Nyereséges működés és intenzív befektetési, beruházási időszak jellemezte az ALTEO 2018-as évét
Megtartotta éves rendes közgyűlését az ALTEO Csoport, amely keretében elfogadták a vállalat 2018-as üzleti évre vonatkozó jelentését. Rendkívül izgalmas évet tudhat maga mögött a társaság, hiszen a 2018-as év végéig teljesítette a 2017-2019-es időszakra vonatkozó befektetési céljait: több mint 12 milliárd forintnyi befektetésről döntött. 2019 első fél évének végéig a társaság valamennyi beruházása meg is kezdi a termelést. A növekedési és beruházási időszak az idei évben is folytatódik, ennek első mérföldköve a 2019 márciusában végrehajtott 2 milliárd fori ntos tőkeemelés – amely hozzájárul a további kedvező megtérülésű projektek finanszírozásához – és az áprilisban bejelentett szélerőművi akvizíció megkezdése volt. A közgyűlésen a társaság igazgatósága részvényenként 16 forintos osztalék fizetésére tett javaslatot, amelyet a közgyűlés elfogadott.
Új római katolikus templom épült a Pátyon
Új római katolikus templom épült a Pest megyei Pátyon. A Szent II. János Pál pápa-templomot Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök szentelte fel vasárnap szentmise keretében.
Szeles és esős marad az időjárás
A jövő héten is marad a szeles, csapadékos időjárás. Május első napjaiban helyenként 20 fok körül, a hétvégén viszont néhol csak 10 fok körül alakul a hőmérséklet, hajnalban pedig akár 2 fokig is hűlhet a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Mi a sikeres pályakezdők titka?
A mai fiatalok ambiciózusak, bátrak, nagy elvárásaik és merész terveik vannak, de az egyetemi tudás mellett egyre inkább szükséges szakmai tapasztalatot is szerezniük tanulmányaik alatt, ha érvényesülni szeretnének – derül ki az OTP Bank esettanulmányi versenyeken gyűjtött tapasztalataiból. Az Y generáció fiatalabb képviselői, valamint a Z generáció – azaz a mostani egyetemisták és fiatal pályakezdők – egy része már a tanulmányaik alatt szakmai területen keres diákmunkát, hogy mire diplomával a kezében kilép a munkaerőpiacra, piacképes tudása legyen. Ennek hatására a munkáltatók részéről is egyre nagyobbak az elvárások a pályakezdőkkel szemben, ami még fontosabbá teszi a tapasztalatszerzést.