Felújítják a Hotel Silvanust

Március elején égett le a térség egyik leglátogatottabb szállodájának, a visegrádi Silvanus Hotelnek a legfelső szintje és tetőszerkezete, a jelentős tűzkárt szenvedett, több mint 100 embert foglalkoztató, 4 csillagos szálloda helyreállítása elkezdődött, amelyhez a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) 60 millió forinttal járul hozzá.

Felújítják a Hotel Silvanust

Az MTÜ kiemelte az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében, hogy a tovagyűrűző gazdasági hatások révén a térség szempontjából is kulcsfontosságú a Visegrád belföldi szálláshelyiforgalmának 46 százalékát biztosító hotel mihamarabbi újranyitása.

A helyreállítási munkálatok várhatóan ősszel fejeződnek be - írták.

Közölték, a kormány az elmúlt években is több alkalommal járult hozzá ahhoz, hogy kormányzati segítséget kapjanak a turisztikai ágazat bajba jutott vállalkozásai, és minél gyorsabb legyen a szektor pandémiát követő visszaépülése.

Emlékeztettek: a Covid idején például a kiesett forgalom ellentételezésével és bértámogatással is segítette a kormány a GDP több mint 10 százalékát adó szektort. A pandémiát követően a versenyképesség növelését pedig többi között egy hatpontos ágazatsegítő csomaggal is támogatta, amit egy jelentős, energiahatékonyságot javító program is kiegészített.

Hangsúlyozták, hogy a visegrádi Hotel Silvanust 1971-es megnyitása óta a Dunakanyar közkedvelt szállodájaként tartják számon. A szálláshely az elmúlt évtizedekben folyamatosan fejlesztette szolgáltatásait, 2018-ban elnyerte például az Év hotele címet és elsőként lett az országban "zöld szálloda".

Népszerűségét jól mutatja - tették hozzá -, hogy a tűzeset hétvégéjén is éppen egy nemzetközi konferenciának adott volna otthont, 151 szobájából 143 szobáját töltötték meg a vendégek.

A közlemény szerint a Hotel Silvanus fontos szerepet tölt be a település foglalkoztatásában is, több mint 100 munkavállalója van.

A szálláshely a térségbeli turisztikai attrakciók, vendéglátóhelyek, üzletek révén további családok százainak megélhetését teszi lehetővé, hiszen a szállóvendégek ezek szolgáltatásait is igénybe veszik - jelezték.

Tavaly a Visegrádot is magában foglaló Budapest és környéke forgalmát tekintve a harmadik legfontosabb belföldi turisztikai térség volt: 2023-ban a Silvanushoz hasonló 4 csillagos szállodák adták a térség forgalmának 34 százalékát, szálláshelyi árbevételeinek viszont az 57 százalékát - ismertették.

Idézték a közleményben Könnyid Lászlót, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatóját, aki úgy fogalmazott: "a kárt szenvedett szálloda a térség egyik legfontosabb zászlóshajó-szolgáltatója."

A vezérigazgató kiemelte: a Hotel Silvanushoz volt köthető például tavaly az összes visegrádi vendégéjszaka több mint egyötöde (22 százalék), a teljes térség belföldi szállásforgalmának pedig a 4 százalékáért felelt. Mielőbbi helyreállítása ágazati érdek, amit az MTÜ egyedi döntéssel 60 millió forinttal segít. Mindez lehetővé teszi, hogy a hotel még több vendéget, még magasabb minőségben szolgálhasson ki a jövőben, ami a térség forgalmának további bővülését eredményezi.

A szálloda a helyreállítási munkálatok miatti kényszerszünet idején vendégeket nem tud fogadni - tudatták.

A közlemény szerint a szálloda tulajdonosa, Lantos Árpád hangsúlyozta: "ebben a bevétel nélküli időszakban is mindenképpen meg kívánjuk tartani a munkaerőt", hozzátéve, hogy "éppen ezért minden segítségért hálásak vagyunk".

A tulajdonos úgy fogalmazott: "az MTÜ-től érkező segítség lehetővé teszi számunkra, hogy ne csak gyorsabban, de hatékonyabban állítsuk helyre és fejleszthessük a szállodát, és tovább lépjünk az üzemeltetés zöldítésében is. Így várhatóan már késő ősszel újra megnyit a hotel".

Új korszak a Solana mémcoinok piacán: A Pump.fun átalakítja a díjazási rendszert

A Solana-alapú mémcoin indulóplatform, a Pump.fun, radikálisan átalakítja jutalékstruktúráját, hogy fenntarthatóbb és átláthatóbb ösztönzőket biztosítson az alkotóknak.
2026. 01. 10. 14:00
Megosztás:

A Ripple újratámad: Stratégiai akvizíciókkal és szabályozási előnnyel készül a 2026-os áttörésre

Miközben a kriptopiac figyelmét gyakran a rövid távú árfolyammozgások kötik le, a Ripple hosszú távú stratégiában gondolkodik. A vállalat vezérigazgatója szerint a 2025-ös év fordulópont volt: nemcsak kulcsfontosságú felvásárlások történtek, hanem szabályozási területen is erőteljes előrelépés történt. A Ripple célja világos – a valódi pénzügyi integráció és a globális értékáramlás új szintre emelése.
2026. 01. 10. 13:00
Megosztás:

Az XRP árfolyama már csak felfelé mehet – kriptoelemző szerint az árfolyam zuhanása kizárt

Az XRP árfolyama több mint egy éve ugyanabban a szűk sávban mozog, ami a piac számára egyszerre frusztráló és ígéretes jelenség. Egy neves kriptoelemző szerint azonban ez a hosszan tartó oldalazás nem a gyengeség, hanem éppen az erő előjele: szerinte az árfolyam már nem mehet lejjebb – sőt, a következő mozgás komoly emelkedést hozhat.
2026. 01. 10. 12:00
Megosztás:

Biztonságosan működik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Az intenzív havazás ellenére teljes kapacitással, két futópályával üzemel a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér pénteken, a járatok fogadása és indítása biztonságosan megvalósul, ám egyes járatok esetében előfordulhatnak késések - tájékoztatta a Budapest Airport Zrt. az MTI-t.
2026. 01. 10. 11:00
Megosztás:

Bővült a Volkswagen Magyarországon 2025-ben

A Volkswagen márka értékesítése 6,8 százalékkal bővült 2025-ben a magyarországi újautó-piacon, kissé meghaladva a teljes személyautópiac 6,5 százalékos gyarapodását, a márka az idén a privát vásárlók megszólításában lát lehetőséget a növekedésre - ismertette Papp Zoltán, a Volkswagen konszern márkáit importáló Porsche Hungaria márkaigazgatója.
2026. 01. 10. 10:00
Megosztás:

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani - közölte a MÁV-csoport a honlapján.
2026. 01. 10. 09:00
Megosztás:

Tudatosabbak és hosszabb távra terveznek a magyar befektetők: így fektettünk be 2025-ben

A geopolitikai bizonytalanság és az éles piaci kilengések ellenére a magyar Lightyear-felhasználók 2025-ben nagyrészt megtartották befektetéseiket. A hosszú távú befektetési számlákra befizetett összegek több mint 90%-a az adóév lezárása után is a piacon maradt, ami egyértelmű elmozdulást jelez a hosszú távú vagyonépítés irányába. Ezzel párhuzamosan nemcsak a befektetett összegek nőttek és a hosszú távú számlák száma ugrott meg, hanem a magyar Lightyear-felhasználók átlagos teljesítménye is felülmúlta az S&P 500 index hozamát.
2026. 01. 10. 07:00
Megosztás:

A lengyel kormányfőt aggasztja Grönland ügye és a NATO egysége

Donald Tusk lengyel miniszterelnök aggasztónak nevezte pénteki varsói sajtóértekezletén, hogy Grönland miatt veszélybe kerülhet a NATO egysége.
2026. 01. 10. 06:00
Megosztás:

Szlovákiában tovább csökkent az ipari termelés

Szlovákiában tovább csökkent az ipari termelés novemberben éves szinten és havi összehasonlításban is - derült ki a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) által pénteken ismertetett statisztikákból.
2026. 01. 10. 05:00
Megosztás:

Véget érhet a kókler-korszak a családi házak építésénél

A statisztikák szerint ma Magyarországon tízszer annyi az építtető, mint a megbízható, szakképzett kivitelező. Sokan kellő szaktudás és tapasztalat nélkül vállalnak milliós munkákat, súlyos műszaki hibákat és évekig elhúzódó építkezéseket hagyva maguk után. A szakértő szerint a megoldás a technológia radikális megváltoztatásában, az üzemi előregyártásban rejlik.
2026. 01. 10. 04:00
Megosztás:

Az uniós tanács jóváhagyta a Mercosur kereskedelmi megállapodás aláírását

Az Európai Unió Tanácsa határozatot fogadott el, amelyben a tagországok mezőgazdaságért felelős miniszterei felhatalmazták az Európai Bizottságot az EU-Mercosur partnerségi megállapodás (EMPA), valamint a Mercosur-országokkal tervezett ideiglenes kereskedelmi megállapodás (ITA) aláírására - tájékoztatott az uniós tanács pénteken.
2026. 01. 10. 03:00
Megosztás:

Milyen használt autót vesz ma egy magyar? Mutatjuk!

Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 10. 02:00
Megosztás:

Robban a 2026-os nyugdíj! Van, aki akár 10%-kal többet kap, de miért?

Sokan tartottak a 2026-os nyugdíjváltozásoktól, de a friss szakértői elemzések alapján meglepően jó hírek érkeztek. Nem emelkedik a nyugdíjkorhatár, nem szigorodnak a kedvezmények, sőt: egyesek számára látványosan magasabb nyugdíj jöhet, miközben a munkát vállaló nyugdíjasok helyzete is kedvező marad.
2026. 01. 10. 01:29
Megosztás:

Jó, hogy végre havazik? Elemzés a hótakaró szerepéről a mezőgazdaságban

Magyarországra is megérkezett a hó, amely jelenleg az ország nagy részét kisebb-nagyobb vastagságban borítja. A hónak nemcsak a gyerekek örülnek, hanem agrárszempontból is kiemelt jelentőséggel bír.
2026. 01. 10. 01:00
Megosztás:

Sokkoló riasztás érkezett: –31,5 fokot mértek Magyarországon – ilyen hideg ritkán van!

Dermesztő rekord született hajnalban Magyarországon: a Bükk-fennsíkon, a Vörösmeteor-töbörben –31,5 Celsius-fokot mértek, ami a 2026-os tél eddigi legalacsonyabb hazai hőmérséklete. Az adatot az Északerdő Zrt. speciális mikroklíma-állomása rögzítette.
2026. 01. 10. 00:29
Megosztás:

Digitap ($TAP) árfolyam-előrejelzés: 2,50 dollár lehet a célár, miközben az XRP a 3 dolláros szint visszahódításáért küzd

A kriptovaluta-piac ismét élénkül, és az árfolyammozgások kezdik egyértelműbben kirajzolni az aktuális trendeket. Miközben a nagyobb eszközök a helyreállításért harcolnak, a figyelem megoszlik a bevált, nagy piaci kapitalizációjú tokenek és a gyorsan növekvő új projektek között. Ez az elmozdulás új előrejelzéseket eredményez a teljes piacon.
2026. 01. 09. 23:30
Megosztás:

Zcash összeomlás, Bitcoin tőkeáttétel-csökkentés: megremegett a kriptopiac

A kriptovaluta piac ismét turbulens időszakon megy keresztül: a Zcash teljes fejlesztőcsapatának távozása, a Bitcoin derivatívák nyitott pozícióinak bezuhanása, és a makrogazdasági feszültségek kombinációja jelentős árfolyam-ingadozást okozott. A befektetők fokozott óvatossággal reagálnak, miközben a háttérben zajló stablecoin- és altcoin-fejlemények új irányokat is jelezhetnek a közeljövőre.
2026. 01. 09. 23:00
Megosztás:

Az Erste Group felvásárolta a Santander Bank Polska 49 százalékos tulajdonrészét

Az Erste Group Bank AG sikeresen lezárta a Santander Bank Polska S.A. 49 százalékos többségi részesedésének és a Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. vagyonkezelő 50 százalékos részesedésének felvásárlását a Banco Santander S.A.-tól (Santander Group) - tájékoztatta az Erste Group pénteken az MTI-t.
2026. 01. 09. 22:00
Megosztás:

Kiemelt Hír: Az XRP elérte a 2,27 dollárt az ETF-kereskedési volumen hatására – A Digitap ($TAP) lehet a fizetések valódi jövője?

Az XRP megújult lendülettel kezdte a 2026-os évet. A token 2,27 dollárig emelkedett, ami körülbelül 25%-os növekedést jelent az év első hetében, miközben tovább áramlik a tőke az újonnan indított XRP-alapú tőzsdén kereskedett alapokba (ETF-ekbe).
2026. 01. 09. 21:00
Megosztás:

BÉT: Pozitív hangulatban telt a pénteki kereskedés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 600,54 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 116 510,12 ponton zárt pénteken.
2026. 01. 09. 20:00
Megosztás: