Három százalék alá is mehet a csok plusz kamata

Lehetnek olyan bankok, amelyek 3 százaléknál is alacsonyabb kamattal kínálják majd a csok plusz konstrukció támogatott lakáshiteleit, miután a társadalmi egyeztetésre kerülő részletszabályok szerint nem fix 3, hanem maximum 3 százalékos lesz a kamatszint - emelte ki pénteken kiadott közös elemzésében az ingatlan.com és a money.hu.

Három százalék alá is mehet a csok plusz kamata

Már a 3 százalékos kamat is nagyon kedvező a jelenlegi piaci környezetben, de az ennél alacsonyabb kamatot majdnem példátlannak nevezte a közleményben Korponai Levente, a money.hu vezetője.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a kamattámogatást a 3 százalékos kamatig finanszírozza az állam, ha ennél olcsóbban nyújtanának hitelt a bankok, azt már maguknak kell kigazdálkodniuk.

A csok pluszos ügyfelekért folyó banki verseny azért is lehet kiélezett, mert a támogatott hitel indulóköltségeit is maximálná az állam 300 ezer forintban. Ezen felül már csak az értékbecslés és a helyszíni szemle díját számíthatnák fel. Korponai Levente szerint azonban fokozódhat a verseny a bankok részéről, mivel a piaci alapú hitelezés továbbra is döcög, így a csok plusz lehet a bankok "ügyfélszerző csodafegyvere".

A jövőre induló új lakástámogatási programban a gyermekek számától függően 15-50 millió forintos lakáshitelt igényelhetnek az arra jogosultak.

A társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezet szerint az ingatlan minimális alapterületével kapcsolatos feltételek megegyeznek a 2016 óta érvényben lévő csok-szabályokkal. A társasházi lakások minimális alapterülete - a gyermekek számától függően - 40-60 négyzetméter, a családi házaké 70-90 négyzetméternek kell lennie. Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője arra is felhívta a figyelmet, hogy a csok pluszos otthonok maximális alapterülete nincs korlátozva, de a megvásárolt ingatlan vételára nem haladhatja meg a 150 millió forintot, első közös otthon esetében pedig a 80 millió forintot. Az ingatlan.com adatai alapján az eladó lakások és házak csaknem 80 százaléka megfelel a feltételeknek, így a csok pluszos vevők jelenleg több mint 120 ezer eladó lakóingatlan közül választhatják ki a következő otthonukat.

Az elemzésben kitértek arra is, hogy a csok plusszal továbbköltöző családoknak nem kötelező eladniuk a meglévő ingatlanukat, de a következő otthonuk értékének nagyobbnak kell lennie.

A korábbi csok-igénylők is élhetnek a csok plusz lehetőségével, de csak akkor, ha a korábban igényelt kamattámogatott hitelt és a vállalt, de még meg nem született gyermekre jutó csok összegét visszafizették - hívta fel a figyelmet az elemzés.


Befagyott a budai ingatlanpiac: kivárnak a vevők, magasan tartják az árakat az eladók

Jelentősen visszaesett a kereslet az idén a budai ingatlanpiacon. Az Otthon Start program miatt megugró árak és a politikai bizonytalanság miatt a vevők kivárnak, miközben az eladók többsége nem veszi tudomásul, hogy mára megváltozott a piac.
2026. 05. 28. 04:00
Megosztás:

A Mercedes V-osztály egyik spanyolországi gyártóbázisát vásárolta meg a magyarországi Gestor

Hosszú távú bérleti szerződést kötött a Gestor spanyolországi leányvállalata a Mercedes-Benz-csoporthoz tartozó spanyol alvázgyártó társasággal a Barcelona térségében található gyártócsarnokára. Az európai logisztikai és ipari létesítmények iránt évről évre erősödik a befektetői kereslet, a Gestor pedig tudatosan építi jelenlétét ebben a szektorban. A társaságnak már volt Spanyolországban hasonló, a Volkswagen-csoporthoz kapcsolódó gyártóbázisa, Magyarországon pedig jelenleg is tulajdonában áll az egyik jelentős autóipari beszállítói gyár Győrben, amelyet egy francia tulajdonú társaságnak ad hosszú távon bérbe.
2026. 05. 28. 03:30
Megosztás:

Itt a top 10-es lista: Ezek a legkedveltebb hazai arborétumok

A Szarvasi Arborétum, a Vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert és a badacsonytomaji Folly Arborétum végzett a legkedveltebb hazai arborétumok rangsorának élén – derül ki a Csodásmagyarország.hu legfrissebb online felméréséből. A lista negyedik helyén a Jeli Varázskert szerepel, ezt követi a budapesti ELTE Füvészkert, hatodik a Gödöllői Arbo-park, hetedik a Zirci Ciszterci Arborétum, nyolcadik az Alcsúti Arborétum, kilencedik a Sárvári Arborétum, a sort pedig a visegrádi Bertényi Miklós Füvészkert zárja.
2026. 05. 28. 03:00
Megosztás:

Az online szerkesztőségek fontos támasza lett a közösségi finanszírozás

Az internetes hírfogyasztás napjainkban egyre inkább a közösségi platformokra terelődik, ami a szerkesztőségek honlapjainak elérését és reklámbevételét veszélyezteti – egyebek mellett erre világított rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2025-ös internethasználói felmérése. A kutatás szerint ugyan mintegy 1,2 millió magyar internetező támogatott az elmúlt egy évben közvetlenül online tartalomszolgáltatókat, a közösségi finanszírozás továbbra is csak korlátozott lehetőséget jelent a portáloknak.
2026. 05. 28. 02:30
Megosztás:

Júliusban berobbannak a vízszámlák – erre készüljünk!

A nyári meleg nemcsak a hőmérőt, hanem a vízórát is megpörgeti. Júliusban sok családi háznál látványosan megugorhat a vízfogyasztás. Nem feltétlenül azért, mert hirtelen pazarlóbbá válik a háztartás, hanem mert a nyári életmód egyszerűen több vizet kér: gyakoribb zuhanyzás, több mosás, kertöntözés, medencefeltöltés, autómosás, teraszmosás, kerti csap használata.
2026. 05. 28. 02:00
Megosztás:

Modern magyar luxus kerámiákból rendez kiállítást és vásárt a Virág Judit Galéria

Ritka modern porceláncsodák érkeznek a Virág Judit Galériába. A DeForma Csoport tagjainak egyedi, kézzel festett kerámiai mutatkoznak be május 28. és június 27. között a közönségnek. Ezek az alkotások egyszerre műtárgyak és luxus lakberendezési kiegészítők, amelyek a kortárs magyar kézművesipar esszenciáját tárják a látogató elé.
2026. 05. 28. 02:00
Megosztás:

Alkotmánymódosítást sürget az északmacedón ellenzék az EU-csatlakozás felgyorsítása érdekében

Alkotmányozó népszavazás kiírását sürgette szerdán Venko Filipcse, az északmacedón ellenzéki Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség (SDSM) vezetője - közölte a szkopjei Sitel televízió az internetes oldalán.
2026. 05. 28. 01:30
Megosztás:

A diplomata útlevél miben más, mint a „sima” útlevél?

A diplomata-útlevél nem egyszerűen elegánsabb borítójú úti okmány. Jogilag hivatalos útlevél, amelyet az állam meghatározott közjogi tisztségviselőknek, diplomáciai vagy konzuli feladatot ellátóknak, illetve különösen indokolt esetben más személyeknek is kiadhat.
2026. 05. 28. 01:00
Megosztás:

A hollandok többsége igazságtalannak tartja a klímapolitikai terhek megoszlását

A hollandok többsége szerint igazságtalanul oszlanak meg a klímavédelmi politika költségei, a nagy szennyező vállalatok és a tehetősebb háztartások túl kevés terhet viselnek - derül ki a holland kormány társadalompolitikai kutatóintézetének (SCP) szerdán közzétett felméréséből.
2026. 05. 28. 00:30
Megosztás:

Az alapkamattal versenyeznek a bankok jobb betéti ajánlatai, elmennek 6-8 százalékig is

Nem csak a Magyar Nemzeti Bank tartja az alapkamatát még mindig 6 százalék felett, több pénzintézet is ezt meghaladó vagy ettől ettől alig elmaradó betéti ajánlatokkal igyekszik magához csábítani az ügyfelek megtakarításait a BiztosDöntés.hu összesítése szerint. Hiába azonban az akár 6-8 százalékos kamat, a lekötött betétekért nem kapkodnak, a bankszámlákon lévő pénz 15 százalékát fektette be csak így a lakosság.
2026. 05. 27. 23:30
Megosztás:

Lannert Judit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjével találkozott

Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter szerdán találkozott Nagy Erzsébettel, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjével és megállapodtak a párbeszéd folytatásában.
2026. 05. 27. 23:00
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és növekvő veszteséggel zárta az első negyedévet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 13,341 milliárd forint árbevételt ért el az idei év első negyedévében, ami 8,3 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 212 millió forint lett, míg 2025 első négy hónapjában még 21,116 millió forintos nyereségről számolt be - tudatta a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
2026. 05. 27. 22:30
Megosztás:

Ajándékok mellett közös élményekkel készülnek a családok a gyereknapra

A REGIO online felmérésében részt vett szülők többsége gyereknapon az ajándékok mellett közös élménnyel, programmal lepi meg gyermekét. Ajándékokra a családok többsége 5 és 10 ezer forintot költ - tájékoztatta a játékkereskedelmi cég szerdán az MTI-t.
2026. 05. 27. 22:00
Megosztás:

IMF-tanulmány: a stabilcoinok már nem kriptós mellékszereplők, hanem a fizetési piac új kihívói

A Nemzetközi Valutaalap friss munkatanulmánya szerint a pénzügyi piacok egyre komolyabban számolnak azzal, hogy a stabilcoinok valódi szereplővé válhatnak a globális fizetési rendszerben. A kutatás nem blokklánc-tranzakciókból, hanem tőzsdei árfolyamreakciókból olvassa ki a piac üzenetét: amikor az amerikai stabilcoin-szabályozás közelebb került a törvényerőre emelkedéshez, a hagyományos fizetési cégek piaci értéke érdemben csökkent.
2026. 05. 27. 21:30
Megosztás:

Idén napi 850 forint lehet a biztonságos nyaralás ára

Az Insura.hu legfrissebb felmérése szerint idén a nyaralni indulók 67 százaléka külföldi utat is tervez, a biztosításközvetítő társaság előrejelzése szerint az utazni vágyók fejenként átlagosan napi 850 forintos utasbiztosítási díjjal számolhatnak.
2026. 05. 27. 20:30
Megosztás:

A Magyar Telekom macedóniai leányvállalata 14,42 milliárd forint osztalékot fizet

A Magyar Telekom macedóniai leányvállalata, a Makedonski Telekom AD - Skopje (MakTel) 14,42 milliárd forint (2,49 milliárd macedón dénár) osztalékot fizet - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán közzétett kibocsátói tájékoztatásban.
2026. 05. 27. 20:00
Megosztás:

Vasárnapig jelenthető be a tavaszi fagykár

A fagykár-bejelentéseket vasárnapig tehetik meg a gazdálkodók - közölte az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 27. 19:30
Megosztás:

Ripple az SEC-nél: az XRP kerüljön egy súlycsoportba a Bitcoinnal és az Ethereummal

A Ripple újabb lépést tett azért, hogy a digitális eszközök szabályozása ne elavult címkék, hanem valós piaci funkciók alapján történjen. A vállalat azt szeretné elérni, hogy az XRP, a fizetési célú stabilcoinok és a tokenizált értékpapírok kezelése kiszámíthatóbbá váljon az amerikai szabályozói környezetben. A javaslatok középpontjában a stabilcoinok fedezeti szerepe, a tőkekövetelmények enyhítése, valamint az on-chain nyilvántartások hivatalos elismerése áll.
2026. 05. 27. 19:00
Megosztás:

Felülteljesített a magyar tőzsde a nemzetközi társaihoz képest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 913,51 pontos, 0,7 százalékos emelkedéssel, 131 829,83 ponton zárt szerdán.
2026. 05. 27. 18:30
Megosztás:

A TikTok harmadik éve a legértékesebb kínai márka

A TikTok idén már a harmadik egymást követő évben volt a legértékesebb márka Kínában a Brand Finance China 500 összeállítása szerint. A TikTok/Douyin közösségi hálózat márkaértéke egy év alatt 45 százalékkal, 153,5 milliárd dollárra nőtt - áll a Brand Finance honlapján.
2026. 05. 27. 18:00
Megosztás: