Növelte árbevételét és eredményét a Zwack

A Zwack Unicum Nyrt. a 2022. április 1. és 2023. március 31. közötti 2022-2023-as üzleti évben 35,364 milliárd forint bruttó árbevétel ért el, amely 10,7 százalékkal, 3,415 milliárd forinttal meghaladta az előző évi üzleti évét - közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Növelte árbevételét és eredményét a Zwack

Ez idő alatt a társaság jövedéki- és népegészségügyi termékadó nélküli nettó értékesítése 21,215 milliárd forintot tett ki, 15,8 százalékkal, 2,901 milliárd forinttal magasabb a bázis időszakinál.

A társaság éves adózott eredménye 3,448 milliárd forint volt, amely 248 millió forinttal, 7,8 százalékkal haladja meg a bázist. Habár a negyedik negyedévben a bázishoz képest már csökkent a profit, a társaság a tavalyi kiemelkedő évnél is eredményesebb évet tudott zárni, ami az első három negyedévben realizált jelentős profitemelkedésnek köszönhető - írják a beszámolóban.

A belföldi éves termékértékesítés nettó árbevétele 2,218 milliárd forinttal, 14,2 százalékkal magasabb, mint az előző üzleti évben, a saját termelésű termékek nettó árbevétele a hazai piacon 1,392 milliárd forinttal, 12,1 százalékkal nőtt 11,545 milliárd forintról 12,937 milliárd forintra. Ezen belül a prémium termékek árbevétele 11 százalékkal, míg a minőségi termékeké 16 százalékkal emelkedett - közölte a társaság.

Az exportra értékesített termékek éves árbevétele 2,337 milliárd forintot tett ki, amely 10,4 százalékos emelkedést jelent a bázis időszakhoz képest. A nagyobb export piacuk közül Szlovákiában sikerült kimagasló, 39 százalékos árbevétel-növekedést elérni. Az olasz piac árbevételben ugyan 12 százalékkal nőtt, volumenben csak bázis szinten tudott teljesíteni.

Beruházásra 1,212 milliárd forintot költött a Zwack Unicum Nyrt. az üzleti évben, ennek mintegy felét - 593 millió forintot - a Dunaharaszti telephelyén telepített földszonda és napelem kivitelezésére fordították. Ez a beruházás lépésenként 90 százalékkal, 1600 megawattórával fogja csökkenteni a gyár gázenergia igényét.

Az üzleti év negyedik negyedévében a társaság bruttó árbevétele 4,8 milliárd forint körül alakult, ami 4,5 százalékkal kevesebb az előző üzleti év negyedik negyedévi adatánál. Ez idő alatt az adókkal csökkentett árbevétel 3,1 milliárd forintot tett ki, 4,2 százalékkal többet a bázis időszakinál. A társaság negyedik negyedévben 389 millió forint veszteséget könyvelt el, 46 millió forinttal kevesebbet, mint az előző üzleti év negyedik negyedévében.

A Zwack Unicum részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, péntek délelőtt a papír árfolyama 18 850 forint körül alakult. A Zwack részvénye az elmúlt egy évben 16 000 forint minimumot és 19 150 forint maximumot ért el.


USDC-vel gyorsítaná Japán devizapiacát a Circle és a Nomura

A Circle és a Nomura Holdings a tervek szerint 2027-ben indíthatja el USDC-alapú vállalati devizaelszámolási szolgáltatását Japánban. Az együttműködés gyorsabbá teheti a határokon átnyúló fizetéseket, miközben a stabilcoinok egyre fontosabb szerepet kapnak a japán pénzügyi rendszerben.
2026. 06. 26. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek a nyugat-európai részvényindexek

A STOXX 600 0,8%-os emelkedéssel történelmi csúcson zárt. A DAX 1%-kal, a CAC 40 0,5%-kal, az FTSE 100 0,7%-kal erősödött. A legnagyobb mértékben az egészségügyi papírok járultak hozzá a növekedéséhez. Az egészségügyi szektorindex 1,5%-kal zárt magasabban.
2026. 06. 26. 09:30
Megosztás:

Vegyesen zártak az amerikai indexek

Csütörtökön az S&P 500 közel stagnált. A Nasdaq Composite 0,5%-kal esett, míg a Dow Jones 0,1%-kal kapaszkodott feljebb. A technológiai részvények a korai emelkedést követően lefordultak, ami nyomást gyakorolt a Nasdaqra. Az Apple részvényei 6,1%-kal estek, miután a vállalat árat emelt az iPadek és MacBookok esetében, hogy ellensúlyozza a memória- és adattároló chipek drágulását. Az Nvidia, a Microsoft és az Alphabet papírjai 0,5% és 3,5% közötti mértékben gyengültek. A Micron árfolyama 15,7%-kal szárnyalt, miután a vállalat eredményei és előrejelzései felülmúlták a Wall Street várakozásait. A memóriacsipeket gyártó Sandisk is 22%-kal ugrott meg.
2026. 06. 26. 09:00
Megosztás:

59 000 dollár alá bukott a Bitcoin, az ázsiai tőzsdék is gyengülnek

Rövid időre bár, de az 59 000 dolláros lélektani határ alá esett a Bitcoin árfolyama, miközben az ázsiai részvénypiacokon is eladói nyomás alakult ki. Bár a vezető kriptovaluta gyorsan visszakapaszkodott a fontos árszint fölé, a mozgás ismét ráirányította a figyelmet a globális kockázatvállalási hajlandóság csökkenésére, valamint a kriptopiac továbbra is magas volatilitására.
2026. 06. 26. 08:30
Megosztás:

Érdemes-e még befektetni a felhőalapú bányászatba 2026-ban? A legjobb öt magyarországi Bitcoin-felhőbányászati platform értékelése

A Magyar Nemzeti Bank június 23-án 6%-ra csökkentette az irányadó kamatlábat, és további kamatcsökkentéseket jósolt. A bankbetétek hozama csökkent, az állampapírok iránti érdeklődés pedig alábbhagyott. Ebben a helyzetben egyre több magyar befektető keres alternatív megoldásokat – sokan a bitcoin felhőbányászat felé fordulnak. De mi is valójában a felhőbányászat? Érdemes-e ebbe befektetni 2026-ra?
2026. 06. 26. 08:00
Megosztás:

Sok vállalat életét kavarta fel a forint hullámzása, pedig van megoldás

Mozgalmas napja volt kedden a forintnak. A magyar fizetőeszköz az elmúlt hónapok látványos erősödése után a hét eleje óta gyengébben teljesített, az euróhoz viszonyítva például az előző heti 350-hez képest a 357-es szint közelében is járt a jegybank Monetáris Tanácsa ülése után.
2026. 06. 26. 07:00
Megosztás:

Az OTP a világ 400 legnagyobb tőzsdén jegyzett cége között

Az OTP először került be a Forbes ranglistáján a világ 400 legjelentősebb tőzsdén jegyzett cége közé. A Mol az 1239. helyet szerezte meg.
2026. 06. 26. 06:30
Megosztás:

Fordulóponthoz érkezhetnek a lakásépítések Magyarországon

Az elmúlt évek visszaesése után élénkülés jelei mutatkoznak a hazai lakásépítési piacon. Bár az átadott lakások száma egyelőre továbbra is alacsony szinten alakul, az építési engedélyek számának jelentős növekedése és a fejlesztői aktivitás erősödése arra utal, hogy a következő években fokozatosan bővülhet a kínálat. A folyamat nemcsak Budapesten, hanem több vidéki nagyvárosban is egyre látványosabb, különösen Debrecenben, Szegeden, Győrben és Nyíregyházán – derül ki az MBH Index legfrissebb újlakás-piaci elemzéséből.
2026. 06. 26. 06:00
Megosztás:

A kiszámítható szabályozás és a stabil bevételi modellek vonzzák az energiatárolói beruházásokat

Néhány év leforgása alatt a korai fejlődési szakaszból érett, intézményesült befektetési kategóriává vált az energiatárolói piac – derül ki a DLA Piper „Capital Unlocks Capacity” című nemzetközi kutatásából. A felmérés szerint a befektetők ma már nem elsősorban az önálló tárolókapacitásokat keresik, hanem főként azokat a hibrid vagy kolokált projekteket, amelyeknél megfelelően telepítettek a kockázatok, kiszámítható a szabályozási környezet és stabil bevételi modell áll rendelkezésre.
2026. 06. 26. 05:30
Megosztás:

Már minden hatodik magyar kipróbálta a qvik fizetést – a gyorsaság és a kényelem vonzza a felhasználókat

Másfél évvel azután, hogy a SimplePay elsők között vezette be a qvik azonnali átutaláson alapuló fizetési megoldást, a magyar felnőtt lakosság 16 százaléka már ki is próbálta – derül ki a SimplePay Zrt. megbízásából készített, reprezentatív felmérésből. A tapasztalattal rendelkezők közel kétharmada a jövőben is ezt a fizetési módot választja, ők a gyorsaságot, a kényelmet jelölik meg fő vonzerőként.
2026. 06. 26. 05:00
Megosztás:

Véget ért az extrém drágulás a Balatonon, a készpénzes luxus és a hitelplafon rajzolja át a tóparti piacot

A balatoni ingatlanpiacon sok szempontból jelentősek a különbségek. Az északi parton a tranzakciók mintegy 90 százaléka tiszta készpénzből valósul meg, így itt a hitelpiaci változások és az új Otthon Start program 1,5 millió forintos négyzetméterár-plafonja egyáltalán nem befolyásolják a keresletet. Ezzel szemben a déli parton és a régió egyéb területein már 30-40 százalékos hitelarány érzékelhető, ott az Otthon Start szigorú vételár- és négyzetméter-korlátai az új építésű ingatlanok jelentős részét kapásból kizárják a támogatásból.
2026. 06. 26. 04:30
Megosztás:

Az állatbarát munkahely már nem extra, hanem sokszor elvárás a fiataloknak

A munkavállalói elvárások folyamatosan változnak, és mára bőven túlmutatnak a versenyképes fizetés és béren kívüli juttatási csomag kérdéskörén. Egy, a magyar munkavállalók körében végzett friss kutatás[1] szerint egyre fontosabbá válik például a munkavállalók számára az állatbarát szemlélet a munkahelyükön, különösen a Z generáció körében.
2026. 06. 26. 04:00
Megosztás:

Az OTP a világ 400 legnagyobb tőzsdén jegyzett cége között

Az OTP először került be a Forbes ranglistáján a világ 400 legjelentősebb tőzsdén jegyzett cége közé. A Mol az 1239. helyet szerezte meg.
2026. 06. 26. 03:30
Megosztás:

Fenntarthatóbb pályára állt a magyar lakóingatlanpiac

Stabilizálódó kereslet, kiegyensúlyozott kínálat és mérséklődő árdinamika jellemzi a magyarországi lakóingatlanpiacot a nyár elején. Ezekre a trendekre világít rá a Fundamenta cégcsoport InPulzus néven publikált kérdőíves felmérése, amelyet ingatlanközvetítő kollégáinak körében végzett.
2026. 06. 26. 03:00
Megosztás:

Élénkülés a használthajó-piacon: 13 százalékkal nőtt a kereslet tavaly májushoz képest

A Használtautó.hu 2026. májusi adatai szerint tovább élénkült a hazai használthajó-piac: az érdeklődések* száma éves összevetésben 12,8 százalékkal emelkedett, miközben a hirdetések száma és az átlagár is növekedett. A vízisport-szezon kezdetével párhuzamosan a kereslet a fiatalabb vízi járművek és a prémium vitorlások iránt egyaránt erős maradt.
2026. 06. 26. 02:30
Megosztás:

Megszűnik a Messenger üzenetküldő - a Facebook döntése végleges

Sok felhasználó számára véget ért a Messenger önálló számítógépes korszaka.
2026. 06. 26. 02:00
Megosztás:

120 literes kukád van? Akkor bajban leszel a jövőben

Sok magyar háztartás udvarán ma is a jól ismert 120 literes kuka áll. Csakhogy a hulladékszállítás szabályai egyre szigorúbbak: már nemcsak az számít, hogy belefér-e a szemét az edénybe, hanem annak súlya, összetétele, a kuka állapota és még az is, hogy a megfelelő méret szerepel-e a szolgáltató nyilvántartásában.
2026. 06. 26. 01:00
Megosztás:

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban. Az esemény megnyitóján Tanács Zoltán a HUNOR-programot egy katalizátornak nevezte, és elmondta: bár a program az év végén lezárul, szeretné, ha folytatódna a megkezdett fejlődés, és erre a fél évre felkérte Kapu Tibort a program vezetésére.
2026. 06. 26. 00:01
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 26. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 25. 23:30
Megosztás:

Spark és Uniswap: új FX Layer gyorsítja a stabilcoinok közötti váltást

A Spark és az Uniswap közös stabilcoin-likviditási rendszert indított FX Layer néven. A megoldás célja, hogy hatékonyabbá és olcsóbbá tegye a dollárhoz kötött digitális eszközök közötti átváltást, miközben megszünteti annak szükségességét, hogy minden stabilcoin-kibocsátó saját, elkülönült likviditási infrastruktúrát építsen ki. A kezdeményezés indulásakor mintegy 150 millió dollárnyi tőke kerül az Uniswap v4 rendszerébe.
2026. 06. 25. 23:00
Megosztás: