Megkezdődött a keddi M1-es defektkárok kárrendezése
2024. 01. 24. 20:00
Megkezdődött az M1-es autópályán kedden történt tömeges defektkárok rendezése; a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) Információs Központjában várják az érintettek jelentkezését.
A kárt okozó kamion kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása kiterjed az okozott kárra - közölte az MTI-vel szerdán a Mabisz.
A közleményben emlékeztetnek, január 23-án a reggeli órákban az M1 autópályán Tata térségében - Hegyeshalom felé - egy kamionról fémdarabok estek az úttestre. Ennek következtében csaknem 50 gépjármű kapott defektet. A kamion sofőrje észlelte a történteket, és félreállt az úton.
Kiemelték: rövid időn belül be lehetett azonosítani a károkozót, illetve a jármű kgfb-biztosítóját is. A sérült járművek üzemben tartói, illetve tulajdonosai a káreseményt az (1) 802 8400 telefonszámon jelenthetik be a biztosítóhoz. A biztosító társaság már meg is kezdte az eddig bejelentett károk rendezését - közölte a szövetség.
Bonyolult szabályok, komoly kockázatok – ezeken csúsznak el a cégek a külföldi munkavállalók foglalkoztatásánál
A nemzetközi vállalatok magyarországi leányvállalatai egyre gyakrabban alkalmaznak vállalaton belüli áthelyezéssel mérnököket, szakértőket, vezetőket. Azonban az így érkező harmadik országbeli – például kínai, vietnámi, mexikói vagy koreai – kollégák itteni foglalkoztatása sokkal több annál, mint sima HR-adminisztráció: az adózás és társadalombiztosítás számos bonyolult szabályt, rengeteg buktatót és súlyos bírságkockázatot is rejt. A KPMG szerint azonban tudatos tervezéssel ezek elkerülhetőek és megalapozható a sikeres együttműködés vállalatok és munkavállalóik közt egyaránt.
Hány cigány ember él Magyarországon?
A magyarországi roma lakosság pontos létszámának meghatározása jelentős nehézségekbe ütközik. Ennek hátterében több tényező áll: a nyelvi beolvadás folyamata, a földrajzi szétszórtság, a kulturális sokféleség, valamint a viszonylag alacsony társadalmi megbecsültség. Emiatt a társadalomtudományi kutatásokban rendszeresen vita tárgyát képezi, hogy milyen módszerekkel lehet a legpontosabban megbecsülni a roma népesség számát.
Félmilliárdos fejlesztéssorozat zárult le Polgáron
Lezárult egy félmilliárd forintos, európai uniós támogatásból és állami társfinanszírozásból megvalósuló fejlesztéssorozat a Hajdú-Bihar vármegyei Polgáron – tájékoztatta a projektgazda szombaton közleményben az MTI-t.
A MAFE csatlakozott az EUROMETAL acélipari védelmi felhívásához
Az EU acélértékláncát képviselő EUROMETAL nevű szövetség hivatalos sajtókonferencián, 2026. április 14 én, a düsseldorfi Tube & Wire vásáron bejelentve sürgős "Cselekvési felhívást" indított az európai acél és fémipar védelmére.
Tavaszi kerti munkák tudatosan - amikor a kert rendben tartása pénzügyileg is előnyös
A tavasz kezdetével a kert új feladatokat ad, és ilyenkor dől el az is, milyen állapotban lesz a zöldterület a következő hónapokban. Egy jól időzített karbantartás hosszabb távon kevesebb ráfordítást igényel, ezért érdemes már az elején átgondoltan nekiállni.
Virágküldés: a szívből jövő meglepetés
Gondoltál már arra, hogy egy szál virág milyen boldogságot hozhat? A virágok hatása sosem szűnik meg csodálatba ejteni minket; üzenetet közvetítenek, érzéseket közvetítenek, és képesek megállítani az időt. Manapság, amikor a technológia mindent áthat, a személyes kapcsolattartás különleges módszerei egyre értékesebbé válnak.
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára - jelentette ki Anna-Kaisa Itkonen, a brüsszeli testület illetékes szóvivője Brüsszelben pénteken.