Ingatlanpiac: meg kell tanulni sekély vízben úszni

Tavaly május óta fokozatosan tűnt el az ügyfelek nagy része az ingatlanpiacról, így most a keresleti oldalt zömében szükségvásárlók alkotják. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanpiac alapító-tulajdonosa szerint a negatív hírek nagyban közrejátszottak abban, hogy 40-50 százalékos visszaesés legyen az adás-vételek számában. Mint mondta, a forgalom csökkenése megnyitotta az utat az alku előtt, így most kivételesen jó vételeket lehet nyélbe ütni.

Ingatlanpiac: meg kell tanulni sekély vízben úszni

Túl sok a rossz hír, ezért a vásárlóközönség hezitál és kivár az ingatlanpiacon, állapította meg Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa az újév első napjaiban. A szakember szerint a háborúról, hitelezésről, uniós pénzekről és bizonytalan jövőről szóló tudósítások erősen befolyásolják a keresletet, emiatt sokan más befektetések felé fordulnak. Közölte, hogy a csökkenés immár hét hónapja tart és akár 40-50 százalékos visszaesésről is lehet beszélni. A tapasztalatok azt mutatják, hogy mindenki gondolkodik, időt húz, és csak azok vásárolnak jelenleg, akiknek muszáj.

„Azok a kényszervásárlók vannak jelen a piacon, akik valamilyen családi okból, például gyermek születése miatt szeretnének nagyobb házba költözni vagy öröklés útján szerzett ingatlant próbálnak értékesíteni. A befektetők a háttérbe vonultak és máshol kamatoztatják a pénzüket, mert kiszámíthatatlannak érzik a közeljövőt” – ismertette a helyzetet.

10 százalékot is le lehet faragni az árból

Gadanecz Zoltán arról beszélt, az eladóknak és a vevőknek is meg kell tanulnia ebben a sekély vízben úszni, ami azt hozza magával, hogy sokkal jobb a vásárlók alkupozíciója. Elmondása alapján ma már nem számít ritkaságnak, hogy akár 10 százalékot is le lehet faragni az adott ingatlan irányárából.

„Előfordult, hogy egy 125 millió forintra taksált belvárosi lakást 110 millió forintért vittek el, ami egy éve még elképzelhetetlen lett volna. Óvatosabbak és biztonságra játszanak viszont már az eladók is. Egy másik esetben a tulajdonos 100 millió forintért nem adta el a 110 millió forintért kínált ingatlanát egy olyan érdeklődőnek, aki hitelre vásárolt volna, mert több hónap lett volna az átfutási ideje, de 95 millió forint készpénzért jóváhagyta az adás-vételt” – szemléltette milyen fontossá vált az időfaktor a piacon.

A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint bizonyos szegmensekben, a kedvezőtlen rezsijű lakásoknál tartós lehet az alkuk miatti árcsökkenés. Ez pedig egyre csábítóbbá válhat majd újra a befektetők számára is.

Gadanecz Zoltán végezetül kijelentette, tévhit, hogy a hitelezés megállt volna. A bankoknak is az a szándéka, hogy mozgásban maradjon a piac, így ma is találni 7-8 százalékos lakáshiteleket a kínálatban, ami évtizedes viszonylatban még mindig nem drága. Többek között ez is segíthet majd abban, hogy lassan visszarendeződjön a piac a normál állapotra.

Így alakulhat 1 kWh áram ára 2026-ban

A magyar lakossági villamosenergia-árak 2026-ban is egy sajátos, Európában ritkának számító rendszerben működnek.
2026. 04. 14. 01:00
Megosztás:

Solana árfolyam nyomás alatt: FUD és piaci félelem taszíthatja 70 dollár közelébe

A Solana (SOL) árfolyama egyre nagyobb nyomás alá kerül, miközben a piacon terjedő bizonytalanság (FUD – fear, uncertainty, doubt) és az általános kockázatkerülő hangulat gyengíti a befektetői bizalmat. Bár a hálózat működése stabil, a narratívák ereje ismét bebizonyítja, hogy a kriptopiacot nemcsak a fundamentumok, hanem a pszichológia is mozgatja.
2026. 04. 14. 00:01
Megosztás:

Életbe lépett az Egyesült Államok által meghirdetett blokád

Életbe lépett az Egyesült Államok által az iráni kikötők ellen meghirdetett blokád hétfőn - közölte Donald Trump.
2026. 04. 13. 23:30
Megosztás:

Politikai áttörés: Nigel Farage 2 millió fontért vásárolt Bitcoint képviselőként

Új korszak kezdődhet az Egyesült Királyság kriptopiacán: Nigel Farage, a Reform UK vezetője történelmet írt azzal, hogy hivatalban lévő parlamenti képviselőként nyilvánosan 2 millió font értékben vásárolt Bitcoin-t. A lépés nem csupán pénzügyi döntés, hanem erős politikai üzenet is, amely tovább mélyíti a hagyományos politika és a digitális eszközök közötti kapcsolatot.
2026. 04. 13. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter: újjáépítjük a magyar-lengyel kapcsolatokat

Miniszterelnökként Magyar Péter első külföldi útja a lengyel fővárosba vezet majd - erősítette meg a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján, hangsúlyozva, hogy újjáépítené a magyar-lengyel kapcsolatokat.
2026. 04. 13. 22:30
Megosztás:

Andrej Babis csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert

Csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert Andrej Babis cseh kormányfő abban a levélben, amelyben a választási sikeréhez gratulált. A kormányfő egyebek mellett erről tájékoztatta az újságírókat hétfőn Prágában a cseh kabinet ülése utáni sajtótájékoztatón.
2026. 04. 13. 22:00
Megosztás:

Kriptoóriás lépett színre: egy cég kezében az Ethereum közel 4%-a

Megdöbbentő adat látott napvilágot az Ethereum piacán: egy tőzsdére készülő vállalat közel 4%-át birtokolja az összes valaha kibocsátott ETH-nak. Ez nemcsak intézményi szinten számít példátlannak, hanem komoly hatással lehet az árfolyamokra és a piaci dinamikára is. Mutatjuk, mit jelent ez a befektetők számára, és miért figyel most mindenki erre a szereplőre.
2026. 04. 13. 21:30
Megosztás:

Piaci fordulatot is hozott a választás Magyarországon

A magyar parlamenti választások előzetes eredménye nyomán jelentősen javult a forint és a magyar pénzügyi eszközök megítélése, miután a TISZA párt kétharmados többséget szerzett az Országgyűlésben. A nemzetközi fizetések és devizapiaci megoldások szakértője, az AKCENTA CZ ma reggeli elemzése szerint a politikai fordulat érdemben növeli annak esélyét, hogy Magyarország előtt megnyíljanak a korábban befagyasztott uniós források, ugyanakkor a kedvező hazai piaci reakciót továbbra is árnyalják a romló nemzetközi környezetből fakadó kockázatok.
2026. 04. 13. 21:00
Megosztás:

Ilyen olcsó nagyon régen volt egy EURÓ

Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 04. 13. 20:30
Megosztás:

A Zcash kilőtt: 59%-os rali a privát kriptók iránti kereslet miatt

A kriptopiac ismét izgalmas fordulatot vett: a Zcash (ZEC) egy hét alatt közel 60%-ot emelkedett, miközben még a piacvezető Bitcoin teljesítményét is felülmúlta. A háttérben egyre erősödő trend húzódik meg: a befektetők fokozott érdeklődése az adatvédelemre épülő digitális eszközök iránt, különösen a kvantumszámítógépek jelentette jövőbeli kockázatok fényében.
2026. 04. 13. 20:00
Megosztás:

Aki tőzsdézik erre figyel most Magyarországon

A hétvégén kudarcba fulladtak az Egyesült Államok és Irán közötti tárgyalások Iszlámábádban — a felek nem tudtak megállapodni Irán nukleáris programjáról. A tűzszünet továbbra is hivatalosan érvényben van, de egy újabb tárgyalási forduló esélye csekély, különösen Washington legutóbbi eszkalációs lépéseit követően. Trump elnök ma reggel a Truth Social-ön megerősítette, hogy az iráni kikötők blokádja keleti parti idő szerint 10:00-kor lép életbe. Az Egyesült Államok minden olyan hajót feltartóztat, amely iráni kikötőkbe tart vagy onnan indul, és iráni árut szállít, beleértve az olajat és a gázt is.
2026. 04. 13. 19:30
Megosztás:

A VOSZ felajánlja szakmai együttműködését az új kormánynak

ratulál a Tisza Párt választási győzelméhez a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), amely 25 ezer aktív vállalkozással és több mint 60 ezer tagot számláló üzleti érdekeltségi körével felajánlja szakmai együttműködését az új, demokratikus felhatalmazással rendelkező kormánynak - közölte a VOSZ hétfőn az MTI-vel.
2026. 04. 13. 19:00
Megosztás:

Moszkva a pragmatikus orosz-magyar kapcsolatok folytatására számít

Oroszország arra számít, hogy az új magyar vezetéssel is folytatódnak a rendkívül pragmatikus kétoldalú kapcsolatok - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára hétfőn Moszkvában újságíróknak.
2026. 04. 13. 18:00
Megosztás:

8 gyakori kriptós csalás 2026-ban – így védd meg a pénzed

A kriptovaluták egyik legnagyobb előnye – a gyors, határokon átnyúló és visszafordíthatatlan tranzakció – egyben a legnagyobb kockázat is. A csalók pontosan ezekre az adottságokra építenek, és egyre kifinomultabb módszerekkel fosztják meg a befektetőket pénzüktől. Ebben az átfogó útmutatóban bemutatjuk a leggyakoribb kriptós átveréseket, és azt is, hogyan kerülheted el őket.
2026. 04. 13. 17:06
Megosztás:

Polkadot bridge-hack sokkolta a piacot: 1 milliárd DOT kibocsátás után esett az árfolyam

Komoly turbulenciát okozott a kriptopiacon egy friss biztonsági incidens, amely a Polkadot ökoszisztémához köthető. Egy feltételezett híd (bridge) exploit következtében akár 1 milliárd token is forgalomba kerülhetett – ez pedig azonnali árfolyamesést és bizalomvesztést indított el a DOT körül.
2026. 04. 13. 16:30
Megosztás:

Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés februárban

2026 februárjában az építőipari termelés volumene a nyers adatok, illetve a munkanaptényezővel kiigazított adatok szerint egyaránt 0,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 04. 13. 16:00
Megosztás:

Árnyékolás az erkélyen: mi lehet jobb megoldás, mint a napvitorla?

Az erkélyünk árnyékolása gyakran okoz fejtörést, hiszen több megoldás is elérhető a piacon, és nehéz kiválasztani a legjobbat. A fedett teraszokkal rendelkezőknek sokszor elegendő a környezeti fény védelme, de a nyitott erkélyek tulajdonosai komoly kihívással szembesülnek a tűző nap ellen.
2026. 04. 13. 15:30
Megosztás:

Az MNB elrendelte a Green Credit Finance végelszámolását

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn közzétett határozatában visszavonta a Green Credit Finance Zrt. tevékenységi engedélyét és elrendelte végelszámolását.
2026. 04. 13. 15:00
Megosztás:

Hogyan kezdjünk bele a hegesztésbe?

Ha valaha is érdeklődtél a hegesztés iránt, vagy gondolkodtál már egy hegesztőgép beszerzésén, feltétlenül olvass tovább. A fogyóelektródás védőgázas hegesztés, más néven MIG/MAG, a legelterjedtebb és legkönnyebben elsajátítható módszerek közé tartozik.
2026. 04. 13. 14:30
Megosztás:

Vagyon mozgásban: tanácsok az ingóságok külföldi költöztetéséhez

Számos élethelyzetben előfordulhat, hogy egyes vagyontárgyainkat külföldre szeretnénk mozgatni, legyen szó bútorokról, háztartási ingóságokról vagy komolyabb értékű műtárgyakról. Az ingóságaink amellett, hogy jelentős piaci értéket képviselnek, sok esetben komoly eszmei értékkel is bírnak, ezért nem mindegy, hogyan döntünk a költözködés során – az Insura szakértője összefoglalta, mire kell figyelnünk.
2026. 04. 13. 14:00
Megosztás: