Nőtt a vendégéjszakák száma júliusban

2024. júliusában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 2 400 000 vendég 6 600 000 vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 4,1, a vendégéjszakáké 2,0 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Nőtt a vendégéjszakák száma júliusban

A belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 0,3 százalékkal mérséklődött, a külföldivendég-éjszakáké 5,4 százalékkal nőtt.

Júliusban a vendégéjszakák 62 százaléka a kereskedelmi szálláshelyekhez kötődött, ahol a forgalom 1,6 százalékkal meghaladta az előző évit. A magán- és egyéb szálláshelyeken 2,7 százalékkal több vendégéjszakát regisztráltak, mint egy évvel korábban.

A belföldi vendégek száma 0,5, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 0,3 százalékkal alacsonyabb volt az előző év azonos havinál. Az 1,3 millió belföldi vendég csaknem 3 900 000 vendégéjszakát töltött el a turisztikai szálláshelyeken, ezen belül a kereskedelmi szálláshelyeken 842 000 vendéget és 2 300 000 vendégéjszakát regisztráltak. Utóbbiak 60 százalékát szállodákban töltötték el, ahol a vendégéjszakák száma 5,9 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. A magán- és egyéb szálláshelyeken eltöltött belföldivendég-éjszakák száma 1,4 százalékkal elmaradt a 2023. júliusitól.

A belföldivendég-éjszakák száma Szegeden és térségében nőtt a legnagyobb mértékben (11 százalékkal), illetve a Győr-Pannonhalma turisztikai térségben  csökkent a leginkább (10 százalékkal) az előző év azonos időszakához képest. Budapesten 9,3 százalékkal több, a Balatonnál 0,4 százalékkal kevesebb volt a turisztikai szálláshelyeken eltöltött belföldivendég-éjszakák száma.

A külföldi vendégek száma 11, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 5,4 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A turisztikai szálláshelyekre érkezett egymillió külföldi vendég 2 800 000 vendégéjszakát töltött el, közülük 703 000 vendéget és 1 800 000 vendégéjszakát a kereskedelmi szálláshelyeken regisztráltak. Utóbbiak 69 százaléka szállodákhoz kötődött, ahol a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 7,9 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. A magán- és egyéb szálláshelyeken eltöltött külföldivendég-éjszakák száma 9,6 százalékkal nőtt 2023 júliusához mérten.

A külföldivendég-éjszakák száma a legerőteljesebben Debrecenben és térségében emelkedett (11 százalékkal), leginkább pedig a Budapest környéki turisztikai térségben esett vissza (15 százalékkal) az előző év azonos időszakához viszonyítva. Budapesten 8,6, a Balatonnál 6,3 százalékkal nőtt a turisztikai szálláshelyeken eltöltött külföldivendég-éjszakák száma.

A KSH jelentése kitért arra is, hogy  36 685 turisztikai szálláshely, ezen belül 2997 kereskedelmi, illetve 33 688 magán- és egyéb szálláshely fogadott vendégeket júliusban.

A kereskedelmi szálláshelyek közül 1011 szálloda és 1178 panzió volt nyitva július egy részében vagy egészében.

A turisztikai szálláshelyeken az összes bruttó árbevétel százharmincnégymilliárd forint volt, folyó áron 12 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál.

Széchenyi Pihenőkártyával folyó áron 3,0 százalékkal többet, 7,5 milliárd forintot költöttek a kártyatulajdonosok a turisztikai szálláshelyeken az előző év azonos hónapjához viszonyítva - közölte a KSH.

Január-júliusban a turisztikai szálláshelyeken az előző év azonos időszakához képest 6,0 százalékkal több, összesen 24,5 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek 1,9, a külföldiek 11 százalékkal több (12 400 000, illetve 12 100 000) vendégéjszakát töltöttek el a turisztikai szálláshelyeken.


A héten több vármegyében is végeznek szúnyoggyérítést

A héten Baranya, Fejér, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében végeznek szúnyoggyérítést, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg egyes területein biológiai lárvagyérítéssel is - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 27. 14:00
Megosztás:

Rekordot döntött a fiatalok személyes jövedelme

Tovább emelkedett a fiatalok személyes jövedelme: a 19–29 évesek becsült átlagos havi bevétele nettó 294 ezer forintra nőtt a második negyedévben, ami történelmi rekordot jelent a K&H ifjúsági index több mint egy évtizedes idősorában. A javulást jól mutatja, hogy a fiataloknak már csak 8,5 százaléka nem rendelkezik saját jövedelemmel, miközben egyre többen jelennek meg a magasabb jövedelmi kategóriákban.
2026. 07. 27. 13:00
Megosztás:

CBD-olajok a hatóság fókuszában: a célzott ellenőrzések súlyos hiányosságokat tártak fel

A CBD-tartalmú termékek hazai piacának célzott ellenőrzése során az NKFH összesen 15 terméket, valamint egy kannabisz tematikájú vendéglátóhely kínálatát vizsgálta. Az ellenőrzések középpontjában az élelmiszerként forgalmazott termékek CBD- és THC-tartalma, a laboratóriumi vizsgálati eredmények és a jelölések összhangja, valamint a fogyasztók számára nyújtott tájékoztatás jogszerűsége állt.
2026. 07. 27. 12:00
Megosztás:

Új akotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
2026. 07. 27. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a légicsapások a Közel-Keleten, mínuszban zárták a hetet a főbb indexek a tengerentúlon

Az amerikai részvénypiacok vegyes teljesítménnyel zárták a pénteki kereskedést. A távközlési, pénzügyi és egészségügyi szektorok erősödése támogatta a piacot, miközben a technológiai, közmű- és energiavállalatok részvényei gyengébben szerepeltek.
2026. 07. 27. 10:30
Megosztás:

Miért esik ma a kriptopiac? Két tényező nyomja lefelé az árfolyamokat

A kriptovaluta-piac hétfőn gyengüléssel kezdte a hetet: a teljes piaci kapitalizáció közel 1%-kal csökkent, miközben a részvénypiacok stabilak maradtak. Az elemzők szerint a visszaesés mögött elsősorban két tényező áll: az amerikai kriptoszabályozás késlekedése és a Bitcoin ETF-ekből kiáramló tőke.
2026. 07. 27. 10:00
Megosztás:

Ismét pluszban zárta a hetet Európa, emelkedett a gazdasági aktivitás az eurózónában

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, miután az előző kereskedési napon az elmúlt két hét legnagyobb egynapos visszaesését szenvedték el. A befektetői hangulatot javították a vállalati gyorsjelentések, miközben a piacok azt is mérlegelték, hogy a magasabb olajárak milyen hatással lehetnek a monetáris politikára.
2026. 07. 27. 09:30
Megosztás:

Erősödött a forint a hét végén

Erősödött a hét végén a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 27. 08:30
Megosztás:

Pánik a tőzsdén: százmilliárdokat égetett el a Big Tech mesterségesintelligencia-láza

Elképesztő összegeket fordítanak mesterséges intelligenciára a világ legnagyobb technológiai vállalatai, a befektetők azonban egyre idegesebben figyelik a kiadások növekedését. Az Alphabet és a Tesla részvényeinek zuhanása azt mutatja, hogy a piac már nem éri be az AI ígéretével: látni akarja, mikor és hogyan termelnek nyereséget a dollármilliárdos beruházások.
2026. 07. 27. 08:00
Megosztás:

Évek óta nem léptek be annyian az önkéntes nyugdíjpénztárakba, mint az idén

Kezdenek észbe kapni a magyarok, hogy nem lesz nekik elég az állami nyugdíj. 2026 első hónapjaiban annyian léptek be az önkéntes nyugdíjpénztárakba, amire már rég nem volt példa – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból.
2026. 07. 27. 07:18
Megosztás:

Ezzel a trükkel felére csökkentheted a hűtőszekrényed áramfogyasztását

A hűtőszekrény az otthon egyik legkitartóbb energiafogyasztója: a nap 24 órájában működik, ezért már néhány apró hiba is látványosan megemelheti a villanyszámlát. Van azonban egy egyszerű módszer, amely különösen egy rosszul elhelyezett vagy elhanyagolt készüléknél akár drasztikusan, szélsőséges esetben közel a felére csökkentheti a fogyasztást.
2026. 07. 27. 01:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: az európai uniós forrásokból megújulhat a csepeli HÉV

A magyar kormány évtizedes tartozást törleszt, ugyanis a hazahozott európai uniós forrásokból végre megújíthatja a csepeli HÉV-et - adta hírül Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 07. 27. 00:05
Megosztás:

Nemzetközi rendfenntartó erők léphetnek be a Gázai övezetbe

Az izraeli biztonsági kabinet vasárnap jóváhagyta az úgynevezett nemzetközi stabilizációs erő (International Stabilization Force - ISF) korlátozott gázai telepítését egy kísérleti program keretében - jelentette az izraeli katonai rádió.
2026. 07. 26. 22:00
Megosztás:

A spanyol kormányfő szerint "még nehéz órák" várhatók

"Még nehéz órák" és kemény munka várható, de az éjszaka pozitívan telt az ország középső részén tomboló erdőtüzek megfékezésére tett erőfeszítések szempontjából - hangsúlyozta Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök a Navaluenga településen felállított parancsnoki központban tett látogatását követő sajtótájékoztatón vasárnap.
2026. 07. 26. 21:00
Megosztás:

Rekordot döntött a szlovén idegenforgalom, a hegyvidék volt a legnépszerűbb júniusban

Rekordot döntött a szlovén idegenforgalom júniusban: a vendégéjszakák száma ebben a hónapban először haladta meg a kétmilliót, a forgalom legnagyobb részét a hegyvidéki üdülőhelyeken regisztrálták - írták vasárnap szlovén lapok a statisztikai hivatal adataira hivatkozva.
2026. 07. 26. 19:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 30. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 07. 26. 18:00
Megosztás:

Újabb hőhullám várható a jövő héten

Újabb hőhullám várható a jövő héten: a hét elején még 30 Celsius-fok körül alakul a csúcshőmérséklet, de a hét második felétől a derült, száraz időben már jellemzően 33-38 fok között alakul a hőmérséklet napközben, és a hajnalok is egyre kevésbé hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 07. 26. 16:00
Megosztás:

Elindult a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság 2030 Megújulási Program előkészülete

Elindult a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) 2030 Megújulási Program előkészülete a szociális területek vonatkozásában - osztotta meg Tóth Kinga Dóra szociális, család- és idősügyi államtitkár írásában, amelyet Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter osztott meg közösségi oldalán vasárnap.
2026. 07. 26. 15:00
Megosztás:

Karácsony Gergely ismertette a Népliget fejlesztési terveit

Üdvözli a Planetárium felújítását és ismertette a Népliget fejlesztési terveit Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere vasárnap délelőtt Facebook-oldalán.
2026. 07. 26. 14:00
Megosztás:

Jamaica kiadta az Egyesült Államoknak a Covid-csalások körözési listájának élén szereplő bűnözőt

A jamaicai hatóságok kiadták az Egyesült Államoknak egy több tíz millió dolláros csalás vádlottját, a Covid-forrásokkal való visszaélések körözési listájának élén álló bűnözőt - közölte Kash Patel, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója szombaton.
2026. 07. 26. 13:00
Megosztás: