Indul a Demján Sándor Tőkeprogram

Március 3-tól beadhatók az igénylések a Demján Sándor Tőkeprogramra. A Nemzetgazdasági Minisztérium által kezdeményezett és a Magyar Kereskedelemi és Iparkamara által működtetett programban a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásainak ösztönzésére 100 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre.

Indul a Demján Sándor Tőkeprogram

A Demján Sándor Tőkeprogram a Kormány által meghirdetett Új Gazdaságpolitikai Akcióterv 21 intézkedésének egyike, amelynek célja a beruházások ösztönzése, a vállalkozások termelékenységének növelése és méretugrásuk elősegítése.

A hiánypótló megoldás olyan, üzleti tervvel alátámasztott beruházásokhoz nyújt gyors és hatékony tőkeági finanszírozást, mint például gépek és eszközök vásárlása, automatizációt segítő szoftverek beszerzése, korszerű számítógépes és hálózati rendszerek kialakítása, e-kereskedelmi platformok és CRM rendszerek fejlesztése.

Szabados Richárd, kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár hangsúlyozta: a tőke kiválóan működhet hiteltermékek bevonása mellett is, vagy önerőként támogatva azokat még nagyobb értékű beruházások megvalósítása válik lehetővé. Az új program keretösszege 100 milliárd forint. Ebből a forrásból tervezetten egyenként 100- 200 millió forint közötti tőkebefektetésekben részesülhetnek a cégek.

A vállalkozások az állami támogatásnak köszönhetően rendkívül kedvező, mindössze évente 5 százalék kamattal bíró tőkejellegű forráshoz juthatnak, amely a hozamtámogatás miatt jóval olcsóbb a piacon elérhető, minimum 12-14 százalékos hozamelváráshoz képest. A vállalkozások akár 0 százalékos önerővel, kezességelvárások nélkül is élhetnek a lehetőséggel. A tőkeigénylési folyamat jelentősen leegyszerűsített, ennek megfelelően automatizált, digitalizált, gyors és felhasználóbarát kialakítású felületek alkalmazása mellett történik. Tavaly december óta 1850 vállalkozás küldte be előzetes regisztrációját, azaz érdeklődött a lehetőség iránt, közülük 400 cég biztosan teljesíti az igényléshez előírt feltételeket.

A Nemzetgazdasági Minisztérium által kezdeményezett programot a Magyar Kereskedelemi és Iparkamara valósítja meg, a Nemzeti Tőkeholding és a Magyar Fejlesztési Bank

közreműködésével, az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt-n keresztül, ezáltal is biztosítva a vállalkozások megfelelő érdekképviseletét és igényeik megfelelő megválaszolását.

Balog Ádám, az MKIK alelnöke kiemelte: ez az első olyan országos lefedettségű, központi koordinációval megvalósuló dedikált program, amelynek lebonyolítása a helyi gazdaságot jól ismerő területi Kereskedelmi és Iparkamarák bevonásával történt. A helyi gazdaság ismerete kulcsfontosságú, ezért a területi kamarák közreműködése jelentős hozzáadott értékkel bír.

A tőkealap jelképes, 1 százalékos üzlet-, illetve tulajdonrészt szerez a támogatott vállalkozásokban, míg a tőkeforrás 99 százalékát tulajdonosi kölcsön formájában biztosítja a cégeknek – erre évente szükséges kamatot fizetnie a vállalkozásoknak. A bevont tőke visszafizetése pedig csak a futamidő végén, egy összegben szükséges. A dedikált és jelentős mértékű tőkeági támogatás mellett a vállalkozások a tőkeigénylési folyamat során speciális szakmai és üzleti támogatást is kapnak az erre delegált szakembereken keresztül.

A Demján Sándor Tőkeprogramra a vállalkozások 2025. március 3-tól adhatják be igényléseiket a http://demjantokeprogram.hu/ honlapon.


Megtört a panelláz: már nem ezek a lakások drágulnak a leggyorsabban

Miközben a májusi árcsökkenés után júniusban ismét emelkedtek a lakásárak Magyarországon, a panellakások ezúttal lemaradtak a drágulási versenyben – derül ki a legfrissebb Zenga Ingatlan Radarból. A fő kérdés, hogy valóban véget ért-e a panelőrület vagy csak átmeneti megtorpanásról van szó.
2026. 07. 18. 05:00
Megosztás:

Netrisk: 3 millió forint az átlagos hitelösszeg a személyi kölcsönöknél

Majdnem 3 millió forint volt idén június közepéig a Netrisktől igényelt személyi kölcsönök átlagösszege. A hitelek négyötödét szabad felhasználási céllal igényelték, a hitelkiváltás aránya 14 százalék volt, a felújításé vagy korszerűsítésé pedig mindössze 3 százalékot tett ki. Tízből négy kölcsönnél a futamidő 49–60 hónap, azaz 4-5 évre rúgott, míg az igénylések 35 százalékánál pedig 60 hónapnál hosszabb időre vállaltak törlesztést az érintettek.
2026. 07. 18. 04:00
Megosztás:

Hőhullám a tőzsdén? Ezek a vállalatok profitálhatnak leginkább a nyári fogyasztásból

A nyári hónapokban a fogyasztási szokások jelentősen átalakulnak: nő a fagylaltok, jeges italok és más szezonális termékek iránti kereslet. A helyzetet a Magyarországon is elérhető globális befektetési alkalmazás, az XTB szakértői elemezték, akik szerint a befektetők számára nem csupán az értékesítési adatok érdekesek, hanem azok a globális vállalatok is, amelyek ezek mögött a jól ismert márkák mögött állnak. Bár egy forró nyár önmagában nem határozza meg a részvények teljesítményét, a szezonális kereslet fontos szerepet játszhat a negyedéves eredmények alakulásában.
2026. 07. 18. 03:00
Megosztás:

Jön az EURÓ a forint helyett? Mi lesz a nyugdíjakkal és a bankbetétekkel?

Sok magyar számára az euró bevezetése egyszerre jelent reményt és félelmet. Az egyik oldalon ott van a stabilabb pénz, az egyszerűbb külföldi vásárlás és az árfolyamkockázat eltűnése, a másikon pedig a kérdés: elveszhet-e a nyugdíj, csökkenhet-e a bankbetét, megugorhat-e a hiteltartozás?
2026. 07. 18. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíjba nem számítanak be sokmindent

Sokan csak a nyugdíjigénylés előtt szembesülnek azzal, hogy a munkaviszonyban vagy más jogviszonyban eltöltött évek közül nem minden időszak növeli automatikusan a nyugdíjhoz figyelembe vehető szolgálati időt.
2026. 07. 18. 01:00
Megosztás:

Független benzinkutak: az import üzemanyagok beszerzési ára meghaladja a kiskereskedelmi árakat

A Független Benzinkutak Szövetsége Egyesület szerint péntekre az elérhető import üzemanyagok beszerzési ára meghaladta a magyarországi kiskereskedelmi árakat, ami rendkívül kedvezőtlen piaci helyzetet teremt, ezért a szervezet az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint arra kérte a kormányt, hogy tegyen intézkedéseket az üzemanyagellátás biztonságának fenntartása érdekében.
2026. 07. 18. 00:05
Megosztás:

Fokozott figyelmet kér az utakon közlekedőktől az őzek párzási időszakában

Fokozott figyelemre van szükség az utakon az őzek július második felétől augusztus közepéig tartó párzási időszakában - írta a az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter közösségi oldalán pénteken.
2026. 07. 17. 23:00
Megosztás:

Lezárják a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" című programot

A kormány lezárja a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" elnevezésű programot, új pályázatokat a határozat közzétételét követően már nem fogadnak be és a program második ütemében nem vállalhatók új kötelezettségek - derül ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból.
2026. 07. 17. 22:00
Megosztás:

Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az Európai részvénypiacok veszteséggel zártak, a közel-keleti feszültség hajtotta az olaj- és gázárakat.
2026. 07. 17. 21:00
Megosztás:

A globális okostelefon-szállítások 6,7 százalékkal estek a második negyedévben

Globálisan 277,5 millió okostelefont szállítottak ki az idei második negyedévben, ami 6,7 százalék csökkenés a tavalyi azonos időszakhoz képest - áll az International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat honlapjára fölkerült jelentésben.
2026. 07. 17. 20:00
Megosztás:

A magyar szélenegia program új mérföldkőhöz érkezett

Új mérföldkőhöz érkezett a magyar szélenegia program, amelyben az Európai Unió felé vállalt 700 megawatt helyett csaknem 1000 megawattnyi új szélerőművi kapacitás számára tudnak majd hálózati csatlakozási lehetőséget biztosítani - tájékoztatott a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. 07. 17. 19:00
Megosztás:

Federal Reserve: nőtt az Egyesült Államok ipari termelése júniusban

Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban júniusban havi összevetésben, míg éves szinten az előző havinál lassabb ütemű bővülést jegyeztek fel - derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) pénteken közzétett adataiból.
2026. 07. 17. 18:00
Megosztás:

Stabilcoinnal erősít a Visa: saját platformot kapnak a bankok és fintechcégek

A Visa új vállalati platformjával a bankok, fintechcégek és fizetési szolgáltatók saját blokkláncos infrastruktúra kiépítése nélkül bocsáthatnak ki, tárolhatnak és mozgathatnak stabilcoinokat. A Visa Stablecoin Platform indulásakor az OUSD, az USDC és az USDG használatát támogatja, miközben egyetlen rendszerben kapcsolja össze a digitális tárcákat, a kibocsátást, a visszaváltást és a vállalati likviditáskezelést.
2026. 07. 17. 17:00
Megosztás:

Rekordméretű BNB-égetés jött: 647 dollár lehet a következő célár

A Binance közel 932 millió dollár értékű BNB-t vont ki véglegesen a forgalomból, miközben a token árfolyama 577 dollár közelében mozgott. A csökkenő kínálat, a BNB Chain bővülő ökoszisztémája és egy kedvező technikai alakzat alapján az elemzők már a 647 dolláros szintet figyelik. A folytatáshoz azonban előbb egy fontos ellenállási zónát kell áttörnie a BNB-nek.
2026. 07. 17. 16:00
Megosztás:

Átadták a megújult budaörsi Tesco áruházat

Átadták csütörtökön a megújult budaörsi Tesco áruházat, amelyet közel egymilliárd forintos beruházással alakítottak át.
2026. 07. 17. 15:00
Megosztás:

Romániai jelenlétének 20. évfordulóját ünnepelte a Wizz Air Marosvásárhelyen

A Wizz Air diszkont légitársaság az elmúlt húsz év alatt Románia meghatározó légi közlekedési szereplőjévé vált: jelenleg már 14 romániai repülőtérről 83 útvonalon, 27 országba működtet járatokat - hangzott el a társaság rendezvényén szerdán Marosvásárhelyen.
2026. 07. 17. 14:00
Megosztás:

Minden harmadik magyar saját házat építene, de a bizonytalanság sokakat visszatart

Ha az anyagiak nem számítanának, a magyarok közel harmada saját házat építene. A valóságban azonban a legtöbbeket nemcsak a magas költségek, hanem az építkezés kiszámíthatatlansága, a megbízható kivitelező megtalálása és a folyamat összetettsége is visszatartja. A Wienerberger friss, országos kutatása szerint ma már a bizonytalanság az építkezések egyik legnagyobb akadálya.
2026. 07. 17. 13:00
Megosztás:

Kijöttek a friss fizetési adatok: mutatjuk, mekkora hitelre elég a béred

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) frissen publikált adatai szerint 2026 májusában bruttó 764 100 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban álló magyarok átlagkeresete, míg a nettó átlagkereset 535 900 forint volt ugyanezen időszakban. A keresetek bruttó mediánértéke 615 600 forint, míg a nettó mediánértéke 436 200 forint volt idén májusban. A felsorolt számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételére képesek azok, akik a legutóbbi átlag- és mediánösszegeket keresik meg havonta.
2026. 07. 17. 12:00
Megosztás:

A techszektor húzta vissza az amerikai piacokat, vártnak megfelelő kiskereskedelmi adat érkezett, folytatódott a bizonytalanság a Közel-Keleten

A félvezetőgyártó vállalatok részvényeinek gyengélkedése csütörtökön lefelé húzta az amerikai indexeket, továbbra is meghatározó szerepet játszva a szélesebb piaci mozgásokban annak ellenére, hogy az amerikai makrogazdasági adatok összességében kedvező képet festettek, és erősen indult a második negyedéves gyorsjelentési szezon.
2026. 07. 17. 10:00
Megosztás:

Mennyibe kerül a megszakítás nélküli online szolgáltatás: royalsea a felhőinfrastruktúra és a csúcsterhelések gazdaságtanában

Este a felhasználó csak annyit érzékel, hogy az oldal gyorsan megnyílik, a játék elindul, az egyenleg pedig frissül. A háttérben azonban folyamatosan változik a terhelés, ezért a stabil működéshez technológiai tartalékokra és pontos költségtervezésre van szükség.
2026. 07. 17. 09:30
Megosztás: