Nagyszabású vasútipari fejlesztés indul

Megegyezés született a Ganz és tunéziai partnere között, amelynek értelmében nagyszabású vasútipari együttműködés indulhathat az észak-afrikai ország vasúti hálózatának modernizálása terén - jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Tuniszban.

Nagyszabású vasútipari fejlesztés indul

A tárcavezető a tunéziai kollégájával, Nabil Ammarral folytatott tárgyalása előtt azt közölte, hogy tavaly a két ország közötti kereskedelmi forgalom rekordot döntött, értéke meghaladta a 270 millió dollárt.

"Ma pedig egy olyan megállapodás aláírására kerül sor a magyar és tunéziai vállalatok között, amelynek nyomán komoly vasútipari együttműködési folyamat indul el, ugyanis a tunéziai vasúttársaság több százmillió eurós pályázatokat ír ki a vasúti hálózat, valamint a vasúti kocsik állományának fejlesztésére" - mondta.

"És a nagy tunéziai vállalatok magyar vállalatokkal közösen kívánják modernizálni a tunéziai vasúti hálózatot, mind az országos, mind az elővárosi hálózatot, és együtt kívánják modernizálni a vasúti kocsiállományt is" - folytatta.

"Ezért a Ganz a mai napon egy együttműködési megállapodást ír alá tunéziai partnerével, hogy a nagy vasútipari projektekben a következő időszakban együttműködjenek" - tette hozzá.

Majd tudatta, hogy a felek dinamizálni kívánják az együttműködést a mezőgazdaság, az élelmiszeripar, az agrártudomány és a víztisztítás területén is.

A miniszter érintette a kétoldalú kapcsolatokat is, hangsúlyozva, hogy az együttműködésnek jó alapot ad, hogy mind a két országban szuverenista kormány van hivatalban, amely nem tűr el semmiféle külső beavatkozást, ellenáll minden nyomásgyakorlásnak és támadásnak.

Továbbá közölte, hogy évente 200-ról 250-re emelik a tunéziai hallgatóknak adható ösztöndíjak számát a magyarországi egyetemeken, tekintettel az óriási túljelentkezésre.

Szijjártó Péter a nap folyamán hivatali partnere mellett Kaisz Szaíd tunéziai államfővel, valamint Kaltum bin-Redzseb kereskedelmi miniszterrel is találkozik.


Gyengült a forint hétfő estére

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 06. 01. 19:30
Megosztás:

Budapest bisztróvilágának gasztronómiai felfedezése

Budapest, amely élénk kulturális életéről és lenyűgöző történelmi építészetéről ismert, egyben virágzó gasztronómiai központ is. A város tele van bisztrókkal, kávézókkal és éttermekkel, amelyek a legkülönfélébb ízléseknek is megfelelnek. Akár elegáns vacsorára, akár egy hangulatos brunchhelyre vágyik valaki, Budapest bőséges választékot kínál.
2026. 06. 01. 19:20
Megosztás:

Eltűnt 1,2 milliárd dollárnyi USDT: mit jelez a hirtelen stabilcoin-visszaváltási hullám?

Egyetlen nap alatt több mint 1,2 milliárd dollárral csökkent az USDT piaci kapitalizációja, ami azonnal találgatásokat indított el a kriptopiacon. Pánikra azonban önmagában nincs ok: a Tether stabilcoin kínálatának mozgása gyakran nem összeomlást, hanem likviditási átrendeződést, intézményi pozícióváltást és rövid távú kockázatkerülést jelez.
2026. 06. 01. 19:00
Megosztás:

A magas árak miatt már az Otthon Start sem tudja élénkíteni a lakáspiaci forgalmat

2026 májusában országosan 8 892 lakóingatlan-adásvétel köttetett, a lakáscélú jelzáloghitelek szerződéses összege pedig elérte a 253 milliárd forintot a Duna House havi tranzakciószám-becslése és jelzáloghitel-előrejelzése szerint.
2026. 06. 01. 18:30
Megosztás:

Kazahsztán mellett Görögország felé veszi az irányt az egyik legnagyobb hazai mezőgazdasági cégcsoport

Idén május végére újabb mérföldkőhöz érkezett hazánk piacvezető takarmánygyártó és egyik legnagyobb takarmányalapanyag-kereskedő cégcsoportjának kazahsztáni beruházása, amellyel párhuzamosan az UBM Csoport a görög piacra is beléphet. Ennek köszönhetően a cégcsoport teljes gyártási kapacitása immár meghaladhatja az évi 1 millió tonnás szintet.
2026. 06. 01. 18:00
Megosztás:

MNB: bővített programmal támogatja a zöld ágazatokat a jegybank

A banki portfóliók nagyobb része továbbra is magas üvegházhatású gázkibocsátással járó tevékenységeket finanszíroz. A banki portfóliókban a zöld ágazatok előtérbe helyezését, és ezáltal a klíma- és környezeti kockázatok mérséklését, az MNB bővített, újabb egy évvel meghosszabbított Zöld tőkekövetelmény-kedvezmény (TKK) programja immár még szélesebb körben támogatja - emelte ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn megjelent friss Zöld pénzügyi jelentése.
2026. 06. 01. 17:30
Megosztás:

Gyorsult Svájc GDP növekedése az első negyedévben negyedéves összevetésben

Svájc bruttó hazai terméke (GDP) gyorsuló ütemben nőtt az idei első negyedévben negyedéves összevetésben a svájci gazdasági államtitkárság (SECO) hétfőn közzétett végleges adatai szerint.
2026. 06. 01. 17:00
Megosztás:

A következő héten a Békés vármegyében lévő holtágaknál lesz szúnyogirtás

A következő héten a Békés vármegyében lévő holtágaknál lesz szúnyogirtás - közölte a katasztrófavédelem hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 01. 16:30
Megosztás:

Tavaly is a Lidl bruttó forgalma volt a legnagyobb, a Spar és a CBA is dobogós

A forgalmi adatok alapján ismét a Lidl lett az első a napi fogyasztási cikkeket forgalmazó kereskedelmi láncok közül, a második helyen a Spar, a harmadikon pedig a CBA végzett - tette közzé a Trade magazin hétfőn a 2025-ös adatok összesítését.
2026. 06. 01. 16:00
Megosztás:

Varsóban hatályba lép az éjszakai szesztilalom

Varsóban hétfőtől hatályba lép a részleges éjszakai alkoholárusítási tilalom, melynek értelmében 22.00 és 6.00 óra között tilos szeszes italokat értékesíteni a boltokban és a benzinkutakon.
2026. 06. 01. 15:30
Megosztás:

Csökken a benzin és a gázolaj ára Horvátországban

A horvát kormány hétfőn új rendeletet fogadott el az üzemanyagok legmagasabb kiskereskedelmi áráról: a benzin, a gázolaj, a kék dízel és a cseppfolyós gáz ára is csökken. Az új árak keddtől két hétig lesznek érvényben.
2026. 06. 01. 15:00
Megosztás:

Súlyos stabilcoin-válságot hozhat Európában a MiCA szigorítása

Az európai kriptoszektor új korszakba lép: a MiCA szabályozás teljes élesedése nemcsak a tőzsdéket és kibocsátókat, hanem a stabilcoinokat használó befektetőket is komoly döntések elé állíthatja. Mike Belshe, a BitGo vezérigazgatója szerint a legnagyobb kockázat nem önmagában a szabályozás, hanem az, hogy a piac túl gyorsan, megfelelő likviditási háttér nélkül kényszerülhet átállásra.
2026. 06. 01. 14:30
Megosztás:

Több mint százezer ember segítette adománnyal a Tisza Pártot 2025-ben

A Tisza Párt működését és a rendszerváltást több mint százezer, hazájáért tenni akaró magánszemély segítette egyszeri vagy rendszeres adományával 2025-ben, és több százezer ember vett tevékenyen részt önkéntesként, szakértőként a munkában - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán. A teljes támogatás összege 3 112 349 000 forint volt, amihez hozzáadódik még a webshop 9 787 118 forint összegű bevétele, így a Tisza teljes bevétele 2025-ben 3 210 136 118 forint volt.
2026. 06. 01. 14:30
Megosztás:

Éjfélkor jár le a társasági adók bevallási határideje

A NAV éjfélig mintegy 400 ezer cégtől vár társasági adó (tao), és több mint 100 ezer társaságtól kisvállalati adó (kiva) bevallást. A bevallások mellett az adót is június 1-jéig kell megfizetni - figyelmeztetett hétfőn a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 06. 01. 14:00
Megosztás:

Szakemberhiány a tetőépítésben? A szeglemezes technológia megoldja a problémát

Nem véletlenül mondják, hogy ha egy párkapcsolat kibír egy építkezést, akkor mindent kibír. Az építkezés ugyanis stresszes folyamat, tele váratlan és kiszámíthatatlan eseményekkel, megoldandó problémákkal és kétségekkel. Az építőipar egyik legnagyobb kihívása, hogy nincs elegendő szakember, aki valóban precízen és megbízhatóan dolgozna. A jelenség a tetőépítést is érinti. A jó hír az, hogy a szeglemezes rácsostartó technológia a legtöbb esetben megoldást jelent. Mutatjuk, hogyan.
2026. 06. 01. 13:30
Megosztás:

Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében

Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt - mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatón. Hozzátette, az alaptörvény szerint több lehetőség van a köztársasági elnök leváltására, ezek között van a megfosztási eljárás, de a Tisza Párt "a köztársasági elnöki hivatal védelme, megmaradt tekintélye érdekében" nem ezt, hanem az alaptörvény módosítását választja.
2026. 06. 01. 13:00
Megosztás:

Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton

Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton, élénkült a lakáspiac mindkét oldala, a kínálat 2 százalékot meghaladó bővülésével párhuzamosan a kereslet 1,2 százalékkal erősödött havi összevetésben - közölte az ingatlan.com hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 01. 12:30
Megosztás:

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését - jelentette ki a Közlekedési és Beruházási Minisztérium parlamenti államtitkára a Debrecinernek adott interjújában.
2026. 06. 01. 12:00
Megosztás:

Nem csak Hold’em létezik – ezek a legnépszerűbb pókerformátumok

Az <a href="https://www.gamblinginsider.com/hu/legjobb-online-poker" target="_blank">online poker magyar</a> keresések mögött legtöbbször ugyanaz a kérdés áll: melyik pókerjátékot érdemes egyáltalán megtanulni, és miben különböznek egymástól a legnépszerűbb formátumok.
2026. 06. 01. 11:49
Megosztás:

Tóparti ingatlanvásárlás: így befolyásolja a finanszírozás az üdülőövezetek lakáspiacát

A hazai üdülő- és nyaralóövezetekben történő ingatlanvásárlásokat nem csupán a vételár, hanem közvetlenül az ingatlanok jogi besorolása és a hozzájuk kapcsolódó finanszírozási lehetőségek is meghatározzák. A hitelpiac strukturális átalakulása és az Otthon Start támogatott konstrukció térnyerése eltérő pályára állította a kiemelt térségeket – derül ki a money.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 06. 01. 11:30
Megosztás: