Júniusban 0,9 %-kal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon

A befektetési alapokban kezelt vagyon júniusban 0,9 százalékkal, 67 milliárd forinttal 7752 milliárd forintra nőtt - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) csütörtökön az MTI-vel.

Júniusban 0,9 %-kal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon

A legnagyobb tőkebeáramlás a kötvényalapoknál volt, 50,9 milliárd forintnyi, azonban csak a rövid futamidejű kötvényalapoknál volt pozitív a tőkeáramlás, 53,7 milliárd forintot tett ki. A hosszú futamidejű kötvényalapoknál 0,8 milliárd forint tőkekiáramlás volt. A szabad futamidejű kötvényalapoknál szintén tőkekiáramlás volt, 2 milliárd forint. A hozamok ezúttal nem segítették a vagyonnövekedést, így is 2,7 százalékkal nőtt a nettó eszközérték.

A pénzpiaci alapokhoz több mint 16 milliárd forint tőke áramlott, júniusban 45,1 százalékos volt a vagyonnövekedés, ami a legnagyobb érték a kategóriák között. Az előző hónapban a pénzpiaci alapok megelőzték a tőkevédett alapokat a vagyont tekintve, a következő hónapban pedig várhatóan a származtatott alapokat is megelőzik. Az első 6 hónapban a pénzpiaci alapok vagyona 78 százalékkal nőtt, míg a hazai pénzpiaci alapok vagyona csaknem 195 százalékkal, az alacsony bázis miatt - közölték.

A vegyes alapokhoz 5,7 milliárdnyi tőke érkezett. A hozamok ezúttal nem alakultak kedvezően, így a kategória vagyona 2,2 százalékkal csökkent júniusban.

A részvényalapoknál tőkekiáramlást mutattak ki, 13,4 milliárd forintot. Az árfolyammozgások az összképet tovább rontották, így összességében a részvényalapok vagyona 7,2 százalékkal csökkent.

A tőkevédett alapokhoz ebben a hónapban 0,9 milliárdnyi tőke érkezett. A hozamok ezúttal nem segítettek, így a vagyon 1,1 százalékkal csökkent. A múlt hónap óta ez a legkisebb kategória, és a fél évet tekintve itt a legnagyobb a vagyonvesztés, 25,8 százalékkal - közölte a Bamosz.

Az ingatlanalapokhoz 5,7 milliárdnyi tőke érkezett, amely továbbra is biztató, már egymás után három hónapban is friss tőke áramlott be, felülírva ezzel egy 2021 év eleje óta tartó trendet. A hozamok is segítették a növekedést, a tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 0,9 százalékkal lett több.

Az árupiaci alapokhoz 3,2 milliárdnyi tőke érkezett, ekkora értékre 2019 októbere óta nem volt példa. A hozamok ezúttal nem járultak hozzá a növekedéshez, így is összeségében a vagyonváltozás plusz 1,8 százalék lett.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapok esetében tőkebeáramlás volt júniusban, 28,4 milliárd forint értékben. A hozamok ezen még javítani is tudtak, így a vagyon 6,4 százalékkal nőtt a hónap során.

Melyik faj lesz az év hala 2026-ban?

A Magyar Haltani Társaság felhívja a figyelmet, hogy már csak az utolsó napok maradtak az Év hala 2026 szavazáson való részvételre. A voksokat december 31-én, déli 12 óráig lehet leadni a társaság honlapján. A nyilvános választás célja idén is őshonos halfajaink megismertetése és népszerűsítése. Most dől el, melyik halfaj viselheti 2026-ban az Év hala címet.
2025. 12. 31. 03:00
Megosztás:

Így lehetséges a 100%-os bér- és nyugdíjemelés Magyarországon

Az Alternatív Szabadság Párt (ASP) bemutatta átfogó gazdasági modelljét, amely a progresszív adózás, a profitkivét magasabb megadóztatása és az állami kiadások átcsoportosítása révén fedezetet teremt a 100%-os bér- és nyugdíjemelésre, valamint a családi támogatások jelentős növelésére. A párt szerint a jelenlegi, pazarló közbeszerzési és kormányzati kommunikációs kiadások visszavágásával több ezer milliárd forint szabadítható fel. Az ASP hangsúlyozta: nem megszorításokkal, hanem igazságosabb közteherviseléssel és hatékonyabb állami működéssel kívánja javítani a magyarok életszínvonalát.
2025. 12. 31. 02:00
Megosztás:

Szemléletváltás és modernizáció – a Magyar Honvédség 2025-ben

A Magyar Honvédség 2025-ben tovább erősítette nemzeti védelmi képességeit, megfelelt szövetségesi kötelezettségeinek, helyt állt a nemzetközi missziókban, miközben felkészült és végrehajtotta a rendszerváltás óta tartott legnagyobb és legösszetettebb országvédelmi gyakorlatot – jelentette ki Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke.
2025. 12. 31. 01:00
Megosztás:

Kreml: Moszkva keményebb tárgyalási pozícióra vált az orosz elnöki rezidencia elleni támadás nyomán

Az orosz elnök novgorodi rezidenciája elleni ukrán támadás nyomán Moszkva keményebb tárgyalási pozíciót vesz fel Kijevvel szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak kedden Moszkvában.
2025. 12. 31. 00:05
Megosztás:

Ismét Ügetőszilveszter a Kincsem Parkban

Immár 26 éves az Ügetőszilveszter, melyet hagyományosan az év utolsó napján rendeznek a fennállása centenáriumát ünneplő Kincsem Parkban.
2025. 12. 30. 23:00
Megosztás:

A JPMorgan belép a kriptovaluták világába: ezért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptovaluta 2026-ra a lakossági bankolás területén

A Bloomberg jelentése szerint a JPMorgan Chase fontolóra veszi, hogy bővítse intézményi ügyfelei számára nyújtott kriptokereskedési szolgáltatásait. Az értékelés állítólag spot (azonnali) és derivatív ügyletekre is kiterjed, bár a tervek még nem véglegesek, és az ügyfélérdeklődéstől függenek.
2025. 12. 30. 22:00
Megosztás:

A háziállatok védelmére hívják fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok idején az állatvédők

A háziállatok védelmére hívja fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok és petárdázások idején az Orpheus Állatvédő Egyesület és a Rex Alapítvány.
2025. 12. 30. 21:00
Megosztás:

A Trust Wallet felhasználói 7 millió dollárt veszítettek; a Digitap ($TAP) banki infrastruktúrája biztonságosabb módot kínál a költésre és a stakingre

A kriptovaluta-biztonsági incidensek ritkán történnek csendben – a veszteségek nagysága miatt mindig visszhangot keltenek. Fagyasztott egyenlegek, kiürített tárcák és a kegyetlen felismerés, hogy az önálló tárcakezelés nem egyenlő az automatikus biztonsággal – ezek kísérik őket.
2025. 12. 30. 20:00
Megosztás:

Biztosítási szempontból a legnyugodtabb nap az újév

Biztosítási szempontból az újév régóta a legnyugodtabb nap, a nyári viharoké pedig a legmozgalmasabb időszak - közölte a Groupama hétfőn az MTI-vel.
2025. 12. 30. 19:00
Megosztás:

Ezekre figyeljen, ha külföldön szilveszterezik!

Az ittas vezetés szabályai nem egységesek Európában, jelentős különbségek vannak a legális véralkohol-értékeket illetően és ezekkel nem árt tisztában lenni, ha külföldön ülünk volánhoz Szilveszterkor. Emellett fontos tájékozódni a téli gumi használatának, valamint a hólánc meglétének szabályairól is és ha autópályán közlekedünk, mindenképpen érdemes előre, online megvásárolni a matricákat. Az autopalyamatrica.hu összeszedte a legfontosabb tudnivalókat.
2025. 12. 30. 18:00
Megosztás:

BKK: befejeződött ötven jegy- és bérletautomata korszerűsítése

Befejeződött 50 jegy- és bérletautomata korszerűsítése, a munka jövőre is folytatódik - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) kedden az MTI-vel.
2025. 12. 30. 17:00
Megosztás:

A befektetési szint alá minősítette Budapest besorolását a Moodys

A befektetési szint alá minősítette Budapest besorolását a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a magyar főváros likviditási helyzetével indokolta a Londonban hétfő éjjel bejelentett döntést.
2025. 12. 30. 16:00
Megosztás:

Színészek és sportolók a brit uralkodó újévi kitüntetési listáján

Sok száz más kitüntetett mellett neves színészek és sportolók is szerepelnek a brit uralkodó által lovagi rangra emelt és egyéb magas elismerésben részesített közéleti személyiségek újévi listáján.
2025. 12. 30. 15:00
Megosztás:

300 magyar település szabadul meg a kamionoktól

Háromszáz magyar település lakói szabadulnak meg az utcáikon dübörgő kamionoktól napokon belül - írta Lázár János építési és közlekedési miniszter kedden közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. 12. 30. 14:00
Megosztás:

Jövő nyáron kezdi meg működését a Halms Hungary Miskolcon épülő üzemének első gyártóegysége

Jövő nyáron kezdi meg működését a kínai Huashuo csoporthoz tartozó Halms Hungary Miskolcon épülő európai járműipari központjának első gyártóegysége - közölte az ipariingatlan-fejlesztéssel foglalkozó INPARK kedd délelőtt az MTI-vel.
2025. 12. 30. 13:00
Megosztás:

Miért vonzóak a BYDFi örökös határidős kereskedési funkciói Magyarország új kriptokereskedői számára?

A kriptodeviza-piac fejlődése Magyarországon is töretlen, és egyre több új belépő keres könnyen kezelhető, mégis professzionális kereskedési platformot. A BYDFi — a Forbes által is a világ tíz legjobb kriptotőzsdéje közé sorolt platform — különösen vonzó megoldást nyújt a magyar felhasználóknak. Kiemelkedő újításaik közé tartoznak az örökös határidős (perpetual futures) kereskedési lehetőségek, amelyek az új kereskedők számára egyaránt izgalmas és könnyen hozzáférhető belépési pontot jelentenek a derivatívák világába.
2025. 12. 30. 12:00
Megosztás:

A tűzijátékok biztonságos használatára figyelmeztet a katasztrófavédelem

A szilveszteri tűzijátékok biztonságos felhasználására figyelmeztet a katasztrófavédelem.
2025. 12. 30. 11:00
Megosztás:

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.
2025. 12. 30. 10:00
Megosztás:

Alig változott kedd reggelre a forint árfolyama

Alig változott, vegyesen alakult kedd reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 30. 09:00
Megosztás:

A helyi kollégák látják legpontosabban, hol van szükség valódi segítségre

Mi történik azokkal az ügyekkel, amelyek nem férnek bele egy országos kampány kereteibe, mégis emberek és intézmények mindennapjait határozzák meg? Ki figyel a kisebb, kevésbé szem előtt lévő problémákra, amelyek megoldásához sokszor egyetlen apró segítség is elegendő lenne? A TARR Kft. évtizedek óta ezekre a sokszor háttérben maradó helyi kezdeményezésekre fordít figyelmet, és nem látványos gesztusokkal, hanem emberközeli, folyamatos jelenléttel igyekszik ott segíteni, ahol a támogatás kézzelfogható változást jelent.
2025. 12. 30. 08:00
Megosztás: