Ismét csapadékosabbá válik az időjárás

A jövő hét még napos, száraz idővel indul, de szerdától ismét több hullámban kell esőre számítani. A hőmérséklet csúcsértéke már jellemzően 20 Celsius-fok alatt várható a legmelegebb órákban, a hét elején a hidegre hajlamos helyeken pedig akár fagyhat is a hajnali órákban - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Ismét csapadékosabbá válik az időjárás

Hétfőn országszerte napos idő várható kevés fátyol- és gomolyfelhővel, csapadék nélkül. Elsősorban a Tiszántúlon élénk marad az északi szél, egy-egy erős széllökés sem kizárt, ugyanakkor az ország többi részén többnyire mérsékelt lesz a légmozgás. Az Észak-Dunántúlon már délire fordul az áramlás. A csúcshőmérséklet 14-19 fok között valószínű.

Kedden jobbára gyengén felhős, napos időre lehet számítani, majd a nap második felétől nyugat felől növekszik, vastagszik a felhőzet. Csapadéknak estig még kicsi az esélye, de éjjel a Dunántúlon helyenként már előfordulhat eső, zápor. A déli szél néhol megélénkül. A minimum-hőmérséklet általában 4-9 fok között alakul, de a hidegre hajlamos részeken mínusz 1 és plusz 3 fok közé is lehűlhet a levegő. A csúcsérték 14-19 fok között várható.

Szerdán nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, többfelé várható eső, zápor, nagyobb mennyiségű csapadék a Dunántúlon hullhat. Helyenként megélénkül a délkeleti, majd északkeleti szél. A hajnali 2-11 fokról általában 13-19 fokig emelkedik a hőmérséklet, de a tartósan csapadékos tájakon hűvösebb is lehet.

Csütörtökön nagyrészt erősen felhős vagy borult idő várható, többfelé esővel, záporral. Sokfelé megélénkül, a Nyugat-Dunántúlon helyenként megerősödik az északi szél. A hajnali 6-14 fokról 12-19 fok közé melegszik a levegő.

Pénteken nagyobbrészt erősen felhős idő valószínű, szórványosan előfordulhat eső, záporeső. Sokfelé megerősödik az északi szél. A minimum-hőmérséklet általában 6-12, a maximum 13-20 fok között alakul.

Szombaton jobbára közepesen felhős időre van kilátás, helyenként eleredhet az eső, zápor. Sok helyütt megerősödik az északi szél. Hajnalban 5-12, a délutáni órákban 13-19 fok valószínű.

Vasárnap hajnalban pára- és ködfoltok képződhetnek. Napközben gyengén és erősen felhős területek is lehetnek, néhol előfordulhat eső. Helyenként megélénkül az északi szél. A minimum-hőmérséklet általában 3-11, a csúcsérték 15-20 fok között várható.


A Messer kiadta 2025-ös fenntarthatósági jelentését

A világ legnagyobb magántulajdonban lévő ipari gázszakértője, a Messer közzétette 2025-ös fenntarthatósági jelentését, amely megerősíti hosszú távú elkötelezettségét a felelős működés, a biztonság és a munkavállalók iránt. A vállalat az elmúlt évben az energiahatékonyság növelésére, a működési teljesítmény javítására és a szervezeti ellenállóképesség erősítésére összpontosított, miközben továbbra is kiemelt figyelmet fordított az átláthatóságra és a felelős vállalatirányításra.
2026. 05. 14. 05:30
Megosztás:

Kell-e speciális abroncs az elektromos autókra?

Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (Electric Vehicle) különleges abroncs szükséges? Az elektromos modellek nehezebbek, azonnali nyomatékot adnak le, és teljesen más vezetési élményt kínálnak, mint a belső égésű motoros autók. De valóban speciális abroncsot igényelnek? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
2026. 05. 14. 05:00
Megosztás:

Tízből nyolc csalási kísérletet megfog az Erste, de az ügyfeleknek is résen kell lenniük

Az idei első negyedévben 2,3 milliárd forint ellopását akadályozta meg az Erste, amely tízből nyolc esetben ki tudta szűrni az ügyfelei ellen irányuló pénzügyi támadásokat, csalárd tranzakciókat. A bank jelenleg egy mesterségesintelligencia-alapú, öntanuló csalásmegelőző rendszeren dolgozik, miközben digitális platformja, George már most is több funkcióval védi az ügyfeleket.
2026. 05. 14. 04:30
Megosztás:

Magas az életminőség Szlovéniában, de a termelékenység gyenge növekedése fékezi a fejlődést

Szlovéniában továbbra is magas az életminőség, és a mutatók rövid, valamint hosszú távon is kedvezőek, de nő a szegénységi kockázat, a termelékenység visszafogott növekedése pedig hátráltatja a gazdasági fejlődést - derül ki a kormány makrogazdasági elemzőintézete, az IMAD szerdán bemutatott, Életminőség Szlovéniában - Fejlesztési jelentés 2026 című anyagából.
2026. 05. 14. 04:00
Megosztás:

Pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot - jelentette be az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) főigazgató-helyettese a Tisza-kormány első ülésének szünetében szerdán Ópusztaszeren.
2026. 05. 14. 03:30
Megosztás:

20 év után ismét hosszabbított a Waberers és a Zwack

A Waberer’s és a Zwack Unicum Nyrt. 3+2 évre meghosszabbította a több mint két évtizedes logisztikai partnerségét. Az együttműködés, amely 2005 óta biztosítja a Zwack számára a teljes körű áruszállítási, raktározási és hozzáadott értékű szolgáltatásokat, a megújított szerződéssel új szakaszba lép és a felek a fenntartható közlekedés jegyében elektromos nyergesvontató alkalmazásával jelentősen csökkentik a helyi károsanyag- és zajterhelést.
2026. 05. 14. 03:00
Megosztás:

Itt a Tisza Párt új SZJA programja - sok pénz marad a zsebünkben

A TISZA-kormány újonnan kinevezett pénzügyminisztere, Kármán András a miniszteri meghallgatáson ismertette a személyi jövedelemadó mérséklésére vonatkozó elképzelést, amelyet azonban csak 2027-től vezetnének be.
2026. 05. 14. 02:00
Megosztás:

100.000-et buknak a kisemberek ezzel a döntéssel

A Magyar Nemzeti Bank friss adatai szerint a lekötött betétek jelentős része olyan bankokban áll, ahol az átlagos kamat még az 1 százalékot sem éri el. Ez elsőre nem tűnik látványos veszteségnek, hiszen a pénzből nem vonnak le közvetlenül semmit. A kár mégis valós: elmaradt hozamként jelentkezik.
2026. 05. 14. 01:00
Megosztás:

Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadó lesz

Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadóként csatlakozik a kormányhoz - jelentette be szerdán, Ópusztaszeren, kormánya első ülésének szünetében, sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök.
2026. 05. 14. 00:30
Megosztás:

Németh Dávid: 360 forintos euróárfolyamot még ki tud gazdálkodni a magyar gazdaság

A magyar gazdaság 360 forintos euróárfolyamot még ki tud gazdálkodni - hangsúlyozta a K&H Bank vezető elemzője szerdán Székesfehérváron, a Videoton Holding által szervezett üzleti fórumon.
2026. 05. 13. 23:30
Megosztás:

Rekordnyereséget ért el a Shopper Park Plus Nyrt. az első negyedévben

A Shopper Park Plus Nyrt. (SPP-csoport) adózott nyeresége 166,8 százalékkal 27,9 millió euróra, míg díjbevétele 42,9 százalékkal 10 millió euróra nőtt 2026 első negyedévben; az adatok alapján újabb negyedéves rekord profitot könyvelt el - közölte az ingatlanok bérbeadásával foglalkozó társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. 05. 13. 23:00
Megosztás:

Elindult a Restart Hungary startup ökoszisztéma kezdeményezés

A hazai startup és innovációs ökoszisztéma szintlépésének, valamint a magyar gazdaság újraindulásának támogatására új szakmai kezdeményezés jött létre Restart Hungary néven, amely a hagyományos érdekvédelmi szervezetek helyett nyílt és egyenrangú egyeztetési platformként kíván működni - tájékoztatta a szervezet szerdán az MTI-t közleményben.
2026. 05. 13. 22:30
Megosztás:

Bővíti állományát, az idén már 140 munkatársat vett fel a Körber Hungária

A bővülő feladatok ellátására az év eddig eltelt időszakában már 140 munkatársat vett fel a Pécsen termelő, több mint 1300 embert foglalkoztató Körber Hungária Gépgyártó Kft. (Körber) - közölte a gyártósorok és alkatrészek előállításával foglalkozó német tulajdonú vállalat szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 13. 22:00
Megosztás:

Magyar Péter a május 25-i héten meg akar állapodni az uniós pénzekről

Jövő héten Budapestre jön az Európai Bizottság magas szintű delegációja: a tárgyalások célja, hogy a május 25-i héten megállapodhassanak a bizottság vezetőjével az uniós pénzekről - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
2026. 05. 13. 21:30
Megosztás:

Új elnökséget választott a Magyar Fürdőszövetség

Új elnökséget, és Végh Andor, a Zalakarosi Fürdő Zrt. vezérigazgatója személyében új elnököt választott a Magyar Fürdőszövetség tavaszi tisztújító közgyűlésén szerdán - közölte a szövetség az MTI-vel.
2026. 05. 13. 21:00
Megosztás:

Ledger: elhalasztja az amerikai tőzsdei debütálást a kriptotárca-piac egyik legnagyobb szereplője

A kriptovaluta-piac újabb figyelmeztető jelzést kapott: a francia Ledger, a hardveres kriptotárcák egyik legismertebb gyártója egyelőre félreteszi amerikai tőzsdei bevezetési terveit. A döntés jól mutatja, hogy a kripto IPO-k körüli hangulat még mindig törékeny, különösen akkor, amikor a tokenárfolyamok gyengélkednek, a kereskedési volumenek csökkennek, a részvénypiacokon pedig továbbra is erős a bizonytalanság.
2026. 05. 13. 20:30
Megosztás:

A következő hónapokban árcsökkentésre kényszerülhetnek a túlárazott ingatlanok tulajdonosai

Lassuló kereslet, növekvő kínálat és erősödő alkupozíció jellemzi jelenleg az ingatlanpiacot. Az Otthon Start Program által felfűtött árrobbanás kifulladt, így a következő hónapokban az eddig túlárazott ingatlanoknál akár árcsökkenésre is sor kerülhet.
2026. 05. 13. 20:00
Megosztás:

Újraindulnak a Wizz Air Budapest és Tel-Aviv közötti járatai május 28-tól

A biztonsági helyzet javulásával a Wizz Air május 28-tól újraindítja a Budapest és Tel-Aviv közötti légi összeköttetést - közölte a légitársaság az MTI-vel szerdán.
2026. 05. 13. 19:30
Megosztás:

Új ügyvezető irányítja a Nyíregyházi Állatparkot

Papp Endre zoológiai igazgatóhelyettest nevezte ki Kovács Ferenc polgármester a Nyíregyházi Állatpark új ügyvezetőjévé - közölte a városháza sajtószolgálata szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 13. 19:00
Megosztás:

Öt év után először csökkent a zágrábi repülőtér utasforgalma

Öt év folyamatos növekedés után áprilisban csökkent a zágrábi Franjo Tudjman repülőtér utasforgalma - írta a Poslovni Dnevnik című horvát gazdasági napilap szerdán.
2026. 05. 13. 18:30
Megosztás: