Megéri a hőszigetelés?

Napjaink központi témája az energiatakarékosság és a környezetvédelem. Bármelyik legyen is az elsődleges, nem lehet kérdés, hogy tennünk kell a minél hatékonyabb energiafelhasználásért. Ennek az egyik legjobb módja, ha korszerűsítjük az épületet.

Megéri a hőszigetelés?

A korszerűsítés többféle is lehet

Az épületet energetikai szempontból többféleképpen is fejleszthetjük. Ilyen megoldásnak számítanak többek között a meglévő rendszerek modernebbre cserélése, valamint a napelemes rendszer telepítésén felül az ingatlan szigetelése is.

A Józan Kft. homlokzati hőszigetelő rendszereivel például megvalósíthatjuk azt, hogy kevesebb energiát igényeljen az épület fűtése, illetve hűtése. A hőszigetelés révén ugyanis sokkal nagyobb mértékben megőrizhetjük a beltér hőmérsékletét, s nem kell többé a feleslegesen elvesztegetett energia miatt bajlódni.

Megéri a szigetelés a befektetést?

A kérdést akkor válaszolhatjuk meg helyesen, ha megnézzük, hogy mikor mennyit kell költenünk, azaz tudnunk kell, hogy mikor járunk jobban anyagilag. Az teljesen egyértelmű, hogy az emberek többsége azt várja el egy szigetelés kivitelezését követően, hogy a fűtéssel kapcsolatos kiadásai jelentős mértékben csökkenni fognak. 

Ez természetesen nem is kérdés, hiszen a korábbi költségek akár 30-50%-a is megtakaríthatóvá válik egy szakszerűen felhelyezett hőszigetelésnek köszönhetően. Ez jelentős összegre is rúghat, főleg akkor, ha megnézzük, hogy a lakosság körülbelül 30%-a több mint 20.000 forintot, nagyjából 20%-uk pedig még 30.000 forintnál is magasabb összeget áldoz minden téli hónapban, kizárólag a fűtésre. 

De akkor mi tartja vissza az embereket attól, hogy szigeteljék otthonaikat? A válasz ebben az esetben is egyszerű. Nem más gátolja meg őket, mint az, hogy túlságosan drágának hiszik a hőszigetelést. Persze sokan próbálkoznak más megoldásokkal is, mint amilyen például az új nyílászárók vagy az energiatakarékos izzók használata.

Kalkuláljunk kicsit!

Alapvetően nagyjából néhány százezres költségvetéssel tudnak gazdálkodni általában a családok, amit rá tudnak költeni arra, hogy az ingatlan energiahatékonyabban működjön. Sokan úgy vélik, hogy ez édeskevés bármihez is, azonban ők tévednek!

Az igaz, hogy az épület teljes hőszigetelését ekkora összegből nem lehet kivitelezni, de megvalósítható belőle például a tetőtér szigetelése, amely akár 25%-os energiatakarékosságot is jelenthet számukra. Egy bő félmilliós költségkeret pedig akár a homlokzat szigetelésére is elegendő lehet, ami szintén nagy, 30-40%-os csökkenést jelenthet a fűtésszámlán. 

Az előbbi befektetésünk már 2-4 esztendő alatt, az utóbbi pedig 7-8 év alatt teljesen megtérülhet, így ettől a pillanattól kezdve már csak pozitívumként jelenik meg.

Arról sem érdemes megfeledkezni, hogy a hőszigetelés nem csupán anyagi szempontból kedvező választás, hanem azért is, mert az energiatakarékossággal a környezet védelméhez is jelentős mértékben hozzá tudunk járulni.


Méret alapján adóztatnák az autókat

Méret alapján is adóztatni kell az autókat, mert egy nemzetközi felmérés szerint az egyre nagyobb gépjárművek miatt jelentősen csökkenhet a parkolóhelyek száma az európai nagyvárosokban - közölte a Levegő Munkacsoport szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 24. 23:30
Megosztás:

Japánban is elérhetővé vált a Ripple RLUSD stabilcoinja

Újabb fontos piacra lépett be a Ripple amerikai dollárhoz kötött stabilcoinja, az RLUSD. A japán megjelenés azért különösen jelentős, mert az ország Ázsia egyik legszigorúbban szabályozott digitáliseszköz-piacával rendelkezik. A bevezetés erősítheti az RLUSD hitelességét, és új lehetőségeket teremthet a japán kereskedők, intézmények és határokon átnyúló fizetési szolgáltatók számára.
2026. 06. 24. 23:00
Megosztás:

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord a hét első két napján - közölte szerdán a spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet).
2026. 06. 24. 22:30
Megosztás:

Felfüggeszti a Kormányhivatal a debreceni Semcorp tevékenységét

Felfüggeszti a Hajdú- Bihar Vármegyei Kormányhivatal környezetvédelmi hatósága, a lítiumion-akkumulátor-elválasztófilmet gyártó kínai vállalat, a Semcorp tevékenységét környezetszennyezés miatt - tudatta szerdán az MTI-vel a hivatal.
2026. 06. 24. 22:00
Megosztás:

2026-ban 30 százalékkal bővülhet az új lakások száma

Idén az év egészében az új lakások száma 30 százalékkal 15 700-ra nőhet - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnökségi ülésén szerdán Budapesten.
2026. 06. 24. 21:30
Megosztás:

Minden harmadik magyar már befektet, de a pénzügyi magabiztosság továbbra is törékeny

Az XTB befektetési alkalmazás magyar felnőttek körében végzett új felmérése ellentmondásos képet mutat a hazai pénzügyi hozzáállásról: miközben a magyarok közel harmada, 32%-a már rendelkezik valamilyen befektetéssel, sokan továbbra is bizonytalanul tekintenek hosszú távú pénzügyi jövőjükre.
2026. 06. 24. 21:00
Megosztás:

Kicsit gyengült a forint szerdán

Gyengült kissé szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 06. 24. 20:30
Megosztás:

A saját honlap valódi értéke a modern piacon

A mai üzleti világban egy vállalkozás sikere és megítélése szorosan összefügg azzal, hogy milyen digitális lábnyomot hagy maga után. Sokan még mindig csupán egy kötelezően letudandó feladatként tekintenek a saját weboldalra, pedig egy igényes honlap ennél jóval többet jelent. Valójában ezt nevezetjük a cég első számú digitális névjegykártyájának, amely szünet nélkül, a nap huszonnégy órájában dolgozik a bizalomépítésen és az ügyfélszerzésen. A jól strukturált és vizuálisan is vonzó felületek azonnal professzionális hatást keltenek, és ezáltal képesek megerősíteni a vállalkozás piaci pozícióját.
2026. 06. 24. 20:00
Megosztás:

Mekkora TV-t vegyek meccsnézéshez?

A labdarúgó-világbajnokság igazi közösségi élmény, de a nappalid csak akkor válik valódi lelátóvá, ha a képernyőd is felnő a feladathoz. Ahhoz, hogy a gólöröm és a taktikai harc minden pillanatát tökéletesen át tudd élni, egy átlagos kijelző édeskevés lesz. A labda íve, a fűszálak textúrája és a játékosok minden rezdülése akkor kel életre, ha a tévé mérete és a technológia is a legmagasabb szintet hozza.
2026. 06. 24. 19:30
Megosztás:

Tizenegyedik alkalommal várja az érdeklődőket a Budapest SUP Fesztivál

2026. július 4-én ismét benépesítik a Dunát a stand up paddle szerelmesei: a XI. Budapest SUP Fesztivál keretében több száz résztvevő evez végig Budapest szívén a Római-parttól a Kopaszi-gátig.
2026. 06. 24. 19:00
Megosztás:

Elektronikai eszköz és háztartási gép csere program miatt vizsgálódik a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Eszközkezelő EU Nonprofit Kft. és a Webshop Konverzió Kft. (korábbi elnevezése: Pályázatfigyelés Kft.) vállalkozásokkal szemben. A cégek valószínűsíthetően megtévesztőn kommunikáltak egy általuk meghirdetett lakossági pályázat díjai és feltételei kapcsán. A GVH felhívja a fogyasztók figyelmét a részvételi és szerződési feltételek körültekintő megismerésének fontosságára.
2026. 06. 24. 18:30
Megosztás:

Duna House: átrendeződött a panellakások piaca

A budapesti panellakások eladása az elmúlt egy évben érzékelhetően lelassult, a vidéki paneleké és a használt téglalakások többségéé viszont gyorsult - áll a Duna House elemzésében.
2026. 06. 24. 18:00
Megosztás:

A MET Csoport 2025-ös Klímahatás-jelentése megerősíti a vállalat hozzájárulását a nyereséges dekarbonizációhoz

A MET Csoport közzétette 2025-ös Klímahatás-jelentését, amely bemutatja, hogy a vállalat a földgáz, az LNG, a megújuló energiaforrások és az energiatárolási megoldások integrált portfóliójának köszönhetően továbbra is egyensúlyt teremt a dekarbonizáció, az ellátásbiztonság és a megfizethetőség között.
2026. 06. 24. 17:30
Megosztás:

A külföldre utazó magyarok több mint fele tart valamilyen átveréstől

Egy külföldi utazás ma már jóval az indulás előtt online kezdődik. A szállásfoglalás, a jegyvásárlás és sokszor a programok szervezése is digitális felületeken történik, ami kényelmes, de új kockázatokat is jelent. Az OTP Bank és a Groupama Biztosító kutatása szerint a magyar utazók több mint fele tart valamilyen átveréstől, ezért a tudatos online jelenlét ma már ugyanúgy fontos része lehet az utazási felkészülésnek, mint az utasbiztosítás. Budapest, 2026. június 24. – A magyarok utazási kedve töretlen: a 18–75 éves lakosság 67 százaléka szokott külföldre utazni, több mint harmaduk pedig legalább évente egyszer útra kel. Az utazás tervezésekor a legtöbben tudatosan mérlegelik a lehetőségeiket: a külföldre utazók 82 százaléka számára a szálláshely megbízhatósága és a vendégértékelések kiemelt szempontot jelentenek.[1]
2026. 06. 24. 17:00
Megosztás:

Több ezer értékes műkincs érkezik a Balaton partjára - jön a Füred Art Week

A szervezők bejelentették: idén július 24-26. között rendezik meg a Füred Art Weeket, a nyár legpezsgőbb művészeti seregszemléjét. A Balaton partján húsznál is több magas színvonalú galéria és aukciósház vesz részt a rendezvényen, ahova a műgyűjtőket és a művészetkedvelő érdeklődőket is várják. A szervezők rekordszámú látogatót várnak egybekötött háromnapos vásárra.
2026. 06. 24. 16:30
Megosztás:

Ládapakoló humanoidok és gázszivárgást szimatoló robotkutyák

Az autóiparban már évtizedek óta robotkarok hegesztenek, egyes szektorokat azonban csak lassan hódít meg ez a technológia. Ilyen a világ egyik leginkább munkaerő-intenzív ágazata, a textil- és ruhagyártás, a logisztika vagy az őrzés-védelem is. Viszont hamarosan az automatizáció számára ezek a nehéznek számító feladatok is egyre robotizáltabbá válnak.
2026. 06. 24. 16:00
Megosztás:

A Reolink tovább erősíti jelenlétét a MediaMarkt kínálatában

A Reolink, az otthoni és üzleti felhasználásra tervezett okos vizuális technológiák innovatív szereplője, tovább erősíti magyarországi jelenlétét a MediaMarkt-tal való együttműködésének keretében. A fokozatos kiskereskedelmi terjeszkedés eredményeként a Reolink termékei még több magyar vásárló számára válnak elérhetővé a MediaMarkt kiválasztott üzleteiben és online kínálatában. A bővülés jól mutatja az intelligens, megbízható biztonsági és megfigyelési megoldások iránti növekvő keresletet.
2026. 06. 24. 15:30
Megosztás:

Benyújtotta a kormány a Mol extraprofitadójának kiszélesítésére vonatkozó jogszabálymódosítást

Benyújtotta a kormány az Országgyűlésnek az egyes adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, mely kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját azzal, hogy sávossá alakítja az olcsóbb orosz Urál és a drágább Brent kőolaj közötti árkülönbözet utáni adót; a különadót kiterjeszti a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027-es adóévre is.
2026. 06. 24. 15:00
Megosztás:

Este hétig válthatnak díjmentesen devizát az erstések George-ban

Júliustól hétköznap két órával tovább, este hétig válthatnak devizát az Erste ügyfelei a George Appban és a netbankban kedvező – a középárfolyamhoz közeli – árfolyamon, akár egymillió forintig. A díjmentes, rejtett költségek nélküli szolgáltatással a bank ráver a fintech cégek hasonló megoldásaira. Ma már a devizaszámlás lakossági ügyfelek több mint 40 százaléka használja a megoldást, miközben csökkent a fintech szolgáltatók felé indított utalások volumene.
2026. 06. 24. 14:30
Megosztás:

Első lakás Otthon Starttal: a vidéki egyetemvárosokban a lakások több mint 90 százaléka elérhető, Budapesten sokkal borúsabb a helyzet

Az egyetemista és friss diplomás fiatalok lakásvásárlását is érdemben segítheti a fix 3 százalékos kamatozású, államilag támogatott Otthon Start lakáshitel. A konstrukció már 18 éves kortól elérhető, és lehetőséget ad arra is, hogy a szülők aktívan részt vegyenek gyermekük első otthonának finanszírozásában – akkor is, ha a fiatal még nem rendelkezik önálló jövedelemmel. Az ingatlan.com és a money.hu közös elemzése azt vizsgálta, hogy mely szabályokra érdemes ilyenkor figyelni és mekkora választék érhető el az Otthon Start keretében a legnépszerűbb egyetemvárosokban és budapesti diáknegyedekben.
2026. 06. 24. 14:00
Megosztás: