Milyen koncertek lesznek a Művészetek Völgye 2025 fesztiválon?

Koncertek a Völgyben: a Művészetek Völgye idén it több színpadon várja a koncertek kedvelőit számos műfajban.

Milyen koncertek lesznek a Művészetek Völgye 2025 fesztiválon?

A Panoráma színpadon az unikális, egyetlen alkalommal megvalósuló Platon Karataev x Művészetek Völgye Nyitó show július 18-án kerül színpadra,  július 20-án pedig láthatja a közönség a skót indie zenekar, a Franz Ferdinand koncertjét.

A fesztivál Panoráma színpadán sorakoznak fel 10 napon át a magyar zenei élet legismertebb szereplői. Itt lép fel az Elefánt, a Carson Coma, Beton. Hofi, az ország legnagyobb helyszínein teltházak előtt játszó Bagossy Brothers Company, az egyik legismertebb alternatív rockzenekar a Quimby, a Bohemian Betyars, a Margaret Island, a Blahalousiana és a Besh o droM is.

Itt ünnepel az idén 15 éves Ivan & The Parazol, a 20 éves Irie Maffia és a negyedszázadosok, a 30Y és a Hiperkarma is, de Kapolcs legnagyobb színpadára áll fel a Punnany Massif, a Belga, az Aurevoir. és az Esti Kornél is.

Idén sem csak Kapolcsra jutnak a nagy produkciókból, hiszen a taliándörögdi nagyszínpad, a Lőtér x Közlekedési Múzeum is ismert hazai nevekkel vár minden szórakozni vágyót. Itt lép fel a Duckshell, a Parno Graszt, Péterfy Bori & Love Band, Cserihanna, a Kiscsillag, Szabó Balázs Bandája, a Csaknekedkislány, a Hűvös, a Fiúk, Sisi, Kolibri, az Analog Balaton, Saya Noé, a Soulwave, Moriones, Ajsa Luna, Co Lee, Deva, a Jazzbois, Esze Tamás, Cibi, az L1 és a Honeybeast is. Itt sem csak magyar produkciókat hallhat a közönség; az Egyesült Királyságból érkezik Ben Ellis és a Marged, de itt áll színpadra az ukrán Postman is. 

A fesztivál egyik kedvencére, a Közlekedési Múzeum Zenélő Buszára is a Lőtéren lehet felpattanni és érdemes is, hiszen nem minden járaton tudja az ember élőben meghallgatni Beck Zolit, Morionest, a Parno Grasztot vagy épp az Aurevoir. helyközi buliját.

Művészetek Völgye 2025 koncertlista

A Világzene Udvar az idei évtől új partnerrel a Magyar Zene Házával együttműködve várja a látogatókat. A Világzene Udvar x Magyar Zene Háza Taliándörögd kínálatát színesíti, itt többek között olyan nevekkel találkozhatnak a látogatók, mint a 30 éves Kerekes Band, Borbély & Dresh Quartet, a Góbé, Pál István „Szalonna” és bandája, a Cimbaliband, Ferenczi György és az 1ső Pesti rackák, a Kacaj, Palya Bea és zenekara vagy épp Szalóki Ági. 

Örülünk, hogy idén először a Zene Háza is ott lehet a Művészetek Völgyében a Világzenei Udvar névadójaként. A világ tradicionális zenei kultúrájának bemutatása a mindennapjainak fontos része, így az udvar hangulata és nyitottsága jól illik ahhoz, amit a Zene Háza nap mint nap képvisel.” – mondta Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója.

A Harcsa Veronika x MOME Udvarban a jazz műfajé a főszerep tehetségekre figyelhetnek leginkább a nézők, itt zenél majd cancel., Hegedűs Józsi és a Vadvirág Együttes, Lenkke_ és Villő is. A friss hangok mellett persze itt is talál az ember visszatérőket a Modern Art Orchestra,  Henri Gonzo és a Papírsárkányok vagy az Esti Kornélból ismerős Lázár Tesók koncertjét is itt hallhatja a közönség. A hazai nevek mellett finn, osztrák és szlovák-cseh zenekarok színesítik a Harcsa Veronika X MOME Udvar programját.

Vigántpetend sem maradhat nagyszínpad nélkül a Cirque du Tókert évről-évre különleges produkciók otthona, zeneileg sincs ez másképp idén sem. Igazán ünnepi lesz a 75 éves Volkswagen Transporter támogatásával megvalósuló helyszín, a fesztiválon saját udvarral is rendelkező HOBO itt ünnepli, HOBO 80 néven a születésnapját, szintén szülinapos Geszti is színpadra lép, de zenél Dés László is, akihez Für Anikó és Mácsai Pál csatlakozik.

Koncz Zsuzsa és Zorán is itt kápráztatja el a közönséget, a Budapest Bár megszokott sztárfelhozatallal készül, Behumi Dóri, Kollár-Klemencz László, Szűcs Krisztián, Frenk, Ferenczi Bora és Kiss Tibi is velük zenél majd, de az Ember Márk, Wunderlich József nevével fémjelzett A Grund – vígszínházi fiúzenekar is itt zenél. A Tókert persze nem véletlen viseli a Cirque előtagot, a Rippel fivérek The 5 Elements – Rippel Brothers Show című műsorukkal, Simon István a Nárcisszal, Frenák Pál pedig a Fiúk előadással kápráztatja el a közönséget.

Aki zenei edukációra vágyik annak a Papageno Klasszik nyújt megoldást, itt klasszikus zene és opera jut a fülünkbe, miközben vidám történetekkel tudhatunk meg többet a legismertebb zeneszerzőkről, olyan anekdotákat hallhatunk, amiket nem tanítanak énekórákon.

Vigántpetenden kap helyet idén is a Művészetek Völgye tudatalattija; a Petendi Pajta DJ szettekkel vár hajnalig minden befelé figyelő táncoslábút. Míg napközben a Vad Art művészei gondoskodnak a közösségi élményről addig éjszakába nyúlóan az Önismereti Diszkó teremti meg ugyanezt a hangulatot.

A Kenderkert ad helyet délutánonként a Művészetek Völgye mindennapos ősbemutatójának is, a Völgyimprónak. Varga Livius, Rigó Marci, Little G Weevil vagy épp Kárász Eszter is itt fog improvizálni a Blue sPot zenekarral.

A Petőfi udvar sem pihen, a Petőfi Kulturális Ügynökség a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központtal várja a kultúra szerelmeseit. Napközben múzeumpedagógia foglalkozások, Művészeti KI MIT TUD, és állandó kiállítások is várják az érdeklődőket. A PKÜ összművészeti programjain az évfordulós szerzőink, Jókai Mór, Nagy László és Márai Sándor munkássága is fókuszba kerül.

A koncerteken között is lesz, ahol előtérbe kerül az irodalom, ugyanis a QJÚB:Radnóti műsora itt lesz látható. Különleges zenészekkel érkezik a Random Trip csapata, színpadra lép a két legismertebb hip-hop kollektíva a Slow Village és a Wavy, itt lesz az ismét aktív és új lemezzel jelentkező The Qualitons, a Makrohang, a Freakin’ Disco, Mehringer vagy épp a Fran Palermo is.

A Magyar Jazz Szövetség Udvara mindenkivel megismerteti a modern zene alapjaként ismert műfaj rengeteg oldalát. Hot jazz és ragtime klasszikusok, modern jazz, de még folk is helyet kap a 10 nap alatt olyan előadókkal, mint az idén 25 éves Balázs Elemér Group, a Szalay Gábor Organ Trio, a VENI vagy épp a New Fossils.

A leginkább elmélyült zenei élményekért a kapolcsi római katolikus templomot érdemes megkeresni, ahol Völgykomolyzene vár mindenkit. Weiner-nap, mise, a Danubia Zenekar koncertjei vagy a Triovirate gitár trió koncertjéért is ide érdemes ellátogatni. Aki pedig a hagyományokat a folklór oldaláról közelítené meg, annak a Hagyományok Háza Folk Udvar a megfelelő hely, ahol napközben is a hagyomány ezen oldalával ismerkedhet meg mindenki, este pedig népzenei koncertek és táncház várja az embereket kivirágos kivirradtig. 

A teljes felhozatal, ahogy a 10, az 5 és a 3 napos jegyek is elérhetőek a

https://www.muveszetekvolgye.hu/

oldalon. 

Emelkedtek tegnap az európai indexek; lefelé korrigált a földgáz ára

Az európai részvénypiacok tegnap emelkedéssel zártak, miután a befektetők továbbra is a Közel-Keleten zajló háborús eseményeket követték: a Stoxx 600 1,4%-kal erősödött. A legnagyobb figyelem ugyanakkor Spanyolországra irányult, ahol az IBEX 35 1,5%-ot emelkedett annak ellenére, hogy Donald Trump amerikai elnök az előző nap teljes kereskedelmi embargóval fenyegette meg az országot, amiért Spanyolország nem engedélyezte az amerikai csapatoknak bázisai használatát Irán elleni csapásokhoz. A spanyol kormányfő, Pedro Sánchez tegnap ismét élesen bírálta az amerikai–izraeli támadásokat, „katasztrófának” nevezve azokat, és az iraki invázióhoz hasonlította. A piacok a keddi meredek visszaesés után találtak magukra, amikor a háborús feszültségek erősen rontották a hangulatot. Az olajárak nem mozdultak el érdemben szerdán, miután Trump kedden azt ígérte, hogy az USA biztosítást és – ha kell – haditengerészeti kíséretet ad a Hormuzi-szoroson áthaladó tankereknek, hogy helyreálljon a tengeri forgalom.
2026. 03. 05. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek a tengerentúli indexek

Az amerikai részvénypiacok tegnap emelkedtek, miután mérséklődtek a közel-keleti háborús feszültségek miatti növekedési félelmek és stabilizálódni látszott az olajár. A hangulatot az erős makroadatok is támogatták. Az amerikai szolgáltatói szektor februárban várakozáson felüli teljesítményt mutatott: az ISM szolgáltatói BMI 56,1 pontra emelkedett, meghaladva az elemzők által várt 53,5 pontot, ami a legerősebb bővülési ütem 2022 augusztusa óta.
2026. 03. 05. 09:30
Megosztás:

BKK: több mint 75 ezer utast ellenőriztek februárban a rendőrséggel közös akcióban

Több mint 75 ezer utast ellenőriztek februárban a főváros több forgalmas járatán a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) munkatársai a fővárosi önkormányzati rendészekkel közösen, az ellenőrzöttek kevesebb mint egy százalékát pótdíjazták - tájékoztatta a BKK szerdán az MTI-t.
2026. 03. 05. 09:00
Megosztás:

Miért emelkedik ma a kriptopiac?

Az elmúlt 24 órában látványos erősödést mutatott a kriptopiac: a teljes piaci kapitalizáció mintegy 114 milliárd dollárral nőtt, így jelenleg körülbelül 2,43 ezermilliárd dollárnál jár. A pozitív hangulat mögött több kedvező makrogazdasági és piaci fejlemény áll, amelyek újra növelték a befektetők kockázatvállalási kedvét.
2026. 03. 05. 08:30
Megosztás:

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült a forint csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 05. 08:00
Megosztás:

Oroszország még az újabb szankciókat megelőzően kivonulhat az európai gázpiacról

Utasítást kap az orosz kormány, hogy a vállalatokkal együtt vizsgálja meg az európai piacról való azonnali kivonulás és az alternatív gázpiacokra való átállás kérdését - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Rosszija 1 televíziónak adott szerda este adott nyilatkozatában.
2026. 03. 05. 07:30
Megosztás:

Trump: az Egyesült Államok nagyon jól áll a háború frontján

Az Egyesült Államok nagyon kedvező helyzetben van az iráni konfliktust tekintve – értékelte Donald Trump amerikai elnök az előző napok eseményeit szerdán.
2026. 03. 05. 07:05
Megosztás:

Putyin: Oroszország még az újabb szankciókat megelőzően kivonulhat az európai gázpiacról

Utasítást kap az orosz kormány, hogy a vállalatokkal együtt vizsgálja meg az európai piacról való azonnali kivonulás és az alternatív gázpiacokra való átállás kérdését - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Rosszija 1 televíziónak adott szerda este adott nyilatkozatában.
2026. 03. 05. 06:30
Megosztás:

Lendületesen kezdte az évet a személyi kölcsön, gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel

Idén januárban 84,33 milliárd forintot tett ki az új személyihitel-szerződések szerződéses összege, ami 13,9%-kal múlta felül a 2025 azonos időszakában kihelyezett hitelösszeget – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. Ez alapján tehát biztatóan indult 2026, igaz, a januári kihelyezés ezúttal elmaradt a decemberitől, pedig jellemzően ennek a fordítottja szokott igaz lenni - írja közleményében a Bank360.
2026. 03. 05. 06:00
Megosztás:

Szinte csak az Otthon Start érdekli a hitelfelvevőket

Érezhetően visszaesett a kereslet januárban a lakossági hitelpiacon, az Otthon Startnál és a személyi kölcsönöknél viszont még fennmaradt a lendület – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Éves összevetésben persze még mindig szépen teljesített a piac, miközben új csúcsra emelkedett a lakossági hitelek állománya is. A bankok változatlanul az Otthon Startra koncentrálnak, egyre keményebb a verseny a támogatott hitelt igénylő ügyfelekért.
2026. 03. 05. 05:30
Megosztás:

Az OTP Bank elemzése szerint idén erősödik a mezőgazdasági szektor

A magyar mezőgazdaság 2026-ban kedvezőbb kilátásokkal indul, mint az előző esztendőben. Bár a szektor továbbra is jelentős kihívásokkal - többek között a szélsőséges időjárással és piaci bizonytalanságokkal - néz szembe, az OTP Bank bizakodva tekint az előttünk álló időszakra. A gazdasági növekedés 2-2,5% környékére gyorsulhat, a bank pedig készen áll arra, hogy hitelezési és szakmai megoldásaival támogassa az ágazat szereplőit fejlődésükben és működésükben egyaránt – hangzott el az idei OTP Agrár Gálán, ahol átadták az Agráriumért OTP Díjakat is.
2026. 03. 05. 05:00
Megosztás:

Minden eddiginél több zöld teherautó állt forgalomba februárban

Újabb csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai környezetbarát flotta bővülésében, 324 teherautó kapott zöld rendszámot, egy egységgel döntve meg az eddigi csúcsot 2025 októberéből - tette közzé az Energiaügyi Minisztérium (EM) friss Facebook-bejegyzésében szerdán.
2026. 03. 05. 04:30
Megosztás:

Egy év alatt közel 40 százalékkal emelkedett a lakáshitelek átlagos összege

Januárban több mint 250 milliárd forint lakáshitelre kötöttek szerződést a hazai háztartások, így tavaly januárhoz képest bő 100%-os volt a bővülés – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által publikált adatokból. Az Otthon Start Program hatására egy év alatt közel 40%-kal emelkedett meg az átlagosan felvett hitelösszeg, januárban pedig a teljes lakáshitel-kihelyezés 72,2%-a a program keretein belül történt - írja közleményében a Bank360.hu.
2026. 03. 05. 04:00
Megosztás:

Februárra újra felpörgött a használtautó-import

Februárban a DataHouse adatai szerint 12 206 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami 26 százalékkal haladja meg a tavaly februárban regisztrált 9 692-es mennyiséget. Néhány hónapon belül immár másodszor fordul elő, hogy az import használt autók havi darabszáma 12 ezer fölé emelkedik, ami azt mutatja, hogy folytatódik az a trend, hogy egyre több autóvásárló figyelme fordul újra a külföldi autópiacok felé.
2026. 03. 05. 03:30
Megosztás:

2026-ban újra gyorsulhat a magyar gazdaság, de az iráni háború komoly kockázatokat hordoz

A külső kereslet erősödésével párhuzamosan 2026-ban gyorsulhat a magyar gazdaság növekedése: a fogyasztás élénkülése és az új ipari kapacitások termelésbe állása új lendületet adhat a gazdaságnak. A sokat javuló inflációs kép önmagában teret engedne a további kamatcsökkentéseknek, de a napokban kibontakozó iráni háborús válság ezt erősen veszélyezteti. A közel-keleti helyzet jelenleg nagyon kiszámíthatatlan, és fennáll a gyors változás lehetősége, mind pozitív, mind negatív irányba – húzták alá az MBH Elemzési Centrum szakértői.
2026. 03. 05. 03:00
Megosztás:

50 milliárd dollárt fektet az Amazon az OpenAI-ba

Az OpenAI és az Amazon hosszú távú stratégiai partnerséget jelentett be idén február végén azzal a céllal, hogy világszerte felgyorsítsák a mesterséges intelligencia innovációk terjedését a vállalatok, startupok és az egyéni felhasználók számára. Ennek alapján az Amazon 50 milliárd dollárt fektet be az OpenAI-ba. 15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
2026. 03. 05. 02:30
Megosztás:

A magyar nyugdíjkorhatár hol tart európai mércével?

Dolgozunk-e többet vagy kevesebbet, mint Európa többi országa? A nyugdíjkorhatár kérdése ma az egyik legfontosabb társadalmi vita Európában.
2026. 03. 05. 02:00
Megosztás:

A készpénzt és annak meglétét vizsgálja az Adóhatóság 2026-ban nagy erőkkel

Az adóhatóság idén egy célzott, algoritmusok által támogatott ellenőrzési programot indított, amelynek középpontjában a mérlegben szereplő készpénz tényleges meglétének vizsgálata, valamint a házipénztárhoz kapcsolódó pénzmozgások részletes feltárása áll. A NAV az ellenőrzések során a pénztár záróegyenlegét összeveti többek között az árbevétellel, a bankszámlaforgalommal, az osztalékfizetéssel, továbbá a tagi és munkáltatói kölcsönökkel is.
2026. 03. 05. 01:00
Megosztás:

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt, március végétől legalább június közepéig - jelentette be szerdán a francia légitársaság.
2026. 03. 05. 00:05
Megosztás:

Stabil növekedés turbulens piacon: portfólió-bővítéssel és technológiai fejlesztésekkel erősít a Terrán

A Terrán a kihívásokkal teli építőipari környezetben is növekedési pályán maradt: a vállalat nettó árbevétele 2024-hez képest több mint 14%-kal emelkedett, miközben portfólió-bővítéssel, technológiai fejlesztésekkel és komplex ernyőmárka kialakításával erősítette tovább piaci pozícióját. A tetőcserepek és a Generon napelemes tetőrendszer mellett KészTető és térkőgyártásba is belefogott a vállalat.
2026. 03. 04. 23:30
Megosztás: