Évnyerő Lakáshitelek – új terméket vezetett be az OTP Bank a lakáshitelpiacon

A folyamatosan emelkedő lakásárak, valamint a töretlenül növekvő kamatok egyre nagyobb kihívás elé állítják a lakáshitel igénylőket. 2021 év végére a használt lakások ára 21 százalékkal, míg az újépítéseké 22 százalékkal nőtt, 2020-hoz képest. Az OTP Bank számára készült legfrissebb kutatás szerint a gyors ügyintézés és a kedvező törlesztőrészlet továbbra is meghatározó szempontok a lakáshitel választásnál az ügyfelek számára. Ingatlan vásárlásnál ugyan a vételár a legnagyobb költség azonban számos más kiadással is számolni kell, ezért a legmegfelelőbb hitel kiválasztása mellett célszerű mindenre kiterjedő költségvetést is készíteni.

Évnyerő Lakáshitelek – új terméket vezetett be az OTP Bank a lakáshitelpiacon

A KSH 2021-re vonatkozó statisztikái alapján a lakáspiaci forgalom ugrásszerűen bővült és az év végére a járvány előtti szintet is meghaladta. Az adásvételek számának emelkedése mellett az ingatlanárak növekedése is kitartott, igaz, 2021 végére az emelkedés üteme némiképpen lassult. Az ingatlanpiac változása a lakáshitelezés területén is érzékeltette hatásait, hiszen az OTP Bank adatai szerint a hozamok és ezzel összhangban a lakáshitel kamatok emelkedésének ellenére 2022 első negyedévben az új lakás vásárlására fordított lakáshitelek kihelyezése nagyobb volt, mint 2021 azonos időszakában.

Az OTP Bank legfrissebb², reprezentatív kutatása arra a kérdésre kereste a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak, és milyen utat járnak be azok, akik otthonteremtési céljaik eléréséhez lakáshitelt is igénybe vesznek. A felmérés eredményei azt igazolják, hogy az ügyfelek hitelfelvételkor a biztonságot, a stabilitást és a kiszámíthatóságot tartják a legfontosabbnak. A kutatásban résztvevők a hitellel kapcsolatos döntésnél a három legfontosabb jellemző között említették a törlesztőrészlet nagyságát, a havi törlesztő kiszámíthatóságát, valamint a könnyített törlesztést. A válaszadók több mint fele gondolta úgy, hogy vonzó lehet számára egy türelmi idős kölcsön: egy olyan megoldás, amivel az otthonteremtés utáni időszakban (optimális esetben 12 hónapig) alacsonyabb törlesztőrészletet kell fizetnie.

„Az ingatlanpiac felfutásával párhuzamosan érezhetően megerősödött a szakértelem, a megbízhatóság és az innováció jelentősége a lakáshitelezésben. Az OTP Bank folyamatosan figyeli az ügyfelek igényeinek változását, hogy ahhoz igazodva tudjon innovatív fejlesztésekkel és széleskörű lakáshitel termékkínálatával különböző élethelyzetben lévő otthont teremtőknek, lakásvásárlóknak megoldást kínálni. Az Évnyerő lakáshitelek bevezetésével egy olyan lehetőséget kínálunk ügyfeleinknek, ami segíti őket lakáscéljaik megvalósításában és könnyebbé teszi számukra a futamidő első évét. Az ügyfelek haladékot kapnak a tőkefizetésre, ezáltal kisebb összeget kell havonta fizetniük, az így keletkező megtakarítást, pedig a lakásvásárláshoz kapcsolódó egyéb költségekre, mint például költözés, bútorvásárlás fordíthatják– mondja Kormos Zoltán, az OTP Bank ingatlanhitelezésért felelős vezetője.

Az ingatlanvásárlás kapcsán a legjelentősebb kiadás mindig a vételár, azonban számos további költség is felmerül. Az OTP Bank által bevezetett Évnyerő Lakáshitel azok számára jelent könnyebbséget, akik valamilyen élethelyzet miatt költöznek, például bővül a család, elköltöznek a szülői házból.

Továbbra is a Linamar és a Gallicoop a két vezető vállalkozás Békés vármegyében

Évek óta vezeti a Békés vármegyei TOP100 vállalkozás rangsorát az orosházi székhelyű Linamar Hungary Zrt. és a szarvasi Gallicoop Zrt. Ám az eddigi harmadik helyezett Guardian Orosháza Kft. visszacsúszott a tizedik helyre - derül ki a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BMKIK) kiadványából.
2025. 04. 14. 22:00
Megosztás:

Európai Bizottság: az amerikai vámokkal szembeni ellenintézkedések felfüggesztése kedden lép érvénybe

Az Európai Unió felfüggesztette az amerikai kereskedelmi vámok elleni ellenintézkedéseket, hogy időt és teret engedjen a tárgyalásoknak, az intézkedés kedden lép érvénybe - jelentette be az Európai Bizottság hétfőn.
2025. 04. 14. 21:30
Megosztás:

Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását

Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. 04. 14. 21:00
Megosztás:

Gyengült a forint hétfő estére

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2025. 04. 14. 20:30
Megosztás:

Kockázatmegosztással segíti a Raiffeisen ukrajnai energiaipari hitelezését az EBRD

A portfoliókockázat megosztásával támogatja a Raiffeisen Bank ukrajnai energiapari hitelkihelyezési tevékenységét az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
2025. 04. 14. 19:30
Megosztás:

Stagnáló piacon egyensúlyoz a magyar édesipar

A hazai édesipar számára mennyiségben stagnáló piacot hozott 2024, és az idén is hasonlóra vagy enyhe csökkenésre számít a Magyar Édességgyártók Szövetsége.
2025. 04. 14. 19:00
Megosztás:

Hétezerrel bővült a belföldi zöldflotta

Idén januártól márciusig 6996 darab tisztán elektromos gépkocsi kapott zöld rendszámot Magyarországon – olvasható az Energiaügyi Minisztérium (EM) közösségi oldalán hétfőn közzétett bejegyzésben.
2025. 04. 14. 18:30
Megosztás:

Ennyit nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben

Az idei első negyedévben 0,7 százalékkal kevesebb motorbenzin és 0,7 százalékkal több gázolaj fogyott a kiskereskedelmi forgalomban Magyarországon, mint tavaly ugyanebben az időszakban; az üzemanyag-fogyasztás így átlagosan 0,1 százalékkal nőtt - tette közzé honlapján a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) hétfőn.
2025. 04. 14. 17:30
Megosztás:

Szélerőműpark építését ellenzi a szlovén UNESCO-bizottság

Az UNESCO szlovén nemzeti bizottsága, a kormány állandó tanácsadó testülete ellenzi a kabinet azon tervét, hogy az ország délnyugati részén, Ilirska Bistrica területén szélerőműparkot építsenek.
2025. 04. 14. 17:00
Megosztás:

Ukrajna teljes integrációja az EU-ba mintegy 2500 milliárd euróba kerülne

Ukrajna erőltetett uniós csatlakozása az Európai Unió előtt álló összes többi kihívás kezeléséhez szükséges forrást felemésztené és Magyarország stratégiai pozícióját rendkívül meggyengítené - mondta Orbán Balázs, aki szerint az ország teljes integrációja több évre elosztva mintegy 2500 milliárd euróba kerülne, ami az EU idei költségvetésének tizenkétszerese.
2025. 04. 14. 16:30
Megosztás:

A hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. 04. 14. 16:00
Megosztás:

Még több mint egy hónapig tart a Felsőoktatási véradó hetek kampány

Még több mint egy hónapig tart a Felsőoktatási véradó hetek kampány, amelynek célja minél több fiatalt megismertetni az önkéntes véradás fontosságával, a segítségnyújtás ezen formájával.
2025. 04. 14. 15:30
Megosztás:

Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon

Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. 04. 14. 15:00
Megosztás:

Kivételesen erős évkezdet az ingatlanpiacon, de az árak már fékezik a keresletet

Növekvő tranzakciószám, új árrekordok és folyamatos aktivitás jellemezte az ingatlanpiac 2025-ös első negyedévét. A tranzakciószámok fokozatos emelkedése a tavalyi trenddel ellentétben ezúttal márciusban is kitartott: a hónapra becsült 12 200 adásvétel az előző hónap eredményeit 7%-kal haladja meg, az előző év azonos időszakához hasonlítva pedig 10%-kal több adásvételt jelent.
2025. 04. 14. 14:30
Megosztás:

Minden 100 forintból 10 forintot munkáshitelként veszünk fel

Februárban minden 10 hitelforintból 1 forint munkáshitel volt. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hupénzügyi szakértője szerint a személyi hitelek a várakozással ellentétben jól állják a sarat a trónkövetelővel szemben, ám a babaváró vesztésre áll a fiatalok körében elérhető új kölcsönnel szemben.
2025. 04. 14. 14:00
Megosztás:

Rontotta Magyarország kilátásait az S&P

A Standard & Poor’s stabilról negatívra rontotta a Magyarország hitelminősítéséhez tartozó kilátást.
2025. 04. 14. 13:30
Megosztás:

Nikola Ilchev: A közösségi vásárlás forradalmasítja az ecommerce világát

Hatalmas változások az ecommerce világában – a közösségi vásárlásé a jövő.
2025. 04. 14. 13:00
Megosztás:

Az AI nyomában – egy új korszak áll a küszöbön

A mesterséges intelligencia egyre inkább behálózza mindennapjainkat, és a jelek szerint lassan az életünk részévé válik. Egyre többször találkozunk vele a munkahelyen, a művészet területén vagy épp az orvosi rendelőben, sokan még csak ismerkednek a lehetőségekkel, mások már a gyakorlati előnyeit élvezik.
2025. 04. 14. 12:30
Megosztás:

A vártnál kelendőbbek a kínai portékák

Kína exportja az év harmadik hónapjában 12,4%-kal bővült év/év alapon. Ez meglepetésszerű ugrás, ugyanis februárban 3%-os visszaesés történt, és a mostani várakozások is mindössze 4,6%-os növekedést mutattak.
2025. 04. 14. 12:00
Megosztás:

Rég voltak már ilyen borúsak a fogyasztók

A Michigani Egyetem amerikai fogyasztói hangulatindexe áprilisban 50,8-ra, 2022 júniusa óta a legalacsonyabb szintre esett a márciusi 57-ről, jóval alulmúlva a várt az 53,8-as értéket.
2025. 04. 14. 11:30
Megosztás: