Lomtalanítás időpontja Budapest 2024 - mikor lesz a lomtalanítás?

Hétvégén kezdődik a 2024. évi lomtalanítás Budapesten. Minden amit a budapesti lomtalanításról 2024-ben tudni kell. Mit lehet kihelyezni és mit nem?

Lomtalanítás időpontja Budapest 2024 - mikor lesz a lomtalanítás?

Mint azt 1967 óta a fővárosiak megszokhatták, a Budapesti Közművek FKF Hulladékgazdálkodási Divíziójának munkatársai kerületről kerületre haladva az éves lomtalanítási program során idén is megszabadítják a lakosságot nagydarabos hulladékaiktól. Azt, hogy ez mennyire komoly feladat, jól szemlélteti, hogy a tavalyi évben több, mint 31 ezer tonna lomhulladékot gyűjtöttek össze, - ami egy teljes budapesti kerület egész éves hulladékmennyiségének felel meg.

A Budapesti Közművek keretein belül önállóan működő FKF Hulladékgazdálkodási Divízió évente egyszer, külön díjazás nélkül szállítja el a budapesti háztartásoktól a szabályosan kihelyezett nagydarabos hulladékot előre meghirdetett időpontokban – amelyet az év során folyamatosan tesznek közzé a www.fkf.hu oldalon. Idén a Fővárosban február 12-én Csepelen (XXI. kerület) kezdődik az éves lomtalanítási program, majd Belváros-Lipótváros (V. kerület), Budavár (I. kerület) és a XVI. kerület következik.

Bufapest lomtalanítás mikor van 2024 időpontja

Az FKF a lomtalanítási tervet, a körzeteket és a kapcsolódó tájékoztatást is a kerületi önkormányzatokkal egyeztetve szervezi. 

Ahhoz, hogy ez a lakosság számára kényelmes szolgáltatás a környezeti szempontokat és a körforgásos hulladékgazdálkodás elvárásait is érvényesítse, a Társaság kifejezetten kéri a lakosokat, hogy a lomtalanításra vonatkozó előírásokat tartsák be, és csak olyan holmit helyezzenek ki, ami nem gyűjthető szelektíven és amely nem károsítja a környezetet. Tehát kizárólag nagydarabos hulladék (pl. elhasználódott bútor, ágybetét, szőnyeg) helyezhető ki. 

Tilos a lomnak nem minősülő hulladékféleségek kihelyezése, például háztartási hulladék, szelektíven gyűjthető csomagolási hulladék, elektromos és elektronikai hulladék, és építési-bontási törmelék, sitt sem helyezhető ki a házak elé. De föld, síküveg, zöldhulladék, textil, az ipari vagy szolgáltatási tevékenységből származó hulladék, és veszélyes hulladék sem kerülhet a közterületekre. Ezek egy része a lakosság számára rendelkezésre álló 18 budapesti szelektív hulladékgyűjtő-udvarban adható le, ahol újrahasznosításukról vagy környezetbarát módon történő ártalmatlanításukról szakemberek gondoskodnak.

lomtalanítás időpontja Budapest 2024-ben

A lomok elszállítását a meghirdetett időpontban történő kihelyezést követő napon végzik el a közterületeken. A Budapesti Közművek FKF Köztisztasági Divíziója a lomtalanítást követően elvégzi az úttest takarítását, de az ingatlan előtti terület és járdaszakasz megtisztítása az ingatlan tulajdonosának, üzemeltetőjének, használójának kötelessége. 

A lomok kikészítésének időpontjáról és módjáról a Társaság előzetesen, írásban tájékoztatja az érintett lakosságot, akik a www.fkf.hu weboldalon, térkép segítségével is tájékozódhatnak a lakcímükre vonatkozó pontos lomkikészítési dátumokról.

A Budapesti Közművek ezúton is kéri a fővárosiakat, hogy 

• a lomot kizárólag a körzetükre vonatkozó kikészítés napján, 18 óra után helyezzék ki a lakóházuk előtti, hulladékgyűjtő járművekkel jól megközelíthető közterületre;

• ne a parkoló autók mögé pakoljanak, mert úgy a Társaság járművei nem tudják megközelíteni a lomkupacokat (ha lehetséges, a társasházak jelöljenek ki egy-egy helyet, ahová a lakók kihelyezhetik a nagydarabos hulladékokat)

• zöldterületre ne pakoljanak, óvják a környezetet. 

Egyre többen veszik igénybe a lakossági szelektív hulladékgyűjtő-udvarokat

A tavalyi év során begyűjtött lomhulladék mennyisége a 2022. évhez képest némileg csökkent, ez többek között a szelektív hulladékgyűjtő udvarok növekvő népszerűségének is köszönhető. A hulladékudvarok nagy előnye, hogy a lomok időpontfoglalást követően egész évben, egyes udvarokban még vasárnap is leadhatók. A lomtalanításkor ki nem helyezhető hulladékok is beszállíthatók az udvarokba, ahol már közel 50 féle hulladéktípus adható le környezetkímélő, biztonságos módon. A szolgáltatás népszerűségét jelzi, hogy a tavalyi évben több mint 260 ezren vették igénybe a budapesti lakossági hulladékudvarokat. Ezek elérhetőségéről, nyitvatartásáról, a leadható hulladékok típusáról és mennyiségéről minden információ elérhető a https://www.fkf.hu/hulladekudvarok weboldalon.

A környezettudatos, felelős választás - ha még használható, adjuk oda másoknak
Lomtalanítás előtt érdemes végignézni a kidobásra szánt lomokat olyan szemmel is, hogy azok más számára még használhatók-e eredeti funkciójukban. Ha igen, úgy azok térítésmentesen leadhatók az FKF két Szemléletformáló és Újrahasználati Központjában (1151 Budapest, Károlyi Sándor utca 166. és 1186 Budapest, Besence utca 1/A.), ahonnan jelképes tárolási díjért bárki elviheti őket, akinek szüksége van rá.

Így növelhetjük a tárgyak (bútorok, könyvek, játékok, sportszerek, egyéb használati tárgyak) élettartamát és kevesebb hulladék keletkezik. Barkácsoláshoz, hobbi lakberendezéshez is érdemes alapanyagok után kutatni itt; ezt felismerve a budapestiek évek óta nagy számban látogatják a központokat: 2023-ban több, mint 24 ezren tértek be a két újrahasználati központ valamelyikébe.

„Fotók forrása: Budapesti Közművek”


Nagyon erős UV-B sugárzás várható vasárnap a déli országrészben

A figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható vasárnap a déli országrészben - közölte a HungaroMet Zrt. szombaton az MTI-vel.
2026. 07. 18. 19:00
Megosztás:

A szakszervezet egy hét türelmi idő után várja az IKEA válaszát béremelési igényére

Egy hét türelmi időt kap a szakszervezettől az IKEA, hogy érdemben reagáljon a munkavállalók 6 százalékos alapbéremelési igényére; az érdekképviselet vállalta, hogy ez idő alatt, július 20-26. között nem szerveznek és nem hirdetnek újabb sztrájkot - mondta el a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke pénteken az MTI-nek.
2026. 07. 18. 18:00
Megosztás:

Észak-Macedónia három hónappal meghosszabbítja az energetikai válsághelyzetet

További három hónappal meghosszabbítja az energetikai válsághelyzetet az esetleges kőolaj- és kőolajtermék-ellátási zavarok miatt az észak-macedón kormány - közölte a kabinet szombaton.
2026. 07. 18. 17:00
Megosztás:

Eltöröl öt adónemet a kormány

Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.
2026. 07. 18. 16:00
Megosztás:

A Pénzügyminisztérium pályázatot hirdetett a NAV elnöki tisztségének betöltésére

A Pénzügyminisztérium pályázatot hirdetett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnöki tisztségének betöltésére, a benyújtási határidő július 31. - olvasható a kormany.hu oldalon szombaton közzétett tájékoztatóban.
2026. 07. 18. 15:00
Megosztás:

„Majd eladom az ingatlanomat” – miért csapda ez a hozzáállás kockázati életbiztosítás helyett?

Zoltán ötvenes éveiben jár, két felnőtt gyermeke van, és büszke arra, hogy az évek alatt sikerült egy szép, tehermentes családi házat felépítenie Budapest környékén. Amikor a felesége egy biztosítási tanácsadóval beszélgetve szóba hozta a kockázati életbiztosítást, Zoltán legyintett: „Minek az nekünk? Ha velem történik valami, a gyerekek eladják a házat, és abból megoldják a saját életüket.” Logikusnak tűnt – papíron. A valóság azonban ennél sokkal bonyolultabb, és épp ez a fajta magabiztosság az, ami sok családot hagy pénzügyi bizonytalanságban a legrosszabb pillanatban.
2026. 07. 18. 14:00
Megosztás:

Biztonságos az üzemanyag-ellátás, de tartalékolni kell

A stratégiai üzemanyagkészlet a márciusi mélyponthoz képest kétszeresére nőtt, így biztonságos a magyarországi üzemanyag-ellátás, de tartalékolni kell - tájékoztatta a Gazdasági és Energetikai Minisztérium (GEM) az MTI-t pénteken.
2026. 07. 18. 13:00
Megosztás:

Újabb szakaszába lépett Komló belvárosának megújítása

Újabb szakaszába lépett Komló egyik központi terének, a 48-as térnek a felújítása, amelynek során több mint egy hektárnyi területen végeznek közterületfejlesztési munkálatokat több mint félmilliárd forint európai uniós támogatás segítségével - közölte a baranyai település polgármestere az MTI-vel.
2026. 07. 18. 12:00
Megosztás:

4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint - olvasható a fataj.hu oldalon közzétett összesítőben.
2026. 07. 18. 11:00
Megosztás:

Az ukrán kormány kinevezte a megbízott védelmi és külügyminisztert

Az ukrán kormány Volodimir Zelenszkij elnökkel egyeztetve Jevhenyij Hmarát ideiglenesen a védelmi miniszteri, Andrij Szibihát pedig ideiglenesen a külügyminiszteri feladatok ellátásával bízta meg - közölte Szerhij Koreckij miniszterelnök pénteken a Facebookon.
2026. 07. 18. 10:00
Megosztás:

Hiába drágultak tovább a lakások, öt nagyvárosban mégis könnyebb lett a vásárlás

A lakások 2026-ban sem lettek olcsóbbak, az országos nettó átlagkereset azonban olyan ütemben emelkedett, hogy a vizsgált hat nagyvárosból ötben kevesebbet kell dolgozni, hogy lehessen megvásárolni egy 50 négyzetméteres lakást, mint egy évvel korábban. Budapesten egy 50 négyzetméteres lakás becsült kínálati ára közel hat havi nettó átlagkeresettel kevesebbnek felelt meg, mint egy évvel korábban.
2026. 07. 18. 09:00
Megosztás:

A jövő héten tárgyalhat a kormány a szombathelyi azbesztszennyezés felszámolásáról szóló javaslatokról

A vidék- és településfejlesztési miniszter a jövő héten a kormány elé viszi a szombathelyi azbesztszennyezés felszámolásáról szóló javaslatokat, amelyek alapján döntés fognak hozni - közölte a város polgármestere a közösségi oldalán posztolt videójában péntek este, miután a tárcavezetővel tárgyalt.
2026. 07. 18. 08:00
Megosztás:

Forint és euró ugyanabban a digitális térben: a royalsea kaszinó devizagazdaságtana

Egy online felületen a pénz egyszerű számnak látszik. A háttérben azonban árfolyamok, átváltási szabályok, banki költségek és eltérő elszámolási időpontok alakítják, hogy ugyanaz az összeg végül mennyit ér forintban vagy euróban.
2026. 07. 18. 07:30
Megosztás:

Még több italcsomagolás kap új életet: újabb automatizált DRS hulladékfeldolgozó üzemmel erősít az ALTEO Csoport

Az ALTEO Csoport 2026 nyarától jelentősen, a tervek szerint évi 28 ezer tonnára növeli a visszagyűjtött italcsomagolások feldolgozási kapacitását, biztosítva ezzel a PET-palackok és fém italosdobozok körforgásos gazdaságban tartását. A cél elérése érdekében az ALTEO Nyrt. leányvállalata, az ALTEO Circular Kft. kistarcsai telephelyén a szükséges hatósági engedélyek birtokában elindult az új, DRS hulladékfeldolgozó üzem próbaüzeme.
2026. 07. 18. 07:00
Megosztás:

Több mint háromszorosára nőtt Belgium népessége

Belgium lakossága több mint háromszorosára, 3,8 millióról közel 11,9 millióra nőtt az ország 1830-as függetlenné válása óta - derül ki a belga statisztikai hivatal, a Statbel pénteken közreadott jelentéséből, amelyet a The Brussels Times szemlézett.
2026. 07. 18. 06:00
Megosztás:

Megtört a panelláz: már nem ezek a lakások drágulnak a leggyorsabban

Miközben a májusi árcsökkenés után júniusban ismét emelkedtek a lakásárak Magyarországon, a panellakások ezúttal lemaradtak a drágulási versenyben – derül ki a legfrissebb Zenga Ingatlan Radarból. A fő kérdés, hogy valóban véget ért-e a panelőrület vagy csak átmeneti megtorpanásról van szó.
2026. 07. 18. 05:00
Megosztás:

Netrisk: 3 millió forint az átlagos hitelösszeg a személyi kölcsönöknél

Majdnem 3 millió forint volt idén június közepéig a Netrisktől igényelt személyi kölcsönök átlagösszege. A hitelek négyötödét szabad felhasználási céllal igényelték, a hitelkiváltás aránya 14 százalék volt, a felújításé vagy korszerűsítésé pedig mindössze 3 százalékot tett ki. Tízből négy kölcsönnél a futamidő 49–60 hónap, azaz 4-5 évre rúgott, míg az igénylések 35 százalékánál pedig 60 hónapnál hosszabb időre vállaltak törlesztést az érintettek.
2026. 07. 18. 04:00
Megosztás:

Hőhullám a tőzsdén? Ezek a vállalatok profitálhatnak leginkább a nyári fogyasztásból

A nyári hónapokban a fogyasztási szokások jelentősen átalakulnak: nő a fagylaltok, jeges italok és más szezonális termékek iránti kereslet. A helyzetet a Magyarországon is elérhető globális befektetési alkalmazás, az XTB szakértői elemezték, akik szerint a befektetők számára nem csupán az értékesítési adatok érdekesek, hanem azok a globális vállalatok is, amelyek ezek mögött a jól ismert márkák mögött állnak. Bár egy forró nyár önmagában nem határozza meg a részvények teljesítményét, a szezonális kereslet fontos szerepet játszhat a negyedéves eredmények alakulásában.
2026. 07. 18. 03:00
Megosztás:

Jön az EURÓ a forint helyett? Mi lesz a nyugdíjakkal és a bankbetétekkel?

Sok magyar számára az euró bevezetése egyszerre jelent reményt és félelmet. Az egyik oldalon ott van a stabilabb pénz, az egyszerűbb külföldi vásárlás és az árfolyamkockázat eltűnése, a másikon pedig a kérdés: elveszhet-e a nyugdíj, csökkenhet-e a bankbetét, megugorhat-e a hiteltartozás?
2026. 07. 18. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíjba nem számítanak be sokmindent

Sokan csak a nyugdíjigénylés előtt szembesülnek azzal, hogy a munkaviszonyban vagy más jogviszonyban eltöltött évek közül nem minden időszak növeli automatikusan a nyugdíjhoz figyelembe vehető szolgálati időt.
2026. 07. 18. 01:00
Megosztás: