Kezdődik a Bringázz a munkába! őszi kampánya

Szeptember 19-én indul a Bringázz a munkába! őszi kampánya, amely október 22-ig tart - mondta a Miniszterelnökség Aktív Magyarországért felelős államtitkára hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

Kezdődik a Bringázz a munkába! őszi kampánya

Révész Máriusz közölte, a kampányhoz kapcsolódva a Magyar Kerékpárosklub saját applikációt fejlesztett. A pontgyűjtésre szolgáló mobilalkalmazás megvalósítását az államtitkárság 9,3 millió forinttal támogatta.

Kiemelte, hogy a Bringázz a munkába! kampány kapcsolódik az Európai Mobilitási Héthez, ezen a héten Európában arra próbálják ösztönözni az embereket, hogy autó helyett a közösségi közlekedést vagy a mikromobilitási eszközöket vegyék igénybe.

Révész Máriusz rámutatott, mindez azért is fontos, mert rendkívüli mértékben nőtt az elmúlt időszakban az autóforgalom - csak a fővárosi agglomerációban 200 ezerrel több autó van mint 2010-ben -, ami folyamatos dugókat okoz, ezért fontos össztársadalmi érdek, hogy aki csak lehet közösségi közlekedéssel vagy kerékpárral közlekedjen.

Az államtitkár bízik abban, hogy a Bringázz a munkába! kampánnyal hasonló sikereket fognak elérni, mint a tavasszal indított Millió lépés az iskoládért! című kezdeményezéssel, amelyhez több mint kétszázezren csatlakoztak. Hozzátette, hogy szeptember 25-én utóbbit is újraindítják.

Révész Máriusz felidézte, hogy 2007-ben kezdődött a Bringázz a munkába! kampány, amely néhány év után megszűnt, majd 2017-ben újraindult. Ezt követően 2020-ban a koronavírus-járvány miatt a kampány már Inkább bringázz! néven futott, mivel akkor sokan home office-ban dolgoztak, így nem munkába bringáztak.

Kádár Melinda, a Magyar Kerékpárosklub szóvivője elmondta, hogy a kampány legnevezetesebb eseményeként idén ősszel országszerte már több mint nyolcvan helyszínen rendeznek bringás reggelit és uzsonnát. A helyszínek között említette Mórahalmot, Sopront, Szolnokot és Budapestet is.

A bringás reggelivel is arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy kerékpárral sokkal szabadabban, egészségesebben és akár gyorsabban lehet munkába érni, mint bármely másik közlekedési eszközzel - mutatott rá.

Hozzátette: a kerékpárosklubnak már arra is van megoldása, hogyan tudnak az emberek biciklivel eljutni a munkahelyükre úgy, hogy közben iskolába viszik a gyerekeiket is. Erre jelenthet megoldást a Barcelonából indult "bicibusz" mozgalom, amely tavaly jelent meg először Magyarországon, azon belül Verőcén. A kezdeményezés lényege, hogy a gyerekek, a szülők és akár a pedagógusok is együtt bringáznak el az iskolába egy előre meghatározott útvonalon, ahol bárki becsatlakozhat a bicikliző menetbe.

Szeptember 22-én, az autómentes napon Zircen, Kiskunfélegyházán, Bajon, Törökbálinton, Budapesten, Budakalászon, Ajkán és Bicskén is lesz "bicibusz" menet, így az érintett városokban előre meghatározott útvonalon együtt bringáznak majd a szülők, a gyerekek és a pedagógusok. Mivel ez nagy odafigyelést igényel az autósoktól, ezért Kádár Melinda mindenkitől azt kérte, legyen körültekintő.

A Magyar Kerékpárosklub által fejlesztett applikációról elmondta, hogy annak segítségével pontokat lehet gyűjteni, amelyeket nyereményekre válthatnak be. Egy városi kerékpár lesz a főnyeremény, de a begyűjtött pontokkal egyebek mellett kerékpáros kiegészítőket is lehet nyerni.

Enyhültek a kamatcsökkentési várakozások

Miután erősödtek azok a várakozások, miszerint a közel-keleti konfliktus nem ér gyorsan véget, fokozódott az aggodalom, hogy az Irán elleni támadás tartósan megemelheti az energiaárakat és az inflációt. Ráadásul az Egyesült Államokból kedvező munkaerő-piaci adatok érkeztek.
2026. 03. 06. 11:30
Megosztás:

A várakozások szerint alakult az OTP Bank nyeresége 2025 negyedik negyedévében

Az OTP Bank tavaly az utolsó negyedévben az elemzői várakozások átlagát megközelítve 297,255 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, ami 19 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakában elértnél - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján péntek hajnalban közzétett tájékoztatóban.
2026. 03. 06. 11:00
Megosztás:

A Wall Streeten is pirosba fordultak a részvényindexek

A Wall Streeten is kedvezőtlen hangulatban zajlott a csütörtöki kereskedés, a legnagyobb vesztesek az ipari, nyersanyag- és egészségügyi szektor voltak, különösen nagyot estek a légitársaságok. A veszteségeket némileg enyhítette a Broadcom (+4,8%) optimista előrejelzése, amely szerint jövőre 100 milliárd dollár feletti AI-chipbevételre számítanak.
2026. 03. 06. 10:30
Megosztás:

Nem sikerült új köztársasági elnököt választania a koszovói parlamentnek

Nem sikerült határidőn belül, azaz csütörtök éjfélig új államfőt választania a koszovói parlamentnek, ami akár ismét előrehozott parlamenti választásokhoz vezethet a nyugat-balkáni országban.
2026. 03. 06. 10:00
Megosztás:

Estek a mértékadó nyugat-európai tőzsdék

A fokozódó geopolitikai feszültség árnyékában tegnap estek a mértékadó európai tőzsdék, amikor a napot még felfelé kapaszkodással nyitó Stoxx600 a zárásra 1,3%-kal esett, szektor szinten a média kivételével minden pirosba fordult, a legnagyobb mínuszokat az ipari, repülőgépipari és védelmi részvények tudhatták magukénak.
2026. 03. 06. 09:30
Megosztás:

Fokozódik az aggodalom egy elhúzódó közel-keleti konfliktus miatt;

Közel-Kelet-szerte egyre több ország válik közvetlenül érintetté a múlt szombaton kirobbanó konfliktusban, amikor az Egyesült Államok és Izrael megtámadta Iránt. A befektetők egyre inkább aggódnak egy elhúzódó szembenállás miatt, melynek negatív növekedési és kamatpályára gyakorolt hatását mérlegelik.
2026. 03. 06. 09:00
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint péntek reggel

Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 06. 08:30
Megosztás:

Magyarországnak érdemes befektetnie az űripari kutatótevékenységbe

Magyarországnak érdemes befektetnie az űripari kutatótevékenységbe, mivel az ilyen befektetések hozama nemcsak számok formájában jelentkezik az ország életében - mondta Kapu Tibor kutatóűrhajós csütörtökön, a londoni Space-Comm Expo Europe kiállításon.
2026. 03. 06. 08:00
Megosztás:

Donald Trump menesztette Kristi Noem belbiztonsági minisztert

Donald Trump amerikai elnök menesztette Kristi Noem belbiztonsági minisztert, akinek helyére Markwayna Mullin republiukánus szenátort nevezte ki csütörtökön.
2026. 03. 06. 07:30
Megosztás:

Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat

Közzétette az elégséges szolgáltatást biztosító menetrendet a pécsi közösségi közlekedési feladatokat ellátó Tüke Busz Zrt., miután a társaság mellett működő Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet (Szaksz) sztrájk szervezésébe kezdett.
2026. 03. 06. 06:30
Megosztás:

Multis mérnökből lett a gyerekágyak királya

Tíz év multinacionális mérnöki pálya után saját műhelyében épít faipari vállalkozást a háromgyerekes apuka, Oláh Balázs. A BaliWood alapítója egy kedvezőtlen munkahelyi értékelés után döntött a váltás mellett, és ma már évi több száz, tömör fából készült házikóágyat gyárt Miskolc mellett. A moduláris, átalakítható szerkezetű ágyakat mérnöki szemlélettel tervezi, a stabilitást vastagabb anyaghasználattal biztosítja, amiben olyannyira magabiztos, hogy akár 500 kilogrammos terhelésre is átadja. Balázst már több mint 12 ezren követik a TikTokon, a kereslet folyamatosan erősödik, a műhely pedig új fejlesztésekkel készül a további növekedésre.
2026. 03. 06. 06:00
Megosztás:

Átadták a 2026-os Jedlik Ányos-díjakat

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) egyik legrangosabb díját, a Jedlik Ányos-díjat a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi és szerzői jogi munkásság elismeréséül adták át a Szépművészeti Múzeumban. A díjat 2026-ban Bayer Gábor villamosmérnök, dr. Gulyás Balázs, Széchenyi-díjas kutató professzor, prof. dr. Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus, dr. Lábody Péter szerzői jogász és dr. Szalay Zsolt villamosmérnök és közgazdász vehette át.
2026. 03. 06. 05:30
Megosztás:

Budapesten kívül is van élet – Hol épülhetnek meg az első Otthon Start-ra tervezett lakások?

Az Otthon Start programról legtöbbször a kedvezményes 3%-os hitel kapcsán lehet olvasni, ezzel a kormány dedikált célja a fiatalok első lakáshoz jutásának segítése. Azonban a programnak van egy másik lába is, mellyel az elérhető újlakás-kínálatot szeretnék növelni: a kormány döntött arról, hogy azok a legalább 250 lakásos projektek, melyek minimum 70 százalékban megfelelnek az Otthon Start feltételeinek, nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházások lehetnek.
2026. 03. 06. 05:00
Megosztás:

A horvát kormány egy évvel meghosszabbítaná az energiahordozók kedvezményes áfakulcsát

A horvát kormány csütörtöki ülésén az áfatörvény módosítását javasolta, amely szerint 2027. március 31-ig meghosszabbítanák az energiahordozókra alkalmazott 5 százalékos kedvezményes áfakulcsot - közölte a kabinet.
2026. 03. 06. 04:30
Megosztás:

Csendben rombol: egyre több magyart érint a fel nem ismert cukorbetegség

Akár évekig is jelen lehet a szervezetben úgy, hogy semmilyen panaszt nem okoz – a 2-es típusú cukorbetegség gyakran „csendben” alakul ki, miközben már károsíthatja az ereket, a vesét vagy a szemet. Magyarországon ráadásul nemcsak a diagnosztizált esetek száma nő, a betegség egyre fiatalabb korosztályokat érint. Az OECD 2025-ös jelentése szerint az összes hazai haláleset 2,4 százalékát a cukorbetegség okozza. Az Affidea Magyarország szakértője szerint a rendszeres, célzott szűrés kulcsszerepet játszik abban, hogy a diabétesz még a súlyos szövődmények előtt felismerhető legyen.
2026. 03. 06. 04:00
Megosztás:

Az ASTA Energy Solutions AG és a GANZ Electric stratégiai partnerséggel erősíti az európai transzformátorgyártást

Az ASTA Energy Solutions AG (ASTA) és a GANZ Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Zrt. (GANZ Electric) stratégiai, több évre szóló megállapodást kötött a nagyfeszültségű transzformátorokhoz szükséges, kiemelkedő minőségű tekercselési alapanyagok európai ellátásának megerősítése érdekében. A partnerség célja, hogy a két vállalat összehangolt fejlesztési és gyártási együttműködésével növelje az ellátásbiztonságot, támogassa az energiaátmenetet, és hozzájáruljon az európai energia-infrastruktúra stabilitásához és versenyképességéhez.
2026. 03. 06. 03:30
Megosztás:

A világ legdrágább szecessziós Zsolnay kerámiáit mutatja be a Virág Judit Galéria - a közönség ingyenesen láthatja a szenzációs tárlatot

Először láthatja a nagyközönség Virág Judit és Törő István három évtizeden át gyűjtött Zsolnay magángyűjteményét. Száznál is több szecessziós műremek, a világ legdrágább Zsolnay kerámiái mutatkoznak be március 6-tól április 19-ig a Virág Judit Galériában.
2026. 03. 06. 03:00
Megosztás:

Februárban hirtelen megugrott a használt autók iránti érdeklődés

Januárban a havazások is visszafogták az autópiacot, februárban azonban jelentős növekedés volt megfigyelhető az érdeklődések számában a Használtautó.hu-n – ráadásul a tavalyi évhez képest is sokkal többen érdeklődnek a járművek iránt. Az SUV-k különösen népszerűek, miközben a ferdehátúak népszerűsége ha nem is rohamtempóban, de fokozatosan csökken.
2026. 03. 06. 02:30
Megosztás:

Változik az özvegyi nyugdíj 2026 júliustól - kit érint hátrányosan, kit előnyösen?

Az özvegyi nyugdíjra vonatkozó szabályozás 2026. július 1-jétől jelentős módosulásokon megy keresztül.
2026. 03. 06. 01:45
Megosztás:

Botrány a fúrt kutak körül - miért kell így ellenőrizni a kutakat?

Néhány éve csendben, de alapjaiban változott meg Magyarországon a háztartási kutak engedélyezésének rendszere. A törvénymódosítás következtében megszűnt a jegyzők egyik korábbi hatósági feladata, ami sok szakember szerint komoly kockázatokat hozott magával. Azóta egyre több kérdés merül fel: vajon ki ellenőrzi ma a kutakat, és mennyire átlátható a rendszer?
2026. 03. 06. 01:00
Megosztás: