Hova költöznének leginkább a magyarok?

A fővárost és Pest vármegyét leszámítva továbbra is azokban a vármegyékben mutatnak komolyabb érdeklődést az ingatlanvásárlók, ahol óriásberuházások történtek - derül ki a zenga.huingatlankereső oldal adataiból. A nyaralót kereső budapestiek közül már minden negyedik a Dunára voksol.

Hova költöznének leginkább a magyarok?

Tavaly Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékből költöztek el a legtöbben az ország más részeibe, míg Pest, Győr-Moson-Sopron és Fejér vármegyékbe többen költöztek be, mint ahányan elmentek - derült ki a KSH adataiból. 

Ám hogy pontosan hol néznek lakóingatlant az ott lakók, családi házba vagy lakásba költöznének, és mit adnának el, az a zenga.hu lead-adatbázisából részletesebben kirajzolódik (ingatlankeresésnél a komoly érdeklődést nevezzük leadnek, például, ha kattintással felfedik az ingatlanhirdetés feladójának elérhetőségét).

Így vándorolnak a magyarok

Nem meglepő, hogy 2025 első négy hónapjában is Budapest és Pest vármegye a hazai ingatlanforgalom két központja. Ezeket követik azok a vármegyék, ahol az elmúlt években óriásberuházások kezdődtek, illetve olyan vármegyeszékhelyek, ahol a munkaerőpiac koncentrálódik. Ilyen Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye is.

A megemelkedett érdeklődés egyébként az ingatlanárakon is látszódik, ugyanis Csongrádban 19, Borsodban 16, Hajdú-Biharban 12, Szabolcsban 10, Győr-Moson-Sopronban pedig 6 százalékkal emelkedtek az ingatlanok hirdetési négyzetméterárai április végére a tavalyi év hasonló időszakához képest a zenga.hu adatbázisa szerint.

Sok budapesti venne a Dunánál nyaralót

A legtöbb ingatlankereső elsősorban a saját településén, vagy legfeljebb vármegyéjén belül költözne. Pest vármegyén kívül még 8 olyan vámegye van, ahol a helyben érdeklődőket viszont megelőzték a fővárosiak, és nem a helyi lakosok mutatják a legkomolyabb érdeklődést: Budapest közelsége miatt ilyen Pest, Fejér és Nógrád vármegye, a Balaton-part miatt Somogy, Veszprém és Zala, illetve Jász-Nagykun-Szolnok és Heves vármegye.

A budapesti ingatlankeresők is elsősorban helyben keresnek ingatlanokat (41,6 %), 17,4 százalékuk az agglomerációban, majd ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén és Fejér vármegye.

Az ingatlantípusokra szűrve azt is láthatjuk, hogy a budapestiek kétharmada a fővároson belül inkább lakást keres. Házat viszont inkább az agglomerációban, majd Szabolcsban és Heves vármegyékben.

“A budapestiek a nyárra gondolva még mindig elsősorban a Balatonnál keresnek, ám a legtöbben az ingatlanárak miatt a fővárostól távolabbi Zala megyében. A zenga.hu ingatlankeresési adati szerint az érdeklődők 18,8 százaléka néz ott nyaralót, a déli oldalon 9,9, az északi oldalon pedig 8,4 százalékuk. Minden negyedik, kifejezetten üdülőt kereső budapesti a Duna melletti településeken keres, ami közel 10 százalékpontos növekedést jelent a tavalyi év hasonló időszakához képest” - mondta Lipták Zsuzsa, a zenga.hu ügyvezetője. Utóbbi oka az is lehet, hogy aBalaton környéki nyaralók árai a tavalyi év első negyedévéhez képest 12 százalékkal emelkedtek, a fővárosi lakásárakkal versenyeznek.

Az ország egyik feléből a másikba

Vidékről a fővárosban leginkább a Pest vármegyeiek (11,13%), a Hajdú-Bihar vármegyében élők (1,34%), és a győriek (1,31%) keresnek ingatlant. A fővárosi ingatlanokra legkevésbé Vas és Tolna vármegyéből érkeznek érdeklődők.

Annak ellenére, hogy a legtöbben elsősorban a saját megyéjükön belül, másodsorban a fővárosba költöznének, ha kevesen is, de akadnak olyan érdeklődők, akik az ország egyik végéből a másikba költöznének. Közülük a zenga.hu ingatlankereső alapján leginkább a Hajdú-Bihar vármegyei lakosok azok, akik komolyabb érdeklődést mutattak egy-egy ingatlan iránt, leginkább Zala, Győr és Somogy vármegyék iránt.


Rendkívül veszélyesek Magyarországon az elhagyott horgászeszközök

Magyarországon legalább 64 állatfajt fenyeget a járulékos fogásnak nevezett jelenség, amikor olyan állatból lesz zsákmány, amely nem célpontja a horgászatnak: az elhagyott horgászeszközök elsősorban a madarakat és hüllőket veszélyeztetik amellett, hogy szennyezik az édesvizeket – hívja fel a figyelmet a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 06. 14. 09:00
Megosztás:

Átadták a felújított városházát Esztergomban

Átadták a felújított városházát szombaton Esztergomban, az épület 1723 óta tölti be a városháza szerepét - közölte az önkormányzat az MTI-vel.
2026. 06. 14. 07:00
Megosztás:

Hegedűs Zsolt: a védőnők szerepe felbecsülhetetlen

A védőnők szerepe napjainkban is felbecsülhetetlen, mind egészségügyi, mind szociális téren, hiszen segítik a magzatok és a gyermekek egészséges fejlődését, meghatározó szerepet töltenek be a betegségek megelőzésében, a korai felismerésben és nem utolsósorban az egészségfejlesztésben, az egészségtudatos gondolkodásmód formálásában - írta az egészségügyi miniszter a Magyar Védőnők emléknapja alkalmából a Facebook-oldalán megjelent bejegyzésében szombaton.
2026. 06. 14. 06:00
Megosztás:

Újraindul a nemzetközi charterforgalom Hévízről: az ITAKA elindította az első antalyai járatot a Hévíz–Balaton Airportról

Hosszú idő után ismét kiutazó charterjárat indul a Hévíz–Balaton Airportról: az ITAKA antalyai járata új fejezetet nyithat a nyugat-magyarországi régió légi közlekedésében. A közvetlen indulás nemcsak kényelmesebb és gyorsabb utazási lehetőséget kínál a térség lakóinak, hanem a helyi gazdaság, a turizmus és a régió nemzetközi elérhetősége szempontjából is fontos mérföldkő.
2026. 06. 14. 05:00
Megosztás:

Íme a világ első 1 billió dolláros vagyonnal rendelkező embere!

Elon Musk neve eddig is egyet jelentett a kockázattal, a technológiai forradalommal és a brutális vagyonfelhalmozással, most azonban olyan pénzügyi határt léphetett át, amelyet előtte még senki: a megadott beszámoló szerint ő lett a világ első 1 billió dolláros embere. A történelmi fordulatot a SpaceX tőzsdei debütálása hozta el, amely papíron szinte felfoghatatlan értékre emelte Musk részesedését.
2026. 06. 14. 03:00
Megosztás:

Így kaphat valaki pénzt özvegyi járadékként az államtól

Sokan hallottak már az özvegyi nyugdíjról, de jóval kevesebben tudják, hogy létezik egy különlegesebb ellátási forma is: az özvegyi járadék.
2026. 06. 14. 02:00
Megosztás:

A rendeletet elfogadták! 63-97 éves nyugdíjasok készüljetek!

A nyugdíjak rendszeres emelésének törvénybe iktatott célja, hogy az ellátások értéke ne csökkenjen az árak emelkedése miatt. Ezért a már korábban megállapított társadalombiztosítási nyugellátásokat minden évben felül kell vizsgálni, és januárban emelni kell.
2026. 06. 14. 01:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 14. 00:05
Megosztás:

Monero árfolyamrobbanás: 120 millió dolláros USDT-nyom rázta meg az XMR piacát

A Monero látványos emelkedése (ami azóta komolyabb korrekciót is maga után hozott) ismét ráirányította a figyelmet a privacy coinokra, a stablecoin-mozgások nyomon követhetőségére és a kriptopiaci likviditás törékenységére. Egy 120 millió dolláros USDT-tranzakciósorozat nemcsak a blokklánc-elemzők radarján jelent meg, hanem az XMR árfolyamában is azonnal nyomot hagyott.
2026. 06. 13. 22:00
Megosztás:

Stabilcoinok, betéti tokenek és tokenizált pénzpiaci alapok: összeolvad az on-chain készpénzkezelés

A kriptopiacon a stabilcoinok adták meg először a gyors, programozható digitális dollár élményét. Most azonban a banki betétek és a pénzpiaci alapok is blokkláncra kerülnek, ami teljesen új korszakot nyithat az intézményi treasury-kezelésben. A Sygnum multi-cash rail tézise szerint a jövő nem egyetlen fizetési sínről szól, hanem a stabilcoinok, betéti tokenek és tokenizált pénzpiaci alapok összehangolt használatáról.
2026. 06. 13. 21:00
Megosztás:

Drónnal dolgozik a vállalkozása? Egyetlen baleset milliós kárt is okozhat

A drónok már nem a jövőt jelentik – a jelen gazdaságának fontos eszközei.
2026. 06. 13. 20:00
Megosztás:

K&H: már több mint 30 milliárd forint munkáshitel került kihelyezésre, az átlagos hitelösszeg eléri a 3,9 millió forintot

Több mint 30 milliárd forint értékben helyezett ki munkáshitelt a K&H a konstrukció 2025-ös indulása óta. A pénzintézet tapasztalatai szerint a fiatalok elsősorban autóvásárlásra fordítják a legfeljebb 4 millió forintos, kamatmentes forrást, míg a második leggyakoribb felhasználási cél az ingatlancélú költés. Az egy szerződésre jutó átlagos hitelösszeg megközelíti a 3,9 millió forintot, ami arra utal, hogy az ügyfelek többsége közel a maximálisan elérhető összeget veszi igénybe.
2026. 06. 13. 19:00
Megosztás:

Kamatstop vége: ennyivel nőhet a lakáshitelesek törlesztőrészlete októbertől

Csaknem öt év után megszűnhet a több százezer lakáshiteles törlesztőrészletének meredek emelkedését megakadályozó kamatstop. A BiztosDöntés.hu kiszámolta, milyen havi többletkiadás jelent ez egy átlagos adós számára szeptember 30-át követően. Az érintett adósok számára jó hír, hogy a legdurvább időknél már sokkal alacsonyabban vannak a szerződések alapján alkalmazható kamatok, és a fizetések emelkedése miatt sem lesz akkora ez a tehernövekedés, mintha három-négy éve szüntették volna meg a kamatstopot.
2026. 06. 13. 18:00
Megosztás:

Több száz átadott honlap után is fizetésre várnak a Demján-program szállítói

A Demján Sándor Program „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” konstrukciójában szállítóként részt vevő vállalkozások szerint a kifizetések elmaradása mára a programban dolgozó hazai kis- és középvállalkozások működését is veszélyeztetheti. Több száz, közel ezer átadott projekt után sem érkezett meg az elvégzett munkák ellenértéke, miközben a szállítók jelentős része saját forrásból finanszírozta a teljesítést.
2026. 06. 13. 17:00
Megosztás:

Hétfőn kezdődik a G7-országok csúcstalálkozója a franciaországi Evianban

A globális gazdasági egyenlőtlenségekre és a digitális szabályozásra kívánja helyezni a hangsúlyt a vendéglátó Franciaország a G7-országok (Franciaország mellett az Egyesült Államok, Németország, Kanada, Olaszország, Japán és az Egyesült Királyság) hétfőn kezdődő háromnapos csúcstalálkozóján a francia Alapokban található Evianban - tudatta egy háttérbeszélgetésen a francia elnöki hivatal, kiemelve, hogy a napirenden lévő témákban nincs egyetértés az amerikaiak és a többi nagyhatalom között.
2026. 06. 13. 16:00
Megosztás:

Nőtt a mezőgazdasági gépek és eszközök forgalma az első negyedévben

Mezőgazdasági gépeket és eszközöket 44 százalékkal nagyobb összértékben forgalmaztak Magyarországon az idén az első negyedévben 2025 azonos időszakához képest, az alkatrészforgalmazás 6 százalékkal nőtt - derül ki az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) összesítéséből.
2026. 06. 13. 15:00
Megosztás:

A tejtermelésnek szüksége van a külföldi munkaerőre a terméktanács szerint

Az állattenyésztésben, azon belül is főképp a tejtermelésben a munkaerőpiaci helyzet feszült, külföldi alkalmazottak nélkül nincs elég munkavállaló – hangsúlyozza a Tej Terméktanács az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
2026. 06. 13. 14:00
Megosztás:

Parazitaellenes vakcinát fejlesztenek magyar kutatók

Trópusi parazita elleni vakcinát fejleszt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Alap támogatásával a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a konzorciumvezető Neo-Antigén Biotech Kft. - közölte a immunizációs technológiák fejlesztésével foglalkozó társaság az MTI-vel.
2026. 06. 13. 13:00
Megosztás:

Megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. 06. 13. 12:00
Megosztás:

Tavaly 428,5 ezer tonna biológiai termésnövelőt használtak fel a termelők

A magyarországi termelők 24,4 milliárd forint értékben 428,5 ezer tonna biológiai termésnövelőt használtak fel tavaly a növénytermesztéshez és talajélet-regeneráláshoz – ismerteti az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) a honlapján közzétett összefoglalóban.
2026. 06. 13. 11:00
Megosztás: