Magyar kézbe kerültek a Posta Biztosítók

Pénzügyi értelemben is lezárult az az ügylet, amellyel a magyar államot képviselő Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. 66,9 százalékos, eddig külföldi kézben lévő üzletrészt vásárolt a Magyar Posta Életbiztosító Zrt.-ben és a Magyar Posta Biztosító Zrt.-ben. Ezzel 100 százalékban magyar kézbe került a vállalatcsoport, tovább növelve a hazai tulajdon arányát a biztosítási szektorban - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) csütörtökön az MTI-vel.

Magyar kézbe kerültek a Posta Biztosítók

A magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és a hannoveri központú Talanx Csoport 2022 decemberében jelentették be, hogy szerződést kötöttek a Magyar Posta Életbiztosító Zrt. és a Magyar Posta Biztosító Zrt. 66,9 százalékos üzletrészének adásvételéről - idézik fel a közleményben.

Az illetékes felügyeleti hatóságok jóváhagyását követően a tranzakció pénzügyileg is lezárult. A kivásárlással tisztán magyar tulajdonba került a biztosítási cégcsoport, amellyel a biztosítási szektorban a hazai tulajdon aránya már meghaladja a 20 százalékot - írták.

A biztosítási szektorban a hazai tulajdonrész arányának növekedésével tovább élénkülhet a piaci verseny, növekedhet a biztosítási penetráció, és emelkedhet a szolgáltatások színvonala - emelte ki a GFM.

A közlemény szerint a tranzakció zárásával járó tulajdonosváltás és a közgyűlési döntés nyomán Kadocsa Balázs tölti be a Magyar Posta Biztosító Zrt., valamint a Magyar Posta Életbiztosító Zrt. elnök-vezérigazgatói posztját.

A vezető csaknem 20 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik a pénzügyi szolgáltatói piacon, ebből az elmúlt 17 évben folyamatosan kapcsolatban állt munkája során a vállalattal és a Magyar Postával. Kadocsa Balázs Pandurics Anettet váltja az elnök-vezérigazgatói tisztségben, akinek az új tulajdonos ezúton is köszönetét fejezi ki tevékenységéért - írták.

A Posta Biztosítók üzleti működésük kezdete, 2003 óta a legdinamikusabban növekedő biztosítótársaságok közé tartoznak a magyar piacon. Sikerüket a - 33,1 százalékos tulajdonrésszel rendelkező - Magyar Posta Zrt.-vel közösen kialakított üzleti modell alapozza meg; termékeik az országos postai hálózaton keresztül Magyarország egész területén könnyen elérhetőek. A társaságok a 2021-es üzleti évben összesen mintegy 350 millió euró bruttó díjbevételt értek el. Szerepük egyaránt jelentős az életbiztosítási, valamint az utas-, gépjármű-, lakás- és nyugdíj-biztosítási szegmensekben. A tranzakció a Posta Biztosítók ügyfeleit közvetlenül nem érinti - áll a közleményben.

Hogyan maradhat versenyben az EU a világ nagyhatalmai között?

Az Eurostat legfrissebb adatai alapján az EU csak mélyreható reformokkal őrizheti meg súlyát a globális versenyben.
2026. 03. 14. 08:00
Megosztás:

A lengyel parlament megválasztotta az alkotmánybíróság hat új tagját

A lengyel parlament alsóháza (szejm) megszavazta pénteken az alkotmánybíróság átalakításának szükségességéről szóló határozatot, a kormánykoalíciós képviselők pedig ezt követően megválasztották a kormány által eddig szabálytalan összetételűnek tartott taláros testület hat új tagját.
2026. 03. 14. 07:00
Megosztás:

11%-kal csökkent az elektromos autók ára egy év alatt, tovább tolódik a kínálat a középkategóriás autók felé

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, februári közös statisztikája. Az adatok szerint egy év alatt több mint 11%-kal csökkent a használtautó-piacon meghirdetett elektromos autók átlagára, miközben kínálatuk tovább bővül. A piacon erősödik a középkategória szerepe, és egyre nagyobb súlyt képviselnek a magasabb értékű modellek. A hajtásláncok között továbbra is a hibridek átlagára a legmagasabb.
2026. 03. 14. 06:00
Megosztás:

1600 kilométernyi új optikai hálózatot épít a TARR

A digitális infrastruktúra manapság már a gazdasági fejlődés egyik meghatározó tényezője. A gigabitképes internet elérhetősége a vidéki térségekben ugyanúgy alakítja a közösségek jövőjét, mint a nagyvárosokban, a TARR Kft. pedig olyan térségekben is megerősíti ezt az infrastruktúrát, ahol eddig korlátozottabbak voltak a nagy sávszélességű kapcsolódás lehetőségei, becsatlakoztatva az ott élőket az ország és a világ digitális vérkeringésébe.
2026. 03. 14. 05:00
Megosztás:

39 évnyi extra fizetett szabadság egyetlen év alatt: mérlegen a Yettel Recharge programja

A Yettel Magyarország tavaly vezette be Recharge nevű munkavállalói jólléti programját, amely minden aktívan ledolgozott ötödik év után egy teljes hónap fizetett szabadságot biztosít a kollégáknak. A kezdeményezés célja, hogy a változatos és pörgős iparágban hosszabb feltöltődési lehetőséget biztosítson a munkatársaknak.
2026. 03. 14. 04:00
Megosztás:

Hetente közel 1 napot gondoskodnak másokról a 40 feletti magyarok – sokan mégis magányosnak érzik magukat

A 40–75 éves magyarok többsége családja gondozása miatt háttérbe szorítja saját testi-lelki egészségét. A korosztály tagjai hetente átlagosan 23,6 órát töltenek mások gondozásával, miközben csaknem minden harmadik érintett gyakran magányosnak érzi magát. Ez rávilágít arra is, hogy a támogató társas kapcsolatok, különösen a barátságok mennyire meghatározóak az életminőség szempontjából – derül ki az ÉletPlusz program reprezentatív kutatásából. A Haleon és a Tudatos Öregedés Alapítvány közös kezdeményezése 2025 óta működik a 40 év felettiek tudatos öngondoskodásának támogatására.
2026. 03. 14. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt a nyugdíjról! Minden 65 évnél idősebb nyugdíjast érint

A nyugellátások kifizetésével kapcsolatos szabályok sokak számára bonyolultnak tűnhetnek, pedig néhány alapvető tudnivaló ismerete nagyban megkönnyíti az eligazodást. Nemcsak azoknak érdemes tisztában lenniük ezekkel az előírásokkal, akik hamarosan nyugdíjba vonulnak, hanem azoknak is, akik már nyugdíjban részesülnek, vagy hozzátartozóként érintettek az ellátások ügyintézésében.
2026. 03. 14. 02:00
Megosztás:

Meddig él ma egy férfi és egy nő Európában? És egy magyar?

Az előző évhez képest 0,1 évvel nőtt, ezzel 81,5 évre emelkedett az uniós tagországok állampolgárainak születéskor várható átlagos élettartama 2024-ben - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közreadott jelentésében.
2026. 03. 14. 01:00
Megosztás:

Nyugdíjasként így lehet 31 millió forintod! Nem is olyan bonyolult...

A magyarok jelentős része komoly aggodalommal tekint a nyugdíjas éveire. A Provident Pénzügyi Zrt. felmérése szerint minden negyedik ember attól tart, hogy a nyugdíja nem lesz elegendő a jelenlegi életszínvonal fenntartásához.
2026. 03. 14. 00:01
Megosztás:

Így néz ki a 2026-os szavazólap

Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül. A szavazólapokon öt pártlista neve szerepel.
2026. 03. 13. 23:00
Megosztás:

Szerbia 20 százalékkal csökkentette az üzemanyagokra kivetett jövedéki adót

Szerbia 20 százalékkal csökkentette az üzemanyagokra kivetett jövedéki adót annak érdekében, hogy mérsékelje a közel-keleti háború miatt a töltőállomásokon tapasztalható áremelkedést - közölte pénteken a szerb energiaügyi minisztérium.
2026. 03. 13. 22:00
Megosztás:

Átadták a Keleti pályaudvar első megemelt, akadálymentes peronját

Átadták a Keleti pályaudvar első megemelt, akadálymentes peronját, és felújították a műemlék perontető korrodált tartószerkezetét - jelentette be a közösségi oldalán pénteken a MÁV vezérigazgatója.
2026. 03. 13. 21:00
Megosztás:

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 03. 13. 20:00
Megosztás:

A Pi Network ára 30%-ot robbant egy nap alatt – Tőzsdei listázás és Pi Day fűti a ralit

Rövid idő alatt hatalmas lendületet vett a Pi Network natív tokenje. A PI árfolyama az elmúlt 24 órában több mint 30%-kal emelkedett, miközben az elmúlt egy hónapban már 100% feletti növekedést produkált. A rali mögött több tényező áll: egy jelentős kriptotőzsdei listázás közeledte, a kereskedési volumen robbanása, valamint a közösség számára kiemelt jelentőségű Pi Day közeledte.
2026. 03. 13. 19:00
Megosztás:

Független alkuszok: 400-450 ezer lakásbiztosítást mozdíthat meg az idei kampány

Az előző évihez képest néhány százalékkal több szerződésváltást regisztráltak az alkuszcégek az idei lakásbiztosítási kampány első tíz napjában. A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) az eddigi tapasztalatokra alapozva arra számít, hogy a kampány végéig az ügyfelek 400-450 ezer lakásbiztosítást cserélnek le vagy dolgoztatnak át - jelentették be a szövetség mai sajtótájékoztatóján.
2026. 03. 13. 18:30
Megosztás:

Londoni elemzők: lekerült a napirendről a márciusi brit jegybanki kamatcsökkentés

Londoni elemzők egybehangzó csütörtöki előrejelzései szerint lekerült a napirendről a piaci szereplők által eddig széleskörűen várt márciusi brit jegybanki kamatcsökkentés az iráni konfliktus miatt megugrott olajárak és az ebből eredő, várhatóan újjáéledő inflációs nyomás miatt. Az új elemzői prognózisok ugyanakkor tartósan magas olajárak esetére enyhe idei világgazdasági recessziót sem zárnak ki, bár ennek csekély valószínűséget tulajdonítanak.
2026. 03. 13. 18:00
Megosztás:

Újra tombol az influenza

Influenzaszerű tünetekkel 35 400-an fordultak orvoshoz a múlt héten a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) pénteken a honlapján. Ez az adat a múlt hetet megelőző héten 45 300 volt.
2026. 03. 13. 17:30
Megosztás:

Hamis hírek – hiánypótló kötet a dezinformáció jogi szabályozásáról

A demokratikus jogállamok és a digitális nyilvánosság egyik legnagyobb jelenkori kihívásával, a dezinformációval és annak jogi szabályozásával foglalkozik a Médiatudományi Könyvek-sorozatban, a Gondolat Kiadó gondozásában megjelent új kötet.
2026. 03. 13. 17:00
Megosztás:

A Tether új irányt nyit: programozható stabilcoin fizetések érkezhetnek a Bitcoin hálózatra

Új fejezet kezdődhet a Bitcoin ökoszisztémában: a világ legnagyobb stabilcoin-kibocsátója, a Tether jelentős befektetéssel támogatja az Ark Labs startupot. A cél egy olyan új technológiai infrastruktúra kiépítése, amely lehetővé teszi a programozható stablecoin fizetéseket a Bitcoin hálózatán, és ezzel jelentősen bővítheti a BTC pénzügyi felhasználási lehetőségeit. A projekt középpontjában az Arkade nevű új második rétegű (layer-2) megoldás áll.
2026. 03. 13. 16:30
Megosztás:

Stagnálással kezdte az évet a brit gazdaság

A várt növekedés helyett stagnálással kezdte évet a brit gazdaság.
2026. 03. 13. 16:00
Megosztás: