Mire számíthatnak a befektetők?
2025. 04. 24. 10:00
A vámháborúval kapcsolatos potenciális enyhülés az ázsiai piacokat is megmozgatta: a Nikkei 0,5%-kal, a SSEC 0,1%-kal emelkedett, a Kospi viszont kisebb, a Hang Seng pedig nagyobb csökkenést mutatott.

A Hyundai ma az első negyedévben 2%-os profitnövekedéséről számolt be, mivel a vállalat profitált a dél-koreai won gyengébb árfolyamából, valamint abból, hogy az amerikai fogyasztók a vámok miatt előrehozták vásárlásaikat.
A mai napon Európában a német IFO áprilisi hangulatindexére lesz érdemes figyelni, míg a tengerentúlon a márciusi tartós cikkek rendelési állományára, illetve használtlakás-eladásokra lesz érdemes figyelni, a szokásos csütörtöki munkaerő-piaci adatokon felül. Emellett folytatódik a jelentési időszak, ma többek között a Google anyacégének jelentése várható.
(Forrás: OTP Ébresztő)
Enyhén estek a nyugat-európai piacok, de a hetet pluszban zárták, a BUX-nak azonban nem volt jó hete
Az ETF-ek négy árnyoldala – miért nem mindig biztonságos befektetés?
Az ETF-ek (exchange-traded funds, tőzsdén kereskedett alapok) az elmúlt években óriási népszerűségre tettek szert világszerte. Egyre többen tekintenek rájuk „biztonságos befektetésként”, de a szakértők arra figyelmeztetnek: a látszat csalhat. Bár valóban olcsó, rugalmas és széles körben hozzáférhető befektetési eszközről van szó, az ETF-ek is hordoznak kockázatokat.
Szünetelhetnek a Magyar Telekom szolgáltatásai
Hálózati korszerűsítés miatt a héten időszakosan több településen és fővárosi kerületben is szünetelhetnek a Magyar Telekom Nyrt. szolgáltatásai. A társaság a honlapján közölt felsorolásban jelezte: a munkák miatt az otthoni internet, tv- és telefonszolgáltatásban is lehet kiesés, akár több órán át is.
Kedvezményeket kínál a MÁV-csoport
A MÁV-csoport idén is csatlakozik az Európai Mobilitási Hét programjához: keddtől egy héten át díjmentes kerékpárszállítással, kedvezményes autómentes napijeggyel, a hétvégén pedig színes fővárosi programokkal várják az utasokat - közölte a társaság vasárnap az MTI-vel.
A magyarok egy kis része havonta egyszer sem takarít
A magyarok több mint 80 százaléka hetente legalább egyszer takarítja lakását, ezen belül 40 százalékuk egy héten többször is, míg 17 százalékuk naponta - derül ki a Kärcher megbízásából készült felméréséből, amely kimutatta azt is, hogy az emberek mintegy 5 százaléka még a havi egy takarítást is túlzásnak tartja.
Megújul a fonyódi kikötő
A KÉSZ Csoport leányvállalata, a MA-HARD Hajózási és Vízépítő Kft. nyerte el a fonyódi kikötő modernizációjának kivitelezését, a majdnem 600 millió forintos beruházás keretében teljesen megújul a partfal, korszerűsödik a mólósétány és a világítás, emellett új közösségi tereket, pihenőhelyeket, zöldfelületeket, fasorokat és játszófelületeket is kialakítanak - közölte a MA-HARD Kft. az MTI-vel.
Csoportos adóelkerülési kísérletet leplezett le a NAV
Csoportos adóelkerülési kísérletet leplezett le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), amikor Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei revizorai kiutalások felülvizsgálatakor felfigyeltek egy gyanúsan gyakran előforduló számlaszámra, amelyre több, egymástól független személy is kérte az általa visszaigényelt összegek átutalását - közölte az adóhatóság vasárnap az MTI-vel.
Szigorúbb szabályokkal kell megvédeni az európai rizstermesztést
Közös felelősségünk, hogy megőrizzük az európai rizstermelés biztonságát, versenyképességét és fenntarthatóságát, éppen ezért szigorúbb uniós piacvédelmi szabályokra van szükség - jelentette ki az Agrárminisztérium közleménye szerint Nagy István agrárminiszter a Riso Nemzetközi Rizsfesztiválon pénteken, Vercelliben.