Íme a legvilágpiacképesebb magyar e-kereskedők

Első alkalommal adták át a HungarEcomm Stars Díjat, Magyarország legkiemelkedőbb, világpiacon is versenyképes e-kereskedelmi vállalkozásainak.

Íme a legvilágpiacképesebb magyar e-kereskedők

A Digitális Kereskedelmi Szövetség, az Ecommerce Hungary és a Growww Digital által átadott díjat olyan megbízható és etikus, magyar többségi tulajdonban lévő cégek nyerhetik el, amelyek éves online árbevétele meghaladja az egymilliárd forintot, és megfelelnek a szigorú versenyképességi kritériumoknak. Ezek közé tartozik a gazdasági stabilitás, a digitális kompetencia és a hatékony piaci stratégia.

„Már csak a listára felkerülni is óriási érdem, hiszen ez a 47 vállalkozás a hazai webshopok egy ezreléke, azonban a jelentőségüket jól jelzi, hogy a tavalyi összesített árbevételük meghaladta az 500 milliárd forintot, amelynek a 40 százaléka (219 milliárd forint) online értékesítésből származik. Ezek a cégek a világ bármely pontján megállnák a helyüket” - mondta Szabó László a Growww Digital alapító partnere.

A díjat az Internet Hungary konferencián, 2024. október 1-jén Siófokon adták át. A 47 legvilágpiacképesebb cég közül 15 részesült személyes elismerésben. A legnagyobb, 10 milliárd forint feletti árbevétellel rendelkező vállalatok közül a Pepita Group Zrt. (pepita.hu) vehette át az első díjat, a BioTechUSA Kft. (shop.biotechusa.hu) lett a második, az iPon Computer Kft. (ipon.hu) a harmadik, a Vöröskő Kft. (euronics.hu) pedig a negyedik, míg a Premium Sport Kft. (heavytools.hu) az ötödik.

Az 5-10 milliárdos sávban a WhiskyNet Kft. (whiskynet.hu) került a lista első helyére, második a Mobilredfox Kft. (mobilfox.com), a harmadik a Furbify Hungary Kft. (furbify.hu), majd a Zákány Szerszámház Kft. (zakanyszerszamhaz.hu) és a Dockyard Islands Kft. (dockyard.hu) következett.

Az 1-5 milliárdos kategóriában a Greenman Kft. (greenman.hu) vehette át az első díjat, majd a Nutriversum Kft. (nutriversum.com) és a Suller-Táp Kft. (kutyakajas.hu) következett. A negyedik helyen a Webshop Logisztika Kft. (vagyaim.hu), míg az ötödiken az eOptika.hu Kft. (eoptika.hu) végzett.

A HungarEcomm Stars Díj célja, hogy jó példákat mutasson, és ezzel ösztönözze a magyar e-kereskedők növekedését valamint nemzetközi terjeszkedését. Létkérdés, hogy minél több nemzetközi színtéren is sikeres magyar e-kereskedő legyen, hiszen az e-kereskedelem ma a kiskereskedelmi forgalom 9 százalékát adja Magyarországon, de egy évtized múlva szakértői várakozások szerint akár 20-25 százalék fölé is emelkedhet.

Mivel óriási a verseny az e-kereskedelmi piactereken, egyre több külföldi vállalat jelent meg a hazai piacon is, egyáltalán nem mindegy, hogy ennek a 25 százaléknak mekkora hányada lesz magyar e-kereskedő. És hogy mi történik akkor, ha mindez nem valósul meg, arra intő példa a TEMU gyors hazai elterjedése.

Ha külföldi vállalatok vennék át a hazai e-kereskedők helyét, az jelentős gazdasági károkat okozhatna. Az e-kereskedelem jövője most formálódik. Ha nem szaporodnak meg Magyarországon a világpiacképes e-kereskedelmi vállalkozások, amelyek képesek Európában és a világ más részein is terjeszkedni, akkor a hazai e-kereskedelmi piacot külföldi szereplők fogják uralni. Ez pedig, ahogy az e-kereskedelem egyre nagyobb szeletet hasít ki a lakossági fogyasztásból, drasztikusan csökkenti a magyar gazdaság belföldi bevételekből való részesedését.

„Csak akkor tudják a hazai szereplők a nemzetközi kihívókkal felvenni a versenyt, ha ők maguk is nemzetközi szereplővé válnak. A nemzetközi terjeszkedés nemcsak a cégek számára előnyös, hanem az ország gazdasági teljesítményéhez is hozzájárul: növeli az exportot, magasabb hozzáadott értékkel bíró munkahelyeket teremt és erősíti a termelő szektort. De mindez fontos a fogyasztóknak is: ha csak néhány globális vállalat lenne jelen a hazai e-kereskedelemben, az a kisebb verseny csökkentené a hazai termékek kínálatát és középtávon az árversenyt is” – mondta Szabó László, a Growww Digital alapító partnere.

Az e-kereskedelem terjedése globális trend és Magyarország sem maradhat le ebben a versenyben. Egyre nagyobb szükség van olyan hazai vállalatokra, amelyek képesek lépést tartani a globális versennyel, hogy Magyarország ne váljon a külföldi cégek felvevőpiacává.

A díj honlapja: hungarecommstars.hu

A legvilágpiacképesebb magyar e-kereskedők 2024, ABC sorrendben

220volt

Acershop

Alinda (cégcsoport adatok) 

Aqua.hu

BioTechUSA

Bonus-Shop

Bravo Store

Brendon

Bútor1

Devron Impex

DIEGO

Dockyard

eOptika

Építőanyag.hu

Euronics

Furbify

Gazdabolt

Greenman.hu

Gyerekjátékbolt

HeavyTools 

Homelux

Insportline

iPon

JátékNet

KütyüBazár.hu

Lumenet

Maximus HCD Kft. (converse.hu)

Mobilfox

Multi-vitamin.hu

Notebook.hu

Nutriversum

Online márkaboltok

PCX

Pelenka.hu

Pepita

Praktiker Kft.

Preciz.hu

REGIO Játék

Retro Jeans

S-Sport International

Suller-Táp (kutyakajas.hu)

SzaniterOnline

tok-shop.hu

Vagyaim.hu - Desirel

Vigorshop.hu

WhiskyNet

Zákány Szerszámház


Csökkenő forgalom mellett mérséklődött a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 0,70 százalékkal csökkenve 133 670,96 ponton fejezte be a hetet.
2026. 06. 07. 12:00
Megosztás:

Meredek jövőt jósolnak az XRP-nek – akár 70%-os zuhanás is jöhet öt éven belül

Miközben a kriptovaluta-piac továbbra is nehéz időszakon megy keresztül, egyes elemzők szerint az XRP jövője különösen bizonytalan lehet. A digitális eszközök teljes piaci kapitalizációja az elmúlt év rekordmagasságaihoz képest jelentősen visszaesett, és az XRP árfolyama is több mint kétharmadát elveszítette tavaly nyári csúcsértékének. Bár a token mögött álló technológia valós problémára kínál megoldást, egyre többen kérdőjelezik meg, hogy hosszú távon képes lesz-e megőrizni jelentőségét.
2026. 06. 07. 11:00
Megosztás:

Megnyíltak a szavazóhelyek Koszovóban

A koszovói parlamenti választáson vasárnap reggel hét órakor megnyíltak a szavazóhelyiségek. Az ország hivatalosan mintegy kétmillió választópolgára dönt a 120 fős törvényhozás új összetételéről.
2026. 06. 07. 10:00
Megosztás:

A Mol megkapta az amerikai hatóság újabb engedélyét a NIS-szel folytatott tárgyalások folytatására

A Mol Nyrt. megkapta az amerikai hatóság újabb engedélyét a NIS-szel folytatott tárgyalások folytatására - tette közzé a magyar olajtársaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján szombat este.
2026. 06. 07. 09:00
Megosztás:

A Terra Luna Classic túlélői: akik még mindig hisznek a Do Kwon által hátrahagyott láncban

Miközben Do Kwon és a Terraform Labs már rég maga mögött hagyta az eredeti Terra ökoszisztémát, a Terra Luna Classic közössége továbbra sem adta fel. A LUNC mögött ma már nem egy központi vállalat, hanem egy sérült, megosztott, mégis kitartó globális közösség áll, amely a kriptotörténelem egyik legnagyobb összeomlása után is a visszatérésben reménykedik.
2026. 06. 07. 08:00
Megosztás:

Június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. 06. 07. 07:00
Megosztás:

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is - írta a pénzügyminiszter szombaton a Facebook-oldalán, miután a Fitch Ratings is közzétette Magyarország hitelbesorolásáról szóló döntését.
2026. 06. 07. 06:00
Megosztás:

Június 30-ig kell teljesíteni a magyarországi vállalkozásoknak a NIS2 kiberbiztonsági auditot

Fontos határidő közeledik a hazai vállalkozások számára: június 30-ig mintegy négyezer vállalkozásnak kell sikeresen teljesíteni a NIS2 kiberbiztonsági auditot - hívta fel a figyelmet a tudományos és technológiai miniszter a Facebook-oldalán szombaton megjelent bejegyzésében. Jelezte, módosulhat a kiberbiztonsági auditorokra vonatkozó szabályozás.
2026. 06. 07. 05:00
Megosztás:

Lezárult a tizedik BÉT Részvényfutam, júniusban folytatódik a játék

Jelentős aktivitás mellett zárult a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány közös szervezésű tőzsdejátéka, a tizedik BÉT Részvényfutam. A megújult verseny idén webes felületen és mobilalkalmazáson keresztül is elérhető volt, és iskolás korosztálytól kezdve valamennyi érdeklődő csatlakozhatott hozzá. A három hónapon át tartó megmérettetésben összesen több mint 3000 játékos vett részt, akik közel 35 000 megbízást adtak le.
2026. 06. 07. 04:00
Megosztás:

Magyar Péter: Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát!

Felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet - írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
2026. 06. 07. 03:00
Megosztás:

Kiadták a figyelmeztetést: a közgyógy így működik a jövőben

A közgyógyellátás olyan szociális alapú támogatás, amely a rászoruló személyek egészségmegőrzéshez és gyógykezeléshez kapcsolódó kiadásait csökkenti.
2026. 06. 07. 02:00
Megosztás:

Aláírták a rendeletet! Itt az öregségi résznyugdíj

Amennyiben a nyugdíjkorhatárt elérő biztosított nem rendelkezik a teljes öregségi nyugdíjhoz szükséges legalább 20 év szolgálati idővel, de legalább 15 év szolgálati időt igazolni tud, öregségi résznyugdíjra válhat jogosulttá. Az alábbiakban ennek legfontosabb szabályait foglaljuk össze.
2026. 06. 07. 01:00
Megosztás:

Az AI-láz nagy nyertese: egy rejtett részvény 5100%-ot emelkedett, miközben a kriptók zuhantak

Miközben a kriptopiac az elmúlt egy évben jelentős veszteségeket szenvedett el, egy kevésbé ismert mesterséges intelligencia-kapcsolt vállalat rendkívüli teljesítményt nyújtott. Az AXT Inc. részvénye több mint 5100 százalékot emelkedett az elmúlt 12 hónap során, miközben a Bitcoin és az Ethereum értéke közel 40 százalékkal csökkent.
2026. 06. 07. 00:05
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 23. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 06. 23:00
Megosztás:

Megkezdte működését a szegedi székhelyű Magyar Gyáripari Szakszervezet

A BYD szegedi beruházásán dolgozó munkavállalók megkeresésére jött létre a Magyar Gyáripari Szakszervezet (MGSZ), amely a magyar dolgozók mellett a külföldi munkavállalók érdekeit is képviseli majd - mondta az MTI-nek az érdekvédelmi szervezet alelnöke, Radics Gábor.
2026. 06. 06. 22:00
Megosztás:

Fogy a hivatásos katonák száma Horvátországban

A horvát kormány az elmúlt években több intézkedéssel is próbálta vonzóbbá tenni a katonai pályát: emelték a béreket, bővítették az előmeneteli és képzési lehetőségeket, modern fegyverzet beszerzését indították el, valamint lazítottak egyes felvételi feltételeken, mégis egyre több hivatásos katona hagyja el a hadsereget - írta a Jutarnji List című horvát napilap szombaton, a 2025-ös éves védelmi jelentésre hivatkozva.
2026. 06. 06. 21:00
Megosztás:

Élőhelyszempontú vízépítés: hogyan lehet jobb a halaknak?

Egyebek mellett ezt vizsgálják a BME kutatói az Építőmérnöki Karon. Számítógéppel modelleznek, de közben halakat is számolnak.
2026. 06. 06. 20:00
Megosztás:

Idén harminc fürdő csatlakozott a Suli a strandon programhoz

Idén országosan 30 fürdő és strand csatlakozott a Magyar Fürdőszövetség által indított Suli a strandon akcióhoz, amelyben június 8. és 19. között élményszerű tanulással, játékos programokkal várják az iskolai osztályokat. Az akcióban az osztályok részére különböző mértékű kedvezményeket biztosítanak a diákbelépők árából - közölte a szervezet az MTI-vel.
2026. 06. 06. 19:00
Megosztás:

A Circle 500 millió USDC-t bocsátott ki a Solanán: tovább mélyül a stabilcoin-likviditás

Újabb jelentős dolláralapú likviditási hullám érkezett a Solana hálózatára: a Circle 500 millió USDC-t mintelt, miközben a stabilcoinok egyre fontosabb szerepet töltenek be a kriptopiac tényleges forgalmában. A lépés nem feltétlenül jelent azonnali vételi nyomást, de jól mutatja, hogy a Solana továbbra is az egyik legfontosabb blokklánc a dollárban denominált on-chain aktivitás számára.
2026. 06. 06. 18:00
Megosztás:

BAHART: megkezdődött az előidény a balatoni menetrendi hajózásban

Szombattól előidényi menetrend lépett életbe a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) menetrendi hajóin, már a társaság mind a 16 személyhajó-kikötőjéből indulnak járatok - közölte a Bahart a honlapján.
2026. 06. 06. 17:00
Megosztás: