nagy az érdeklődés a Zöld Otthon Program iránt

Jelentős az érdeklődés a Növekedési Hitelprogram (Nhp) részeként októberben elindult Zöld Otthon Program iránt - közölték a pénzintézetek az MTI érdeklődésére.

nagy az érdeklődés a Zöld Otthon Program iránt

Az OTP Bank kiemelte, hogy bár az Nhp Zöld Otthon Program indulása óta alig egy hónap telt el, komoly érdeklődést tapasztalnak a programban elérhető lakáshitel termékek iránt. Ráadásul azok az ügyfelek, akik már eljutottak az igénylésig, pontosan tisztában vannak a feltételekkel, erre utal az is, hogy jelentős részük igyekszik maximálisan kihasználni a kedvezmények összekapcsolásában rejlő lehetőségeket. Ezt támasztja alá az OTP Bank számára készült, a lakosság körében végzett legfrissebb kutatás, amely szerint a közeljövőben új otthont vásárlók és építők 87 százaléka hitelt szeretne felvenni lakáscéljai megvalósításához. Jelentős részük (71 százalék) érdeklődik egy olyan kedvező kamatozású zöld lakáshitel iránt is, amelyből kifejezetten energiahatékony új lakást lehet vásárolni vagy építeni.
    
Az Erste Bank az indulás óta több mint 200 hitelkérelmet fogadott be összesen 4,6 milliárd forintot meghaladó értékben, csaknem 19 milliárd forintnyi ügylet van összesen folyamatban. Novemberben már folyósították az első hiteleket. A piaci zöldhitel esetében az átlagos hitelösszeg 30 millió forint, míg a zöld otthonteremtési hitelnél 12 millió forint. A banknál az ügyfelek mintegy 60 százaléka mindkét terméket igényelte. Az ügyfelek 60 százaléka építési célra igényelte a hitelt, a vásárlások aránya 40 százalék - közölték.
    
A Gránit Bankhoz is jelentős számú hiteligénylés érkezett, amelyek 55 százaléka új lakás vásárlásra, 45 százaléka pedig új lakás építésre vonatkozott. Az emelkedő piaci hitelkamatok mellett a bank által kínált, kiemelten kedvező 1,99 százalékos Nhp Zöld Lakáshitel kamat még vonzóbbá tette a konstrukciót azok számára, akik új lakásba kívánnak költözni - emelték ki. A Gránit Banknál az elmúlt hónapokban több mint százmilliárd forintos nagyságrendű hitelösszegre végeztek el online előbírálatot - zöld hitel és jelzáloghitel esetében együttesen - az ügyfelek, akik digitális ügyfélfiókot is regisztráltak az ügyintézéshez. A bank e trend folytatására számít 2022-ben is.
    
A Magyar Bankholding tagbankjai azt közölték az MTI-vel, hogy a Budapest Banknál az Nhp Zöld Otthon Lakáshitel igénybevétele iránt folyamatosan nő a kereslet. Jelenleg elsősorban az új lakás vásárlása dominál, mint finanszírozási cél. Az építkezések szezonalitására tekintettel az új lakások építésére igényelt zöld hitelek iránti fokozottabb keresletet a jövő év elejétől várnak. A Budapest Bank az ingatlanhitel-piaci pozíciójának megfelelő hitelkihelyezésre számít a programban a hitelintézetek számára biztosított 200 milliárd forintos hitelkeretből.
    
Az MKB Bank is jelentős érdeklődést tapasztal az Nhp Zöld Otthon Program keretében elérhető termék iránt, sőt egyre több ügyfél már a hitel igényléséig is eljutott. Ugyanez igaz az együtt igényelhető kamattámogatott hitelre is. A tervezett volumeneket minimálisan a jelzáloghitelezésben elért és elérendő piaci részesedése függvényében állapítja meg a bank.
     
A Takarékbanknál szintén nagy az érdeklődés a termék iránt, az első hónapban 5 milliárd forintnyi hitel igényeltek az ügyfelek. A banknál átlagosan igényelt hitelösszeg 20 millió forint, de viszonylag gyakori a kifejezetten nagyösszegű, 60-70 millió forintos igénylés is. Az igénylések növekedésével számolnak, egyrészt mert egyre többen ismerik meg a konstrukciót, másrészt az alapkamat emelkedése tovább támogatja a kölcsön elterjedését, harmadrészt pedig az ország messze legnagyobb fiókhálózatát fenntartva sok térségben egyedüliként kínálják helyben a lehetőséget. Azzal számolnak, hogy akár már 2022 első felében kifogyhat a jelenleg rendelkezésre álló keret - közölték.


A pesti pincék új élete: így lehet üzleti érték a föld alatti négyzetméterekből

A budapesti alagsori, szuterén- és pincehelyiségek sokáig az ingatlanpiac problémás szereplőinek számítottak. Pedig megfelelő műszaki háttérrel, jogilag rendezett működéssel és jó üzleti ötlettel ezekből a terekből akár különleges, magas hozamú élményközpontok is születhetnek.
2026. 06. 10. 16:30
Megosztás:

Idén mérsékelt GDP-növekedés várható erős forint mellett

A vártnál kedvezőbb első negyedéves GDP-adat ellenére a magyar gazdaság növekedése idén visszafogott lehet, miközben az infláció tartósan a toleranciasávban maradhat. Az erős forint, az enyhülő infláció teret adhat a monetáris lazításnak, míg a költségvetési hiány csak a következő években csökkenhet - derül ki az MBH Elemzési Centrum szerdán kiadott Makrogazdasági kitekintőjéből.
2026. 06. 10. 16:00
Megosztás:

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett a kormány

Az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezte jövő hét keddre a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Az erről szóló dokumentum szerdán került fel a parlament honlapjára.
2026. 06. 10. 15:30
Megosztás:

Javítják a versenyképességet a korszerű online fizetési megoldások

Jelentősen javíthatja a vállalkozások versenyképességét, ha korszerű online fizetési megoldásokat kínálnak az ügyfeleiknek a Simplepay és a Visa szakértői szerint.
2026. 06. 10. 15:00
Megosztás:

Horvát kutatók az Adriai-tenger fényképes megfigyelésére kérik az ott tartózkodókat

Fényképes megfigyelésekkel segíthetik az Adriai-tenger élővilágának és környezetének kutatását az ott tartózkodók - közölte a zágrábi Rudjer Boskovic Intézet, amely a helyiek mellett a turistákat is arra kéri, hogy kapcsolódjanak be a tudományos adatgyűjtésbe.
2026. 06. 10. 14:30
Megosztás:

Több tízezer régi gazdasági épület vár felújításra Magyarországon

A KSH adatai szerint csak a 2000-es években mintegy 45 ezer ipari, mezőgazdasági és kereskedelmi célú épület készült el Magyarországon, melyek jelentős része ma is csarnokként, tárolóként, raktárként funkcionál. Ha ehhez hozzávesszük a ’90-es években létesült, még mindig használatban lévő épületeket is, akkor kijelenthető, hogy idehaza több tízezer épület érte el azt az életciklust, amikor az állapotfelmérés és a felújítás biztonsági szempontból is időszerűvé vált.
2026. 06. 10. 14:00
Megosztás:

Több mint 17 millió forint bírságot szabtak ki a mozgó vendéglátó egységek országos ellenőrzésénél

Országos élelmiszer-biztonsági ellenőrzést tartott a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalok bevonásával, az akcióban 413 mozgó vendéglátó egységet, büfékocsit és food truckot vizsgáltak meg. Az ellenőrzések több esetben tártak fel higiéniai és dokumentációs hiányosságokat, a kiszabott bírságok összege pedig meghaladta a 17 millió forintot - közölte az NKFH szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 10. 13:30
Megosztás:

A rolleres károk legnagyobb részét bérelt elektromos járművekkel okozzák

A rolleres károk csaknem kilencven százalékát bérelt eszközökkel okozzák, ezért is sürgető a szabályozás - derül ki az Allianz Hungária biztosító szerdán közzétett elemzéséből.
2026. 06. 10. 13:00
Megosztás:

Coinbase Payments: teljes infrastruktúra a stabilcoin-gazdaság kiszolgálására

A Coinbase Payments egyre inkább a stabilcoin-alapú fizetések egyik legfontosabb intézményi infrastruktúrájává válik. A platform célja, hogy egyetlen szabályozott rendszerben egyesítse a fizetési megoldásokat, a blokkláncos elszámolást, a letétkezelést, a fiat átjárókat és a stabilcoin API-kat.
2026. 06. 10. 12:30
Megosztás:

Kettészakadt az ingatlanpiac: az állami támogatások határozzák meg, ki tud most lakást venni

Az Otthon Start hitel kezdetben jelentős lendületet adott a XVIII. kerületi ingatlanpiacnak, azonban az év elejére véget ért a korábbi eufória. A piac mára kettészakad, a vevők ráadásul jóval megfontoltabbá váltak. A kínálat bővülése és az alkupozíciók erősödése egyre nagyobb nyomást helyez a túlárazott ingatlanok tulajdonosaira.
2026. 06. 10. 12:00
Megosztás:

Gázdíj nélküli stabilcoin tárcák 2026-ban: így küldhetsz USDT-t és USDC-t natív token nélkül

A stabilcoinok használata sok kriptós számára még mindig ugyanott akad el: USDT-t vagy USDC-t küldenének, de a tranzakcióhoz külön TRX-re, ETH-ra vagy más natív gas tokenre van szükség. 2026-ra azonban egyre érettebbé váltak azok a nem letétkezelő kriptotárcák, amelyek ezt a problémát eltüntetik.
2026. 06. 10. 11:30
Megosztás:

Csökkentek a hozamok, 356 alatt maradt a forint

A keddi napon még a de-eszkalációt árazták a nyersanyagkereskedők, így az olajárak 2,5%-os eséssel 90 dollár közelébe estek, reggelre viszont ismét emelkedésnek indultak.
2026. 06. 10. 11:00
Megosztás:

Lelőtt helikopter veszélyezteti a tűzszünetet, tovább csökkent a techszektor

A befektetők továbbra is a közel-keleti konfliktus alakulását követték figyelemmel. Bár hétfőn úgy tűnt enyhült a feszültség Izrael és Irán között Trump közbeavatkozását követően, kedd este az amerikai elnök bejelentette, hogy Irán lelőtt egy amerikai Apache helikoptert a Hormuzi-szorosban, és megfogadta, hogy válaszlépéseket tesz, ami tovább mélyíti a két ország közötti békével kapcsolatos kételyeket. Mindeközben délután Izrael dél-libanoni csapása nyolc ember halálával járt, tovább komplikálva a helyzetet.
2026. 06. 10. 10:30
Megosztás:

Százmilliárdokat kaszáltak a magyarok a tőzsdén a választás után

Az áprilisi parlamenti választás a magyarok vagyonában is látványos változást eredményezett. Egy hónap alatt több mint 8 százalékkal nőtt a lakosság kezében lévő részvények értéke – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Az árfolyamok emelkedéséből 271 milliárd forintot kaszáltak a részvényeiken a kisbefektetők. A befektetési jegyeket továbbra is szépen vették, amire a bankok befektetési programjai is ösztönzik őket.
2026. 06. 10. 09:30
Megosztás:

Kedden is csökkentek az európai részvények, jelentősen növekedett a német kivitel, 1,8% volt a hazai infláció májusban

Az európai részvények a keddi nap második felében lefordultak, lemondva a nap eleji nyereségükről, így zsinórban harmadik napja csökkentek, köszönhetően elsősorban a nyersanyaghoz kapcsolódó részvények gyengülésének, miközben a befektetők az Irán és Izrael közötti törékeny tűzszünetet mérlegelték.
2026. 06. 10. 09:00
Megosztás:

Wallis Csoport: Nemzetközi növekedés hozott újabb rekordárbevételt 2025-ben

Főként a nemzetközi piacokon elért növekedésnek köszönhetően újabb árbevételi rekordot döntött a Wallis Csoport. A magyar tulajdonú befektetési csoport portfólióvállalatainak összesített árbevétele közel 30 százalékkal 912 milliárd forintra emelkedett 2025-ben. A 18 európai országban jelen lévő, több meghatározó vállalatot tulajdonló és működtető társaság bevételének már több mint 60 százaléka külföldről származik. A kihívásokkal teli gazdasági környezet ellenére a csoportszintű EBITDA-eredmény közel 97 milliárd forintot ért el, a tagvállalatok pedig már több mint 5200 embernek adnak munkát.
2026. 06. 10. 08:30
Megosztás:

Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. 06. 10. 08:00
Megosztás:

Csaknem hétszázmillió forintot osztanak szét az önkéntes tűzoltó egyesületek között

Idén 690 millió forint támogatást oszthat szét a katasztrófavédelem a Magyarországon működő önkéntes tűzoltó egyesületek között - írta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) a honlapján.
2026. 06. 10. 07:30
Megosztás:

A kényelem hajtja a BNPL-piacot: 6 perc sem kell a hitelbírálathoz

Bár a „Vásárolj most, fizess később” (Buy Now, Pay Later – BNPL) modelleket kezdetben sokan a klasszikus áruhitelek digitális utódjaként, a pénzszűkében lévő rétegek mentőöveként azonosították, a legfrissebb piaci adatok teljesen más képet mutatnak. Az Instacash fintech szolgáltató és az ország egyik vezető számítástechnikai webáruháza, az iPon.hu áprilisi adatai szerint a BNPL ma már a magasabb jövedelmű, technológiailag érett vásárlók kényelmi szolgáltatása.
2026. 06. 10. 07:00
Megosztás:

Nagy meglepetést hozott a májusi magyar inflációs adat

A KSH ma reggel a májusi fogyasztói inflációs adatot tette közzé, melyek szerint a fogyasztói árak – a várt enyhe növekedéssel szemben - havi szinten stagnáltak az év ötödik hónapjában. Az éves szintű infláció így 1,8 százalékra lassult az áprilisi 2,1 százalékról. Az adat nagy meglepetés, hiszen az előrejelzések inkább az infláció kisebb gyorsulását várták, 2,2 százalékra. Alacsony maradt a maginfláció is, éves szinten 2 százalékon állt májusban. Az adat gyakorlatilag zöld lámpát jelenthet az MNB-nek a kamatcsökkentéshez a következő ülésén.
2026. 06. 10. 06:30
Megosztás: