Megvette a magyarországi DIGI-t a 4iG

Lezárult a DIGI márciusban indított átvilágítása és szerződéskötési folyamata, melynek eredményeként végleges megállapodást kötött a 4iG Nyrt. a román RCS & RDS csoporttal a médiakonszern magyarországi érdekeltségeinek megvásárlásáról – tette közzé a tőkepiaci társaság a Budapesti Értéktőzsdén. A tranzakció lezárásával, illetve az elmúlt egy évben az infokommunikációs szektorban végrehajtott akvizícióival a 4iG a legnagyobb hazai távközlési szolgáltatók közé lép, miközben a cégcsoport meghatározó pozíciókat építhet ki a nyugat-balkáni távközlési piacon is.

Megvette a magyarországi DIGI-t a 4iG

Magyarország egyik vezető telekommunikációs és médiaszolgáltató vállalatának megszerzésével folytatja stratégiai távközlési portfoliójának építését a 4iG Nyrt., miután a társaság megállapodott, és végleges adásvételi szerződést kötött az RCS & RDS konzorciummal a DIGI Távközlési Kft. és leányvállalatai megvásárlásáról. A tranzakció értéke 625 millió euró, megközelítőleg 232 milliárd forint. Az ügylet a hatósági eljárásokat követően 2022. januárjában zárulhat.

A széleskörű szolgáltatási portfólióval rendelkező DIGI a magyar vezetékes hang, internet és televíziós piac második helyét foglalja el. A társaság csúcstechnológiás előfizetői végpontig kiépített optikai hálózatának (FTTH – Fiber to the home), megerősített gerinchálózati és műholdas infrastruktúra-fejlesztéseinek köszönhetően az ország bármely pontján képes magas minőségű szolgáltatást biztosítani. A médiavállalat saját gyártású televíziós csatornákkal is rendelkezik, sportadói mellett további négy tematikus csatornával van jelen a televíziós műsorszolgáltatók között. A DIGI 2019 májusában indította mobil telekommunikációs szolgáltatását Magyarországon. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően a vállalat 2.300 saját tulajdonú bázisállomással rendelkezik, a DIGIMobil szolgáltatás a lakosság több mint 90 százalékának biztosít kültéri mobillefedettséget. Fejlett infrastruktúrájának köszönhetően a vállalat a hazai szolgáltatók között elsőként, a régióban pedig elsők között indította el Magyarország jelenleg leggyorsabb lakossági internetszolgáltatását, 10 Gbit/s sávszélességgel.

„A DIGI megvásárlása több szempontból is meghatározó stratégiai előrelépést jelent társaságunk számára. Az RCS & RDS médiakonszernnel kötött sikeres megállapodásnak, illetve az elmúlt időszakban a telekommunikációs iparágban végrehajtott hazai- és nemzetközi akvizícióinknak köszönhetően egy új regionális távközlési csoport alapköveit raktuk le az elmúlt nagyjából egy éves periódusban. Az akvizícióknak köszönhetően jelentősen megerősítjük piaci pozícióinkat az infokommunikációs szektorban, és a legnagyobb távközlési vállalatok közé lépünk Magyarországon is. A távközlés, illetve a távközlési infrastruktúra területén eszközölt befektetéseink a DIGI csúcstechnológiás optikai és mobiltávközlési infrastruktúrájával kiegészülve új szintre emelik a 4iG csoport lehetőségeit a hazai és a régiós lakossági, illetve üzleti ügyfelek kiszolgálásában.” – hangsúlyozta a megállapodás kapcsán Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnök-vezérigazgatója.

A DIGI megvásárlása fontos lépés lehet az állami és magántőke egyesítésével létrejövő nemzeti távközlési és telekommunikációs infrastruktúra-szolgáltató vállalat létrehozásában, melynek platformtársasága az Antenna Hungária lesz a felek augusztus végi bejelentésének megfelelően. A 4iG az állammal kötött stratégiai megállapodása értelmében az Antenna Hungária Zrt.-be apportálja majd telekommunikációs érdekeltségeit, mellyel a 4iG többségi tulajdont szerez a vállalatban.  A fúzió eredményeként új regionális távközlési holdingvállalat jön majd létre, amelynek hazai érdekeltségei (Antenna Hungária, DIGI, Invitel, Invitech, AH Net) a nyugat-balkáni régióban folyamatban lévő akvizícióknak köszönhetően, további távközlési vállalatokkal egészülhetnek ki.

Már minden harmadik lakáshitelt 30 év alattiak vesznek fel Magyarországon

Az MNB legfrissebb statisztikái alapján a magyar lakáshitelpiac 2025 végére látványos szerkezeti elmozdulást mutatott. Az év utolsó három hónapjában a 30 év alatti hitelfelvevők aránya, valamint az alacsony önerővel felvett, magas hitelarányú (LTV) lakáshitelek súlya is jelentősen nőtt – derül ki a money.hu elemzéséből.
2026. 04. 20. 17:00
Megosztás:

Már minden harmadik lakáshitelt 30 év alattiak vesznek fel Magyarországon

Az MNB legfrissebb statisztikái alapján a magyar lakáshitelpiac 2025 végére látványos szerkezeti elmozdulást mutatott. Az év utolsó három hónapjában a 30 év alatti hitelfelvevők aránya, valamint az alacsony önerővel felvett, magas hitelarányú (LTV) lakáshitelek súlya is jelentősen nőtt – derül ki a money.hu elemzéséből.
2026. 04. 20. 17:00
Megosztás:

A Coinbase kriptovaluta tőzsde AI-ügynökökkel formálja át a munka világát

A mesterséges intelligencia már nem csupán automatizálási eszköz: a Coinbase most egy merőben új irányba lép. A vállalat olyan AI-alapú „vezetőket” tesztel, amelyek stratégiai tanácsadóként segítik az alkalmazottakat a mindennapi döntésekben. A kísérlet jól mutatja, hogyan alakulhat át a vállalati működés a kriptoszektor egyik legnagyobb szereplőjénél.
2026. 04. 20. 16:30
Megosztás:

Kiugró történelmi csúcs a belföldi használtautó-piacon

A DataHouse legfrissebb előzetes adatai szerint márciusban minden eddiginél magasabban alakult a belföldi használtautó-adásvételek száma: a hazai piacon az elmúlt hónapban mintegy 93 900 személygépkocsi cserélt gazdát. Ez az érték nem kevesebb, mint 14 százalékkal haladja meg a tavaly márciusban beállított eddigi rekordot (82 ezer adásvétel). Az ilyenkor szokásos szezonális aktivitást ezúttal a januárban elmaradt vásárlások pótlása, illetve áttételesen a használtautó-import felfutása is segíthette.
2026. 04. 20. 16:00
Megosztás:

Magyar Péter ezért kéri a háborús veszélyhelyzet meghosszabbítását

Azt kéri a jelenlegi kormánytól Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, hogy hosszabbítsa meg a háborús veszélyhelyzetet május 31-ig.
2026. 04. 20. 15:30
Megosztás:

Több mint 200 ezer embernek egyszerűsíti az adminisztrációt az eSZJA

Idén is megkönnyíti a lakáskiadással és ingatlanértékesítéssel kapcsolatos jövedelmek bevallását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kérdés-felelet alapú kitöltési módja, amely tavaly debütált az eSZJA rendszerben. A fejlesztés már bizonyított, és most több mint 200 ezer magánszemélynek egyszerűsíti az adminisztrációt - közölte az adóhatóság hétfőn az MTI-vel.
2026. 04. 20. 15:30
Megosztás:

A Polymarket 15 milliárd dolláros értékelésre tör: robban a predikciós piacok szektora

Újabb mérföldkőhöz érkezhet a kriptoalapú predikciós piacok világa: a Polymarket egy nagyszabású tőkebevonásra készül, amely nemcsak a vállalat értékét emelheti rekordmagasságba, hanem az egész szektor növekedési ütemét is jól tükrözi. A háttérben brutális forgalomnövekedés, fokozódó verseny és egyre szigorodó szabályozói nyomás rajzolja át a piac jövőjét.
2026. 04. 20. 15:00
Megosztás:

Minden harmadik lakáskár-ügyintézésben az MI segít, dönt és fizet az UNIQA ügyfeleinek

Új korszakot nyit a kárrendezésben az UNIQA Biztosító Zrt. Minden harmadik lakáskár-ügyintézésben az MI segít, dönt és fizet. A cég mesterségesintelligencia-alapú virtuális asszisztense, NiQA a hét minden napján, 24 órában támogatja az ügyfeleket, jelentősen lerövidítve az ügyintézési időt. A megoldás gyorsabbá, átláthatóbbá teszi a folyamatokat és megszünteti a „felesleges köröket” – jelentette be Kurtisz Krisztián, az UNIQA Biztosító vezérigazgatója.
2026. 04. 20. 14:30
Megosztás:

Tavaszi élelmiszer-biztonsági és higiéniai ellenőrzések – vendéglátóhelyeket és népszerű termékeket ellenőrzött az NKFH

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalokkal együttműködve 240 vendéglátóhelyet ellenőrzött, valamint 600 élelmiszerterméket vizsgált a tavaszi időszakban. Az eljárások eredményeként összesen több mint 21 millió forint bírság kiszabására került sor. A hatóság a lejárt minőségmegőrzési vagy fogyaszthatósági idejű, illetve a nem megfelelően nyomonkövethető élelmiszerek miatt összesen 345 kilogramm terméket vont ki a forgalomból.
2026. 04. 20. 14:00
Megosztás:

Kriptovaluta eladás után hogyan jutok készpénzhez?

Kriptót adnál el? Íme minden, amit tudnod kell a kifizetés előtt. A kriptovaluták eladása első ránézésre egyszerű folyamatnak tűnik, de amikor ténylegesen készpénzhez szeretnél jutni, a helyzet gyorsan bonyolultabbá válhat. Különböző díjak, limitek és akár adózási következmények is befolyásolhatják a végső összeget. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat és a leggyakoribb kifizetési módszereket, hogy ne érjen meglepetés.
2026. 04. 20. 13:30
Megosztás:

Vegán fehérjék: kompromisszummentes választás mindenkinek

Napjainkban egyre több ember dönt úgy, hogy búcsút mond az állati eredetű termékeknek, legyen szó egészségi okokról vagy etikai megfontolásokról. Akár vegánként élsz, akár csak mérsékelnéd az állati termékek fogyasztását, biztosan felmerül benned a kérdés: hogyan biztosíthatod a megfelelő fehérjebevitelt? A növényi fehérjék között azonban nem szükséges kompromisszumokat kötni.
2026. 04. 20. 13:00
Megosztás:

A globális PC-kiszállítások 4 százalékkal nőttek az első negyedévben

A globális személyi számítógép-kiszállítások 4 százalékkal, 62,8 millió készülékre nőttek az idei első negyedévben éves összevetésben a Gartner amerikai technológiai piackutató cég honlapjára fölkerült friss jelentés szerint.
2026. 04. 20. 12:00
Megosztás:

Dinamikus növekedés a Costa del Solon: készpénzes vásárlók és szűk kínálat hajtja a piacot

Miközben Európa nagy részén a kamatkörnyezet alakítja a lakáspiacot, a Costa del Sol egyre inkább függetlenedik ettől. A Duna House adatai szerint a térségben a készpénzes és nemzetközi vevők dominanciája 2026-ban is stabil keresletet biztosít, miközben a szűk kínálat tovább emeli az árakat.
2026. 04. 20. 11:30
Megosztás:

Ennyit kereshetsz most a LIDL-ben - mutatjuk a fizetéseket

A Lidl bejelentette a 2026-os gazdasági évre vonatkozó bérfejlesztést, amellyel tovább erősíti piaci pozícióját a hazai munkaerőpiacon.
2026. 04. 20. 11:00
Megosztás:

Estek a fejlett piaci kötvényhozamok; a hazai kötvény- és devizapiacon a választás volt a mozgatórugó

A fejlett gazdaságok kötvény- és devizapiacin is közel-keleti konfliktus diktálta az ütemet. A Hormuzi-szoros körüli hírek mellett nem sok vizet zavartak a múlt heti makrogazdasági adatok, sem a vártnál jobb európai és a gyengébb amerikai ipari termelési adatok, sem a vártnál jobb kínai GDP-adat nem hozott érdemi hatást.
2026. 04. 20. 10:30
Megosztás:

A Wall Street is ünnepelte pénteken a Hormuzi-szoros megnyitását; vaskos emelkedéseket hozott a hét

A Wall Streeten is kizöldültek az indexek a Hormuzi-szoros megnyitása nyomán: az S&P 500 és a NASDAQ zsinórban a harmadik napjukat zárták történelmi csúcson, míg a Dow február vége óta a legmagasabb szinten fejezte be a kereskedést.
2026. 04. 20. 10:00
Megosztás:

Pénteken és a hét egészében is emelkedtek a vezető európai indexek és a KKE-régió tőzsdéi

Az európai részvénypiacok pénteken nagyot emelkedtek a Hormuzi-szoros megnyitásáról szóló hírek nyomán. A páneurópai Stoxx600 1,6%-kal került feljebb, a német DAX, a francia CAC40, az olasz FTSE MIB és a spanyol IBEX is 2% körüli pluszig kúsztak. Szektorszinten az olaj árával együtt eső energián és közműveken, valamint a telekommunikáción kívül minden emelkedett; a Shell és a BP árfolyama 5,5%-kal, illetve 7,2%-kal esett. Az éllovas az utazás és szabadidő volt, miután nagyot rallyztak a légitársaságok; a Ryanair, a Lufthansa és az easyJet 6% felett emelkedett. Jól teljesítettek a luxus szektor papírjai is, ahol a hét első felében még a háború okozta kereslet csökkenés miatti aggodalom dominált. A repülőgépipari és védelmi, valamint a bank szektor 3% körüli pluszt mutatott.
2026. 04. 20. 09:30
Megosztás:

A Szerb Haladó Párt elnöke bízik abban, hogy Magyar Péter tisztában lesz a szerb-magyar kapcsolatok jelentőségével

Milos Vucevic, a kormányzó Szerb Haladó Párt (SNS) elnöke, Szerbia korábbi miniszterelnöke bízik abban, hogy Magyar Péter tisztában lesz Szerbia és Magyarország kapcsolatainak jelentőségével, és törekedni fog azok további erősítésére.
2026. 04. 20. 08:30
Megosztás:

Megalakult a Vajdasági Magyar Újrakezdés

Megalakult a Vajdasági Magyar Újrakezdés nevű kezdeményezés Zentán, amelyet a Vajdasági Magyar Plénum, a Magyar Mozgalom, a Vajdasági Tisza Szigetek Közösségi Tér, valamint más civil csoportok tagjai hoztak létre - közölte a Vajdasági Magyar Plénum.
2026. 04. 20. 08:00
Megosztás:

Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 20. 07:30
Megosztás: