Nagy fejlesztésbe kezd a Büttner Kft.

Új eszközöket vásárol, ingatlant bővít és megújuló energiát hasznosító technológiát vezet be a fémmegmunkálással foglalkozó Büttner Kft. - mondta a társaság ügyvezetője kedden Nagyatádon.

Nagy fejlesztésbe kezd a Büttner Kft.

Ifj. Büttner Tamás közölte, a 682 millió forintos, 70 százalékban európai uniós pályázati támogatást élvező, jövő nyárra befejeződő beruházás részeként háromdimenziós fém- és műanyag nyomtatókat, szerszámgépet, és egyebek mellett megmunkálóközpontot vásárolnak, bővítik a hőkezelő épületét, továbbá épületeik fűtését, hűtését szolgáló hőszivattyús rendszereket telepítenek.

Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára azt hangsúlyozta, hogy mára Magyarországon sikerült kialakítani azt a környezetet, amely megbecsüli a sikeres vállalkozásokat, fejlesztéseket, ösztönzi az innovációt, támogatja a munkát és a szakértelmet.

"Valódi, munka alapú társadalmat hoztunk létre, amelyben a családokra, a vállalkozásokra és a magyar dolgozók szakértelmére építünk, a magyar gazdaság gerincét ugyanis a vállalkozó, alkotó és keményen dolgozó emberek alkotják" - mutatott rá. Utalt rá, hogy végleg szakítottak a "káros, segélyezésen alapuló, munkáról lebeszélő, a magyar kreativitást megbénító gazdaságpolitikával", e helyett a munkahelyteremtés, az adócsökkentés és a beruházások támogatása az, amiben hisznek. Az elmúlt 10 év megerősítette a vidéki vállalatokat, a közös eredmények magukért beszélnek - mondta Schanda Tamás, kiemelve, hogy még a koronavírus-járvány alatt is 29 százalékos volt a beruházási ráta, és a magyaroroszági foglalkoztatás bővült a legnagyobb mértékben az Európai Unióban.

Az államtitkár hozzátette, hogy a magyar gazdaság tavaly történetének legnagyobb növekedését érte el a GDP 7,1 százalékos bővülésével. "Látványosan erősödik a magyar ipar is, a bővülése 2010 óta négyszer gyorsabb, mint az uniós átlag" - mondta. Hozzátette, hogy a kisvállalatok termelékenysége 2010 óta 3,5-szer gyorsabban nőtt az uniós átlagnál.

Az államtitkár szerint innovatív, jövőorientált, bátor, patrióta gazdaságpolitikára van szükség, középpontban a magyar érdekekkel és a magyar tulajdonú vállalatokkal. Úgy vélte, ez fontos annak tükrében is, hogy a 21. században tapasztalt minden eddiginél gyorsabb fejlődés új kihívásokat teremt különösen az ipar és a technológia területén. Erről szólnak a vállalkozás-újraindítási és -fejlesztési programok, melyeket a magyar gazdaság kiemelkedő eredményei tesznek lehetővé - közölte Schanda Tamás.

Az államtitkár szólt arról, hogy a 2010 óta a kormányzás fontos pillére, hogy mindent meg kell tenni a vidéken élőkért, éppen ezért fontosak az áprilisi parlamenti választások. "Dönteni fogunk, hogy milyen országban szeretnének élni: ahol nő a gazdaság, és ebből a dolgozók, a családok, az idősek is egyre jobban részesülnek, vagy ismét visszatérünk egy bukott korszakhoz, amikor gazdaságilag tönkretették az országot, hatalmas adóterhekkel és megszorításokkal sanyargatták a magyar embereket és a termelő magyar vállalkozásokat" - mondta.

Schanda Tamás szerint "ne forduljunk vissza, mert látható, a fejlesztések folytatódnak, Magyarország előre megy, nem hátra".

Szászfalvi László (KDNP), Somogy megye 2. számú választókörzetének a parlamenti választáson újrainduló képviselője közölte: a térségben az elmúlt 10 évben több mint 50 százalékkal csökkent a munkanélküliség. Nagyatád és környéke már nem hátrányos helyzetű térség, ebben a környék legversenyképesebb, leghatékonyabban működő cégének, a Büttner Kft.-nek is nagy szerepe van - hangoztatta. Rámutatott, hogy a társaság számos fejlesztést, kutatást végzett az elmúlt évtizedekben, sok munkahelyet teremtett és tart meg, emellett úttörője a duális képzésnek.

Ormai István (Nagyatádért), Nagyatád polgármestere a Büttner Kft.-t méltatva azt hangsúlyozta: a 30 éve működő társaság a város legnagyobb árbevételű cége, részt vesz a szakember-utánpótlásában, működését a folyamatos kezdeményezés, az innováció, az új megoldások keresése jellemzi.

Id. Büttner Tamás azt közölte, hogy a cég 250 embert, köztük 25 mérnököt foglalkoztat, termékei különböző gépi berendezések, nehézgépek elemeiként, fröccsöntő, vagy karosszéria szerszámként, s egyebek mellett az energetikai gépgyártásban hasznosulnak. A Büttner Kft. a bevételének több mint 60 százaléka exportból származik, a társaság 2020-ban 4,2 milliárd forint árbevételt és nulla körüli eredményt, tavaly 5,2 milliárd forint árbevételt és mintegy 350 millió forint nyereséget ért el. Az idei terv 6 milliárd forintos árbevétel mellett 400-450 millió forintos nyereség - mondta id. Büttner Tamás.


Kitart az optimizmus az európai tőzsdéken

Szerdán is kitartott a vállalati eredményjelentések táplálta optimizmus Európában, ellensúlyozva a közel-keleti események miatti aggodalmakat. Rekordszinten zárt a Stoxx600, a DAX és a CAC40 is, miközben a FTSE szintén csúcsközelbe került. A szektorindexek közül a bányavállalatok vezették a nyertesek sorát, amihez a lendületet a gyengülő dollár nyomán szárnyaló arany biztosította.
2026. 08. 06. 10:00
Megosztás:

Zuhan a BIRS kamatráta: mikor csökkenhetnek végre a lakáshitelkamatok?

Látványosan, mintegy 2 százalékponttal estek a hosszú bankközi referenciakamatok, a piaci lakáshitelek átlagkamata azonban továbbra is 6,4 százalék körül mozog. Jogosan merül fel a kérdés: mikor jelenik meg a kedvező változás a bankok ajánlataiban, és mekkora kamatcsökkentésre számíthatnak a hitelfelvevők?
2026. 08. 06. 09:00
Megosztás:

Csekély mértékben nőtt a Magyar Telekom bevétele és nyeresége a második negyedévben

A Magyar Telekom összes bevétele 0,8 százalékkal, adózott eredménye 0,5 százalékkal nőtt a második negyedévben 2025 azonos időszakához képest – olvasható a társaság szerdán közzétett jelentésében.
2026. 08. 06. 07:00
Megosztás:

Személycseréket jelentette be a katonai vezetésben az orosz elnök

Személycseréket jelentett be az orosz fegyveres erők parancsnoki állományában szerdán Vlagyimir Putyin elnök.
2026. 08. 06. 06:00
Megosztás:

Friss kutatás: rossz sztereotípia, hogy a magyarok csak az ár alapján döntenek

A márkák értékét elsősorban a minőség és a bizalom határozza meg, a hűség pedig leginkább a vásárlási gyakoriságban és az ajánlási hajlandóságban nyilvánul meg – derül ki a Nitro legfrissebb kutatásából, amely átfogó képet nyújt a magyar fogyasztók márkapreferenciáiról, a márkákhoz fűződő viszonyáról és a lojalitás mögött álló motivációkról.
2026. 08. 06. 05:00
Megosztás:

Változás a használtautó-piacon: meredeken esik a dízel, miközben 30%-kal nőtt a zöld autók iránti kereslet

Tovább gyorsul a hajtásláncok szerkezeti átalakulása a hazai használtautó-piacon a Használtautó.hu legfrissebb, júliusi statisztikái szerint. Egyetlen év alatt több mint 12,5 ezer érdeklődőt* veszítettek a dízelüzemű autók, miközben a villamosított hajtásláncok (tisztán elektromos és hibrid modellek) iránti vásárlói kereslet több mint 30%-os ugrással megközelítette a havi 49 ezres határt. A piac alapját jelentő benzines szegmens változatlanul szilárd bázist mutat.
2026. 08. 06. 04:00
Megosztás:

Átalakítja ügynökségi modelljét a Szerencsejáték Zrt.

Az átláthatóság, a szakmai minőség és a verseny erősítése érdekében új marketing és kommunikációs ügynökségi struktúrát alakít ki a Szerencsejáték Zrt. A társaság a következő időszakban több lépcsőben meghirdetett pályázatokon keresztül választja ki a marketing-, a média-, a nyomdai, a PR, a social, valamint a rendezvényszervező ügynökségeit. Az új rendszer kialakítása a szakmai ajánlások és piaci visszajelzések figyelembevételével, független szakértők támogatásával történik.
2026. 08. 06. 03:00
Megosztás:

Így kaphat egy magyar nyugdíjas olcsóbban gyógyszert - 7 lehetőség

Sok magyar nyugdíjas havonta többféle gyógyszert szed, ezért a patikában hagyott összeg könnyen elérheti a több ezer vagy akár több tízezer forintot. Kevesen tudják azonban, hogy a társadalombiztosítási támogatás mellett közgyógyellátás, önkormányzati segítség, egyedi méltányosság és olcsóbb helyettesítő készítmény is csökkentheti a kiadásokat.
2026. 08. 06. 02:00
Megosztás:

Ki rendelhet el vízkorlátozást ma Magyarországon?

Nyári hőhullámok és tartós aszály idején gyakran jelennek meg olyan közlemények, amelyek megtiltják a vezetékes ivóvízzel történő locsolást, autómosást vagy medencetöltést. A köznyelv ezeket egyszerűen „vízkorlátozásnak” nevezi, jogilag azonban több, egymástól eltérő intézkedésről lehet szó. Nem mindegy, hogy vízhiány miatti települési korlátozásról, műszaki üzemzavarról, ivóvízminőségi problémáról vagy mezőgazdasági vízhasználat korlátozásáról beszélünk.
2026. 08. 06. 01:00
Megosztás:

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. 08. 06. 00:05
Megosztás:

Csökkenti a reaktor teljesítményét a krskói atomerőmű

Szerda éjszakától fokozatosan csökkenti reaktorának teljesítményét a szlovén-horvát tulajdonú Krsko Atomerőmű (NEK) a Száva alacsony vízhozama és magas vízhőmérséklete miatt - közölte az erőmű vezetése.
2026. 08. 05. 23:00
Megosztás:

MNB: egyhangúlag támogatta a monetáris tanács az alapkamat csökkentését júliusban

Enyhangúlag szavaztak a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának tagjai a július 21-i ülésen az alapkamat csökkentéséről - olvasható az MNB honlapján szerdán közzétett rövidített jegyzőkönyvben.
2026. 08. 05. 22:00
Megosztás:

Jóval olcsóbb lett a villanyautók és a hibridek kötelezője

Már a százezres nagyságrend felett van a magyar villanyautó-flotta, ami bő 40 százalékos bővülést jelent éves szinten. A Netrisknél kötött kgfb-szerződéseken belül az elektromos személyautók aránya júniusra 3,6 százalékra, a hibrideké pedig több mint 5 százalékra emelkedett. Az elektromos autók kötelező biztosításának féléves átlagdíja éves összevetésben 8 százalékkal, a hibrideké 12 százalékkal csökkent, miközben a többi személyautónál mindössze 2 százalékos mérséklődés történt. A cascónál ugyanakkor jelentős a különbség: az elektromos autók éves átlagdíja meghaladta a 263 ezer forintot.
2026. 08. 05. 21:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: lassítja a vonatokat és festéssel is védi a síneket a hőségtől a MÁV

Lassítja a vonatokat a MÁV és festéssel is védi a síneket a hőségtől - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook-bejegyzésében.
2026. 08. 05. 20:00
Megosztás:

Körültekintőbben jár el a Lidl az árakkal kapcsolatos kommunikációja során a GVH eljárásnak eredményeként

48 millió forintos bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt.-re egy most lezárt megismételt eljárásban. Az országszerte mintegy 200 áruházat működtető kiskereskedelmi vállalkozás megtévesztő módon kommunikálta, hogy „Lidl a legolcsóbb élelmiszerlánc”. 2024 februárjában – az eredeti ügyben – ugyanezért már elmarasztalta a céget a GVH, de a Kúria új eljárásra kötelezte a GVH-t. A megismételt eljárásban a GVH szűkebb körben, de gyakorlatilag ugyanarra a megállapításra jutott. A cég együttműködött a versenyhatósággal, elismerte a jogsértést és vállalta, hogy a jövőben körültekintőbben jár el az árakkal kapcsolatos kommunikációja során.
2026. 08. 05. 18:00
Megosztás:

Az Erste működési eredménye nőtt, adózott eredménye csökkent az idei első félévben

Az Erste Bank működési eredménye 11 százalékkal nőtt, adózás utáni eredménye a magasabb adóterhek miatt 20 százalékkal csökkent az idei első fél évben az előző év azonos időszakához képest - ismertette a bank elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatón szerdán Budapesten.
2026. 08. 05. 17:00
Megosztás:

A Solanára épül a Western Union új stabilcoinkártyája

A Western Union 175 év után közvetlenül is belépett a blokkláncalapú fizetések piacára. A vállalat új Stablecard szolgáltatása a Solana hálózatán kibocsátott USDPT stabilcoinra épül, és lehetővé teszi, hogy a nemzetközi pénzküldések címzettjei digitális dollárban kapják meg, majd a Visa rendszerén keresztül azonnal elköltsék pénzüket.
2026. 08. 05. 16:00
Megosztás:

Minden egyes hét Paks nélkül akár közel 0,1%-kal is csökkentheti a GDP-t

Az elmúlt napokban kibontakozó energiavészhelyzet miatt a gazdasági szereplők részéről széles körben és önkéntesen vállalt fogyasztáscsökkentés a villamosenergia hálózat számára kezelhetőbbé teszi a Paksi Atomerőmű szinte teljes kiesése miatti roppant feszült helyzetet.
2026. 08. 05. 15:00
Megosztás:

Te döntöd el, mikor használod fel – új konstrukció az OTP Lakástakaréknál

Egy lakásfelújítás, költözés vagy új otthon megvásárlása ritkán igazodik az évekkel korábban meghatározott időponthoz. Van, amikor néhány év alatt összegyűlik a szükséges önerő, máskor pedig érdemes tovább takarékoskodni egy nagyobb cél érdekében. A pénzügyi és ingatlanpiaci lehetőségek, illetve a családi tervek időközben is változhatnak. Az OTP Lakástakarék megújított konstrukciója ezekre a kiszámíthatatlan helyzetekre kínál rugalmas megoldást.
2026. 08. 05. 14:00
Megosztás:

Több mint négyszeresére nőtt a magyar háztartások közvetlen részvényvagyona hat év alatt

A magyar háztartások közvetlen tőzsdei részvényvagyona hat év alatt több mint négyszeresére nőtt, és először közelítette meg a 4 ezer milliárd forintot. Ezzel párhuzamosan a részvények aránya a teljes pénzügyi vagyonon belül 3 százalék fölé emelkedett, ami a lakossági megtakarítások szerkezetének fokozatos átalakulását jelzi. A K&H Értékpapír elemzése szerint ez arra utal, hogy a hazai megtakarítók egyre nagyobb nyitottságot mutatnak a hosszú távú részvénybefektetések iránt.
2026. 08. 05. 13:00
Megosztás: