Fesztivált így nem vártunk még soha... Sziget Fesztivál 2022

Két év után újra Sziget Fesztivál. Jobban vártuk, mint valaha és biztos, hogy kihagyhatatlan lesz. 2022. augusztus 10-15-ig jön a nagy visszatérés.

Fesztivált így nem vártunk még soha... Sziget Fesztivál 2022

"1993-óta annyira biztos volt, hogy évente összegyűlünk a Hajógyári-szigeten, hogy senki sem gondolta volna, hogy lesz év, amikor nem lesz Sziget. Pláne, hogy egymás után két fesztivál is elmarad” – kezdte a szokásos „nagy” Sziget sajtótájékoztatót Kádár Tamás, a Sziget főszervezője. „Idén azonban már nagyon készülünk a sorban 28. Szigetre, ami egy nagy visszatérés lesz világsztárokkal, nagy kedvencekkel, az elmaradt szezonok alatt befutott előadókkal és a Szigettől megszokott műfaji sokszínűséggel. Az biztos, hogy idén kihagyhatatlan lesz a Sziget” – tette hozzá Kádár. 

„Sajnos a járvány komoly problémákat okozott az egész európai zeneiparnak mind gazdasági, mind morális értelemben. A zeneiparon belül a magyar cégek - más országokkal ellentétben - nem kaptak igazán hatékony segítséget az államtól, többen kényszerültek elbocsátásokra, illetve sokan ki is vonultak a piacról, elhagyták a pályát. A Sziget számára jelentős anyagi veszteséget okozott a COVID, de törekedtünk arra, hogy amennyire lehetett, a szervező csapatot együtt tartsuk, hogy az újra indulás minél gördülékenyebb legyen”- mondta a főszervező. Kitért az ukrán háborús helyzetre is, ezzel kapcsolatban leszögezte, hogy a Sziget a maga eszközeivel mindig a béke pártján áll és elítéli az orosz háborús agressziót. „Minden embernek és nemzetnek joga van megvédeni a szabadságát, a Sziget pedig a története során mindig kiállt a békéért és a szabadságért.” A Szervezőiroda ezért is vett részt egy ukrán kezdeményezésre létrejött, 20 európai ország összefogásával megvalósult Nemzetközi Jótékonysági Koncert-Maraton, a #StopWar lebonyolításában, illetve a fesztivál ideje alatt a Music Saves Ukraine kampányhoz is csatlakoznak. 

Kádár elmondta azt is, hogy a közönség eddigi visszajelzése is arra utal, hogy nagyon várják az idei rendezvényt. „Egyrészt sokan maradtak olyanok, akik nem váltották vissza a korábban megvásárolt jegyeiket, hanem kivárták az idei fesztivált, ami azt üzeni, hogy a Sziget közönsége nagyon lojális. Másrészt az elővételes jegyeladási adatok is bíztatóak, sőt azt mutatják, hogy idén több teltházas nappal is számolhatunk” – mondta a főszervező, hozzátéve, hogy érdemes minél hamarabb beszerezni akár a napijegyeket is. 

Kádár kiemelt néhány fontos változást is az idei Szigettel kapcsolatban. Így például azt, hogy teljesen megszűnnek a 0. és -1. napok, idéntől 6 teljes értékű, minden programhelyszínén aktív fesztiválnapból áll majd a Sziget. A szervezők igyekeznek a környék forgalmát is mentesíteni, ezért a beléptetési rendszer a „K” híd belső oldalára kerül át. A várhatóan nagy forgalmat illetve teltházat ígérő napok miatt a szervezők a belső forgalmat is újra tervezték. „Úgy alakítottuk ki az útvonalakat, hogy a beengedésnél és egy-egy nagyobb koncert utáni távozási hullámnál a lehető legbiztonságosabb módon oldjuk meg a tömegirányítást” – mondta a főszervező. 

Új dolog a Szigeten, hogy idéntől a látogatók is átélhetik a VIP élményt, a megvásárolható VIP jegyek egyszerre 4 VIP-szektorba is belépést engednek, amiket a Nagyszínpad (H&M Sziget VIP), a FreeDome, a Colosseum és a Ticketswap Party Aréna mellett alakítanak ki.

A környezetvédelmi elköteleződés is töretlen, a Greener Sziget új elemekkel egészül ki idén. Így például egy CO2 kompenzációs erdő kialakításához járulhatnak hozzá azok a látogatók, akik a jegy mellé „vásárolnak egy fát” is. A vendéglátás is megújul idén és a minden igényt kialakító blokkokból száműzik a hulladékot képező műanyagot, továbbra is használják a re:poharat, lebomló étkészletet használnak és a fókuszt a keletkező hulladék visszagyűjtésére helyezik. A környezetvédelemhez tartozik, hogy a Sziget egy területét, nagyjából a III. kerület szomszédságában húzódó galériaerdő menti részt, az ott lévő védett flóra miatt lezárják a közönség elől, igazodva a főváros és WWF által végrehajtott természetvédelmi területté történt átminősítéshez. Kádár kitért arra, hogy a Főváros és a Sziget a biztos jövő érdekében egy 5+5 éves megállapodást is aláírt, amelynek az idei lesz az első éve. 

Ezzel kapcsolatban Faix Csaba, a Budapest Brand vezérigazgatója elmondta, „a Sziget Budapest elsőszámú turisztikai attrakciója. A közel 100 országból érkező fesztiválozó a város jó hírét viszi szerte a világban, ami kulturális és turisztikai szempontból is több mint városmarketing, hiszen a Sziget kétségkívül a legmenőbb és legtöbbet emlegetett hazai márka. Budapest abszolút stratégiai partnerként tekint a Szigetre, ezért is döntött úgy a Főváros közgyűlése, hogy újabb 5 + 5 évre  ad otthont a fesztiválnak, tehát a Sziget itt otthon van!” – szögezte le a Budapest Brand vezérigazgatója. „Az együttműködés jegyében a Budapest Brand és a Sziget Fesztivál idén közösen hozta létre a Budapest Card Sziget Edition-t, hogy az ideérkező vendégek ne csak a fesztiválra, hanem a városba is ellátogassanak, felfedezzék a nevezetességeket és átéljék az egyedülálló Budapest-élményt is” – tette hozzá.  

Csiszár Virág, a Sziget nemzetközi booking menedzsere a „nagy” zenei helyszínek programjából adott ízelítőt. Elmondta, hogy a Sziget 2022 világsztárokkal, befutott nevekkel, itthon még nem látott előadókkal, friss, izgalmas, feltörekvő tehetségekkel tér vissza a hosszú szünet után. A Nagyszínpadon például olyan headlinereket vonultatnak fel melyek friss lemezanyagaikat hozzák el. A Kings of Leon tavaly márciusban rukkolt elő új lemezével, ezzel pótolja 2020-ban elmaradt szigetes koncertjét, csakúgy, mint Dua Lipa, aki a tavalyelőtt megjelent, majd Grammy-díjat nyert lemezét hozza el, és nem mellesleg toronymagasan vezeti a Sziget látogatók kívánságlistáját. Ezeket az új anyagokat a mostani turnékon hallhatja majd először a közönség, például a Szigeten. A Nagyszínpad headlinerek között van még az Arctic Monkeys, szintén új hanganyagot ígérve és nagy várakozás előzi meg Justin Bieber koncertjét is, valamint a headlinerek közt szerepel majd Calvin Harris és a Tame Impala is. A Nagyszínpad további fellépői között is olyan nevek szerepelnek, akik több nemzetközi fesztiválon headlinerként lépnek föl 2022-ben, mint például a Bastille, Stromae vagy Lewis Capaldi,  Sam Fender és a friss Grammy-díjas Rüfüs Du Sol. 

Újragondolva és exkluzív külsőbe öltöztetve tér vissza a Samsung Colosseum, egy még magasabb szintre léptetve a bulizás fogalmát. A lenyűgöző méretek mellett izgalmas dizájnelemek teszik teljessé a látványt, az élményt pedig tovább fokozza majd a helyszín minden igényt kielégítő hang- és fénytechnikája. A 3000 főt befogadó központi tánctéren belülre épített Dj pult egy gigantikus gladiátort idéz, benne pedig egymást váltják majd a Sziget ideje alatt az alternatív elektronikus műfajok legjobbjai. Az Európában már komoly hírnevet szerzett egyedi helyszínen fellépő művészek sorában ott lesz Ben Klock, Joris Voon, Sasha, Matador vagy Nina Kraviz, Kölsch és - sok további DJ mellett - Seth Troxler.

A Ticketswap Party Aréna hamarosan újabb nevekkel áll elő, de már a korábban bejelentett előadók is sokat ígérnek. Így már biztos, hogy jön Alan Walker, Steve Aoki, Apashe vagy NGHTMRE. Csiszár Virág azt is előre vetítette, hogy az Aréna ad majd helyet a Elrow-nak, ami a hazai közönség közt is ismert és a világon elismert, látványos partysorozat sorozat, köszönhetően a legjobb elektronikus zenéknek és a hihetetlen elképzeléseknek, az őrületes performanszoknak és az izgalmas, szokatlan karaktereknek. Szintén később várhatunk részleteket arról, hogy az Aréna fogadja be a szintén nagy népszerűségnek örvendő holland Q-Dance társaságot, akik rendezvényeiken a tánczene keményebb stílusaira, főleg a Hardstyle-ra, a Hardcore-ra és a Hard Trance-re összpontosítanak. 

Új néven éled újjá az alternatív zenei irányzatokat tömörítő – volt A38 – helyszín, a FreeDome, ahol fellép majd - mások mellett az Yves Tumor &Its Band, Riles, Woodkid, Beabadoobee, Caribou, Princess Nokia,  Jungle és a Fontaines D.C. 

A booking menedzser elmondta, hogy újragondolták a magyar zene szerepét a Szigeten, melynek első jelei már az idei fesztiválon is mutatkoznak. „Az a tervünk hosszabb távon, hogy olyan hazai fellépőknek adunk helyet a Nagyszínpadon, melyek egyedi, máshol nem látható produkciókkal készülnek a Szigetre, akár lökést adva ezzel a zenészek nemzetközi sikerének is, illetve a többi helyszínen igyekszünk az aktuális hazai fellépőknek teret biztosítani, és őket bemutatni a világ minden pontjáról érkező közönségünknek”

Külföldi dömping fenyegeti a magyar termelőket, eltűnhetnek a magyar termékek az üzletekből öt éven belül?

Öt éven belül kiszorulhatnak a magyar termékek a hazai boltok polcairól, ha nem érjük el a környező országok hatékonysági szintjét – hangzott el az Agrárközösség legutóbbi szakmai rendezvényén. A háborús helyzet, az uniós támogatási rendszer bizonytalanságai és a globálisan növekvő fogyasztói igények kényszerpályára állították a magyar mezőgazdaságot. A szakmai szervezet szerint a túlélés záloga a technológiai váltás és a hazai feldolgozóipar megerősítése.
2026. 02. 09. 19:00
Megosztás:

Kisebb a kvantumfenyegetés a Bitcoinra, mint sokan gondolják – állítja a CoinShares

Újra felütötte fejét a kvantumszámítógépektől való félelem a kriptopiacon, de egy friss elemzés szerint a veszélyt jelentősen eltúlozzák. A CoinShares legújabb jelentése azt állítja: a Bitcoin kínálatának csupán töredéke van olyan helyzetben, hogy egy jövőbeli kvantumtámadás valódi, piacmozgató kockázatot jelentsen. A kvantumfenyegetés inkább hosszú távú mérnöki kihívás, mintsem közelgő krízis.
2026. 02. 09. 18:30
Megosztás:

Miért az Ethereum válik az AI alaprétegévé – és miért nem a gyorsabb blokkláncok?

Az AI-forradalom új kérdést tett fel a kriptopiacnak: milyen blokkláncra épüljenek az autonóm mesterséges intelligencia-ügynökök? A válasz egyre gyakrabban nem a leggyorsabb láncokra mutat, hanem az Ethereumra.
2026. 02. 09. 17:30
Megosztás:

A lengyel nemzetvédelmi miniszter félmilliós hadsereg létrehozását jelentette be

A lengyel hadsereg tartalékos rendszerének átalakítását, ezzel összefüggésben egy összesen félmilliós, hivatásos katonákból, önkéntes területvédelmi erőkből és tartalékosokból álló hadsereg létrehozását jelentette be hétfői varsói sajtóértekezletén Wladyslaw Kosiniak-Kamysz lengyel nemzetvédelmi miniszter.
2026. 02. 09. 16:30
Megosztás:

Vitalik Buterin szerint az algoritmikus stabilcoin az „igazi DeFi” – miközben világszerte szorul a szabályozói hurok

Új törésvonal rajzolódik ki a kriptovilágban. Miközben a szabályozók egyre szűkebben definiálják, mit tekintenek stabilcoinnak, addig a decentralizált pénzügyek egyik legismertebb alakja, Vitalik Buterin, nyíltan kimondta: az olyan konstrukciók, mint az „USDC kamatoztatása”, nem tekinthetők valódi DeFi-megoldásnak. Szerinte az algoritmikus stablecoinok testesítik meg a decentralizált pénzügyek lényegét – még akkor is, ha a jogalkotók egyre kevésbé kérnek belőlük.
2026. 02. 09. 16:00
Megosztás:

Értékmentés négy keréken: az autó, mint a második legnagyobb vagyontárgyad

A legtöbb magyar háztartásban az ingatlan után a személygépjármű képviseli a legnagyobb értéket a családi portfólióban. Míg egy jól megválasztott lakástól értéknövekedést várunk, az autóról hajlamosak vagyunk beletörődéssel kijelenteni: ez egy folyamatosan amortizálódó eszköz.
2026. 02. 09. 15:30
Megosztás:

Két és félszerese a jelenlegi nyugdíj a 2010-esnek

A jelenlegi nyugdíj két és félszerese a 2010-esnek, reálértéken is 48 százalékot emelkedett azóta, miközben a rezsivédelem, a rezsistop vagy az árréstop szintén a nyugdíjasokat segíti - hangsúlyozta a kulturális és innovációs miniszter az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
2026. 02. 09. 15:00
Megosztás:

Javult a befektetői hangulat az euróövezetben februárban

Javult, tavaly július óta legmagasabb szintre emelkedett a Sentix GmbH gazdaságkutató intézet euróövezeti befektetői hangulatindexe idén februárban, amikor az index már a harmadik egymást követő hónapban erősödött.
2026. 02. 09. 14:30
Megosztás:

A Bitcoin beszakadt 70 ezer dollár alá: likvidációs lavina és szoruló bányászmarzsok rázzák a piacot

A Bitcoin újabb kritikus technikai szintet veszített el. A világ legnagyobb kriptovalutája 2026. február 6-án már 65 000 dollár környékén forgott, miután egy rendkívül volatilis kereskedési szakaszban 70 000 dollár alá esett. Az esés nem önmagában a hangulatromlásról szólt: több mint 1 milliárd dollárnyi likvidáció, szűkülő bányászati profitabilitás és kockázatkerülő globális környezet egyszerre nehezedett a piacra.
2026. 02. 09. 14:00
Megosztás:

Szobakennel: büntetés vagy biztonságos menedék?

Természetes, hogy minden gazdi a legjobbat akarja a kutyájának. Talán épp ezért olyan megosztó a szobakennelek kérdése: míg egyesek kegyetlen börtönként tekintenek rá, addig mások szerint ez egy hasznos, a kutya biztonságát szolgáló kellék. Vajon mi az igazság?
2026. 02. 09. 13:30
Megosztás:

A 2026-os költségvetés fókuszában is a magyar emberek és a hazai kkv-k támogatása áll

Magyarország pénzügyei rendezettek, a 2026-os költségvetés – a háború elhúzódása és a negatív külső gazdasági környezet ellenére is– minden szükséges forrást biztosít az olyan családokat, nyugdíjasokat és hazai kkv-kat támogató kormányzati programokhoz, mint például: a fix 3%-os Otthon Start Program, a fix 3%-os kkv hitel, a családi adókedvezmény megduplázása, a két- és háromgyermekes anyák szja-mentessége, a 13-ik és a 14-ik havi nyugdíj vagy a Demján Sándor Program.
2026. 02. 09. 13:00
Megosztás:

A figyelem középpontjában az Otthon Start, a piaci lakáshiteleknél maradtak a korábbi kedvezmények

A bankok az idei évben a piaci lakáshiteleknél lényegében a tavalyi kedvezményrendszerrel vágtak neki az évnek, miközben az Otthon Start konstrukció körül egyre nagyobb az érdeklődés. Az elmúlt hetekben több pénzintézet is módosított a feltételeken, ami jól mutatja a fokozódó versenyt – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Mindez nem meglepő: szinte minden jogosult az Otthon Start hitelt választja, amit az is alátámaszt, hogy az utóbbi hónapokban folyósított lakáshitelek mintegy 80 százaléka támogatott konstrukció volt.
2026. 02. 09. 12:30
Megosztás:

Bitcoin: 20%-os felpattanás vagy klasszikus bikacsapda? Egyre több a figyelmeztető jel

A Bitcoin árfolyama látványosan visszapattant február elején, miközben az amerikai kereslet is javulni kezdett. A felszín alatt azonban a volumenadatok, az on-chain mutatók és a technikai struktúra azt sugallják: ez a rali könnyen csapda lehet a túl korán vásárló befektetők számára.
2026. 02. 09. 12:00
Megosztás:

Kevéssel estek a fejlett piaci kötvényhozamok az elmúlt héten, tovább erősödött a forint

A múlt hét elején a vártnál erősebb amerikai feldolgozóipari BMI-k és a részleges kormányzati leállás még felfelé hajtották a kötvényhozamokat, de később több tényező is a hozamcsökkenés irányába vitte a kötvénypiacot, mint a már említett, vártnál gyengébb munkaerő-piaci adatok, az eurózónából érkező kedvező inflációs mutatók, valamint az, hogy EKB változatlanul hagyta a kamatlábakat, és nem aggódott az erős euró miatt.
2026. 02. 09. 11:30
Megosztás:

A tengerentúlon is korrekciót hozott a pénteki kereskedés, a Dow átlépte az 50 000 pontot

Pénteken erős felpattanást láttunk a Wall Streeten, ahol a technológia szektor esése megtorpant, így a Dow 2,5%-kal, a NASDAQ 2,2%-kal, az S&P500 2%-kal emelkedett.
2026. 02. 09. 11:00
Megosztás:

A pénteki korrekcióval együtt heti összevetésben is emelkedni tudtak a vezető európai indexek

Pluszban zárták a pénteki kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék; a páneurópai Stoxx 0,9%-kal emelkedett, amikor széles körű korrekciót láthattunk a csütörtöki visszaesés után.
2026. 02. 09. 10:00
Megosztás:

Álommunkát kínál egy budapesti szabadulószoba: enni kell és játszani

Szokatlan álláshirdetésre figyelhettek fel az érdeklődők január utolsó napjaiban: élménytesztelőt keres a budapesti Neverland. A három hónapos projektmunka keretében a kiválasztott jelentkező szabadulószobákat, nápolyi pizzákat és koktélokat tesztel, valamint hazai és nemzetközi élményhelyszíneket látogat, természetesen gáláns fizetésért cserébe.
2026. 02. 09. 09:30
Megosztás:

Ez a japán kártevő már Horvátországban is megjelent

A kiemelt zárlati károsítók közé tartozó japán cserebogár (Popillia japonica) a szomszédos országok közül Ausztria és Szlovénia mellett már Horvátországban is megjelent. Ezzel jelentősen megnövekedett a „stopposként” terjedő kártevő behurcolási és a hazai növényvilágra gyakorolt növényegészségügyi kockázata. A szakemberek munkája mellett a lakosság együttműködése is elengedhetetlen. A kártevő hazánkba való behurcolásának és terjedésének megakadályozása érdekében tilos külföldről növényeket, növényi részeket vagy talajt behozni az ország területére. Emellett a japán cserebogár észlelése esetén haladéktalanul értesíteni kell az illetékes vármegyei kormányhivatalt, valamint a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalt (Nébih).
2026. 02. 09. 09:00
Megosztás:

Veszélyes, súlycsökkentőként hirdetett termékeket vontak ki a forgalomból

Több mint hatezer üveg, fogyasztókra kockázatosnak minősített, gyógyhatásúnak hirdetett terméket találtak a pénzügyőrök egy budapesti raktárban - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 09. 08:30
Megosztás:

Erősödött hétfő reggelre a forint

A forint árfolyama erősödött a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéshez képest hétfő reggelre.
2026. 02. 09. 08:00
Megosztás: