Kamatdöntő ülést tart az MNB Monetáris Tanácsa

A héten kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig a foglalkoztatás és munkanélküliség augusztusi helyzetéről, valamint a keresetek júliusi alakulásáról közöl adatokat.

Kamatdöntő ülést tart az MNB Monetáris Tanácsa

Hétfőn közli a KSH a keresetek júliusi adatait. Júniusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 566 800, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 390 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 16,0, a nettó átlagkereset 15,9 százalékkal magasabb volt, mint egy évvel korábban. A reálkereset 3,4 százalékkal csökkent, a fogyasztói árak előző év azonos időszakához mért, 20,1 százalékos növekedése mellett. A bruttó mediánkereset 450 000 forint volt, 15,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A kedvezmények figyelembevételével számított nettó kereset mediánértéke 312 000 forintot ért el, 15,6 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit.

Kedden tartja soron következő kamatdöntő ülését a jegybank monetáris tanácsa, és csütörtökön közzéteszik az Inflációs jelentést. Augusztusban a monetáris tanács nem változtatott az alapkamat 13,0 százalékos szintjén, tovább szűkítette viszont a kamatfolyosót, amelynek felső széle 17,5 százalékról 100 bázisponttal, 16,5 százalékra csökkent. Az MNB tavaly szeptember 27-én emelte meg utoljára az alapkamatot, 125 bázisponttal 13,0 százalékra, és az ülést követően bejelentette az alapkamatemelési-ciklus leállítását.

Csütörtökön az ipari termelői árak augusztusi statisztikáit teszi közzé a KSH. Júliusban az ipari termelői árak átlagosan 1,3 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 19,5 százalékkal nőttek, az exportértékesítéséi 7,6 százalékkal mérséklődtek. A nagy eltérést elsősorban az okozta, hogy az alapvetően hazai piacra termelő, azon belül nagy súlyt képviselő energiaiparban a belföldi értékesítési árak jóval meghaladták az egy évvel korábbiakat, miközben az exportértékesítési árak már csökkentek. Az ipari termelői árak alakulásában az alapanyagok drágulása és az előállítási költségek emelkedése, továbbá a forint euróval szembeni, egy év alatt történt erősödése is szerepet játszott.

Pénteken a foglalkoztatottság-munkanélküliség augusztusi adatait publikálja a KSH. Júliusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 745 ezer volt, 32 ezerrel több, mint egy éve. A 2023. május-júliusi időszakban a foglalkoztatottak létszáma 29 ezerrel több, 4 millió 728 ezer fő volt. Míg a hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma 22 ezerrel, a külföldön dolgozóké pedig 14 ezerrel nőtt, addig a közfoglalkoztatottaké 7 ezerrel csökkent. A 15-64 évesek közül 4 millió 608 ezren minősültek foglalkoztatottnak, a korcsoportra jellemző foglalkoztatási ráta 74,8 százalék volt. A munkanélküliek száma 2023 júliusában 194 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,9 százalékos volt. A május-júliusi időszakban a 15-74 éves munkanélküliek száma 38 ezer fővel, 198 ezer főre, míg a munkanélküliségi ráta 0,7 százalékponttal, 4,0 százalékra nőtt.

Felemás hírek mellett közel stagnált a páneurópai STOXX 600

A gyenge BMI adatok, az amerikai-iráni tárgyalások megakadása és az inkább kedvezőnek mondható vállalati eredmények együttese mellett gyakorlatilag stagnált a STOXX 600. A DAX és az FTSE 100 0,2%-kal csökkent, míg a CAC 40 0,9%-ot erősödött.
2026. 04. 24. 09:30
Megosztás:

A bizonytalan közel-keleti helyzet árnyékában emelkedtek az olajárak

Továbbra sem látszik érdemi előrelépés a közel-keleti konfliktusban.
2026. 04. 24. 09:00
Megosztás:

Miért a legjobb választás az Apple céges használatra?

A modern vállalati környezetben a hatékonyság már nem csupán szoftveres kérdés; a hardver megbízhatósága és az ökoszisztéma integritása döntő faktor az eredményességben. Az Apple céges környezetben történő alkalmazása nem luxusberuházás, hanem egy tudatos, hosszú távú stratégiai döntés, amely a produktivitást és az adatbiztonságot helyezi előtérbe.
2026. 04. 24. 08:30
Megosztás:

Gyengült a forint péntek reggelre

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 24. 08:00
Megosztás:

Fitch: a fejlett gazdaságok közfinanszírozását is megterheli a háború

A fejlett ipari gazdaságok közfinanszírozási pozícióit is jelentősen megterheli az iráni konfliktus - áll a Fitch Ratings csütörtökön Londonban ismertetett helyzetértékelésében.
2026. 04. 24. 07:30
Megosztás:

Fél éven át akár ingyenes online fizetés: új lendületet kapnak a hazai webshopok

A magyar kisvállalkozások számára az online jelenlét ma már nem lehetőség, hanem versenyfeltétel, azonban mégis sokan küzdenek az indulás költségeivel és a technikai akadályokkal. Erre kínál átfogó megoldást a Visa Digitális Fizetés Programja, amely kézzelfogható támogatással segíti a webshopindítást és az online fizetés bevezetését.
2026. 04. 24. 07:00
Megosztás:

12 napot csúsztak a fúzió bejelentésével, bírság lett a vége

672 ezer forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa egy bejelentés és engedély nélkül végrehajtott fúzió miatt. Kis-Szölgyémi Ferenc a Bükk Optimum Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. felett szerzett közvetlen egyedüli irányítást. A 12 napos késedelemmel bejelentett összefonódás a verseny szempontjából ártalmatlan volt, az eljárás alá vont önként feltárta és elismerte a jogsértést, valamint lemondott a jogorvoslati jogáról.
2026. 04. 24. 06:00
Megosztás:

Példaértékű turisztikai digitalizáció a Dunakanyarban

Helyi fejlesztésként és összefogásban elindult a TurizmusRadar, egy hiánypótló digitális ökoszisztéma, mely a turizmusban érdekelt lokális szolgáltatók ‒ szállásadók, éttermek vagy épp önkormányzatok ‒ közötti információáramlást szolgálja.
2026. 04. 24. 05:30
Megosztás:

A garázs már nem aranybánya, de gyakran jól jöhet

A legfrissebb hírek szerint idén nyártól leszerelik az összes parkolóórát Budapesten, illetve ezzel párhuzamosan 25%-kal emelkednek majd a parkolási tarifák. Ez pedig ismét rávilágít arra, mekkora szükség lenne garázsokra a fővárosban, illetve felértékelődhet ezeknek az ingatlanoknak a birtoklása, nem csak kiadási céllal, de saját használatra is.
2026. 04. 24. 05:00
Megosztás:

K&H: így látnak a fiatal kutatók a pénzügyi piacok mögé – reflexív AI a tőzsdén

A mesterséges intelligencia és az adattudomány már nem a jövő – hanem a pénzügyi szektor jelenét formáló erő. A K&H STEM pályázat éppen azokat az egyetemistákat emeli reflektorfénybe, akik komplex rendszermodellezéssel és innovatív technológiai megoldásokkal keresnek választ valós gazdasági kihívásokra. Az egyik dobogós kutatás pedig túlmutat a szakmán: a tőzsdei folyamatok megértése mindannyiunk életét érinti – legyen szó megtakarításokról, nyugdíjalapokról vagy a gazdasági stabilitásról.
2026. 04. 24. 04:30
Megosztás:

"Akció" – de valóban az? A GVH ruházati webáruházak elleni eljárásainak tanulságai

Az áthúzott árak, százalékos kedvezmények, a különféle rövidebb vagy hosszabb promóciók az online kereskedelem alapeszközei. Ezek azonban megfelelő kontroll nélkül komoly versenyhatósági kockázatot hordoznak. 2023-ban a Gazdasági Versenyhivatal ("GVH") egyszerre három eljárást indított a CCC-vel, az Answear-rel és az About You-val szemben megtévesztő árfeltüntetés és akciótartási gyakorlat gyanúja miatt, amelyek összesen egymilliárd forintot meghaladó bírságot és kompenzációs kötelezettséget eredményeztek.
2026. 04. 24. 04:00
Megosztás:

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság az MTI-vel csütörtökön, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. 04. 24. 03:30
Megosztás:

350 milliárd forintos ötéves fejlesztési programmal lép új szintre a Master Good, nyár végén indul az új sárvári üzem

Új korszak kezdődik a Master Good cégcsoportnál: a nyár végén megkezdődik az átköltözés a sárvári új húskészítmény-üzembe, miközben a vállalat egy öt évre ütemezett, 350 milliárd forintot meghaladó beruházási programot készít elő. A fejlesztési csomag új vágóüzemet, panírozógyárat, melléktermék-feldolgozót, agrárkapacitás-bővítést és jelentős infrastrukturális beruházásokat is magában foglal.
2026. 04. 24. 03:00
Megosztás:

Társasházban laksz? Akkor szólj a közös képviselőnek azonnal erről!

Több mint egymillió lakástulajdonost érint egy közelgő határidő: október 31-ig minden társasháznak be kell jegyeztetnie a földhivatali nyilvántartásba, hogy ki látja el a közös képviselői feladatokat, illetve ennek hiányában ki az intézőbizottság elnöke.
2026. 04. 24. 02:30
Megosztás:

Így követheted online, merre jár a párod!

7 módszer, amit ma már bárki használhat: a technológia ma már nemcsak összeköt minket, hanem láthatóvá is teszi egymás mozgását. Egyetlen mobiltelefon elég ahhoz, hogy valós időben tudd, merre jár a párod, a gyermeked vagy akár egy idős családtag. De hol húzódik a határ a biztonság és a megfigyelés között? És milyen eszközök állnak rendelkezésre 2026-ban?
2026. 04. 24. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! Vissza kell fizetni a nyugdíját annak, aki…

Komoly következményekkel járhat, ha valaki jogtalanul jut nyugdíjhoz – még akkor is, ha elsőre úgy tűnik, nem ő hibázott.
2026. 04. 24. 01:30
Megosztás:

Országos veszély! Szúnyogok terjesztik a szívférgességet

Egy friss, bár nem reprezentatív hazai felmérés aggasztó képet ad a szívférgesség magyarországi elterjedéséről: a megkérdezett kutyatartók közel 70%-a már találkozott fertőzött kutyával, akár közvetlenül, akár a környezetében.
2026. 04. 24. 01:00
Megosztás:

Mémcoin rali: 20%-os ugrás, de még messze a fordulat

Újra élénkülést mutat a memecoin piac: az elmúlt hetekben közel 20%-os emelkedést produkált a szektor. Bár ez első ránézésre erőteljes visszapattanásnak tűnhet, az elemzők óvatosságra intenek – a felszín alatt ugyanis továbbra is törékeny fundamentumok húzódnak meg.
2026. 04. 23. 23:30
Megosztás:

Nem tart sokáig a meleg, tavaszias idő

Szombatig napos, meleg, tavaszias idő várható olykor erős széllel, a legmelegebb órákban akár 23-24 Celsius-fok is lehet. Vasárnap hidegfront vonul át az ország felett: a szél helyenként viharossá fokozódik, és a hőmérséklet csúcsértéke csak 13 és 20 Celsius-fok között alakul - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 04. 23. 23:00
Megosztás:

USDT-hírek: 1 milliárd dolláros kibocsátás és 344 milliós befagyasztás – a Tether újraírhatja a kriptopiac következő lépését

A kriptopiac ismét a stabilcoinok királyára figyel. A Tether egyszerre növelte drasztikusan a kínálatot és hajtott végre jelentős befagyasztást – ez a kettős lépés pedig nemcsak a likviditást, hanem a piac egész szerkezetét is befolyásolhatja a következő hetekben.
2026. 04. 23. 22:48
Megosztás: