Lakáspiac: nő a kereslet, csökken a kínálat

A lakáspiacon 8 százalékkal nőtt a kereslet idén januárban az egy évvel korábbihoz képest, miközben az országos választék több mint 10 százalékkal csökkent, így csaknem 130 ezer eladó lakás és ház van a piacon - közölte saját adatai alapján az ingatlan.com hétfőn az MTI-vel.

Lakáspiac: nő a kereslet, csökken a kínálat

A közlemény idézte Balogh Lászlót, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértőjét, aki elmondta már az év első napjaiban is jelentős keresletnövekedést láttak, ezért nem meglepő, hogy a január egészében is fokozódott az érdeklődés.

Hozzátette, hogy az év első hónapjában 340 ezer telefonos érdeklődés érkezett az eladó lakásokra és házakra, ami 8 százalékos emelkedés éves szinten, Budapesten pedig az eladó lakóingatlanoknál 135 ezer érdeklődést regisztráltak, ami 9 százalékos növekedés.

A szakember jelezte, hogy a fővároson belül számottevő különbségek láthatók. A "befektetők vadászterepének számító" VI., VII., VIII. és IX. kerületben 36 százalékkal nőtt a kereslet az eladó lakások iránt.

A befektetői aktivitás pedig piacra hívta a saját célra vásárlókat is, mivel bizonyos külvárosi kerületekben eladó lakóingatlanok iránt is kiugróan nőtt az érdeklödések száma. A X., XIX., XX. és XXIII. kerületekben 23 százalékos emelkedést láttak januárban éves összevetésben. Utóbbiak népszerűsége a belső kerületekhez viszonyított alacsonyabb árral magyarázható - ismertette a közleményben Balogh László.

Rámutattak, a kereslet felfutása részben azzal magyarázható, hogy érezhetően nőtt az állampapírokból lakáspiacra visszatérő befektetők száma. A befektetők egyre nagyobb aktivitására utal az is, hogy az új építésű lakások iránti kereslet több mint 80 százalékkal emelkedett éves szinten januárban. Ezzel párhuzamosan a befektetők által generált áremelkedéstől tartva a saját célra vásárlók is igyekeznek minél előbb megoldani a tervezett lakás megvásárlását.

Arra is kitértek, hogy az egyre nagyobb számban piacra lépő vevőjelöltek egyelőre csökkenő kínálattal találkozhatnak. Januárban a feladott eladó lakóingatlan-hirdetések száma 1 százalékkal nőtt éves összevetésben. Az eladó lakások és házak teljes kínálata viszont január végén 128 ezer lakóingatlanból állt, ami 12 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól és lényegében a 2022 elejére jellemző szintnek felel meg.

Balogh László úgy vélte, a kínálat csökkenése részben azzal magyarázható, hogy a kereslet már elkezdte felszívni a kínálatot.

Az erős január után az év első felében marad a pörgős menetrend a befektetési célú vásárlások eredményeként. Az ingatlan.com becslése szerint idén akár 140-145 ezer lakásadásvétel történhet, ami 10 százalékkal meghaladhatja a tavalyi forgalmat, a 2023-as tranzakciószámnál pedig 30-35 százalékkal lehet magasabb - olvasható az ingatlanhirdetési portál közleményében.

Történelmi mélypontra süllyedt a Dacia részesedése a román autópiacon

Az első negyedévben a Dacia részesedése 18,2 százalék volt a román autópiacon - írja a profit.ro az autógyártók és importőrök egyesületének (APIA) adatai alapján.
2026. 04. 18. 07:00
Megosztás:

GVH: átláthatóbban kommunikál a jövőben a Nestlé a közös európai fogyasztóvédelmi fellépés eredményeként

Átláthatóbban kommunikál a jövőben a Nestlé a környezetbarát jelleget mutató zöld állításairól a közös európai fogyasztóvédelmi fellépés eredményeként - közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 18. 06:00
Megosztás:

Hol, mennyiért vehetünk nyaralót 2026-ban?

Ahogy megérkezik a jó idő, egyre többen kezdenek el játszani a gondolattal, milyen lenne egy saját nyaraló a vízparton. A legtöbbek fejében ilyenkor automatikusan a Balaton képe ugrik be, de Magyarország ennél jóval több lehetőséget kínál azoknak, akik vízparti kikapcsolódásra vágynak. A zenga.hu adatai alapján megnéztük, mely vízparti települések voltak a legkeresettebbek 2025-ben és 2026 eddigi részében, és azt is, hol, mennyibe kerül ma egy ilyen álom.
2026. 04. 18. 05:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 18. 04:00
Megosztás:

Változnak a nyugdíjak, de változik-e a teljes nyugdíj rendszer is Tisza Kormánnyal?

A nyugdíjrendszer kérdése a szűkös magyar költségvetés és a mind inkább indokolttá váló korhatáremelés árnyékában az egyik legérzékenyebb politikai területnek számít. Felmerül a kérdés: milyen kézzelfogható változásokat hozhat a Tisza-kormány programja a jelenlegi és a jövőbeni nyugdíjasok számára?
2026. 04. 18. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíj korhatárról döntöttek

A nyugdíjkorhatár nem pusztán egy szám a törvényekben – sokkal inkább a társadalom, a gazdaság és a politika lenyomata. Magyarországon az elmúlt évtizedekben többször is átalakult, és minden változás mögött komoly gazdasági kényszerek, demográfiai folyamatok és politikai döntések álltak. Nézzük meg, honnan indultunk, hol tartunk ma, és mit mondanak a friss, hatályos szabályok.
2026. 04. 18. 02:00
Megosztás:

Használt autó adásvétel 2026 – már szinte semmi sem kell hozzá

Forradalom zajlik a használtautó-piacon! Ami korábban napokig tartó papírmunkát, sorban állást és idegeskedést jelentett, ma már akár a kanapéról, egyetlen mobiltelefon segítségével elintézhető. 2026-ra a magánszemélyek közötti autóadásvétel gyakorlatilag teljesen digitalizálódott – de mit jelent ez a gyakorlatban?
2026. 04. 18. 01:00
Megosztás:

Egy rosszindulatú daganatos elváltozás, amely sok férfit érint

A prosztatarák az egyik leggyakoribb daganatos megbetegedés a férfiak körében, különösen idősebb életkorban. Magyarországon is évente több ezer új esetet diagnosztizálnak, ami azt jelenti, hogy rengeteg férfi érintett a problémában.
2026. 04. 18. 00:01
Megosztás:

Megfordult az eredmény a nyírbátori választókerületben

Megfordult az országgyűlésiképviselő-választás eredménye Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye 6. számú, nyírbátori székhelyű egyéni választókerületében is: a külképviseleteken és átjelentkezéssel szavazók szavazatainak összeszámlálása után Barna-Szabó Tímea, a Tisza Párt jelöltje szerzett mandátumot.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

Spanyolország egy nap alatt több mint tízezren kezdeményezték illegális státuszuk rendezését

Spanyolországban több mint tízezren kezdeményezték illegális helyzetük rendkívüli rendezését aznap, amikor az erről szóló rendelet hatályba lépett - közölte a befogadásért, szociális biztonságért és bevándorlásért felelős minisztérium pénteken.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

A hitelminősítők az ősszel vizsgálhatják felül Magyarország adósságbesorolását

A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 17. 22:00
Megosztás:

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozások lesznek szombaton

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani szombat délután a fővárosban - hívta fel a figyelmet a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 04. 17. 21:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 17. 20:05
Megosztás:

A KOPINT-TÁRKI 2 százalékos GDP-növekedést valószínűsít 2026-ra

A GDP 2 százalékkal nőhet, az infláció 3,5 százalékra gyorsulhat az idén a KOPINT-TÁRKI elemzői szerint - mondta Palócz Éva vezérigazgató pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 04. 17. 19:00
Megosztás:

EURASIAN BUSINESS EXCELLENCE AWARD 2026: MI A KÖZÖS A MAI ÜZLETI VEZETŐKBEN

Éveken át a növekedés határozta meg a sikert a globális üzleti világban. A vállalatok agresszíven terjeszkedtek, új piacokra léptek be, és a gyorsaság mentén versenyeztek. A méret volt a fő jelző.
2026. 04. 17. 18:30
Megosztás:

Döntött a kormány! A benzin és a dízel ára a jövőben...

A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. 04. 17. 18:00
Megosztás:

Kétszámjegyű növekedés a hazai piacon, duplázódó kínai részesedéssel

Jelentős mértékben bővült a hazai autópiac 2026 január és március között. A kishaszonjárművek terén azonban éppen ezzel ellentétes folyamatok zajlottak le a Datahouse adatai szerint. „A magyarok figyelme egyre jobban a távol-keleti márkák felé fordul, ami megerősít bennünket abban, hogy érdemes volt belevágni április elején a Geely értékesítésébe” – emelte ki Schiller Márk, a Schiller Autó Család schtratégiai & marketing igazgatója.
2026. 04. 17. 17:00
Megosztás:

OTP-elnök: korrekt együttműködésre törekednek a Tisza-kormánnyal

Korrekt együttműködésre törekednek a Tisza-kormánnyal, ami a magyar gazdaságnak és a vállalkozásoknak is az érdeke, a bank aktivitása nem csökken Magyarországon - mondta Csányi Sándor az OTP Bank Nyrt. igazgatóságának elnöke a pénzintézet közgyűlésén, majd a sajtótájékoztatóján pénteken Budapesten kérdésre elmondta: hamarosan egyeztetni fognak az új kormánnyal a bankszektort érintő kérdésekről.
2026. 04. 17. 16:30
Megosztás:

Az Agrárminisztérium a tavaszi fagykárok bejelentésével kapcsolatos tájékoztatót tett közzé

Az április elején tapasztalt tavaszi fagy a már virágzó, vagy a terméskezdeményekkel rendelkező gyümölcsösökben károkat okozhatott, közölte az Agrárminisztérium pénteken, egyúttal felhívta a kárenyhítési rendszerben tag, vagy tagságot most kezdeményező termelők figyelmét a kárbejelentéssel kapcsolatos teendőkre.
2026. 04. 17. 16:00
Megosztás:

A Pirelli árat emel és csökkenti a költségeket

A Pirelli olasz gumiabroncsgyártó elindítja egy úgynevezett "kárenyhítő terv" végrehajtását a közel-keleti válság hatásainak mérséklésére - jelentette be a társaság csütörtökön a honlapján.
2026. 04. 17. 15:30
Megosztás: