Milyen lakást kaphatunk most az ingatlanpiacon 30 millióért?

Az árak évek óta emelkednek az ingatlanpiacon, így ma már nem a 20 vagy 25 millió forintért megvásárolható ingatlanok kínálatát vizsgáljuk, hanem azt nézzük meg szakértők segítségével, hogy 30 millió forintért vagy az alatti összegért milyen költözhető ingatlanhoz juthatunk Budapesten és környékén.

Milyen lakást kaphatunk most az ingatlanpiacon 30 millióért?

Ha az egyik legolcsóbb budapesti kerületet tekintjük, akkor azt látjuk, hogy 30 millió forintig elsősorban társasházi lakásokat találunk a Lakatos vagy a Havanna lakótelepeken - mondta Rácz Gyula László, a Balla Ingatlan XVIII. kerületi irodájának szakmai vezetője. Ezek is alapvetően régebbi építésű, csúsztatott zsalus vagy panellakások, 30-tól akár 60 négyzetméterig.
 
Ha valami újabb építésű lakást vennénk, akkor 2000 után épült lakóparkban legfeljebb kisebb méretű, 25-33 négyzetméteres garzont kaphatunk a kerületben. Körülnézhetünk persze a kapcsolódó agglomerációs településeken is, ahol találunk 30 millióért jobb, fiatalabb társasházi lakást is, viszont családi házra, ikerházra ne számítsunk, legfeljebb ha elhanyagolt állapotú, hangos főút mellett fekszik, esetleg problémás az eladói háttér - tette hozzá a szakértő.
 
30 millió forint alatt még az agglomerációban is legfeljebb házrészt találunk többlakásos házakban, közös udvarral. Ezek ára ugyan 15-25 millió forint között mozog, azonban az ingatlanközvetítő szavai szerint sokszor “szükséglakás jellegűek”.
 
Nem kapunk azonban családi házat kicsit délebbre, Csepelen, illetve annak agglomerációjában sem 30 millió alatt, legfeljebb 40 millió forint környékén lehet kifogni egyet-egyet - mondta Marosvölgyi Gabi, a Balla Ingatlan csepeli és szigetszentmiklósi irodáinak szakmai vezetője. Ha van is 30 milliónál olcsóbb ház, az zártkerti ingatlan, amire viszont nem lehet hitelt felvenni,.
 
Panellakások persze bőven akadnak 30 millió alatt a XXI. kerületben, ezekre a kereslet is számottevő, miközben a 30 milliónál drágábban kínált, túlárazott panelekre nincs vevői érdeklődés - jegyezte meg Marosvölgyi Gabi, aki elsősorban azt hangsúlyozta, hogy az utóbbi hónapokban Dél-Pesten, illetve annak agglomerációjában nem emelkedtek az árak.
 
Ugyanakkor lakáshoz jutni nem lehetetlen 30 millió forint alatt a belvárosban sem, még akár az V. kerületben is kifoghatunk ilyet, igaz nagyon szerény a kínálat, de átlagos állapotú egyszobások vagy nagyon ritkán másfél szobások is felbukkannak a kínálatban ennyiért - jelezte Garaba Gergely, a Balla Ingatlan belvárosi irodájának szakmai vezetője.
 
A VI. kerületben viszont egy-másfél szobás kislakást ilyen áron akár már felújítva is találhatunk, de jóval nagyobb esélyünk lesz erre a VII. kerületben, ahol a kínálat körülbelül a háromszorosa a VI. kerületének, azonos árakat és méretet tekintve. Ennél is több kedvező árú ingatlannal találkozhatunk a VIII. kerületben, ahol viszont a kevésbé felkapott lokációkban akár már felújított 50 négyzetméteres lakásokra is rábukkanhatunk 30 millióért. Hasonló a helyzet a IX. kerületben, ahol 55 négyzetméteres, egy plusz két félszobás panellakásokat vehetünk ennyiért, sőt 40-45 négyzetméteres, szépen felújított téglalakásokat is - tette hozzá Garaba Gergely.
 
De ugyanígy kaphatunk másfél szobás panellakásokat Zuglóban is, bár lassan elkezdenek 30 millió forint fölé kúszni az árak - jelezte Sebestyén Tamás, a Balla Ingatlan XIV. és XVI. kerületi irodájának szakmai vezetője. Egyelőre nem lehetetlen azonban téglalakásból sem egyszobást, vagy legfeljebb 40 négyzetméteres másfél szobást kifogni a kerületben.
 
Ne számítsunk azonban friss felújításra ezeknél, a panelek még a költözhető kategóriába tartoznak: mindössze egy egymilliós felújítást, festést, kisebb javításokat igényelnek, viszont a 28 millió forint körüli összegekért kínált téglák már inkább a “lapukkant” kategóriába tartoznak. Házat viszont biztosan nem tudunk venni még a XVI. kerület agglomerációjában sem ekkora összegért: a házrészek is 40-50 millió forint környékén indulnak - jegyezte meg a szakértő.
 
Ha átnézünk a budai oldalra, ott még kisebb választékkal találkozunk a költözhető ingatlanok körében: 30 millió forint alatt lakáscélra jól használható, nagyobb problémáktól mentes, költözhető ingatlanok kínálata elenyésző, gyakorlatilag nem létezik. Mint Nagy Andrea, a Balla Ingatlan bel-budai és észak-budai irodájának szakmai vezetője elmondta, akad ugyan 20 millió forint alatti áron kínált lakás is, de ezek mind “nagyon problémás” ingatlanok: vizesednek, szuterénlakások vagy földszintiek, esetleg haszonélvezeti joggal terheltek, vagy üzlethelyiségnek vannak nyilvántartva.
 
A normális lakások ára valahol 22-24 millió forintnál kezdődik, de ezek is mind 23-24 négyzetméteres, kicsi ingatlanok, azaz egymillió forintos négyzetméterárakon kínálják őket. Ugyanebbe az árkategóriába tartoznak az egyszobás panelek is, míg a legolcsóbb kétszobás panelek a III. kerületben 28 millió forintnál indulnak. De ezekből is rettentően szerény a kínálat, alig néhányat találunk belőlük, ráadásul a teljesen felújítandó kategóriába tartoznak. Emiatt aztán hiába olcsók, nem nagyon kapkodnak értük a vevők. Összességében tehát azt lehet mondani, hogy normális, költözhető lakást az említett budai kerületekben 30 millió forint alatt nem találunk - tette hozzá Nagy Andrea.

Így tűnik el a pénz a házépítések Bermuda-háromszögében

Milliós többletköltséget okozhat, ha nem egyértelmű a kommunikáció az építtető, a tervező és a kivitelező között – figyelmeztet Bogdán Attila, a Platánplán Mérnöki Iroda ügyvezetője. A félreértett vagy utólag módosított tervek újraszámolást, bontást és csúszást eredményezhetnek. Különösen igaz ez az előregyártott faépületeknél, ahol minden elem előre legyártott. A szakember szerint a gondok többsége megelőzhető lenne, ha a szereplők a kezdetektől közösen, pontosan egyeztetnének.
2026. 02. 12. 00:01
Megosztás:

A MEXC berobbant a globális élmezőnybe: 2025-ben duplázott és már a 3. legnagyobb kriptotőzsde

Látványos előretörést produkált 2025-ben a MEXC. A dinamikusan növekvő kriptotőzsde a harmadik helyre lépett elő a globális centralizált platformok rangsorában, miközben éves szinten közel megduplázta spot kereskedési volumenét. A siker mögött agresszív zéró díjas (zero-fee) stratégia és kifejezetten a lakossági (retail) felhasználókra építő üzleti modell áll.
2026. 02. 11. 23:30
Megosztás:

Több ezer befektetési lehetőséggel erősít George

Az Erste mostantól már több mint négyezer befektetési lehetőséget tesz könnyen elérhetővé George-ban. Az Erste ügyfelei közel harmadának már van értékpapírszámlája, akik így még kényelmesebben kezelhetik befektetéseiket és tehetik változatossá portfóliójukat.
2026. 02. 11. 23:00
Megosztás:

Bezár az Arkham Exchange: kemény valóság a kis kriptotőzsdék számára

Kevesebb mint egy év működés után lehúzza a rolót az Arkham Exchange. Az alacsony, napi egymillió dollár alatti forgalom és a piaci óriások dominanciája végül ellehetetlenítette az üzleti modellt. Az eset jól mutatja, milyen nehéz ma kritikus tömeget elérni a kriptotőzsdei piacon, ahol a likviditás, a compliance-költségek és a verseny intenzitása egyszerre jelentenek akadályt az új belépőknek.
2026. 02. 11. 22:30
Megosztás:

A Bitget bemutatja a Gracy AI-t – új módja annak, hogy a piacokról, vezetésről és hosszú távú gondolkodásról beszélgessünk

A világ legnagyobb Univerzális Tőzsdéje, a Bitget, bemutatta a Gracy AI-t, az első animált digitális embert a kriptóban, amelynek célja, hogy valódi vezetői gondolkodást hozzon el a felhasználókkal folytatott személyes beszélgetésekbe.
2026. 02. 11. 22:00
Megosztás:

Az Európai Parlament jóváhagyta a 90 milliárd eurós hitelcsomagot Ukrajnának

Az Európai Parlament szerdán sürgősségi eljárásban elfogadta azt a jogszabálycsomagot, amely 90 milliárd euró összegű uniós hitel biztosítását teszi lehetővé Ukrajna számára a 2026-2027-es időszakra.
2026. 02. 11. 21:30
Megosztás:

Cosmos (ATOM) transzferek felfüggesztése a Bithumbnál: hálózati frissítés miatt állnak le a ki- és befizetések

Ideiglenesen szünetelnek a Cosmos (ATOM) ki- és befizetések a Bithumb kriptotőzsdén. A lépés egy közelgő hálózati frissítéshez kapcsolódik, és kizárólag a tőzsdei wallet-szolgáltatásokat érinti – nem a Cosmos Hub hálózat általános működését. A kereskedés a legtöbb esetben zavartalan marad, ugyanakkor a felhasználóknak érdemes figyelniük az időzítésre és a jóváírások státuszára.
2026. 02. 11. 21:00
Megosztás:

Felfüggesztik a légijáratokat Oroszország és Kuba között

Szüneteltetni fogja kubai járatait az Aeroflot csoporthoz tartozó Rosszija légitársaság, miután kiutaztatta az orosz turistákat a szigetországból - közölte szerdán az orosz légi közlekedési hatóság (Roszaviacija).
2026. 02. 11. 20:30
Megosztás:

Óriási veszélyt jelent az EU-Mercosur kereskedelmi megállapodás

Az európai élelmiszer-biztonságot és a gazdák piacait egyaránt veszélyezteti az Európai Unió és a dél-amerikai országok közötti Mercosur-megállapodás, amit ezért minden eszközzel meg kell akadályozni - jelentette ki az Agrárminisztérium (AM) szerdai közleménye szerint a tárca mezőgazdaságért felelős államtitkára Karcagon megtartott sajtótájékoztatóján.
2026. 02. 11. 20:00
Megosztás:

A GTE a LayerZero Zero blokkláncára épít: új szintre léphet a 24/7 tokenizált piac

Stratégiai technológiai váltást jelentett be a GTE kriptotőzsde: Turbo névre keresztelt, nagy hatékonyságú kereskedési infrastruktúráját a LayerZero Labs által fejlesztett Zero blokkláncra integrálja. A lépés nem csupán technológiai frissítés, hanem egy ambiciózus vízió része: a GTE célja, hogy „az internet tőzsdéjévé” váljon részvények, digitális eszközök és árupiaci termékek számára – éjjel-nappali, decentralizált környezetben.
2026. 02. 11. 19:30
Megosztás:

Az UEX Security Standard: A bizonyítéktól a védelemig - Vezetői összefoglaló

Ahogy a kriptotőzsdék univerzális tőzsdékké (UEX) fejlődnek, a biztonságnak is velük kell fejlődnie. Az UEX platformok már nem egyetlen eszközosztályt vagy elszámolási modellt védenek. A kripto, a tokenizált eszközök és a hagyományos pénzügyi piacok között működnek, így a biztonsági határ kiterjed a letétkezelésre, az árképzésre, az elszámolásra, az azonosításra, a megfelelőségre és az infrastruktúrára – mindezt egységes számlakörnyezetben.
2026. 02. 11. 19:00
Megosztás:

3 százalékkal több turista kereste fel a kereskedelmi szálláshelyeket Csehországban

Tavaly 23,55 millió vendéget fogadtak a kereskedelmi szálláshelyek Csehországban, ami 2024-hez képest 3,2 százalékos növekedés. A vendégéjszakák száma 3,3 százalékkal 59,1 millióra emelkedett - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal (CSÚ) a honlapján szerdán Prágában.
2026. 02. 11. 18:30
Megosztás:

Magyar biotermékek mutatkozhatnak be Németországban

Európa legnagyobb bioélelmiszer- és biokozmetikum-szakvásárán, a nürnbergi Biofach-on mutatkozhat be a termékeivel 11 magyar kiállító - közölte az Agrármarketing Centrum (AMC) szerdán az MTI-vel.
2026. 02. 11. 17:30
Megosztás:

Hét új helyszínen kereshetnek gázt és olajat

Magyarország energiaszuverenitását és a fogyasztók biztonságos ellátását a lehető legnagyobb arányban a belföldön elérhető forrásokra érdemes alapozni. Az Energiaügyi Minisztérium (EM), a bevált gyakorlatot követve, újabb területekre hirdet szénhidrogén bányászati koncessziókat. Az érdeklődők ezúttal Baracska, Bácsalmás, Békéscsaba, Kisköre, Nagylengyel-nyugat, Tiszacsege és Tiszalök lehetséges lelőhelyek esetében pályázhatnak földgáz és kőolaj kutatására, feltárására és kitermelésére - tájékoztatta a tárca kedden az MTI-t.
2026. 02. 11. 17:00
Megosztás:

Interactive Brokers nano Bitcoin és Ether futures bevezetése: 24/7 szabályozott kriptokereskedés indul

Az Interactive Brokers új szintre emeli a szabályozott kriptoderivatívák piacát. A brókercég elindította a nano méretű Bitcoin és Ether határidős kontraktusokat, amelyek éjjel-nappali, 24/7 kereskedési hozzáférést biztosítanak amerikai szabályozási környezetben. Az alacsonyabb kontraktusméret csökkenti a fedezeti (margin) igényt, miközben precízebb kockázatkezelést tesz lehetővé a lakossági és intézményi befektetők számára egyaránt.
2026. 02. 11. 16:30
Megosztás:

Korszakváltás zajlik a hazai házépítési piacon

Alapjaiban rendeződött át a magyarországi családházépítési szektor az elmúlt években. A korábbi, szabályozatlan és kiszámíthatatlan kisvállalkozói modellt felváltotta a transzparens, nagyvállalati jellegű struktúra, ahol a megrendelők már nem csak egy házat, hanem teljes körű pénzügyi és műszaki biztonságot is vásárolnak.
2026. 02. 11. 16:00
Megosztás:

Kemény év elé néz a magyar munkaerőpiac

A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban - derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából. A kutatás szerint a munkavállalók 72,5%-a, a munkaadók 65%-a borúlátó a következő 2-5 év gazdasági kilátásait illetően, ami a korábbi évek pesszimista trendjeit is felülmúlja. A cégek óvatossága a bérekben is látványosan megmutatkozik.
2026. 02. 11. 15:30
Megosztás:

Márciustól új vezérigazgató irányítja a Magyar Suzuki Zrt.-t

Március 1-től Fumito Szakai a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.
2026. 02. 11. 15:00
Megosztás:

Magyarország is a Valentin-nap globális kereskedelmi hatásába illeszkedik

A Valentin-napot sokan az érzelmekkel, ajándékokkal és romantikus vacsorákkal azonosítják, a gyakorlatban azonban ma már az egyik legfontosabb szezonális vásárlási impulzussá vált az év során. Néhány évvel ezelőtt – az Ipsos kutatása szerint – a magyarok mintegy 44%-a nyilatkozott úgy, hogy megünnepli a Valentin-napot, leggyakrabban ajándékvásárlással, éttermi programokkal vagy rövid utazásokkal. Ez azt mutatja, hogy február 14-ének Magyarországon is valódi, nem csupán szimbolikus fogyasztói jelentősége van.
2026. 02. 11. 14:30
Megosztás:

Egyéni vállalkozók, figyelem! Az év egyik legfontosabb határideje közeleg

Február 25-ig kell benyújtaniuk a katás egyéni vállalkozóknak a 2025-ös évre vonatkozó bevallásukat. Azoknak, akik átlépték az éves KATA bevételi keretüket, eddig az időpontig kell megfizetni a kapcsolódó 40%-os különadót is. A Számlázz.hu, Magyarország egyik legnagyobb fintech cége igyekszik idén is minden segítséget megadni a vállalkozóknak: a Keret- és adófigyelővel digitálisan akár 10 perc alatt elkészíthető a bevallás.
2026. 02. 11. 14:00
Megosztás: