasd a kriptódat biztonságosan?

ETH staking működése és az elérhető kamat. Részletes, magyar nyelvű útmutató az Ethereum staking működéséről, hozamairól, platformjairól és kockázatairól.
2025. 06. 03. 19:30
Megosztás:

Kiszerettek a Babaváróból és a Munkáshitelből a magyarok?

Kevesebb fogyasztási hitelt vettek fel összességében a magyarok áprilisban, mint az előző hónapban, ám éves összevetésben még mindig jelentős a kereslet a banki finanszírozásra. Némi meglepetésre a Munkáshitel iránt is csökkent áprilisban a kereslet, míg a Babavárónál folytatódott a lefelé tartó trend, ami nem meglepő, hiszen a házasságkötések száma is lejtmenetben van.
2025. 06. 03. 19:00
Megosztás:

A burgonyatermesztés jelenéről és jövőjéről szervezett tanácskozást az OBTT

Az idén is egy nagyszabású szakmai tanácskozás keretében vitatták meg a hazai burgonyatermesztés és -értékesítés aktuális kérdéseit az ágazat kiemelt képviselői. A magyar táplálkozáskultúrában is jelentős szerepet betöltő növény világnapján, május 30-án az Országos Burgonya Szövetség és Terméktanács (OBTT) által életre hívott konferencián a többi között szó esett a termelési technikák fejlesztési lehetőségeiről, a magyarországi és nemzetközi piaci trendekről, a fenntarthatósági törekvésekről, valamint a hazai fogyasztási szokásokat feltérképező, 2025-ben készült reprezentatív kutatás eredményeiről is. A rendezvény keretében immár második alkalommal adták át a Burgonyáért vándordíjat.
2025. 06. 03. 18:30
Megosztás:

Nem változtak júniusban a lakáshitel kamatok, de magasabb lett az induló költség néhány banknál

Nem változtattak lakáshiteleik kamatán a magyar bankok júniusban, ám az induló költségek két hitelintézetnél is drágultak júniustól. Változatlan kamatszintek mellett érdemes az igénylőknek az induló költségeket is figyelembe venni a lakáshitel kiválasztásakor, mert az értékbecslési, a közjegyzői és a folyósítási díj esetleges elengedése akár 100 ezer forintot meghaladó összegű kedvezményt is jelenthet - figyelmeztet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu szakportál pénzügyi szakértője.
2025. 06. 03. 18:00
Megosztás:

Agrofeeling2025: Pozitívabbnak látják helyzetüket a hazai gazdálkodók

A gazdálkodók 63 százaléka értékelte negatívan a 2024-es évet a termelés eredményessége szempontjából – az előző évi 82 százalékhoz képest ez jelentős pozitív irányú elmozdulást jelent. A legnagyobb kihívásnak továbbra is a felvásárlási árak alakulását tartják, ugyanakkor mára legalább ugyanannyian tartják kritikus kockázatnak a kiszámíthatatlan időjárást is. Továbbra is sokaknak okoz nehézségeket a termeléshez kapcsolódó költségek magas szintje, ám tavalyhoz mérten immár jóval kevesebben tartanak az új támogatási rendszerhez kapcsolódó adminisztráció vélt nehézségeitől – derül ki az Agroinform.hu AgroFeeling2025 címet viselő, a gazdálkodói hangulatot és terveket célzó felméréséből.
2025. 06. 03. 17:30
Megosztás:

Az AutoWallis vezeti be a régióban a NIO prémium elektromos autómárkát

Újabb jelentős lépést tett nemzetközi pozíciójának erősítése terén az AutoWallis Csoport, miután megállapodott az elektromos autókat fejlesztő NIO márka kizárólagos importőri jogainak megszerzéséről régiónk legjelentősebb potenciállal bíró elektromos autós piacain, így Magyarország mellett Ausztriában, Csehországban, Lengyelországban és Romániában. Az értékesítés várhatóan 2025 utolsó negyedévében indul hazánkban és Ausztriában, 2026-tól pedig a többi országban.
2025. 06. 03. 17:00
Megosztás:

Változásra van szükség a talajművelésben

Magyarországon óriási a lemaradás a talajművelésben, változásra van szükség, nem spórolható meg a korszerű technológiai megoldások alkalmazása - jelentette ki a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem rektora kedden Kiszomboron.
2025. 06. 03. 16:30
Megosztás:

Több mint 50 millió euró értékű beruházással duplázza meg gyártókapacitását a Ganz

A Ganz Transzformátor és Villamos Forgógépgyártó Kft. 52 millió euró értékű beruházási programot indított el, a projekt legjelentősebb elemeként 2026 végéig teljesen új transzformátorgyártó üzem épül Tápiószelén - tájékoztatta a vállalat kedden az MTI-t.
2025. 06. 03. 16:00
Megosztás:

Befagytak a hitelkamatok, a személyi kölcsönök kamatcsökkenése is megtorpant

Alig változtak a hitelkamatok, mindössze egy bank hajtott végre nagyobb kamatmódosítást a hónap elején. Az alacsonyabb jövedelemmel rendelkezők drágábban juthatnak szabad felhasználású személyi kölcsönhöz, mint korábban, az átlagosnál magasabb jövedelemmel rendelkezők azonban kamatcsökkentésnek örülhetnek. A Bank360 kamatfigyelőjében foglalta össze a legfontosabb változásokat.
2025. 06. 03. 15:30
Megosztás:

Vészesen felgyorsult a Balaton vizének melegedése, turbulens változások jönnek az élővilágban

Az utóbbi három évtizedben a Balaton vize háromszor annyit melegedett, mint az azt megelőző több mint 120 évben, a vízben fellépő hőhullámok pedig gyakoribbá és intenzívebbé váltak. A klímaváltozás nemcsak a vízmelegedést hozta el: megbillenhet az évszakos ciklusokra épülő ökoszisztéma, nő az oxigénhiányos időszakok és az algavirágzások kockázata, és megjelennek a melegkedvelő, inváziós növényfajok is.
2025. 06. 03. 15:00
Megosztás:

Mészáros Lőrinc bent hagyta a pénzt

Mészáros Lőrinc mindössze 1,12 milliárd forint osztalékot vesz ki a 100 százalékos tulajdonában lévő Talentis Group Zrt.-ből, noha a cég 2024-ben 44,3 milliárd forint adózott nyereséget termelt – derül ki a május 29-i alapítói határozatból.
2025. 06. 03. 14:30
Megosztás:

Itt a szezon – idén a magyarok 70 százaléka biztosan utazik, de a legtöbben maximum egy hetet pihennek

Bár a magyarok többsége idén is készül nyaralni, a pihenés célja, hossza és gyakorisága már igen változatos képet mutat – ez derült ki az Allianz Hungária Zrt. friss kutatásából. Az adatok alapján azt látni, belföld és Európa verhetetlen úti célok, de a többség csak pár napot vagy maximum egy hetet engedélyez magának. Egyelőre kevésbé jellemző, hogy a nyári forróság miatt hűvösebb tájak felé utazzunk, bár kétségtelenül megjelent ez a szempont is az utazók körében. A természet közelségét 40 százalékunk keresi, és mind többen a szellemi-lelki felfrissülésért kelünk útra 2025-ben, hogy távol legyünk a technológiáktól, a zajtól. Szűk körben utazunk, a világszerte hódító egyedül utazás 100-ból egyelőre 3 utast csábít itthon. Az utasbiztosítás továbbra is fontos: tízből nyolcan élnek vele, igaz, gyakran csak az utolsó pillanatban gondolnak rá.
2025. 06. 03. 14:00
Megosztás:

Parajd: Elindult az adományvonal a székelyföldi bajbajutottak támogatására

Elindult a 1353-as adományvonal is a székelyföldi bajbajutottak támogatására - közölte az Ökumenikus Segélyszervezet kedden az MTI-vel.
2025. 06. 03. 13:30
Megosztás:

Lassabb növekedést lát az OECD

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) szerint az amerikai gazdasági növekedés idén 1,6%-ra, jövőre pedig 1,5%-ra lassulhat a tavalyi 2,8%-ról, aminek fő katalizátora a vámháború miatti bizonytalanság és a megugró infláció.
2025. 06. 03. 13:00
Megosztás:

A Monero újra reflektorfényben: 11,5%-os ugrással készül áttörni a 420 dolláros ellenállást

A Monero (XMR), a legnagyobb piaci értékű adatvédelmi fókuszú kriptovaluta, ismét a befektetők érdeklődésének középpontjába került. Egyetlen nap alatt 11,5%-ot erősödött, amivel nemcsak a közelmúltbeli gyengélkedésből tért vissza, hanem újra esélyt kapott, hogy áttörje az évek óta kemény diónak számító 420 dolláros technikai ellenállást. Vajon sikerül a kitörés, vagy újabb visszautasítás jön?
2025. 06. 03. 12:30
Megosztás: