Gazsi Zoli távozik az Eisbergtől

Gazsi Zoltán búcsúzik az Eisbergtől. Zoli közel két évtizedig vezette a céget ügyvezetőként és cégvezetőként, neve itthon összeforrt az Eisberggel, az egészséges életmód népszerűsítésével, valamint az üzleti szférán túlnyúló társadalmi felelősségvállalással. Vezetésével az Eisberg olyan emberközpontú, értékalapú vállalati kultúrát épített fel, amely példát mutat a fenntartható működés, az etikus üzletvitel és a tiszteleten alapuló partneri kapcsolatok terén – mindezt egy olyan inspiráló közösségben, ahol a dolgozók jóléte és fejlődése éppolyan fontos volt, mint a kiváló minőségű termékek előállítása.

Gazsi Zoli távozik az Eisbergtől

Gazsi Zoltán 2007-ben vette át az Eisberg Hungary vezetését. Értékesítési és marketing területen, hazai és nemzetközi vállalatoknál szerzett tapasztalatát hozta a céghez. A közel két évtized során az Eisberget a fenntartható, etikus és emberközpontú működés zászlóvivőjévé tette. Elkötelezett híve a coaching szemléletű vezetésnek, az önismeret fejlesztésének és a dolgozók pszichológiai támogatásának, vezetőként pedig mindig arra törekedett, hogy munkatársai élvezzék, amit csinálnak. Nevéhez számos társadalmi ügy felkarolása, edukációs program és díj fűződik – többek között a KórházSuli nagyköveteként, a BCSDH elnökségi tagjaként, valamint az „Év menedzsere a társadalomért” díj kitüntetettjeként is ismertté vált.

Zoli vezetése alatt az Eisberg piacvezető márkává vált a csomagolt saláták kategóriájában Magyarországon, és a Bell Food Group részeként az utóbbi évtizedben meghatározó szereplője lett a közép-kelet-európai régiónak is. Az Eisberg neve mára egyet jelent az egészségtudatos, gyorsan elérhető és megbízható élelmiszerekkel. A fogyasztók és a partnerek számára is hiteles és szerethető márkává vált, ami mögött az értékközpontú, hatékony vezetés és elkötelezett csapat állt.

Az ügyvezetői feladatokat 2024-ben Pál Gyula vette át, aki húsz éve dolgozik a vállalatnál. Gyula hosszú évekig felelt a beszerzésért, majd operatív vezetőként segítette a cég fejlődését hazai és régiós szinten. A váltás zökkenőmentesen zajlott, így az Eisberg továbbra is stabil szakmai irányítással működik, folytatva értékalapú fejlődését.

“Zoli a legjobb barát és mentor. Rengeteget tanultam tőle az elmúlt években. Az általa bevezetett értékek az Eisberg alapkövei lettek és maradnak is a jövőben. A legjobbakat kívánjuk neki a cég és a kollégák nevében, az új útján!” – köszöntötte Pál Gyula távozó kollégáját.

Zoli életében az utóbbi években a családja és a cégvezetés mellett egyre nagyobb szerepet tölt be a társadalmi felelősségvállalás, az üzleti és az azon túlnyúló közösségek szemléletformálása. Április végén megvalósította régi álmát, közel 1000 embert, köztük több tucat civil szervezet képviselőjét hozta össze az első Önzetlenség Napján. A jövőben szeretne teljes figyelmével az önkéntességre, a társadalmi ügyek felkarolására és a szemléletformálásra, azaz, a “gazsizoliságra” koncentrálni. „Büszke vagyok arra, amit az elmúlt húsz évben közösen felépítettünk az Eisbergnél. A csapat, a márka és az értékek, amiket képviselünk, továbbra is fontosak maradnak számomra és megpróbálom őket közvetíteni nap, mint nap, amikor új emberekkel találkozom és valami újat építek.” – búcsúzott Gazsi Zoltán. 

Az Eisberg célja, hogy a következő években zavartalan lendülettel erősítse tovább piacvezető szerepét a régióban, és partnerein keresztül egyre több fogyasztóhoz juttassa el friss, csomagolt salátáihoz, salátatálaihoz és olajaihoz hasonló termékinnovációit – még több egészséges és kényelmes választási lehetőséget kínálva a tudatos vásárlóknak.


Ezért nem baj, ha a gyerekek unatkoznak a nyári szünetben

A tudatos internethasználat a nyári szünet idején is kiemelten fontos téma, elsősorban a gyerekek megváltozott napirendje miatt. A megoldás ezúttal sem a tiltásban rejlik, de fontos, hogy beszélgessünk arról, hogy mit jelent például a biológiai ritmusuk szempontjából a hajnalig tartó közösségi média használat, vagy a kölcsönös biztonságérzet megteremtése. A Yettel ProSuli szakmai vezetője, Koren Balázs segített összegyűjteni a legfontosabb tudnivalókat és praktikus megoldásokat ahhoz, hogy az év legszabadabb időszaka a szülőknek és a gyerekeknek is zökkenőmentes legyen.
2026. 07. 15. 04:00
Megosztás:

Nem költözik ki az albérlő? Így lehet kirakni a szűrét jogszerűen a legkönnyebben

Sokan bíznak a szerződésben, de nem tudják, milyen jogszerű lépésekkel lehet érvényt szerezni neki.
2026. 07. 15. 03:00
Megosztás:

Ingyenes légkondi mindenkinek otthonra - állami támogatás nélkül

Hogyan lehet házi módszerrel lehűteni a lakást a nyári forróságban úgy, hogy még energiát se kelljen felhasználnunk?
2026. 07. 15. 02:00
Megosztás:

Megszavazták a törvényt! Elolvashatja az állam a privát e-maileket?

Chat Control 1.0: 2028-ig maradhat az üzenetek automatikus ellenőrzése. Újabb szakaszába lépett az Európai Unióban a Chat Control 1.0 néven ismert ideiglenes szabályozás ügye. Az Európai Parlamentben 314 képviselő támogatta a tervezet elutasítását, 276-an az elutasítás ellen szavaztak, 17-en pedig tartózkodtak. A jogszabály megállításához azonban 360 szavazatra lett volna szükség, így a módosított szöveg az Európai Unió Tanácsa elé került.
2026. 07. 15. 01:00
Megosztás:

Jó termés és magasabb állattenyésztési bevételek növelték az osztrák agrárjövedelmeket 2025-ben

Jelentősen emelkedtek az osztrák mezőgazdasági jövedelmek 2025-ben a kedvező terméseredményeknek, az állattenyésztésből származó magasabb bevételeknek és a termelési költségek mérsékeltebb növekedésének köszönhetően - közölte előzetes adatai alapján a Statistik Austria kedden.
2026. 07. 14. 23:00
Megosztás:

Megkezdődött a szőlő aranyszínű sárgaság betegségének felismerése szempontjából a legfontosabb időszak

Megkezdődött a szőlő aranyszínű sárgaság (FD) betegségének felismerése szempontjából a legfontosabb időszak: július közepétől válnak a leginkább felismerhetővé a szőlőültetvényekben a tünetek, ezek közé tartozik például, hogy a fehér bogyójú fajták levelein sárgulás, a kékszőlő-fajtáknál vörösödés figyelhető meg - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel.
2026. 07. 14. 22:00
Megosztás:

A Mapei Kft. belföldi árbevétele és exportforgalma is jelentősen nőtt idén az első fél évben

Az idén az év első hat hónapjában éves összevetésben a Mapei Kft. belföldi árbevétele 14,6 százalékkal, 20,6 milliárd forintra, exportforgalma pedig - főként a román és a szerb piacnak köszönhetően - 183,2 százalékkal 584 millió forintra emelkedett - közölte az építőipari segédanyaggyártással és -forgalmazással foglalkozó társaság kedden az MTI-vel.
2026. 07. 14. 21:00
Megosztás:

A VGP a Budapest Aerozone 2 Parkkal bővíti magyarországi portfólióját

A VGP, a logisztikai és könnyűipari ingatlanok európai fejlesztője Magyarországon hivatalosan is megnyitotta a VGP Park Budapest Aerozone 2-t. A terület stratégiai elhelyezkedéssel bír az M0-s körgyűrű és az M4-es autópálya kereszteződésénél, Üllő és Vecsés határán. A Budapesti Repülőtér közvetlen közelében fekvő 370 979 m²-es park rugalmas, egyedi igényekhez igazodó infrastruktúrát biztosít a leendő bérlők számára.
2026. 07. 14. 20:00
Megosztás:

Vállalkozók figyelem! Szeptember 1-től a nyugták után is kötelező lesz az adatszolgáltatás

Szeptember 1-től változnak a nyugta-adatszolgáltatási kötelezettségek, több tízezer vállalkozás lehet érintett - figyelmeztet a Számlázz.hu. Magyarország legnagyobb, több százezer vállalkozást segítő fintech cége többféle megoldást fejleszt azok számára, akik jelenleg kézi, vagy számítógéppel előállított nyugtát használnak. Őket érinti a változás.
2026. 07. 14. 19:00
Megosztás:

Európában a Volkswagen Tiguan lett a céges autók királya – visszaesett a Tesla, erősödnek a plug-in hibridek

Az Arval flottakezelő által elemzett nyolc legnagyobb európai autópiacon (Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Olaszország, Hollandia, Belgium és Lengyelország) a vállalati autóbeszerzések továbbra is meghatározó szerepet játszanak az újautó-piacon. A legfrissebb rendelkezésre álló teljes éves vállalati regisztrációs adatok alapján az összes hajtástípust figyelembe véve 2025-ben a Volkswagen Tiguan bizonyult a legnépszerűbb céges autónak, több mint 70 ezer regisztrációval. A dobogóra még a Skoda Octavia (60 ezer regisztráció) és a Renault Clio (59 ezer regisztráció) került fel. A lista jól mutatja, hogy a vállalati flottákban továbbra is a praktikus, sokoldalú és kedvező fenntartási költségekkel rendelkező modellek dominálnak.
2026. 07. 14. 18:00
Megosztás:

Két évtizedes mélyponton a vízhozam a Duna romániai szakaszán

Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak - közölte kedden a Digi24.ro hírportál.
2026. 07. 14. 17:00
Megosztás:

Építkezés utáni takarítás: miért válasszon szakértőt?

Az építkezés vagy felújítás végeztével egy ingatlan nem mindig áll készen a beköltözésre. A munkálatok során gyakran marad hátra por, festékmaradványok vagy ragasztónyomok, amik eltávolítása alapos szakértelmet igényel. Az ipari takarítás célja, hogy az elkészült épület minden szempontból tiszta és biztonságos legyen.
2026. 07. 14. 16:00
Megosztás:

NAV-bírsággal is indulhatnak cégek közbeszerzésen

Egy korábbi NAV-bírság önmagában nem feltétlenül zárja ki a vállalkozásokat a közbeszerzésekből. A részvételi alkalmasságot több körülmény alapján vizsgálják, ezért a cégek helyzete egyedileg értékelhető. Az indulók ráadásul együttműködésben is kiegészíthetik egymás referenciáit, szakembereit vagy pénzügyi kapacitását.
2026. 07. 14. 15:00
Megosztás:

Svájci befektetői háttérrel nyit Nyugat-Európa felé a Savaria Ipartechnika Kft.

Tulajdonosi és vezetési struktúrájának átalakításával lépett új növekedési szakaszba a Savaria Ipartechnika Kft. Az Ipar 4.0 elvárásainak idehaza az elsők közt eleget tevő gyártóvállalat tulajdonosi háttere svájci kötődésű intézményi befektetőkkel erősödött meg egy Magyarországon kevéssé elterjedt, search fund típusú tranzakció keretében. A lépéssel a gencsapáti cég jelentősen növelheti jelenlétét a nyugat-európai piacokon.
2026. 07. 14. 14:00
Megosztás:

Csak az árcsökkentés rázhatná fel a balatoni ingatlanpiacot

Nagyon lelassult az idén a balatoni ingatlanpiac. Kevés a vevő, az eladók pedig többnyire kitartanak a korábbi magas árak mellett. A szakértő szerint némi élénkülést csak árcsökkentésekkel lehetne elérni, erre azonban egyelőre kevés tulajdonos hajlandó.
2026. 07. 14. 13:00
Megosztás:

Hogyan tartsd életben a szeretet lángját?

A szeretet szerepe az életünkben mélyebb annál, mint amit elsőre gondolnánk. Az érzés, hogy szeretnek minket, és mi is tudunk szeretetet adni, központi szerepet játszik abban, hogy egészségesen és harmonikusan éljünk. De hogyan őrizhetjük meg ezt az érzést hosszú távon, és mi kell ahhoz, hogy kapcsolataink ne pusztán a kezdeti szenvedély szikráitól égjenek, hanem tartósan is?
2026. 07. 14. 12:35
Megosztás:

Már 10 évre is adnak személyi kölcsönt a bankok

Rekordot döntött a személyi kölcsönök piaca: egyre nagyobb összegeket vesznek fel a magyarok, miközben a bankok már nemcsak a hitelösszeget, hanem a futamidőt is folyamatosan növelik. Több pénzintézetnél már 10 évre is igényelhető fedezet nélküli hitel, ami újabb lépés afelé, hogy a személyi kölcsön valós alternatívája legyen az alacsonyabb összegű szabad felhasználású jelzáloghiteleknek.
2026. 07. 14. 12:00
Megosztás:

A kiéleződő közel-keleti feszültségek ellenére tartották magukat a nyugat-európai részvényindexek

A közel-keleti konfliktus hétvégi, újbóli kiéleződése aggodalommal töltötte el a befektetőket, miután az amerikai és az iráni hadsereg egymás elleni intenzív rakéta- és dróntámadásokat hajtott végre. Irán újra lezárta a Hormuzi-szorost, meglódult a nyersolaj ára, ismét előtérbe kerültek az inflációs félelmek, fűtve a kamatemelési várakozásokat.
2026. 07. 14. 11:00
Megosztás:

Tovább emelkedett a kőolaj ára kedden reggel

A hétfői erőteljes drágulás után, kedden reggel tovább nőtt a kőolaj ára a nemzetközi piacokon.
2026. 07. 14. 10:00
Megosztás:

Szilágyi Csilla szobra és a Vadvirágom projekt: fenntarthatóság és kortárs művészet a 35. Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál és annak fő tulajdonosa, a Művészetek a Vidékfejlesztési Alapítvány a 35. jubileumi fesztivál alkalmából egy teljesen megújult közterületet tervez átadni Kapolcs szívében.
2026. 07. 14. 09:30
Megosztás: