Hidegfront hozza az esőt

A hétfői napos idő után kedden erős széllel érkező hidegfront hoz esőt, de szerdán, mindenszentek napján alapvetően napos idő várható 14 és 20 Celsius-fok közötti csúcshőmérséklettel. A hét második felében folytatódik az enyhe, de változékony, szeles őszi időjárás, majd pénteken ismét többfelé lehet eső - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hidegfront hozza az esőt

Hétfőn reggel, kora délelőtt az északi völgyekben is kitisztul az idő, felszakad a felhőzet és általában fátyolfelhős időre lehet számítani sok napsütéssel, csapadék nélkül. Délelőtt nyugat felől kis eséllyel vastagabb felhőtömbök sodródhatnak az ország fölé, amelyekből gyenge csapadék nem zárható ki. A déli, délnyugati szelet nagy területen kísérik élénk, főként az Észak-Dunántúlon erős, néhol viharos lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 19 és 24 fok között alakul, de az északi völgyekben pár fokkal alacsonyabb érték is lehet.

Kedden egy hidegfront hatására nyugat felől mindenütt megnövekszik a felhőzet, csak kevés helyen süthet ki hosszabb időre a nap. Többfelé várható eső, zápor, zivatar. Sokfelé lesz élénk, erős a déli, majd az északnyugatira forduló szél, zivatarok környezetében átmenetileg viharos lökések is előfordulhatnak. Hajnalra általában 12 és 18 fok közé hűl a levegő, de a kevésbé felhős északkeleti tájakon ennél több fokkal alacsonyabb értékek is lehetnek. A maximum-hőmérséklet 17 és 25 fok között várható.

Mindenszentek napján, szerdán reggelre mindenütt csökken a felhőzet, megszűnik a csapadék, napközben alapvetően napos idő várható főként az ország északkeleti felén gomolyfelhőkkel, ekkor már csak északkeleten lehet egy-egy zápor. Késő délutántól délnyugat felől összefüggő fátyolfelhőzet érkezik. Az ország északkeleti felén élénk, erős lökések kísérik a nyugati, északnyugati szelet, amely a nap második felében fokozatosan délire fordul és mérséklődik. A minimum-hőmérséklet 4 és 11, a csúcsérték 14 és 20 fok között alakul.

Csütörtök hajnalban főként északon, északkeleten képződhet köd, illetve rétegfelhőzet, amelynek nagyobb része feloszlik, ezt követően délnyugatról északkelet felé haladó, változó vastagságú felhőtömbök zavarják, szűrik a napsütést. Számottevő csapadék nem valószínű. A délkeleti, déli szél az északkeleti tájak kivételével nagy területen megélénkül, főként az Észak-Dunántúlon megerősödik. A minimum jobbára 4 és 10 fok között valószínű, ugyanakkor a kevésbé felhős, hidegre érzékeny területeken fagypont közelébe csökkenhet a hőmérséklet. Kora délutánra döntően 15 és 21 fok közé melegszik a levegő, de a tartósabban felhős északkeleti tájakon ennél egy-két fokkal hűvösebb is lehet.

Pénteken nyugat felől egyre nagyobb területen befelhősödik az ég, és egyre többfelé várható eső, zápor, helyenként jelentős mennyiség is hullhat. A kiterjedt felhő- és csapadékzóna a délkeleti, keleti tájakat éri el legkésőbb, arrafelé van nagyobb esély némi napsütésre. Sokfelé kísérhetik erős, helyenként viharos lökések a déli, délkeleti szelet. Hajnalban 3-14 fokig hűl a levegő, északkeleten lesz a hidegebb. A csúcshőmérséklet 14 és 23 fok között valószínű, nyugaton az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékekkel.

Szombaton szakadozottabbá válhat a felhőzet, van esély hosszabb napos időszakokra is. Ezzel együtt a csapadékhajlam is csökken, napközben már kevesebb helyen eshet. A délies irányú szél helyenként nagy területen megerősödik, néhol viharos lökések is előfordulhatnak. A hajnali 6-14 fokról várhatóan 12 és 19 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Vasárnap erősen felhős vagy borult időre van kilátás, ismét többfelé valószínű eső, zápor. A délies irányú szelet továbbra is több helyen kísérhetik erős, néhol viharos lökések. Hajnalban 5-13, délután 11-19 fok valószínű.

Ukrajna hozzákezdett az elnökválasztás előkészítéséhez

Ukrajna hozzákezdett az elnökválasztás előkészítéséhez, és egyidejűleg népszavazást is tartana az Oroszországgal kötendő esetleges békemegállapodásról - írta szerdán a Financial Times ukrán és nyugati illetékesek közléseit idézve.
2026. 02. 11. 13:30
Megosztás:

A kormány a cukrászdákra is kiterjeszti az 5+1 pontból álló vendéglátóipari akciótervet

A kormány a cukrászdákra is kiterjeszti az 5+1 pontból álló vendéglátóipari akciótervet - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel szerdán.
2026. 02. 11. 13:00
Megosztás:

Elektromos személyautóra kértek már támogatást a cégek

Elérte a kilencezret a vállalati e-autó programban igényelt személygépkocsik száma - olvasható az Energiaügyi Minisztérium (EM) Facebook-oldalának szerdai bejegyzésében.
2026. 02. 11. 12:30
Megosztás:

Egyetemi jelentkezési határidő 2026

Február 15-ig lehet jelentkezni az egyetemekre a felvi.hu online felületen, a folyamat vasárnap éjfélkor zárul; az eljárás elektronikus, a jelentkezőknek ügyfélkapuval vagy digitális állampolgársággal kell rendelkezniük, és fontos, hogy a jelentkezést a hitelesítéssel fejezzék be - mondta Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) államtitkára szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. 02. 11. 12:00
Megosztás:

A molekula, amely új irányt ad az anti-aging kutatásoknak: ezt tudja a NAD+

Az öregedés sokáig elsősorban a bőr felszínén látható jelekről szólt. Az elmúlt évek tudományos kutatásai azonban egyre inkább arra utalnak: a valódi változások sejtszinten dőlnek el. Ennek egyik kulcsszereplője egy alapvető, mégis kevéssé ismert molekula, a NAD+.
2026. 02. 11. 11:33
Megosztás:

Mennyi pénzt gyűjtött eddig egy átlagos nyugdíjpénztári ügyfél?

A múlt évben is érezhetően növekedett az egy tagra jutó szolgáltatási kiadás átlagos összege az önkéntes nyugdíjpénztáraknál, és megközelítette a négymillió forintot – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ez az összeg ugyanakkor még mindig csak nem egészen 16 havi átlagnyugdíjnak felel meg, ami rávilágít arra, hogy minél korábban érdemes elkezdeni a nyugdíjcélú öngondoskodást.
2026. 02. 11. 11:10
Megosztás:

Már közel négymillió forintot gyűjt össze egy átlagos nyugdíjpénztári tag

A múlt évben is érezhetően növekedett az egy tagra jutó szolgáltatási kiadás átlagos összege az önkéntes nyugdíjpénztáraknál, és megközelítette a négymillió forintot – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ez az összeg ugyanakkor még mindig csak nem egészen 16 havi átlagnyugdíjnak felel meg, ami rávilágít arra, hogy minél korábban érdemes elkezdeni a nyugdíjcélú öngondoskodást.
2026. 02. 11. 10:30
Megosztás:

Csökkentek a fejlett piaci és a hazai hozamok is

Japánban hozameséssel indult a kereskedés a kötvénypiacon, miután enyhült a túlzott fiskális költekezéstől való félelem a Takaicsi Szanae vezette Liberális Demokrata párt kétharmados győzelme után. A japán tízéves hozam 6 bázisponttal, 2,25% alá esett.
2026. 02. 11. 10:00
Megosztás:

100 Ft alatt a krumpli ára ebben a nagy áruházláncban!

Krémes krumplipüré egy romantikus vacsorához, az örök klasszikus paprikás krumpli, vagy egy nagy adag hasábburgonya egy baráti összejövetelhez - a PENNY rendkívüli hétvégi ajánlata most a burgonyarajongóknak kedvez.
2026. 02. 11. 09:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a főbb amerikai indexek

Vegyesen zártak a főbb amerikai indexek, miután a vártnál gyengébb kiskereskedelmi adatok és a mesterséges intelligencia pénzügyi szektorra gyakorolt potenciális hatásai miatt nőtt a befektetők óvatossága. A kiskereskedelmi szektor nyomás alá került: a Costco részvényei több mint 2%-ot, a Walmart papírjai kozel 2%-ot veszítettek értékükből.
2026. 02. 11. 09:00
Megosztás:

Többnyire csökkenéssel zártak az európai tőzsdék

Többnyire csökkenéssel zártak az európai részvénypiacok a keddi kereskedési napon. Több európai nagyvállalat is beszámolt eredményeiről: a Philips közzétette 2025-ös éves jelentését, amely szerint a vállalat 6%-os megrendelésállomány-növekedést ért el, ismét nyereséges lett a veszteséges 2024-es év után, és 2026-ra 3–4,5% közötti értékesítési növekedést prognosztizált.
2026. 02. 11. 08:30
Megosztás:

A gépjárműadó-mentesség bejelentését sürgeti a NAV

Ha mentességüket egyszerű online nyilatkozattal időben jelzik a NAV-nak, a jogosult szervezeteknek már be sem kell fizetniük az idei gépjárműadót - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 11. 08:00
Megosztás:

Gazdálkodói igényfelmérés segítheti az öntözési képzések fejlesztését

Gazdálkodói igényfelmérés segítheti a Szarvasi Öntözésfejlesztési Demonstrációs és Képzési Központ oktatási kínálatának fejlesztését - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2026. 02. 11. 07:00
Megosztás:

Tovább korlátozták a Telegram működését Oroszországban

Tovább korlátozta a Telegram messenger működését kedden az orosz tömegtájékoztatási és távközlési felügyelet (Roszkomnadzor).
2026. 02. 11. 06:30
Megosztás:

Az EP az uniós borágazat védelmét erősítő szabályokat fogadott el

Az Európai Parlament kedden nagy többséggel támogatta azokat az új szabályokat, amelyek célja az uniós borágazat védelmének megerősítése, a termelők támogatása és új piaci lehetőségek megnyitása - közölte a testület.
2026. 02. 11. 06:00
Megosztás:

Fiatal kutatóknak is lehetőséget ad az SZTE Szabadegyetem tavaszi szemesztere

A fiatalabb oktatóknak és kutatóknak is megjelenési lehetőséget ad a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szabadegyetem szerdán kezdődő tavaszi, 37. szemesztere - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága kedden az MTI-t.
2026. 02. 11. 05:30
Megosztás:

Lakáshitel-felvétel 2026 elején: mikor és hogyan érdemes dönteni?

A lakáshitel-felvétel továbbra is az egyik legnagyobb pénzügyi döntés egy háztartás életében, ezért különösen fontos a tudatos tervezés és az előrelátó mérlegelés. A K&H friss adatai szerint az Otthon Start Program (OSP) keretében folyósított hitelek átlagos összege eléri a 35 millió forintot, miközben a piaci átlag 26,5 millió forint körül mozog. A program sikere nemcsak a magasabb hitelösszegben, hanem a gyorsaságban is megmutatkozik: rendezett dokumentáció mellett az igényléstől a folyósításig átlagosan mindössze 20-22 munkanap telik el.
2026. 02. 11. 05:00
Megosztás:

Továbbra is a mesterséges intelligencia a legmeghatározóbb technológia

A világ készen áll a mesterséges intelligencia (MI) korszakára. Ez a széles körű konszenzus alakult ki annak a több mint 12 000 embernek a körében, akiket az idei Bosch Tech Compass felmérés során – világszerte és Magyarországon – megkérdeztek. A válaszadók még soha nem tekintettek a mesterséges intelligenciára olyan pozitívan, mint a legutóbbi felmérés során. A többség – hasonlóan az előző kutatáshoz – továbbra is úgy gondolja, hogy az MI lesz a legmeghatározóbb technológia a következő évtizedben, és az összes technológia közül ennek lesz a leginkább pozitív hatása a társadalomra. A megkérdezettek több mint fele (világszerte 56 százalék, hazánkban a résztvevők 51 százaléka) úgy érzi, hogy készen áll a mesterséges intelligencia korszakára. Ugyanakkor a technológia folyamatos és gyors fejlődéséből adódó kimerültségnek is vannak jelei. A válaszadók 57 százaléka jelezte világszerte, hogy szeretne egy pillanatnyi szünetet, és örülne, ha lelassíthatná a technológiai változást, amíg jobban meg nem értjük annak hatásait. Magyarországon is hasonló eredmény született: a felmérésben résztvevők 56 százaléka értett egyet ezzel az állítással.
2026. 02. 11. 04:30
Megosztás:

Bértranszparencia 2026: sürgeti a cégeket az idő, de sok még a nyitott kérdés

Bár az uniós bértranszparencia-szabályozás több részlete még kidolgozás alatt áll, a vállalatok nem halogathatják tovább az arra való felkészülést. A sokrétű elvárások és a jelentős szervezeti érintettség miatt a cégeknek számos kihívást jelentő feladattal kell számolniuk a szabályok gyakorlati alkalmazásakor – hangzott el a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és az EY közös szakmai eseményén. Leginkább az adatszolgáltatással, a határidőkkel és a szankciók mértékével kapcsolatos bizonytalanság aggasztja a rendezvényen megkérdezett szakembereket a helyszínen készült gyorsfelmérés alapján.
2026. 02. 11. 04:00
Megosztás:

Újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az NVB

Újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az április 12-ei országgyűlési választásra keddi ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
2026. 02. 11. 03:30
Megosztás: