Így csinálj sok pénzt a kamatmentes munkáshitelből!

A munkáshitel annak a legjobb, aki nem egyszerűen elvásárolja, hanem még fialtatni is tudja. Milliókat spórolhat a fiatal magának vagy a szüleinek, ha például saját vagy családi hitel kiváltására használja fel a kamatmentes kölcsönt. Befektetésnek is jó a 4 millió, mert az éves törlesztés fele már kijön az állampapírok vagy jobb bankbetétek kamatából is - írja elemzésében a Bank360.hu.

Így csinálj sok pénzt a kamatmentes munkáshitelből!

Bármire felhasználható négymillió forintot kamatmentesen nemcsak egy fiatal nem kap piaci alapon, hanem más se. A bank kamat fejében hitelez, és így teszi ezt a munkáshitelnél is. Csakhogy ennek a kölcsönnek a kamatát az állam fizeti a fiatal igénylő helyett a teljes futamidő alatt, ráadásul még kezességet is vállal hozzá. A munkáshitel bármire elkölthető, de okos pénzügyi döntéssel a fiatal vagy családja milliókkal gazdagodhat a felhasználásával. Ennek fejében a törlesztés mellett arra kell nagyon vigyázni, hogy a 17 és 26 év közötti kölcsönfelvevő öt évig nem legyen összesen három hónapig munka nélkül. 

Most a gyerek segíthet a szülőkön

Ha a fiatalnak vagy családtagjának van egy drága kölcsöne, a munkáshitellel ezt kiválthatják jóformán kamatmentesre. Egy mostanság már átlagosnak mondható 4 millió forintos személyi kölcsön törlesztőrészlete a Bank360.hu hitelkalkulátora szerint 8 éves futamidővel számolva 66,2 ezer forint körül indul, a teljes visszafizetendő összeg pedig meghaladja az 5,6 millió forintot. A munkáshitel törlesztője ezzel szemben csak 35 ezer forint, a teljes visszafizetendő összeg pedig 10 év alatt 4,11 millió forint, vagyis 1,5 millió forinttal kevesebb.

Nyolc évre is felvehető a munkáshitel, ebben az esetben a törlesztőrészlet 43,33 ezer forintra nő, a teljes visszafizetendő összeg pedig 4,09 millió forintra csökken. Havonta ezzel csaknem 22 ezer, a teljes futamidő alatt pedig 1,5 millió forintot takaríthat meg a fiatal vagy az, akinek besegít a hitelkiváltásába. 

Ha nem személyi kölcsönt, hanem folyószámlahitelt, áruhitelt vagy hitelkártya-tartozást váltanak ki munkáshitellel, még nagyobb lehet a megtakarítás. Az ilyen drága hiteleknél akkor is nyernek a kiváltással, ha utóbb elvesztik a kamattámogatási jogosultságukat, mert a munkáshitel ezt követően fizetendő kamata még mindig alacsonyabb, mint a kiváltott tartozásé - hívja fel a figyelmet Herman Bernadett, a Bank360.hu szakértője..

Jól használható lakáshitel előtörlesztésére is

A meglévő lakáshitelt is ki lehet váltani a munkáshitellel, vagy legalább előtörleszteni, ha erre nem elég, így csökkenthető a havi törlesztési teher. Ha valakinek 10 év van még hátra a lakáshiteléből, és a fennálló tartozása 10 millió forint, piaci hitelnél nagyjából 115-120 ezer forint körüli törlesztőrészletet fizet most. Ha 4 millió forintot előtörleszt, akkor ez a részlet 70 ezer forint körülire csökken, vagyis havonta 10-15 ezer forintot tud megtakarítani, ami a teljes futamidőre számolva 1,5 millió forintot jelent.

Érdemes persze figyelembe venni, mennyi az előtörlesztési díj, hiszen lakáshitelnél ez akár a fennálló tartozás 2 százalékát is elérheti, ami 10 millió forintnál 200 ezer forint. Az előtörlesztés azonban valószínűleg még ilyen feltételek mellett is megtérül.

Ebben az esetben is elképzelhető, hogy még nem a munkáshitelt felvevő gyereknek van lakáshitele, hanem a szüleinek, de így együtt családi szinten tudják csökkenteni a hitelterheiket.

Önerőként felmutatható jelzálogkölcsönhöz

Aki lakást szeretne vásárolni, és mindezt kölcsönből tenné, annak érdemes a munkáshitelt felhasználni erre a célra lakáshitellel kombinálva. Jelenleg az átlagos lakáshitelösszeg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint 19 millió forint körül van. Egy ekkora jelzálogkölcsön törlesztőrészlete 20 éves futamidővel számolva 139 ezer forintnál indul, és a teljes futamidő alatt 33,4 millió forintot kell visszafizetnie az adósnak. 

Ha felhasználja a 4 milliós munkáshitelt, és csak 15 millió forintot vesz fel, akkor havonta kevesebb mint 110 ezer forintnál indul a törlesztőrészlet, ehhez hozzáadva a munkáshitel részleteit, a havi teher 145 ezer forint lesz az első 10 évben, ezután viszont, miután lejárt a munkáshitel, csökkenni fog a részlet. 

Akkor is csökkenhet a törlesztő, ha a munkáshitelt felvevő gyereket vállal, hiszen felfüggesztheti a törlesztést, két vagy három gyereknél pedig a munkáshitel fennálló tőketartozását részben vagy teljes egészében el is engedik. Gyerek nélkül is bőven megéri azonban hosszútávon a lakáshitelt így kiegészíteni, hiszen a teljes visszafizetendő összeg kevesebb, mint 30,5 millió forint lesz, csaknem 3 millió forinttal kisebb, mintha kizárólag lakáshitelt vett volna fel a fiatal.

Befektetve a kamatból lehet törleszteni 

A Bank360.hu szakértője szerint a 4 millió forintos munkáshitelt annak is érdemes felvenni, akinek éppen nincs szüksége kölcsönre, mert nem akar belőle semmit venni vagy más hitelt előtörleszteni. Ezt a pénzt ugyanis be is lehet fektetni úgy, hogy jól kamatozzon. Vásárolható belőle például állampapírt vásárolni, a most legnépszerűbb Fix MÁP-pal három év alatt nagyjából 850 ezer forintot kereshet 4 millió forintos befektetéssel. Ebben az esetben az államtól kétszer kap kamatot a fiatal, hiszen a befektetése mellett kifizeti helyette a munkáshitelét is. Más értékpapírban vagy lekötött betétben is el lehet helyezni a kölcsönből származó pénzt. Ha csak a kockázatmentes kamatot kínáló állampapírokat és bankbetéteket nézzük, a befektetés hozamából akkor is kijön jelenleg az éves törlesztés nagyjából fele. A munkáshitel összege így addig is a fiatal kölcsönfelvevőnek hozza a hasznot, amíg később nem lesz szüksége valamihez erre a pénzre.  


Másnaposság elleni készítmények: mi működik és mi az átverés?

Egy kapszula lefekvés előtt, egy tapasz a karra vagy egy vitaminshot ébredés után – valóban létezik egyszerű megoldás a másnaposságra?
2026. 08. 12. 02:00
Megosztás:

Új nyugdíjcsomag a Tisza Párttól akár 795 milliárd forintba is kerülhet

Jelentős nyugdíjemelést, évente akár 200 ezer forintos támogatást és több tízezer új idősotthoni férőhelyet ígér a Tisza Párt. A tervezett intézkedések több százezer idős ember helyzetén javíthatnának, ugyanakkor a teljes csomag évente akár 795 milliárd forintos többletkiadást is jelenthet a nyugdíjkasszának - nyilatkozta Dr. Farkas András a Magyar Hangnak.
2026. 08. 12. 01:00
Megosztás:

100.000 Ft-os iskolakezdéssel számolnak az elsősök szülei

A tervezett iskolakezdési kiadás mediánja gyermekenként 60.000 forint a REGIO JÁTÉK felmérésében részt vevő szülők körében. Az elsősöknél ez az összeg 100.000 forint, ami kétszer akkora, mint a 2-8. osztályos gyermekek esetében.
2026. 08. 12. 00:01
Megosztás:

Az aszály áll a 35. debreceni Farmer-Expo középpontjában

Az aszály lesz az egyik fő témája a 35. Farmer-Expo Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakkiállításnak, amelyet augusztus 27-29. között rendeznek meg Debrecenben - mondta Vaszkó László vásárigazgató kedden sajtótájékoztatón.
2026. 08. 11. 23:00
Megosztás:

Több évtizedes mélypontra került az Egyesült Államok stratégiai olajkészlete

Több évtizedes mélypontra került az Egyesült Államok stratégiai olajkészlete augusztus elejére a szövetségi energiaügyi minisztérium összesítése szerint.
2026. 08. 11. 22:00
Megosztás:

Kültéri tárolás helyesen: párnák, plédek, és kiegészítők rendszerezése

A terasz akkor a legjobb, ha nem kell minden használat előtt újrarendezni. Ha a párnák kéznél vannak, a plédek nem áznak el, a kiegészítők nem kallódnak, és egy hirtelen zápor sem teszi tönkre a délutáni pihenést, akkor a kültéri tér valóban a mindennapok része lesz. Ehhez azonban nem elég egy szép kerti bútor szett vagy egy kényelmes napozóágy. A kültéri tárolás legalább annyira fontos, mint maga a berendezés.
2026. 08. 11. 21:00
Megosztás:

Új korszak jön a csomagolásoknál

Holnaptól (aug. 12.) kell alkalmazni az Európai Unió új csomagolási rendeletét, a PPWR-t, amely fokozatosan új követelményeket vezet be a csomagolások összetételére, újrahasznosíthatóságára, jelölésére. A Niveus szerint a változások jóval több vállalkozást érintenek, mint azt sokan gondolják: nemcsak a csomagolások gyártóira, hanem az importőrökre, a forgalmazókra és a saját márkás termékeket értékesítő cégekre is új kötelezettségek várnak.
2026. 08. 11. 20:00
Megosztás:

Lassult a termőföldek drágulásának üteme

Mérsékelt szintű, de nominálisan továbbra is növekvő ártrendet jelző 3,3 százalékkal emelkedtek a termőföldárak Magyarországon 2025-ben, így a hazai termőföldpiac tavaly is megőrizte stabilitását. A szántók hektáronkénti átlagára országosan csaknem 2,5 millió forintra nőtt, a legdrágább régió ebben a művelési ágban továbbra is az Észak-Alföld, míg megyei bontásban Hajdú-Bihar őrzi vezető pozícióját – derül ki az MBH Jelzálogbank legfrissebb Termőföldindex elemzéséből, amely szerint a vízellátottság és az időjárási kockázatok egyre fontosabb szerepet játszhatnak a termőföldek értékének alakulásában, különösen hosszabb időtávon vizsgálva.
2026. 08. 11. 19:00
Megosztás:

Alulárazott lehet a Circle, miközben nő a stabilcoinpiac

A stabilcoinpiac már mintegy 300 milliárd dolláros méretű, a következő években pedig akár több trillió dolláros szektorrá is válhat. A Bitwise kutatási vezetője, Ryan Rasmussen szerint a befektetők ennek ellenére még mindig nem megfelelően árazzák a Circle-t: az USDC kibocsátója ugyanis szerinte nem egyszerűen egy stabilcoin-vállalat, hanem egy globális digitális fizetési infrastruktúra kiépítésén dolgozó pénzügyi technológiai cég.
2026. 08. 11. 18:00
Megosztás:

Bírósági szakaszba lépett a Széchenyi-család küzdelme – Uniós forrásokat is érinthet az iparjogvédelmi per

A Gróf Széchenyi Elemér Sárvár-Felsővidék Alapítvány (Gróf Széchenyi Család Alapítvány) a mai nappal lezárja a csendes diplomácia több mint egy évtizedét. Az Alapítvány hivatalos lépéseket tesz annak érdekében, hogy tisztázza a „Széchenyi” név, mint bejegyzett és oltalmazott védjegy használatának jogi kereteit a magyar gazdaságban. A cél egyértelmű a nemzet egyik legfontosabb történelmi öröksége nem használható fel tovább rendezetlen jogi háttérrel a család megkérdezése és a tisztességes piaci játékszabályok betartása nélkül.
2026. 08. 11. 17:00
Megosztás:

51 milliárd forintos fejlesztési programból megújulnak az ivóvízhálózatok

A következő évek során 51 milliárd forintos fejlesztési programból megújulhatnak az ivóvízhálózatok, hogy csökkenjen a vízveszteség - jelentette be a közösségi oldalán hétfőn Gajdos László.
2026. 08. 11. 16:00
Megosztás:

Közvetlen kerékpáros kapcsolat jön létre Dunakeszi és Budapest között

Közvetlen és biztonságos kerékpáros kapcsolat jön létre Dunakeszi és Budapest között: hamarosan összekapcsolódik az észak-pesti EuroVelo 6 nemzetközi útvonalával - közölte Vitézi Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. 08. 11. 15:00
Megosztás:

A szemfüles szülők vagyonokat spórolhatnak az iskolakezdésen

Gyermekenként akár 320 ezer forintot meghaladó beiskolázási támogatással számolhatnak az egészségpénztári tagok, amit számos célra elkölthetnek, például tandíjra vagy elektronikai eszközökre. A pénztárba befizetett összeg után igénybe vehető 20 százalékos adó-visszatérítés pedig jövőre ismét rendelkezésre állhat majd - írja közleményében a Bank360 pénzügyi szakportál.
2026. 08. 11. 14:00
Megosztás:

Ölre mennek a gyorskölcsönök az áruhitelekkel az iskolakezdési vásárlásokért

Az iskolakezdés az áruvásárlási hitelek iránti keresletet is növeli, ami rájuk is fér, mert itt eddig nyoma sem volt annak a szárnyalásnak, amit az idén a lakossági hitelek produkáltak. A vásárlásra is szabadon használható személyi kölcsönök minden rekordot megdöntöttek, és akár néhány százezer forintot is gyorsan és jó kamattal lehet így kapni a bankoktól – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. A beiskolázáshoz hitelt felvevőkért ezzel a két kölcsönnel fognak versenyezni a pénzintézetek.
2026. 08. 11. 13:00
Megosztás:

Új kriptoszabály jöhet az USA-ban: az SEC előveszi a Regulation Crypto tervet

Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet, az SEC újabb jelentős lépésre készül a kriptovaluták szabályozásában. A hatóság augusztus 14-én tárgyalja azt a Regulation Crypto néven emlegetett javaslatot, amely speciális szabályozási utat teremthet bizonyos digitális eszközök kibocsátásához. A kezdeményezés különösen fontos lehet a kriptovállalatok és startupok számára, mivel egyes esetekben egyszerűbbé tehetné a tőkebevonást az Egyesült Államokban.
2026. 08. 11. 12:00
Megosztás:

Pirosba fordultak a vezető Wall Streeti indexek; 5%-kal emelkedett a nyersolaj jegyzése

Kisebb mínuszokat hozott a hét első kereskedési napja a Wall Streetre, amikor a befektetői hangulatot a közel-keleti konfliktus lezárására és a Hormuzi-szoros újranyitására irányuló tárgyalások kilátástalansága árnyékolta be.
2026. 08. 11. 11:00
Megosztás:

Kisebb elmozdulásokkal, vegyesen zártak a vezető európai részvényindexek

Kisebb elmozdulásokkal, vegyesen zártak a hétfői kereskedést a vezető európai részvényindexek, maradva ezzel a történelmi csúcsok közelében.
2026. 08. 11. 10:00
Megosztás:

Japán új korszakot nyit a kriptopiacon: szigorúbb szabályok, 20%-os adó és stabilcoinok

Japán jelentősen átalakítja a kriptovaluták szabályozását: a pénzügyi felügyelet új, kifejezetten kriptoeszközökre és stabilcoinokra szakosodott részleget hozott létre, miközben a Bitcoin, az Ethereum és több mint száz másik token pénzügyi eszköznek minősül.
2026. 08. 11. 09:00
Megosztás:

Nem lassítanak az egyéni vállalkozások

Több mint 578 ezer aktív egyéni vállalkozás működött Magyarországon 2026 júniusának végén az OPTEN adatai szerint. Számuk egyetlen év alatt több mint 30 ezerrel nőtt, az idei első fél évben pedig további 21 ezerrel bővült.
2026. 08. 11. 07:00
Megosztás:

Elfogy a pénzünk hó végére: a magyarok közel harmadának semmi sem marad a kasszában

Drámai mértékben átrajzolták a magyarok pénzügyi stratégiáit a gazdasági kihívások: az ingatlanvásárlásra vagy -felújításra spórolók aránya a 2022-es 37 százalékról 23 százalékra zuhant és általában is jellemző, hogy a lakosság több mint felének csupán minimális mozgástere marad a kiadásai után. A tartós gazdasági nyomás miatt a mindennapi túlélés jelentősen kiszorította a hosszú távú célokat – derül ki a Provident Pénzügyi Zrt. friss Financial Wellbeing kutatásából, amelyet minden évben kilenc országban reprezentatív mintán készítenek.
2026. 08. 11. 06:00
Megosztás: