Nem állnak meg az újépítésű ingatlanprojektek

Hosszú távon, a nyersanyagok és a munkaerő drágulása miatt, az újépítésű ingatlanok sem lesznek olcsóbbak. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa elmondta, a beruházók nem estek pánikba, mert bár érzik, hogy kevesebbszer csörög a telefon, ha csörög, abból általában eladás lesz. Újabb projektek is indulnak, a vállalkozók ugyanis azzal kalkulálnak, hogy az idén elkezdett ingatlanokat kulcsrakész állapotban jövő nyáron még drágábban tudják eladni, ha addig nincs is rájuk vevő.

Nem állnak meg az újépítésű ingatlanprojektek

Az ingatlanpiac szűkülése ellenére egyáltalán nem csökkent az újépítésű lakások átlag négyzetméterára, sőt, egyes területeken további drágulás volt tapasztalható. A gyenge forintárfolyam magasabb nyersanyagárakat eredményezett, és a munkaerő is érezhetően drágult. Ezeket a többletköltségeket pedig ahogy eddig is, úgy a jövőben is a vásárlókra fogják áthárítani a beruházók.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa arról beszélt, a közeli átadású újépítésű lakások négyzetméterára súrolja a másfél millió forintot Budapesten. Aki viszont mer nagyobbat kockáztatni, most nagyot nyerhet.

„Ha valaki hajlandó alaprajzról vásárolni egy 2024-ben vagy akár azt követően elkészülő lakást, akkor kifoghat egymillió forintos négyzetméterárakat is. Itt viszont vannak kockázati tényezők, amit sokan nem mernek bevállalni, a szükségvásárlóknak pedig ez szóba sem jöhet, hiszen azonnal költöznének” – mutatott rá.

Minimális az építési vállalkozók lemorzsolódása

A szakértő elmondta, a jelenleg zajló építkezéseket biztosan be fogják fejezni, a gazdasági visszaesés nem olyan mértékű, hogy ezekre a lakásokat ne legyen vevő. Mindenki szondázza a piacot és azt vizsgálják, hogy kedvezményekkel hogyan tudnak újabb vevőket szerezni. 

Gadanecz Zoltán azt mondta, a beruházók azt tapasztalják, hogy ritkán csörög a telefonjuk, ugyanakkor amikor hívják őket, akkor komoly az érdeklődő és akár 1.5 millió forintos négyzetméteráron is kifizeti a kiválasztott lakást.

„A beruházók már kiheverték azt a pofont, amit a 2008-as világválság okozott számukra. Rengeteg építési vállalkozó ment tönkre akkor, hiszen az újépítésű lakásokat évekig nem tudták értékesíteni, akkor is csak áron alul. Most azt tapasztaljuk, hogy minimális a lemorzsolódás, inkább a kivitelezőkkel próbálnak alkudozni a jobb üzlet reményében. Az biztos, hogy a versenyben arányaiban többen benne maradnak, mint másfél évtizeddel ezelőtt” – magyarázta a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa.

Gadanecz Zoltán végezetül példaként említette, hogy a kisebb társasházat építő beruházókat az sem zavarja, ha félúton nem tudja eladni az adott lakásokat, mert kulcsrakészen jövő nyáron nagyobb kaszálhat vele, az árak ugyanis vélhetően feljebb kúsznak majd. Egyértelműen látszik tehát, hogy nem esett pánikba a piac.


Örülhetnek a Kádár-kocka tulajdonosok ennek a döntésnek

Nem bontani, megújítani: új életet kaphatnak a Kádár-kockák. Mintaértékű felújítási projekt indul Magyarországon.
2026. 08. 20. 01:00
Megosztás:

Tömeggyártásba lépett az LG új 5G-s autóipari technológiája Európában

Az LG Electronics megkezdte következő generációs, 5G-alapú intelligens telematikai megoldásának tömeggyártását és szállítását egy meg nem nevezett prémium európai autógyártó számára. A vállalat közlése szerint ez az első alkalom, hogy az új technológiát Európában sorozatgyártású járműben alkalmazzák. A fejlesztés gazdasági jelentőségét az adja, hogy egyszerre csökkentheti az autógyártás költségeit, mérsékelheti a járművek tömegét, valamint felgyorsíthatja a szoftveralapú autók elterjedését.
2026. 08. 19. 23:59
Megosztás:

Jelentős a Sziget Fesztivál gazdasági hatása

A Sziget Fesztivál turisztikai és gazdasági jelentősége túlmutat a fesztivál területén elköltött összegeken: a külföldi vendégek 90 százaléka kifejezetten a rendezvény miatt utazott Magyarországra, és 15 milliárd forintot hagytak a magyar gazdaságban - ismertette a GKI Gazdaságkutató Zrt. a fesztiválon készített helyszíni felmérésének eredményét szerdán az MTI-vel.
2026. 08. 19. 23:00
Megosztás:

Csaknem negyedével drágult egy csésze kávé Olaszországban

Csaknem negyedével, 24 százalékkal kerül többe jelenleg egy bárpultnál elfogyasztott csésze kávé Olaszországban, mint öt évvel ezelőtt, és jelenleg Bolzanóban a legdrágább - közölte a Fipe vendéglátóipari szövetség adatait a Corriere della Sera című napilap szerdán.
2026. 08. 19. 22:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban egyéves csúcs közelében a 30 éves jelzáloghitelek kamata

Az Egyesült Államokban az előző hetivel azonos szinten állt a 30 éves jelzáloghitelek kamata az augusztus 14-én végződött héten, miután egy héttel korábban egyéves csúcsról, sorban öt hét emelkedést követően csökkent - derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America - MBA) szerdán közzétett adataiból.
2026. 08. 19. 21:00
Megosztás:

Újabb Baranya vármegyei sertésállományban jelent meg az afrikai sertéspestis

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma megerősítette az afrikai sertéspestis (ASP) megjelenését egy Baranya vármegyei állományban - közölte a Nébih szerdán az MTI-vel.
2026. 08. 19. 20:00
Megosztás:

Pluszban indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
2026. 08. 19. 18:00
Megosztás:

Egyre nagyobb az esély, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját üzemben tudják tartani

Egyre nagyobb az esély arra, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját a kritikus időszakban is üzemben tudják tartani - közölte a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 08. 19. 17:00
Megosztás:

Rekord-exit a bolgár AI-szoftver piacon: magyar befektető is érintett

Megállapodást kötött a vezető európai magántőke-befektető, az Oakley Capital, a vállalati mesterséges intelligencia adatplatformok piacán meghatározó Graphwise többségi részesedésének felvásárlásáról. A tranzakció során a budapesti központú Portfolion Capital Partners sikeresen értékesítette 2022-ben egy befektetői konzorcium tagjaként vásárolt tulajdonrészét a társaságban. A felek a pénzügyi részleteket nem hozták nyilvánosságra.
2026. 08. 19. 16:00
Megosztás:

Mikor lesznek zárva a boltok?

Augusztus 20-án zárva lesznek a nagy élelmiszerláncok üzletei, de péntektől már a megszokott nyitvatartási rend szerint üzemelnek a négynapos hosszú hétvégén.
2026. 08. 19. 15:00
Megosztás:

Két hitelt mindent visz, ezekből semmi nem elég a magyaroknak

Csúcsokat döntenek idén a bankok a lakosság hitelezésében, de nem minden kölcsön iránt nőtt meg a kereslet. Az Otthon Start fűtötte lakáshitelekre és a személyi kölcsönökre éhesek igazán az ügyfelek. Minden más termék már csak a tizedét adja az új szerződések összegének – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből.
2026. 08. 19. 14:00
Megosztás:

Lendületesen kezdte a második félévet a használtautó-piac

Júliusban a DataHouse előzetes adatai szerint közel 85 200 személygépkocsi cserélt gazdát a hazai használtautó-piacon, 7 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A piac ezzel a második legerősebb hónapot zárta idén. A forgalmat az is erősítette, hogy külföldről is minden eddiginél nagyobb számban érkeztek használt személyautók az országba.
2026. 08. 19. 13:00
Megosztás:

Vegyesen alakultak a fejlett piaci hozamok, 2011 óta nem látott szintre emelkedett a Bund

Az amerikai állampapírpiacon a hosszabb és rövidebb lejáratokon egyaránt mérséklődtek a hozamok, jóllehet a befektetőket továbbra is a növekvő költségvetési hiány, az emelkedő állampapír-kibocsátás és az inflációs kockázatok foglalkoztatták
2026. 08. 19. 12:00
Megosztás:

A technológiai részvények vezették az esést a Wall Streeten

A befektetői hangulatot kedden elsősorban a közel-keleti konfliktussal kapcsolatos fejlemények befolyásolták. Az amerikai–iráni rendezés esélyének csökkenése és a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság felfelé hajtotta az olajárakat: a Brent ára továbbra is 90 dollár felett, a WTI pedig 85 dollár körül alakul.
2026. 08. 19. 11:00
Megosztás:

Többhetes mélypontra süllyedt a STOXX 600; a magas hozamkörnyezet és a közel-keleti feszültségek nyomás alatt tartották a piacokat

Az európai részvénypiacokon kedden kockázatkerülő hangulat uralkodott, a befektetők elsősorban a közel-keleti fejlemények és a magas hozamkörnyezet hatásait árazták. A STOXX 600 index 0,7%-kal csökkent, több mint kéthetes mélypontra süllyedve.
2026. 08. 19. 10:00
Megosztás:

Mi történt a forinttal szerda reggelre?

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 19. 09:00
Megosztás:

Emelkedik az olajár reggel

Szerdán már a negyedik egymást követő napon emelkedett a kőolaj ára elsősorban a Közel-Keletről érkező ellentmondásos hírekre. Az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus békés rendezésére vonatkozó várakozások jelentősen gyengültek a korábbi diplomáciai erőfeszítések kudarca után.
2026. 08. 19. 08:30
Megosztás:

Forsthoffer Ágnes utolsó munkanapját töltötte a Sándor-palotában

Utolsó munkanap a Sándor-palotában - írta Facebook-oldalán Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke, aki ideiglenesen látta el a köztársasági elnöki feladatokat.
2026. 08. 19. 07:05
Megosztás:

Federal Reserve: nőtt az Egyesült Államok ipari termelése júliusban

Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban júliusban havi összevetésben, míg éves szinten az előző havinál lassabb ütemű bővülést jegyeztek fel - derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) kedden közzétett adataiból.
2026. 08. 19. 06:00
Megosztás:

Műszaki meghibásodás külföldön: a magyar autósok háromnegyede felkészültnek érezné magát, pedig tavaly 40%-uk járt pórul

A magyarok többsége rendszeresen vállalkozik hosszabb utazásokra: közel minden második autós évente legalább egyszer külföldre is saját járművével indul útnak – derül ki a Redion (korábbi nevén Europ Assistance) Asszisztencia Biztosítás Index kutatásából. A nyári kirándulások előtt azonban sokan inkább az útvonalat és a szállást tervezik meg, az autó állapotának ellenőrzésére már kevesebb figyelem jut. Bár a magyarok csaknem háromnegyede magabiztosan úgy érzi, egy váratlan autós vészhelyzetet felkészülten tudna kezelni, a valóságban egy ilyen meghibásodás komoly stresszt és akár több százezer forintos kiadást is jelenthet.
2026. 08. 19. 05:00
Megosztás: